Cohiba Club γνώμες?

Άβαταρ μέλους
capobomba

Cohiba Club γνώμες?

Δημοσίευσηαπό capobomba » Δευ Νοέμ 01, 2010 1:49 pm

Ότι γράφει ο τίτλος :lol:

Το ζητούμενο είναι κάτι εύκολο, και απλό, για εύκολες και απλές περιστάσεις πχ ένα καφεδάκι σε ένα διάλειμμα

Τι λέει, σε σχέση με τα απαίσια Romeo y Julieta cigarillos που πέταξα έχοντας καπνίσει μόνο 2? :lol:
Άβαταρ μέλους
ChristosG

Δημοσίευσηαπό ChristosG » Δευ Νοέμ 01, 2010 10:40 pm

Έκανα αρκετές φιλότιμες προσπάθειες, ακριβώς για τις περιστάσεις που λες, αλλά μάλλον ΔΕΝ.....
τραχειά γεύση, καμία απόλαυση...
σε τέτοιες περιπτώσεις προτιμώ να μην καπνίσω
σε πολύ βαρειά στερητικά, ίσως κανένα Chicos...
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι.
Άβαταρ μέλους
capobomba

Δημοσίευσηαπό capobomba » Τρί Νοέμ 02, 2010 11:28 am

αγόρασα ένα πακέτο και άναψα ένα πουράκι

σε σχέση με τα σιγκαριλος της ρομέο, ήταν αρκετά καλύτερο, καλύπτοντας ας πούμε βασικές ανάγκες καπνίσματος, κάποιου στοιχείου διαφορετικού από το τσιγάρο :lol: με γεύση που να θυμίζει από πολύ μακριά ένα πούρο, και να μυρίζει σαν πούρο

ότι πρέπει για έναν κοινωνικό καφέ και βολεύει και το μέγεθος

για άλλες εκδηλώσεις, τύπου, γευσιγνωσίας και απόλαυσης δεν ενδείκνυται, αφού ακόμα και σε σύγκριση με τα πούρα της ίδιας προέλευσης cohiba, δεν έχει καμία σχέση

βέβαια το πακέτο είναι πανάκριβο..11.70..έλεος :lol: ενώ στο περίπτερο έκανε (το ίδιο πακέτο) 13.20 :lol:

με απλά μαθηματικά αγοράζω στην ίδια τιμή περίπου 3 κανονικά πούραρομέο νούμερο 1 και γουστάρω περισσότερο :twisted:
Νίκος

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Τρί Νοέμ 02, 2010 12:15 pm

Βοηθανε τα μαθηματικά. Ακομα και τα απλα.
RedRum

Δημοσίευσηαπό RedRum » Τρί Νοέμ 02, 2010 9:22 pm

πεταμενα λεφτα... δωσε λιγα ακομα και παρε JLP. Εγω παρεπιπτοντως τα απολαμβανω τα τζουλουπου. οσο ασχημομουρικα ειναι, σε σχεση/τιμη ποιοτητας ειναι φανταστικο πουρο.
Άβαταρ μέλους
capobomba

Δημοσίευσηαπό capobomba » Τετ Νοέμ 03, 2010 11:27 am

που τα βρίσκω τα J L P cazadores? σε περίπτερο ή καπνοπωλείο? τιμή ξέρουμε?
Άβαταρ μέλους
capobomba

Δημοσίευσηαπό capobomba » Τετ Νοέμ 03, 2010 2:27 pm

τιμή 10,5 από καπνοπωλείο, εντυπώσεις προσεχώς

ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΘΕΡΜΑ για την αθρόα συμμετοχή σας και ΓΙΑ ΤΑ ΠΟΣΤ ΠΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΙ ΜΕ ΒΟΗΘΑΤΕ ΜΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΨΕΙΣ

:lol: :lol: :lol: :lol:

υγ...απλά αισθάνομαι ότι σας τρώω το χρόνο ρε γαμώτο.......θα με συγχωρέσει ποτέ ο.........author?
kostashabanos

Δημοσίευσηαπό kostashabanos » Τετ Νοέμ 03, 2010 2:48 pm

dont worry be happy
kostashabanos

Δημοσίευσηαπό kostashabanos » Τετ Νοέμ 03, 2010 2:49 pm

jlp petit cazadores are better
Άβαταρ μέλους
ChristosG

Δημοσίευσηαπό ChristosG » Τετ Νοέμ 03, 2010 3:52 pm

....Εγώ πάλι γιατί προτιμώ τα Conservas?!
κατι δεν μου έχει κάτσει καλά με τους Κυνηγούς...
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι.
nikosanag

Δημοσίευσηαπό nikosanag » Τετ Νοέμ 03, 2010 4:20 pm

Εγω παλι γιατι νομιζω πως τα JLP δεν αξιζουν μια. Βεβαια, καποιος θα πει οτι η τιμη τους ειναι πολυ καλη. οκ. αλλα η ποιοτητα ειναι πολυ χαμηλη. ακομα και το wrapper τους ειναι ξεφτυσμενο μπροστα, σκισμενο λες και ειναι απο χαρτι . τι να πει κανεις... :shock:
Άβαταρ μέλους
capobomba

Δημοσίευσηαπό capobomba » Τετ Νοέμ 03, 2010 7:29 pm

ε λοιπόν αυτό δεν το περίμενα

άναψα ένα καζαδόρ καθ οδόν για το σπίτι, και πραγματικά το ευχαριστήθηκα

καταρχήν είναι μια πουράκλα ΝΑ και είχε πολύ χαβαλέ να καπνίσω κάτι τέτοιο σε μέγεθος, καταδεύτερον είναι ελαφρύ και μυρίζει ωραίa και κατά τρίτον χόρτασα κάπνισμα, για τα λεφτά που έδωσα

σίγουρα από εμφάνιση δε σκίζει, έχει σκισίματα και ξεραϊλες σε διάφορα σημεία, και η γεύση γίνεται αρκετά τραχιά περνώντας τη μέση του, ενώ η γεύση που αφήνει στον ουρανίσκο δεν είναι τόσο "νοσταλγική" όσο με άλλα που θές να ξανακαπνίσεις αμέσως

όμως η σύγκριση με τα cohiba club είναι απλά αστήρικτη. είναι σα να συγκρίνεις βούρτσα με ηλεκτρική σκούπα :lol:

δηλαδή με αυτά τα λεφτά, απολαμβάνεις κάτι πραγματικά καλό (που επιδέχεται βελτίωσης απ ότι διαβάζω εδώ, μέσω παλαίωσης προφανώς) και κάνεις κέφι στο διάλειμμα σου

τα κλάμπ είναι για κλάματα, δυστυχώς, και τσάμπα τα 11,5 ευρώ που ξόδεψα για να το διαπιστώσω

γηράσκω αεί διδασκόμενος λοιπόν... :P :arrow:
Leonidas

Δημοσίευσηαπό Leonidas » Τετ Νοέμ 03, 2010 8:12 pm

@ αρχηγό τση μπόμπα
Σε είδα να στενοχωριέσαι που δεν απαντούσε κανείς για τα JLP. Και μάλλον είχες δίκιο. Ημουν συνδεδεμένος και κακώς δεν σου έδωσα πληροφορίες. Λάθος μου.
Επίσης σε βλέπω να δοκιμάζεις, χωρίς κλισαρίσματα. Καλό αυτό.

Θα πώ λοιπόν δυό κουβέντες, γνωρίζοντας προκαταβολικά ότι κάποιοι θα χαλαστούν.

Τα JLP για τους fans των πούρων και γνώστες (το και αυστηρά επιβεβλημένο) είναι κάτι σαν μπόμπες στα bars.
Τα sticks δεν σημαίνει ότι είναι κακά. Κεφάλι κάνουν, πλάκα έχουν, φτηνά είναι. Ολοι τα καίμε κατα καιρούς, άλλοι το λέμε, άλλοι όχι.
Για τον γνώστη όμως είναι απαράδεκτα και κάνουν μόνο για βόλτα στην παραλία-με ή χωρίς σκύλο. Ποτέ με γυναίκα!

Εδώ στο forum δεν θα σε μάθουμε να καίς πούρα. Οπως κανείς aficionado δεν έμαθε να καπνίζει στο internet.
Πληροφορίες θα βρίσκεις. Αλλες φορές κατα παραγγελία και άλλες... απλά θα περιμένεις και τίποτα δεν θα συμβαίνει. Τυχαίνει.

Υπάρχουν γνώστες. Φαίνονται. Βόρειοι, βορειοδυτικοί. Και ανατολικοί. Και νότιοι. Μετρημένοι στα δάχτυλα; Τι θα πεί γνώστες; Μαύρα πνευμόνια. Τελεία. Οχι internet.

Θές να γίνεις aficionado; Ορμα στα καπνοπωλεία. Πάρε απο κείνο, απο το άλλο όχι αναγκαστικά κουτιά. Κρίνε μόνος σου. Βάλε τη γλώσσα και τη μύτη σου σε δοκιμασία. Μετά σύγκρινε με αυτά που γράφουμε εδώ. Ισως να κρατούσες και εσύ σημειώσεις; Για να θυμίζεις στον εαυτό σου τις εμπειρίες σου; Εσύ αποφασίζεις.

Γνώμη μου.
Άβαταρ μέλους
capobomba

Δημοσίευσηαπό capobomba » Πέμ Νοέμ 04, 2010 8:54 am

ωραίο πόστ και άξιο σεβασμού, για το ύφος, αλλά κυρίως για τις κατασταλαγμένες απόψεις

αυτό το πόστ με βοήθησε, πολύ περισσότερο, από το να μου έλεγε κάποιος, αγόρασε αυτό, εκείνο, το άλλο

βασικά για μένα το ίντερνετ είναι ερέθισμα πληροφόρησης, τη γνώμη μου τη σχηματίζω αποκλειστικά με βάση τι μου αρέσει

οπότε, σε αυτή τη διαδικασία, τώρα που μιλάμε, χτίζω ένα γνωστικό υπόβαθρο και τίποτα παραπάνω

ομολογώ πάντως, ότι δυσκολεύομαι πολύ, να διακρίνω πράγματα στον καπνό, δηλαδή είμαι στη φάση που απλά λέω, "μου κάνει", "δε μου κάνει"

δεν ξέρω αν θέλω να γίνω γνώστης, προς το παρόν έχω βρεί ένα καινούργιο παιχνίδι, για όσο θα με κρατήσει

ευχαριστώ Λεωνίδα :D
Άβαταρ μέλους
General LEE

Δημοσίευσηαπό General LEE » Πέμ Νοέμ 04, 2010 9:01 am

capobomba έγραψε:ωραίο πόστ και άξιο σεβασμού, για το ύφος, αλλά κυρίως για τις κατασταλαγμένες απόψεις

αυτό το πόστ με βοήθησε, πολύ περισσότερο, από το να μου έλεγε κάποιος, αγόρασε αυτό, εκείνο, το άλλο

Αμα σου ξαναπω τιποτα να μου τρυπησεις τη μυτη , αγνωμωνα νεαρε :lol:

Να καπνιζεις tatuaje και ..... θεωριες απο δω και περα :wink:

Καλημερα σε ολους

Υ.Γ. Εγω ειμαι νοτιος αλλα δεν εννοει εμενα ως afficionado,για να μην παρεξηγιομαστε.
Thank God war is such an awful thing or else we could get fond of it !

Επιστροφή σε “Cohiba ...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης