Επιλογή πουρων

Τζιμης

Επιλογή πουρων

Δημοσίευσηαπό Τζιμης » Τετ Μάιος 01, 2019 8:35 pm

Καλησπέρα σε όλους. Νέο μέλος και θα ήθελα τις συμβουλές σας. Είμαι στον χώρο του πούρου εδώ και λίγους μήνες και αγοράζω μεμονωμένα τεμάχια. Μέχρι στιγμής παίρνω Partagas, quintero, romeo, monte christo, marquez, cohiba, και κάτι αλλά no name. Θέλω να πάρω κούτα που η τιμή της να μην ξεπερνάει τα 70-80 ευρώ αλλά να είναι αξιόλογα πούρα με ελαφριά προς μέτρια ένταση και να μην καρφώνουν στον λαιμό η να μου κάνουν το στόμα τσαρούχι. Από ψαχτηρι στο ίντερνετ βρήκα αμέτρητα άλλα πως να επιλέξεις όταν μόνο βλέπεις, και σε μαγαζιά με πούρα που ρώτησα δεν ξέρουν να μου πουν μιας και τα παιδιά που εργάζονται σε αυτά δεν έχουν ιδέα. Θα μου πείτε και πως να βοηθήσετε εσείς μιας και με τις γεύσεις γούστα είναι αυτα, αλλά προτιμώ να αρκεστω στην γνωμη ενός έμπειρου από το να είμαι στο σκοτάδι και να αγορασω στην τύχη. Να επισημάνω σαν κριτηριο ότι τα partagas μου έκατσαν καλά..
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Author
Γενικός επόπτης

Re: Επιλογή πουρων

Δημοσίευσηαπό Author » Πέμ Μάιος 02, 2019 7:14 am

Απάντησα στο καλωσόρισμα ...
Άβαταρ μέλους
karachrist

Δημοσίευσηαπό karachrist » Πέμ Μάιος 02, 2019 4:36 pm

Καλησπερα Δημητρη...
για την τιμη που αναφερεις αδυνατο να βρεις 25αρα κουτα κουβανεζικα. Εκτος αν σε ικανοποιει η 10αρα κουτα...
Γνωμη μου θα ταν να συνεχισεις να δοκιμαζεις μεμονωμενα κομματια, ωστε να αποκτησεις μια σφαιρικη αποψη και να δεις τι σου αρεσει περιπου.
Αν ταξιδευεις εξωτερικο (εκτος ΕΕ) θα μπορεσεις απο τα αφορολογητα να παρεις καποια κουτα που να πλησιαζει την τιμη που εχεις βαλει στοχο.
Ολα αυτα παντα μιλωντας για κουβανεζικα... Οσον αφορα τα νον εκει ειναι το χαος... απειρες μαρκες που οσα χρονια και να δοκιμαζεις μεμονομενα στικ δε θα καλυψεις παρα μονο ενα μικρο ποσοστο απο τη γκαμα :roll:

Καλο κουραγιο στην αναζητηση του γαλαζιου καπνου και οτι αποριες εχεις εδω ειμαστε :lol:
Sláinte
Τζιμης

Δημοσίευσηαπό Τζιμης » Πέμ Μάιος 02, 2019 7:54 pm

καλησπερα και ευχαριστω για τις απαντησεις. Η αληθεια ειναι οτι δεν ψαχνω σε αυτην την τιμη αμαν και ντε για κουβανεζικα γιατι ξερω οτι σε αυτα τα χρηματα δεν θα βρω..
Οποιαδηποτε αλλη αξιολογη μαρκα θα ηταν καλοδεχουμενη..
Άβαταρ μέλους
karachrist

Δημοσίευσηαπό karachrist » Πέμ Μάιος 02, 2019 8:57 pm

Δοκιμασε κανενα Quorum που τα βρισκεις ευκολα στην ελληνικη αγορα και ειναι αρκετα οικονομικα...
Μην περιμενεις ομως το κατι μαγικο...ειναι μια τιμια φουμα :D
Sláinte
Άβαταρ μέλους
trendy

Δημοσίευσηαπό trendy » Παρ Μάιος 03, 2019 1:38 pm

Έγραψα κι εγώ τη γνώμη μου στο καλωσόρισμα.

Επιστροφή σε “Αγορές ...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης