Cohiba BHK 52

svensk

Cohiba BHK 52

Δημοσίευσηαπό svensk » Παρ Μαρ 28, 2014 4:50 pm

Ως πρωην κοχιμπακιας, και τα συγκεκριμενα δεν τα εχω πλεον σε ιδιαιτερη εκτιμηση.
Ετσι εχθες πιο πολυ για να τελειωνει το στοκ που εχω, αναβω ενα στο γραφειο συνοδεια φυσικου μεταλικου νερου Θεονη (ειναι μακραν το κορυφαιο)
Το πεμπτο κομματι απο κουτα του 2011-12 νομιζω μιας και δεν γραφει ημερομηνια η κασετινα.

Σφιχτοδεμενο με αδιαφορο predraw, το αναβω χωρις προσδοκιες.

Πολυ ελαφρυ σαν ξεθυμασμενος καφες, λιγο ψημενοι ξηροι καρποι και τιποτα αλλο.

Λιγο πριν το τελος του 1/3 γινεται ομως αποτομα και χωρις καμια προειδοποιηση γινεται η αλλαγη, και τι αλλαγη ρε παιδια! :shock:
Φουλ παχυα κρεμα σαν να ετρωγα σαντιγυ. Οι καφεδες πηραν ενταση και βαθος και μα τον πουροθεο μας αντιληφτηκα ψημμενα μακαντεμιαν με νοτες απο λαιμ.
Στο τελευταιο τριτο υποχωρησε λιγο η κρεμα και χαθηκαν τα μακαντεμιαν, ανταυτου εβγαλε λιγο δερμα και πιπερι.

Το καλυτερο BHK που εχω κανει, αν ηταν ολο το πουρο οπως το 2/3 θα το ελεγα ελντοραδο.
Το πουρο ειναι η θεραπεια μου
ocelot

Re: Cohiba BHK 52

Δημοσίευσηαπό ocelot » Παρ Μαρ 28, 2014 5:22 pm

Συμφωνώ σε όλα . Δοκίμασε τα και μωράκια , αν σε ενοχλεί η αδιαφορία του πρώτου τρίτου . Ούτως η άλλως δεν
φημίζονται και για τα βαριά καπνά τους . Ούτε για τις γωνίες τους . Πάντα τα προτιμούσα φρέσκα τα BHK .
songs of darkness words of light
svensk

Δημοσίευσηαπό svensk » Κυρ Δεκ 28, 2014 3:41 pm

Το είχα στον υγραντήρα 2,5 χρόνια.
Συνοδεία ελληνικού καφέ και ρούμι. (Zacapa x.o)

Όπως και στο προηγούμενο Tasting μόνο που τώρα βρήκα και το τελευταίο κομμάτι του επίσης ξεθυμασμένο.
Λίγο λαιμ, ξυροί καρποί ίσως λίγο μπισκότο και πολύ, πολύ όμως νικοτίνη.
Κάπου διάβασα πως τα ligero που είναι τα κυρίως καπνά του BHK έχουν πολλαπλάσια νικοτίνη από τα υπόλοιπα.
Τίποτα το ιδιαίτερο και προσωπικά πιστεύω πως ΟΛΑ τα πούρα από 13 ευρώ και πάνω, το ΒΗΚ του κάνουν καιφαλοκλειδωμα.

Εμφάνιση Πόρσε – απόλαυση Λαντα.

Υ.Σ Ocelot έχεις απόλυτο δίκιο!
Άβαταρ μέλους
Haris_g

Δημοσίευσηαπό Haris_g » Παρ Δεκ 01, 2017 9:43 am

Εικόνα

Το περασμένο τριήμερο βρέθηκα στη Θεσσαλονίκη για δουλειές . Έτσι άδραξα την ευκαιρία και είπα να κάνω και καποιες... συναντησεις με τα παιδιά εκεί πέρα...
Έτσι για να θυμηθούμε τα παλιά είπαμε, εκείνα του Λιβάνου, έχει και πρόσφατα γεννητούρια Στελάρας .... ευκαιρίες είχα πολλές!!! :mrgreen:

Φτάνω στο αεροδρόμιο η ώρα 10.30 το βράδυ του Σαββάτου 1 μικρή καθυστέρηση. Η ομάδα οργανωμένη από πριν με περίμεναν σε ένα μπαράκι όπου θα με πηγαίνε ο Στέλιος που ηρθε να με πάρει από το αεροδρόμιο.

Φτάνουμε στο μπαράκι και μετά τις πρώτες χαιρετούρες με Στέλιο Θωμά και τριαντάφυλλο (εξ Αθήνας) ... Είπαμε να καπνίσουμε το πούρο που Υποσχεθήκαμε στο Λίβανο ... bhk52 !!! Κωδικος Oct 16 ετσι για να γουσταρουμε ρε αδελφε!!!

Ηταν ενα πουρο με εντυπωσιακο δακτυλιδι. πολυ ομορφο κατασκευαστικα, με την κλασικη μικρη του γουρουνοουρα, Ανοικτοχρωμο παχυ, μυρωδατο wrapper και μαλακο. Μυριζε λαδι και καπουτσινο!!! :lol:

Δεν ηταν το πρωτο μου behike 52 αλλα ειχα μεγαλη απορια να το καπνισω...

Αρχισαμε την .. διαδικασια μαζι ολοι, αλλα στην πορεια σκεφτομασταν μονοι μας :) :roll:
Στο κρυο μου εβγαλε λιγο χορταρακι και μεντα.... τραβουσα αρκετα λεπτα κρυο, ισως επειδη να περιμενα κατι περισσοτερο... :wink:

Αναβω... βασικα αναψαμε ολοι την ιδια ωρα...
Μετα τα πρωτα 2-3 λεπτα αλληλοκοιτακτηκαμε με ενα φλεμα μεγαααααλη αποριας!!!! :!: :|
Δεν αρχισε καλα, πρασιναδα απο την αρχη με λιγα πιπερια για το πρωτο παχη εκατοστο :) παραγγειλα oban14 και ρωτησα τον Tommi τι λεει;;; Δεν μου απαντησε, μονο κουνησε το κεφαλι του προς τα πισω... ! :twisted:
Τον πρωτο τριτο πραγματικα με αποηοητευσε!!!

Συνεχισα το μπεχικε και ανοιξαμε κουβεντα ...
αναλυσαμε γιατι τα McDonalds ειναι απαραιτητα :shock: :roll: ...
Ξεχαστηκα λιγο και το εβγαλα απο το μυαλο μου! Καποια στιγμη με τσιγκλισε... καφες εσπρεσο και βανιλια... και ξανα εντονος καφες ... τον μυριζα... αρχιζει λεω... δερματακι, ξανα χορτα, βανιλια και καποιο καραμελενο κασιους το μπλεντ γινοταν εξαιρετικο!... τα πιπερια υποχωρισαν και εκει που αρχισε να ... στρωνει και να φτιαχνομαι.... επεσε!

Χαπακι να του εδινα δεν θα ξανασωκωνοταν! :P !! Αδειασε, ζεσταθηκε, χαλασε.... ουτος η αλλως δεν ειχε και πολυ ακομα... απο τα 12 (παρα κατι) εκατοστα του, πραγματικα απολαυσα τα 4... λιγο μετα την μεση και αμεσως πριν το δακτυλιδι!
Ητανε λες και ηταν αλλο πουρο!!!
Δεν ητανε χαλια, ηταν σε πολλα πραγματα καλο, αλλα οταν ξερεις την τιμη του, περιμενεις παρα πολυ περισσοτερα.
Στην κλιμακα VFM, εστω και αν το πηραμε στα 28€ που θεωρειτε καλη τιμη, δεν αγγιζει καν την βαση!!!

Εχω αλλο ενα να περιμενει στο ομορφο κουτι τους!!!

Ευχαριστω παρα παρα πολυ τους, Στελιο, Θωμα και Τριανταφυλλους για την καταπληκτικη πρωτη μεταμεσονυκτια αποδραση !!!!

Εικόνα
Μια Slenderella την ημέρα, τον γιατρό τον κάνει πέρα!!!
svensk

Δημοσίευσηαπό svensk » Παρ Δεκ 01, 2017 3:02 pm

Τα behike και το Τρινιδαδ robusto extra τα εχω για τα πουρα με το πιο χαμηλο Τ.Π.Τ.Φ*

* Τα πιαν, τα φραγκα 'τ
Άβαταρ μέλους
alex46

Δημοσίευσηαπό alex46 » Παρ Δεκ 01, 2017 6:26 pm

και ο φουνταδορος βεβαιως βεβαιως αγαπητε σουηδε
και ο φουνταδορος ...
οὔτε γὰρ ἄρχειν οὔτε ἄρχεσθαι ἐθέλω

Επιστροφή σε “Cohiba ...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης