serie d no4

kostashabanos

serie d no4

Δημοσίευσηαπό kostashabanos » Κυρ Ιαν 25, 2009 10:58 pm

δυστυχως η παρέλαση του χόρτου συνεχίζεται.φρέσκο πούρο αγορασμένο στην ελλάδα σε πακετάκι των τριών.
για να καταλάβετε τη διαφορά κα΄νίστε το χωρίς αλκοόλ
RedRum

Δημοσίευσηαπό RedRum » Δευ Ιαν 26, 2009 1:14 am

θα μας τρελανεις ρε Κωστα... Χτες Βραδυ καπνισα ενα PSD4, 3 χρονια παλαιωμενο και τρελαθηκα. Τονοι καφε, σοκολατας, μπαχαρι, κεδρος, βανιλια, υπεροχο πουρο. Ειχα καιρο να καπνισω D4, και ελεγα να γραψω μια εκτενη περιγραφη αλλα αστο...

Μαλλον τα γουστα μας δεν συμβαδιζουν καθολου....
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Δευ Ιαν 26, 2009 3:02 pm

Κώστα, μια που δεν σου αρέσει σχεδόν τίποτα από Κούβα μήπως να δοκίμαζες και καμιά άλλη χώρα?

Τι θα έλεγες για τίποτα Villiger ή Handelsgold από Γερμανία? Με ενδιαφέρει να μάθω αν πούρα αυτού του τύπου σου αρέσουν.

Αλήθεια αντί να μας γράφεις αυτά που δεν σου αρέσουν μήπως μπορείς να μας γράψεις εκείνα που σου αρέσουν για να σε ''κατατάξουμε'' γευστικά σε κάποια κατηγορία. :P
Άβαταρ μέλους
maltakias
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό maltakias » Δευ Ιαν 26, 2009 3:57 pm

Λάθος εποχή διάλεξα να κόψω το τσιγάρο....
Τώρα που όλα τα Cubans γίνανε μαρούλια :shock:
De omnibus dubitandum

http://maltakias.blogspot.com/
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΣΕΛΙΟΣ

Δημοσίευσηαπό ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΣΕΛΙΟΣ » Δευ Ιαν 26, 2009 4:37 pm

Παιδιά ελάτε τώρα,σοβαρευτείτε. Εγώ προτείνω πουράκια με άρωμα σοκολάτας,αμερικάνικα είναι νομίζω,δε θυμάμαι μάρκα. Κούβα και αηδίες. :lol:
DimitrisF

Δημοσίευσηαπό DimitrisF » Δευ Ιαν 26, 2009 5:03 pm

Ok μπορεί να τυχει και 1-2 στο τοσο να ειναι χαλια.. αλλωστε ειναι πολυ εμπορικο πουρο με μεγαλη καταναλωση και παραγεται σε ποσοτητες.
Αλλα και παλι, προσωπικα δεν εχω καπνισει καποιο που να μην ειναι αξιοκάπνιστο και ευκολοκάπνιστο τουλάχιστον.
Αυτο και το Rass ειναι τα top2 και δεν ξέρω και πιο είναι το καλύτερο.
Χρειάζομαι ένα μικρό Joker.
Νίκος

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Δευ Ιαν 26, 2009 6:50 pm

Μισό λεπτό ρε παιδιά, το θέμα χρειάζεται διευκρίνιση, γιατί μου δημιουργήθηκε μία (και βάλε) απορία.

Δεν ψωνίζω από gerard, άρα δεν πρέπει να είμαι και πάρα πολύ καλομαθημένος, αλλά παρ΄ όλ' αυτά ποτέ δεν θα έφτανα στο σημείο να αγοράσω πακετάκι των τριών από οπουδήποτε στην Ελλάδα, παρά μόνο στην, εντελώς απίθανη περίπτωση, να έχω ξεμείνει από πούρο και να απέχω πολύ από το σπίτι μου. Τότε όμως:

1) θα προσπαθούσα να βρω τα PSD4 από ανοιχτό κουτί, και όχι πακετάκι
2) δεν θα γρίνιαζα για την ποιότητα, αφού έτυχα σε μεμονωμένη περίπτωση
3) δεν θα έβγαζα συμπέρασμα, καλό ή κακό, για όλα τα PSD4.

Επειδή όμως ο καθένας μας λειτουργεί διαφορετικά, ας δεχτούμε την άποψη του Κώστα. Αρκεί να μην μας επηρεάσει...
Άβαταρ μέλους
Domen

Δημοσίευσηαπό Domen » Δευ Ιαν 26, 2009 8:53 pm

Οταν λες φρεσκο πουρο τι εννοεις ;
---------------------
Τα πουρα μου στις 20-09-08

http://img375.imageshack.us/my.php?imag ... 638ov0.jpg

"Try to learn something about everything and everything about something."
- Thomas Henry Huxley (1825-1895)
kostashabanos

Δημοσίευσηαπό kostashabanos » Δευ Ιαν 26, 2009 9:55 pm

φρέσκο προφανως του 2008.δεν μπορεί σε παιδιά να καπνίζεις ένα πούρο τόσα χρόνια και μετά από παύση ενος περίπου χρόνου να δοκιμάζεις μερικά και να μη σου λένε τίποτα. η μάλλον οι γευστικές μου οδοί έχουν πωρωθεί η αυτοί οι μυστήριοι οι κουβανοί τα δίνουν όλα για όλα. αλλά για πέστε μου εσείς πόσες φορές στις δέκα σασ άρεσε το συγκεκριμένο πούρο?
κάπνισα τα τελευταία 11 χρόνια πεντακόσια τόσα πούρα, ζήτημα τα τρία να θυμάμαι.
σχετικά με τα σχόλια περι αρωματικών πούρων, εγω μιλάω σοβαρά, όσον αφορά το δ νο 4.
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Τρί Ιαν 27, 2009 3:38 pm

Κώστα για μένα πάντως είναι το καλύτερο robusto και το αγαπημένο μου. Δεν με έχει απογοητεύσει ποτέ. Μάλλον έχουμε εντελώς άλλα γούστα. Δεν είναι κακό :wink:
kostashabanos

Δημοσίευσηαπό kostashabanos » Τρί Ιαν 27, 2009 10:48 pm

δεν πιστεύω να βάζεις και το cohiba μέσα, γιατί αν πετύχει είανι λίρα εκατό. μάλλον το καλύτερο πούρο της κούβασ.
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΣΕΛΙΟΣ

Δημοσίευσηαπό ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΣΕΛΙΟΣ » Τετ Ιαν 28, 2009 11:29 am

[quote="kostashabanos"]δεν πιστεύω να βάζεις και το cohiba μέσα, γιατί αν πετύχει είανι λίρα εκατό. μάλλον το καλύτερο πούρο της κούβασ.[/qu
ote]

Ξαναλέμε βέβαια τα ίδια,αλλά το καλύτερο είναι υποκειμενικό για τον καθένα. Γι αυτό άλλωστε υπάρχουν και τόσες μάρκες ή γίνονται τόσες συζητήσεις και εδώ μέσα. Θεωρώ και εγώ ότι το partagas είναι κλασσική καλή επιλογή. Οχι ότι το cohiba δεν είναι καλό robousto απλά ίσως η μάρκα είναι λίγο υπερεκτιμημένη.
Άβαταρ μέλους
Παναγώτης Ψιακής
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Παναγώτης Ψιακής » Τετ Ιαν 28, 2009 3:39 pm

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΣΕΛΙΟΣ έγραψε:... Οχι ότι το cohiba δεν είναι καλό robousto απλά ίσως η μάρκα είναι λίγο υπερεκτιμημένη.

ΛΙΓΟ;;;;;;;;;;
Με λένε ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ και όχι Παναγώτη, απλά δεν ξέρω ακόμα να γράφω καλά.....
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΣΕΛΙΟΣ

Δημοσίευσηαπό ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΣΕΛΙΟΣ » Τετ Ιαν 28, 2009 4:45 pm

Παναγώτης Ψιακής έγραψε:
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΣΕΛΙΟΣ έγραψε:... Οχι ότι το cohiba δεν είναι καλό robousto απλά ίσως η μάρκα είναι λίγο υπερεκτιμημένη.

ΛΙΓΟ;;;;;;;;;;

SIC !!!
JackLo

Re: Partagas Series D. No.4.

Δημοσίευσηαπό JackLo » Τετ Ιαν 28, 2009 9:41 pm

Συμφωνώ με τους προλαλλήσαντες (με δύο λάμδα το γράφουμε? Δεν θυμάμαι...) σχετικά με το ότι, το συγκεκριμένο πούρο είναι ένα από τα καλύτερα, (για να μην πω το καλύτερο) robusto που έχει περάσει από την γλώσσα και τα ούλα μου.

Ακόμα και πούρα με κωδ. MAS FEB 08 που κάπνισα από την "αποθήκη μου" ήταν όπως λένε οι χειριστές ασυρμάτου δημόσιας υπηρεσίας....... "ΚΕΝΤΡΟ ΕΛΗΦΘΗ 10-4" που σημαίνει σήματα σου δυνατά καθαρά.

Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω με την συγκεκριμένη παρτίδα, είναι η κάπως κακή κατασκευή στο κεφάλι των πούρων, που χρειάζεται πολύ προσοχή στο κόψιμο γιατί διαλύεται μέχρι να πεις "πούρο".

Αυτά τα ολίγα.
EXIT :arrow: FOR SMOKERS :arrow:

Επιστροφή σε “Partagas ...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης