Crystal Humidifier Jar

tdk63

Δημοσίευσηαπό tdk63 » Τρί Απρ 05, 2011 11:59 am

x-nos έγραψε:Τι έγινε ρε παιδιά κανένας δεν ξέρει να μου πει από που μπορώ να αγοράσω beads;;;

Ήμαρτον πια, δεν ψάχνεις και λιγάκι.
Ας είναι δεν πειράζει. Δοκίμασε εδώ.
http://www.heartfeltindustries.com/default.asp
x-nos
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό x-nos » Τρί Απρ 05, 2011 12:02 pm

έψαξα αρκετά πριν ρωτήσω και την βρήκα αυτή την εταιρεία αλλά είναι από Αμερική. Δεν έχει πρόβλημα με τα τελωνεία; Έχει πάρει κανείς;
Χρήστος
tdk63

Δημοσίευσηαπό tdk63 » Τρί Απρ 05, 2011 12:16 pm

x-nos έγραψε:έψαξα αρκετά πριν ρωτήσω και την βρήκα αυτή την εταιρεία αλλά είναι από Αμερική. Δεν έχει πρόβλημα με τα τελωνεία; Έχει πάρει κανείς;

1. και τι έγινε που είναι από Αμερική?
2. Τι σκατά θα φέρεις - πλάκες χρυσού και φοβάσαι το τελωνείο?
3. Εγώ - τουλάχιστον 4 φορές, πήρα διάφορα πράγματα από εκεί και ήρθαν μια χαρά όλα (beads, αναπτήρες, κόφτες).

ΥΓ. Αν τελικά ψωνίσεις από εκεί, εκτός των άλλων (ρίξε μια ματιά) έχει και τους καλύτερους - ever - αναπτήρες για πούρα, τους Blazer PB-207cr και μάλιστα τους έχει και σε καλή τιμή. (εγώ τους παίρνω δύο - δύο)
Χρόνοι παράδοσης περίπου 1,5 - 2 μήνες (ο τύπος τα στέλνει την επόμενη ημέρα, αλλά μέχρι να φτάσουν....)
x-nos
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό x-nos » Τρί Απρ 05, 2011 12:18 pm

οκ έγινε. Θα το ψάξω σε ευχαριστώ
Χρήστος
Άβαταρ μέλους
STINGBAR

Δημοσίευσηαπό STINGBAR » Πέμ Απρ 07, 2011 4:29 pm

tdk63 έγραψε:
x-nos έγραψε:έψαξα αρκετά πριν ρωτήσω και την βρήκα αυτή την εταιρεία αλλά είναι από Αμερική. Δεν έχει πρόβλημα με τα τελωνεία; Έχει πάρει κανείς;

1. και τι έγινε που είναι από Αμερική?
2. Τι σκατά θα φέρεις - πλάκες χρυσού και φοβάσαι το τελωνείο?
3. Εγώ - τουλάχιστον 4 φορές, πήρα διάφορα πράγματα από εκεί και ήρθαν μια χαρά όλα (beads, αναπτήρες, κόφτες).

ΥΓ. Αν τελικά ψωνίσεις από εκεί, εκτός των άλλων (ρίξε μια ματιά) έχει και τους καλύτερους - ever - αναπτήρες για πούρα, τους Blazer PB-207cr και μάλιστα τους έχει και σε καλή τιμή. (εγώ τους παίρνω δύο - δύο)
Χρόνοι παράδοσης περίπου 1,5 - 2 μήνες (ο τύπος τα στέλνει την επόμενη ημέρα, αλλά μέχρι να φτάσουν....)

παρτε απο e-bay.σε μια βδομαδα ερχονται
tdk63

Δημοσίευσηαπό tdk63 » Πέμ Απρ 07, 2011 5:26 pm

STINGBAR έγραψε: παρτε απο e-bay.σε μια βδομαδα ερχονται

Δεν μου λες ρε STING, ποιός μπορεί να παραδώσει κάτι πιο γρήγορα και σίγουρα από τον κατασκευαστή του?????
Για να μην τρελαθούμε κιόλας!
Άβαταρ μέλους
jimbo

Δημοσίευσηαπό jimbo » Πέμ Απρ 07, 2011 7:03 pm

Δεν έχει σχέση το ποιος θα το παραδώσει πιο γρήγορα, αλλά το ΠΟΥ θα το παραδώσει...Για να λες για εναμιση και δυο μηνες, μαλλον έρχονται με καράβι!!!
Εγώ πάντως ότι έχω πάρει από αμερική,και δεν είναι μία και δύο φορές, πάνω απο δυο βδομάδες δεν έχω δει ποτε μου...
Άβαταρ μέλους
ChristosG

Δημοσίευσηαπό ChristosG » Πέμ Απρ 07, 2011 7:07 pm

Φίλε Χ-ΝΟΣ,
μην τους ακούς, αυτοί σε δουλεύουν! Ούτε Ε-bay, ούτε baywatch....
ΕΓΩ έχω την ταχύτερη λύση στο πρόβλημά σου!

Βήμα 1ο: Ψάχνεις το φόρουμ και ξεστραβώνεσαι σχετικά με τα διάσημα "μπαλάκια του Jumpo". ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΣΑΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΩΣ "ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ" και αμολιέσαι προς το εν λόγω κατάστημα.

Βήμα 2: Στο δρόμο για το Jumpo κάνεις στάση σε ένα φαρμακείο και αγοράζεις αυτό το ματζούνι που ανακατεύεται με νερό, όπως διάβασες ήδη στα threads του Βήματος 1. (δεν είπαμε οτι ξεστραβώθηκες; το΄παμε!)

Βήμα 3: Βουτάς ένα σακουλάκι μπαλάκια και βουρ για το σπίτι. Εκεί, κάνεις οτι έμαθες, πριν βγεις για ψώνια.

Κόστος: 3,7 Ευρώ
Χρόνος παράδοσης: Πήγαινε-έλα στο Jumpo+αναμονή στην ουρά του ταμείου.
Κόστος αποστολής: μισό λίτρο βενζίνη
Έξτρα μπόνους: θα εχεις ήδη διαβάσει τα όσα ενδιαφέροντα γράφονται εδώ μέσα!
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι.
tdk63

Δημοσίευσηαπό tdk63 » Πέμ Απρ 07, 2011 7:26 pm

@"ChristosG"
Απόλυτα σωστός
Απλά χρειάζεσαι και κάτι για να ισοροπήσει την επιπλέον υγρασία. Οι συγκεκριμένοι κρύσταλλοι είναι ρυθμισμένοι για 65 ή 70% (ανάλογα τι ζητάς).
Δουλεύουν μαζί και τα δύο. Και εγώ έτσι τα έχω και .... περίσσεψαν τα Hydra.

@jimbo
Τι ποιός, και πού, και πως, και πότε?
Μιλάμε για ένα προϊόν και την επιλογή αγοράς του από τον κατασκευαστή του ή από κάπου αλλού. Αν νομίζεις ότι ο "κάπου αλλού" θα σε καλύψει πληρέστερα, στα ερωτήματα που τέθηκαν :shock: , τότε προχώρα από εκεί. Όσο για τους χρόνους παράδοσης έχουν να κάνουν με τον τρόπο αποστολής. Αν για αξία εμπορεύματος 100 USD (για παράδειγμα για 1 λίβρα κρυστάλλους και κανά δύο αναπτηρες ή κόφτες) πληρώσεις ακόμη 60 ή 70 USD, τότε τα έχεις σε μια εβδομάδα.
Ο "αργός" τρόπος αποστολής είναι και ο πλέον ανώδυνος. Ειδικά όταν πρόκειται για "καλούδια" και όχι για αξεσουάρ, όπως στην περίπτωση μας.
Άβαταρ μέλους
jimbo

Δημοσίευσηαπό jimbo » Πέμ Απρ 07, 2011 8:21 pm

Συνονόματε,όλα αυτά που αναφέρεις,φαντάζομαι πως χωράνε όχι σε μικρό πακέτο, αλλά σε φάκελο!
Ένας φάκελος για να έρθει με usps first class(το πιο αργό της usps) θέλει κάτω απο 10 $.Και ναι, αυτό κάνει λιγότερο από δυο εβδομάδες.
Παρόλα αυτά, για άλλη μόα φορά ο Χρίστος έδωσε ρεσιτάλ!!! :lol:
x-nos
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό x-nos » Πέμ Απρ 07, 2011 10:08 pm

Τώρα είναι λίγο αργά... παράγγειλα από εκείνο το Αμερικάνικο site...

Θα ήθελα να μάθω όμως ChristosG τι εννοείς με αυτό που λες για το φαρμακείο.
Χρήστος
Άβαταρ μέλους
STINGBAR

Δημοσίευσηαπό STINGBAR » Πέμ Απρ 07, 2011 10:12 pm

tdk63 έγραψε:
STINGBAR έγραψε: παρτε απο e-bay.σε μια βδομαδα ερχονται

Δεν μου λες ρε STING, ποιός μπορεί να παραδώσει κάτι πιο γρήγορα και σίγουρα από τον κατασκευαστή του?????
Για να μην τρελαθούμε κιόλας!

οχι φιλε μη τρελλενεσαι.απο προσωπικη εμπειρια μιλαω και εχω παρει πραγματα απο πανω απο 10 site αμερικανικα.εχω φαει και παραμυθι απο fragancex που ποτε δεν ηρθαν.ειτε με tracking number ειτε regular mail πανω απο 12-13 μερες στη χειροτερη δεν αργησαν ιδιατερα απο ebay kai amazon.
οσον αναφορα τους αναπτηρες me αυτους που μας προτεινε ο churcill την εχω καταβρει.και τζαμπα ειναι
http://shop.ebay.co.uk/?_from=R40&_trks ... me+Lighter
ασε που κανω και κανα δωρακι σε πελατες μου

παντα φιλικα
θωμας
x-nos
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό x-nos » Πέμ Απρ 07, 2011 10:47 pm

η αλήθεια είναι ότι και εγώ πρώτα στο ebay έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι...
Χρήστος
Άβαταρ μέλους
STINGBAR

Δημοσίευσηαπό STINGBAR » Παρ Απρ 08, 2011 12:45 am

x-nos έγραψε:η αλήθεια είναι ότι και εγώ πρώτα στο ebay έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι...

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... 0504130984

σε μια βδομαδα ειναι σπιτι σου
x-nos
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό x-nos » Παρ Απρ 08, 2011 7:02 am

αυτά φίλε είναι crystals που τα βρίσκεις και στα jumbo όπως είπαμε. Τώρα μιλάμε για beads
Χρήστος

Επιστροφή σε “Αξεσουάρ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες