Punch Punch Punch

Άβαταρ μέλους
nikos doc

Punch Punch Punch

Δημοσίευσηαπό nikos doc » Κυρ Μαρ 07, 2010 2:57 pm

Δοκιμασα εχθες το βραδυ την corona gorda της Punch...Δεν ενθουσιαστηκα,αν και απο τραβηγμα και καυση ηταν πολυ καλη.

Πολυ spicy απο την αρχη και με πολυ ξυλο στην γευση.

Θα προτιμησω h.upmann Magnum 46.
Άβαταρ μέλους
General LEE

Δημοσίευσηαπό General LEE » Δευ Μαρ 08, 2010 9:12 am

Θα με βρεις μαλλον συμφωνο.Ειχα αυτη την κουβεντα προχτες και κατεληξα οτι το Punch-Punch ειναι απο τα κουβανεζικα που με αφησε λιγοτερο ευχαριστημενο η μαλλον αδιαφορο,μιας και δεν καταφερα να διακρινω πουθενα τον ιδιαιτερο χαρακτηρα των κουβανεζικων ουτε κατι που θα με ξανακανει να το δοκιμασω.Η μονη αμφιβολια μου ειναι μηπως με πολυετη παλαιωση "φανερωνει" καποια απο τα προσοντα του αλλα ,μιας και δεν εχω την πολυτελεια της παλαιωσης ακομα ,θα ακουσω με προσοχη διαφορετικες αποψεις αλλων πριν το τοποθετησω απαξ και δια παντως στο καλαθι των no-no για μενα.
Thank God war is such an awful thing or else we could get fond of it !
Leonidas

Δημοσίευσηαπό Leonidas » Δευ Μαρ 08, 2010 11:08 am

Οταν τοποθετούμαστε γευστικά, δεν υπάρχει διάλογος.

Κατ εμέ, το Punch Punch, το Selection 11, το SLR A και το H. Upmann M46 είναι άριστα πούρα απο κάθε άποψη, με το τελευταίο να το θεωρώ επιτομή της συγκεκριμένης vitola και επιπλέον να το περιλαμβάνω στα 5(πέντε) καλλίτερα regulars (ακούτε κάποιοι; ;))

Φάουλ σφυρίζω μόνο στο 4 της Cohiba κιαυτό γιατί δεν βρίσκω διακυμάνσεις κατά τη διάρκεια της κάυσης του.
J.Ad

Δημοσίευσηαπό J.Ad » Δευ Μαρ 08, 2010 12:28 pm

Του 2005 ήταν φανταστικά.
Του 2007 λίγο άστοχη η παραγωγή, δυστυχώς. Μου ΄μεινε και η κούτα αμανάτι. Όχι οτι δεν καπνίζονται, οι γεύσεις είναι ίδιες απλά το wrapper δεν είναι λαδερό (εως καθόλου) όπως του '05 και είναι λίγο πιο dry..
Tι χρονιάς καπνίσατε maltakia και Lee;
Άβαταρ μέλους
General LEE

Δημοσίευσηαπό General LEE » Δευ Μαρ 08, 2010 12:31 pm

Το δικο μου ηταν απο παρτιδα με singles οποτε οπως καταλαβαινεις θα ημουν τυχερος αν ηταν εστω και ...του 2009 ! Γι'αυτο αλλωστε μιλησα και για παλαιωση .
Thank God war is such an awful thing or else we could get fond of it !
RedRum

Δημοσίευσηαπό RedRum » Δευ Μαρ 08, 2010 12:35 pm

χμμ... μια τριαδα που ειχα παρει απο αυστραλια, οποτε δεν ξερω του ποτε ειναι, ηταν παρα πολυ ωραια. πουρο με μετριο σωμα, με μπολικους ξηρους καρπους, ευκολοκαπνιστο. θα συμφωνησω δεν εχει πολλες εναλλαγες.

οχι τιποτα εξωπραγματικο, αλλα ενα καλο πουρο. Ανετα θα ηθελα να εχω ενα κουτι για διαλειμματα απο τα κλασσικα βαρια που καπνιζω
Leonidas

Δημοσίευσηαπό Leonidas » Δευ Μαρ 08, 2010 12:39 pm

RedRum έγραψε: θα συμφωνησω δεν εχει πολλες εναλλαγες.

Με ποιόν συμφωνείς; Τέλος τα ληγμένα Ηλία :lol:
RedRum

Δημοσίευσηαπό RedRum » Δευ Μαρ 08, 2010 12:43 pm

δεν ειπε καποιος οτι δεν εχει γευστικες αλλαγες...;;; αιντε αιντε... το χανω... ο προηγουμενος μηνας και αυτος ειναι αστα να πανε... δουλευω 15ωρα με 4-5 ωρες υπνο... ξερεις.... οπως οι δημοσιοι υπαλληλοι στην ελλαδα :lol:

ασε που καπνιζω πλεον 3 πουρα την ημερα (απο 3 τη βδομαδα...), ας ειναι καλα τα μοντεκαρλο αλλιως θα ειχα ξεπαραδιαστει.
Leonidas

Δημοσίευσηαπό Leonidas » Δευ Μαρ 08, 2010 12:46 pm

RedRum έγραψε:δεν ειπε καποιος οτι δεν εχει γευστικες αλλαγες...;;;

Ναί το είπα εγώ. Για το Coh IV. Hello???????????
RedRum

Re: Punch Punch Punch

Δημοσίευσηαπό RedRum » Δευ Μαρ 08, 2010 1:23 pm

nikos doc έγραψε:
Πολυ spicy απο την αρχη και με πολυ ξυλο στην γευση.

.

απο αυτο μαλλον επηρεαστηκα, πιαστηκα λιγο και απο το δικο σου για το ΙV, και τα εκανα αχταρμα. ξερεις τι ειναι να πρεπει να αναλυσεις γιατι

the magnetic flux of the magnetometers does not allow for source localisation, and given the bilateral pattern of face repetition effects activation, gradiometer RMS and EEG measurements would allow better estimation of spatial parameters for hemispheric asymmetries of face processing...
DimitrisF

Δημοσίευσηαπό DimitrisF » Δευ Μαρ 08, 2010 1:24 pm

Σύντομο review για το Punch Punch: Μπλιάχ.
Καταργούν τα 11ρια και κρατάν το μπλιάχ.
Χρειάζομαι ένα μικρό Joker.
RedRum

Δημοσίευσηαπό RedRum » Δευ Μαρ 08, 2010 1:27 pm

DimitrisF έγραψε:Σύντομο review για το Punch Punch: Μπλιάχ.

φφφςςςςς!! εσυ εσχισες και τον Σαχλαμαρακλινγκ! :lol:
J.Ad

Δημοσίευσηαπό J.Ad » Δευ Μαρ 08, 2010 2:31 pm

Μην υπερβάλλεις ρε Δημήτρη.. Κορυφαία corda είναι όπως και να 'χει.

Πες ότι δε σου αρέσει δε σημαίνει οτι είναι και άχρηστο.. Το 'χουμε ξανασυζητήσει κάπου.. Μήπως σου΄κατσε κανένα στουμπωμένο παλιό;
DimitrisF

Δημοσίευσηαπό DimitrisF » Δευ Μαρ 08, 2010 6:17 pm

Όχι είναι άθλια. Και το λέω παρότι η Punch είναι στις 3 αγαπημένες μου μάρκες. Και μετά από αρκετές δοκιμές και 2 κουτιά που πήγαν σε φίλους.
Η χειρότερη βιτόλα της σειράς. Φούλ χόρτο και ξύλο. Με την κακή έννοια. Μακριαάαα
Χρειάζομαι ένα μικρό Joker.
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΦΥΡΗΣ

royal selection no.12

Δημοσίευσηαπό ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΦΥΡΗΣ » Τετ Μαρ 17, 2010 11:59 am

Φιλοι μου

από ένα κάμπινετ του 2008 έχω δοκιμάσει ήδη τρία στικ. Εγώ μπορώ να πώ ότι έχω ενθουσιαστεί, διότι αν και πειραματιστηκα γευστικά με την συγκεκριμένη επιλογή, η γεύση, πιπέρινη και βαθμιαία πικρίζουσα, σε συνδυασμό με σοκολατάκι υγείας σε μεταξα ρεζερβε ήταν ιδανική. Και το λέω εγώ που προτιμώ τις ελαφρές, γλυκές αρωματικές επιγεύσεις στο πούρο. Δεν μπορώ να πω ακόμη αν είναι ένα πούρο για κάθε ώρα της ημέρας, αλλά νομίζω ότι έχουν στη γεύση κάτι το διαφορετικό από τα άλλα της αυτής γευστικής συνομοταξίας που μου "'έκατσε". Ωραία εκάι χρώμα του φύλου, ωραίο δέσιμο.
ΠΗΤΕΡ

Επιστροφή σε “Punch ...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης