ΟΥΠΣ!!!!!!!!! Μας πιάσανε.....

Νίκος

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Τετ Οκτ 06, 2010 1:52 pm

Κατ' αρχήν, φίλε Παναγιώτη, μας σπαζοχολιάζεις τζάμπα, για δεύτερη φορά, με το να δημοσιεύεις κάτι άσχετο στο συγκεκριμένο δυσάρεστο θέμα.

"Ουπς μας πιάσανε" λέει :wink:
Τελευταία επεξεργασία από Νίκος σε Τετ Οκτ 06, 2010 2:34 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Leonidas

Δημοσίευσηαπό Leonidas » Τετ Οκτ 06, 2010 2:07 pm

Νίκος έγραψε:
"Ουφ μας πιάσανε" λέει :wink:

Δεν λέει έτσι.
Νίκος

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Τετ Οκτ 06, 2010 2:35 pm

Το διόρθωσα, Big Brother :lol:
zvrikos
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό zvrikos » Τετ Οκτ 06, 2010 3:35 pm

Εγώ πάλι παρήγγειλα αρκετούτσικα πούρα από τον γρήγορο και τα έλαβα σε 2 δέματα (αποσταλμένα απλά) μέσα σε 7 ημέρες... με έναν μικρό υγραντηράκι μέσα που πραγματικά έκανε δουλειά..
Με εξαίρεση την πρώτη φορά που παρήγγειλα και μου έστειλε τα πούρα 3 εβδομάδες νωρίτερα από τον υγραντηρα (μετά μου έκανε refund, αλλά συγχρόνως και ban διαγράφοντάς με από πελάτη - ηλίθιοι, λες και δεν τα παραγγέλνω τώρα επ ονόματι της γυναίκας μου-, γενικώς έχω εδώ τα πούρα σε περίπου 4-7 ημέρες...
Κανένα πρόβλημα...
Αριστη και γρήγορο αποστολή...
Μήπως φταίνε οι απεργίες που έγινε έτσι η δουλειά?
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΣΕΛΙΟΣ

Δημοσίευσηαπό ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΣΕΛΙΟΣ » Τετ Οκτ 06, 2010 3:49 pm

Δεν ξέρω,ποτέ δεν είχα πρόβλημα στο παρελθόν. Εχω όμως απογοητευτεί,κυρίως επειδή σήμερα,δεν πήρα και απάντηση.
Νίκος

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Τετ Οκτ 06, 2010 4:24 pm

@Παναγιώτη

Και κατά δεύτερον
Το forum πιστεύω είναι για να ενημερωνόμαστε μεταξύ μας και να προστατεύει ο ένας τον άλλο

κανέναν δεν προστατεύεις με όλες αυτές τις λεπτομέρειες. Ολόκληρος ντόρος έχει γίνει, ειδικά στο thread αυτό.

Λοιπόν, για αγορές στο ιντερνετ, γενικά και όχι ειδικά.
Ο προηγούμενος, νομικός αν θυμάμαι καλά, σου έδωσε το στίγμα.

Οταν ο έμπορος δεν στέλνει με κουριερ ή συστημένο, έχεις, μπορεί να έχεις, πρόβλημα. Σε κάθε περίπτωση έχεις το ρίσκο.
Δεν μπορεί να διαπιστωθεί τί έγινε το πακέτο και άρα τί να σου εγγυηθεί και πού σου φταίει; Μπορεί να τις πέταξε η γυναίκα σου ή να τις έφαγε (μιας και μιλάμε για σοκολάτες) ο ταχυδρόμος.

Υπάρχει και ο άλλος τρόπος, διαφορετικός του δικού σου, με το tracking number, αλλά χωρίς απαίτηση υπογραφής παραλαβής.
Τους αρκεί, και το τονίζουν αυτό, οτι δεν έχει refund, η αναφορά παράδοσης απο τον ταχυδρόμο. Ούτε αυτό σε διασφαλίζει, γιατί η παράδοση δεν είναι αναγκαστικά "χέρι με χέρι" κι αν δεν χωράει η πραμμάτια στο γραμματοκιβώτιο, θα στην αφήσει έξω από την πόρτα και θα αναφέρει με ήσυχη συνείδηση "παραδόθηκε". Κι ας σε πρόλαβε ο κακός γείτονας και απολαμβάνει τώρα τις σοκολάτες σου.

Ρίσκο λοιπόν, δικό σου, τέτοιου είδους συναλλαγές. Το θέμα είναι αν αξίζει το ρίσκο. Εσύ τί λες; αξίζει;
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΣΕΛΙΟΣ

Δημοσίευσηαπό ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΣΕΛΙΟΣ » Τετ Οκτ 06, 2010 4:44 pm

Τώρα που το σκέφτομαι μάλλον δεν αξίζει.Οι σοκολάτες παχαίνουν
Leonidas

Δημοσίευσηαπό Leonidas » Τετ Οκτ 06, 2010 5:13 pm

Τελωνεία, αποστολές, ταχυδρόμοι, οι δρόμοι της σοκολάτας, κάρτες, ακυρώσεις, ban, ιτσι μπαν, tracking numbers, risk management, αγωνία, απογοήτευση, γείτονες, γυναίκες, emails, εξηγήσεις, επεξηγήσεις και δεν έχει τελειωμό.

Δώς μου και μένα μπάρμπα.

Αγοράζει κανείς απο Ελλάδα ή Ευρωπαική Ενωση; Τόχετε δοκιμάσει;

Δυό τρείς άνθρωποι που γνωρίζω απο το φορουμ, να το καταλάβω/δεχτώ, είναι bulk buyers. Για δικούς τους λόγους, σεβαστούς. Γλυτώνουν λεφτά.

Παναγιώτη δεν σε γνωρίζω, δεν ξέρω άν είσαι στην κατηγορία των bulk buyers. Πάντως πιστεύω ότι άν καβαλήσεις ένα αεροπλάνο (τζάμπα είναι πλέον), πάς στη χώρα της σοκολάτας και του σκί, τα ψωνίσεις επι τόπου, θα γλυτώσεις όλο αυτό το άγχος.

Edit
Δύο έμποροι πούρων που τους έχουμε γνωρίσει όσοι βρισκόμαστε στις συγκεντρώσεις τον τελευταίο καιρό, έχουν με βεβαιότητα πεί ότι υπάρχουν K A I πούρα διαλογής. Μα αξίζει;
Άβαταρ μέλους
CHURCHILL

Δημοσίευσηαπό CHURCHILL » Τετ Οκτ 06, 2010 5:27 pm

Ο άνθρωπος είπε ότι έκανε παραγγελία από τον γρήγορο.
Που τις είδατε τις σοκολάτες ρε παιδιά.
Αυτός δεν έχει σοκολάτες παρά μόνο πούρα.
Μήπως δεν έχω καταλάβει κάτι :roll:
Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά
Άβαταρ μέλους
GEORGIOS

Δημοσίευσηαπό GEORGIOS » Τετ Οκτ 06, 2010 5:34 pm

Αυτο με το διαλογης το εχουμε καταλαβει ..παραδειγμα του απο πανω μου τα πουρα ..μυριζουν :shock: :shock:
Άβαταρ μέλους
CHURCHILL

Δημοσίευσηαπό CHURCHILL » Τετ Οκτ 06, 2010 5:51 pm

είναι αυτά που μου είχες δώσει εσύ σε μια συνάντηση
Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά
zvrikos
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό zvrikos » Τετ Οκτ 06, 2010 6:32 pm

Εγώ πάλι, έτσι για να πω την εμπειρία μου, στην χώρα της σοκολάτας ΔΕΝ βρήκα τιμές πολύ διαφορετικές από ο,τι εδώ. Αντίθετα, ο γρήγορος έχει μακράν καλύτερες τιμές... Τώρα, σε ζητήματα παραλαβών κλπ, προφανώς άλλο να σου στέλνουν την σοκολάτα στο σπίτι και άλλο να το αγοράζεις από το κατάστημα της γειτονιάς...
Άβαταρ μέλους
CHURCHILL

Δημοσίευσηαπό CHURCHILL » Τετ Οκτ 06, 2010 8:41 pm

:evil: :evil: :evil: έχει σοκολάτες ο γρήγορος :evil: :evil: :evil: ?
zvrikos
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό zvrikos » Τετ Οκτ 06, 2010 10:00 pm

Αυτό εννοώ ρε church..
Για σοκολάτες, στην χώρα της σοκολάτας...
Άβαταρ μέλους
INS

Δημοσίευσηαπό INS » Τετ Οκτ 06, 2010 11:15 pm

Για σοκολάτες, στην χώρα της σοκολάτας

γαλακτος, με ακριβη περιγραφη στη συσκευασια της περιεκτικοτητας σε κακαο και bar code επαληθευσιμο.
:lol:

Επιστροφή σε “Νομικά , τελωνειακά , διαδικαστικά θέματα ..”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης