....βρηκα κατι ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ!!! (??)....

billbe
Τοποθεσία: LA PASTERIA AT THE MALL ΑΝΔΡΕΑ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ 35,ΜΑΡΟΥΣΙ
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό billbe » Σάβ Οκτ 07, 2006 6:47 pm

ΦΙΛΕ CHRIS ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙΣ ΤΟ SITE ΣΟΥ.
ΕΧΕΙΣ ΩΡΑΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ,ΝΑ ΤΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΝΑΛΥΤΙΚΟΤΕΡΑ.
ΒΑΣΙΛΗΣ ΜΠΕΛΟΥΚΑΣ
LA PASTERIA -MALL ATHENS
2106198230
ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ

Δημοσίευσηαπό ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ » Παρ Νοέμ 17, 2006 5:00 pm

[quote="Nefilim"]Ασχολούμαι επαγγελματικά με τεχνολογίες ψύξης για ηλεκτρονικές κατασκευές αλλά κι άλλες εφαρμογές.
Προτείνω ανεπιφύλακτα για τη διατήρηση 20C στην καμπίνα humidor τους θερμοηλεκτρικούς ψύκτες. Είναι ηλεκτρονικές αντλίες θερμότητας οι οποίες λειτουργούν με DC και έχουν πολύ ακριβή έλεγχο κι απόκριση.

Ειδικά σε περιπτώσεις κρασιού, οι θερμοηλεκτρική ψύξη έχει αποδείξει ότι συμφέρει από άποψη αξιοπιστίας, θορύβου, ανυπαρξίας κραδασμών...

Όποιος θέλει πληροφορίες είμαι εδώ.
[/img][/quote]

ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΝΕΟΣ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΒΡΩ ΛΥΣΗ ΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ. ΕΧΩ ΕΝΑ ΣΥΝΤΗΡΗΤΗ ΚΡΑΣΙΩΝ ΤΗΣ LIEBHER ΑΡΚΕΤΑ ΜΕΓΑΛΟ ΤΟΝ WKr 4667 (185χ66χ69) ΓΥΑΛΙΝΗ ΠΟΡΤΑ-ΡΥΘΜΙΣΗ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑΣ ΜΕΧΡΙ 18-22C ΚΑΙ ΥΓΡΑΣΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΥΠΟΒΟΗΘΗΣΗ. ΕΧΩ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙ ΤΑ ΡΑΦΙΑ ΑΠΟ ΞΥΛΟ ΚΕΡΑΣΙΑΣ ΜΕ ΣΥΡΤΑΡΙΑ ΚΑΙ ΡΑΦΙΑ ΑΠΟ ΙΣΠΑΝΙΚΟ ΚΕΔΡΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙ ΜΕΣΑ ΕΝΑΝ ΜΕΓΑΛΟ (ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΗΝ ΜΑΡΚΑ) ΥΓΡΑΝΤΗΡΑ ΤΥΠΟΥ WALK-IN HUMIDOR ΜΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΥΓΡΟΣΤΑΤΗ ΠΟΥ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΟΤΑΝ Η ΥΓΡΑΣΙΑ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΑ Η ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΨΥΞΗΣ. ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΞΕΝΟΙΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΗΣ ΖΕΣΤΗΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΟΠΟΥ ΣΕΤΑΡΙΣΤΗΚΕ ΟΛΟ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ Ο ΥΓΡΑΝΤΗΡΑΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΣΤΑΜΑΤΑ Η ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΣΥΝΤΗΡΗΤΗ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ Η ΥΓΡΑΣΙΑ. ΙΣΩΣ ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΞΕΡΕΣ ΗΜΕΡΕΣ. ΕΧΩ ΣΤΟΚΑΡΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΥΛΙΚΟ ΚΥΡΙΩΣ CABINETS ΤΩΝ 25 & 50 ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΝΩ ΕΤΟΙΜΑΖΩ ΔΩΜΑΤΙΟ ΣΤΟ ΥΠΟΓΕΙΟ ΓΙΑ WALK-IN HUMIDOR ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΖΕΣΤΗ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΔΕΥΤΕΡΟ ΣΥΝΤΗΡΗΤΗ ΚΑΙ ΥΓΡΑΝΤΗΡΑ. ΠΡΟΤΙΜΩ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΩ ΜΕ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡ. Μ1,5 χ Π1,5 χ Υ2,5 m ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΛΑ ΜΟΝΩΜΕΝΟ (ΔΙΠΛΟΙ ΤΟΙΧΟΙ ΜΕ DOW ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ) ΜΕ ΠΟΡΤΑ ΑΠΟ PVC ΚΑΙ ΤΖΑΜΙ ΠΟΥ ΚΛΕΙΝΕΙ ΑΨΟΓΑ ΚΑΙ ΝΤΥΜΕΝΟ ΜΕΧΡΙ ΤΟ 1,80 ΜΕ ΠΛΑΚΑΚΙ. ΝΑ ΝΤΥΣΩ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΜΕ ΚΕΔΡΟ Η ΜΕ ΚΟΝΤΡΑΠΛΑΚΕ ΘΑΛΑΣΣΗΣ ΕΠΕΝΔΕΔΥΜΕΝΟ ΜΕ ΦΥΛΛΟ ΚΕΔΡΟΥ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΥΓΡΑΝΤΗΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΙΔΑΝΙΚΟΣ ΓΙΑ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΧΩΡΟ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΩ. ΕΙΝΑΙ ΜΕΝ ΣΤΟ ΥΠΟΓΕΙΟ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΑΥΣΩΝΕΣ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ. ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΛΟΙΠΟΝ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΕΧΩ ΤΟ WALK-IN HUMIDOR ΠΟΥ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΕΙ ΚΑΙ ΣΩΣΤΑ ΤΟ STOCK ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΧΩΡΑΕΙ ΣΤΟΝ ΣΥΝΤΗΡΗΤΗ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΟΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ.
ΣΤΑΥΡΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ
Άβαταρ μέλους
goutsou

Re: ΚΛΙΜΑΤΙΖΟΜΕΝΟΙ ΥΓΡΑΝΤΗΡΕΣ MADE IN GREECE

Δημοσίευσηαπό goutsou » Παρ Ιαν 26, 2007 3:00 pm

chris έγραψε:ΑΦΟΥ ΧΑΙΡΕΤiΣΩ ΟΛΟ ΤΟ FORUM ΣΑΣ ΚΑΝΩ ΓΝΩΣΤΟ ΟΤΙ ΑΠΟ ΑΡΧΕΣ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ ΜΗΝΑ ΘΑ ΔΙΑΘΕΣΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΓΟΡΑ ΚΛΙΜΑΤΙΖΟΜΕΝΟ ΥΓΡΑΝΤΗΡΑ ΜΕ ΗΛΕΚΡΟΝΙΚΗ ΡΥΘΜΙΣΗ ΥΓΡΑΣΙΑΣ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑΣ ΣΕ ΠΡΟΣΙΤΕΣ ΤΙΜΕΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΟΥ CIGARS.GR EINAI MADE IN GREECE! ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΝΕΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΜΟΥ www.humidormania.gr

Αγαπητε chris

Μηπως εχεις καποιο νεο για τον υγραντηρα;Μπηκα στη σελιδα αλλα λεει οτι ειναι υπο κατασκευη.Αν τον εχεις ετοιμασει στειλε μας πληροφοριες (ειμαι σιγουρος οτι ειναι αρκετοι εδω μεσα αυτοι που θελουν να αποκτησουν εναν cabinet χωρις ομως να τον χρυσοπληρωσουν!!!)
Άβαταρ μέλους
Skipper_D

Re: ΚΛΙΜΑΤΙΖΟΜΕΝΟΙ ΥΓΡΑΝΤΗΡΕΣ MADE IN GREECE

Δημοσίευσηαπό Skipper_D » Δευ Ιαν 29, 2007 11:26 am

chris έγραψε:ειμαι σιγουρος οτι ειναι αρκετοι εδω μεσα αυτοι που θελουν να αποκτησουν εναν cabinet χωρις ομως να τον χρυσοπληρωσουν!!!

Μια παρα πολυ καλη λυση ειναι αυτη που εχει φερει ο author

http://shop.cigar.gr/catalog/product_in ... cts_id=185

και σε πολυ λογικη τιμη....
Άβαταρ μέλους
GEORGIOS

Δημοσίευσηαπό GEORGIOS » Τετ Νοέμ 17, 2010 2:35 pm

Τελικα με αυτο το θεμα (θερμοκρασιας) εχει δει καποιος κατι νεωτερο? Δεν μιλαω για ολοκληρο υγραντηρα αλλα για μηχανημα διατηρησης θερμοκρασιας που μπορει να τοποθετηθει σε καμπινετ.

Επιστροφή σε “Αξεσουάρ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες