Cohiba Monte coffee blends

Jeronymo

Cohiba Monte coffee blends

Δημοσίευσηαπό Jeronymo » Τετ Μαρ 04, 2009 2:00 pm

Προσφάτως επισκέφτηκα ένα από τα tobacco shops του κέντρου και προς μεγάλη μου έκπληξη αντίκρυσα χαρμάνια καφέδων απο montecristo και cohiba!!Δεν ξέρω αν υπάρχουν καιρό, πάντως αν κάποιος έχει δοκιμάσει ας μας διαφωτίσει.Θεωρώ δεδομένο για τα γούστα μου το συνδυασμό esspreso με πούρο οπότε όποιος έχει προτάσεις σε χαρμάνια και συνυασμούς ας τους μοιραστεί και με τους υπόλοιπους.
Επισκέπτης

Re: Cohiba Monte coffee blends

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Τετ Μαρ 04, 2009 6:50 pm

Jeronymo έγραψε: Θεωρώ δεδομένο για τα γούστα μου το συνδυασμό esspreso με πούρο οπότε όποιος έχει προτάσεις σε χαρμάνια και συνυασμούς ας τους μοιραστεί και με τους υπόλοιπους.

Τα πράγματα εδώ είναι πολύ απλά αδερφέ εν κυρίω Ιερώνυμε.
Lavazza Arabica 100% (για μένα) - για σένα, ξέρεις εσύ - και δοκιμές για την συνοδεία πούρων. :lol: :lol:

Μπορεί σαν καφές να είναι αξιόλογος, αλλά θα έχει σχέση με τα συγκεκριμένα brand τόση, όση και ένας γάϊδαρος με τα Cuaba!!

Δηλαδή αν αύριο κάποιος μας πασάρει παϊδάκια Cohiba, ταραμά Montecristo, μουστάρδα Partagas (όσο πικάντικη και αν είναι!) και ...... αυγολέμονο San Cristobal de la Habana, θα πρέπει δηλαδή να το σκεφτούμε κιόλας? :shock: :shock:

Δες΄το αλλιώς. Ένας φίλος βγάζει στην περιοχή μου, πολύ ωραίο τσίπουρο. Πιστεύω ότι σε μια όμορφη συσκευασία και με ένα πιασσάρικο "όνομα" του τύπου Yves Saint Pantofle θα έπαιξε δυνατά στην αγορά. Το ερώτημα είναι, εάν εσύ θα αγόραζες ένα τέτοιο προϊόν?

ΥΓ. Ακόμη και ο Cubita είναι λίγο ψιλο....δηλητήριο. Και θεωρείται ο καλός τους καφές (Κούβα). Τουλάχιστον έτσι πασάρεται στην αγορά!!
Άβαταρ μέλους
Παναγώτης Ψιακής
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Παναγώτης Ψιακής » Τετ Μαρ 04, 2009 7:03 pm

Ρε cpt πολύ επιθετικό σε βρίσκω τελευταία άσε τον κόσμο μην τον αποπαίρνεις συνέχεια!
Αμάν πια :lol: :lol: :lol:
Με λένε ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ και όχι Παναγώτη, απλά δεν ξέρω ακόμα να γράφω καλά.....
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Τετ Μαρ 04, 2009 7:19 pm

Παναγώτης Ψιακής έγραψε:Ρε cpt πολύ επιθετικό σε βρίσκω τελευταία άσε τον κόσμο μην τον αποπαίρνεις συνέχεια!
Αμάν πια :lol: :lol: :lol:

Που την είδες την επίθεση Παναγώτη?
Απλώς σε τέτοιες περιπτώσεις φροντίζω να επαναφέρω στον σωστό δρόμο κάποιους νέους στο σπορ φίλους, πριν έρθουν από μόνοι τους με τον δύσκολο τρόπο!!
Είπαμε, κάποια πράγματα είναι άσπρο-μαύρο. πχ. Τρίγωνα Πανοράματος, Ριζόγαλο Λιανοκλαδίου, κουραμπιέδες Νέας Καρβάλης κλπ
Άβαταρ μέλους
Παναγώτης Ψιακής
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Παναγώτης Ψιακής » Τετ Μαρ 04, 2009 7:25 pm

cpt Kouk έγραψε:Που την είδες την επίθεση Παναγώτη?

Δεν αφήνεις τίποτα να πέσει κάτω ε; καλαααααά!
Με λένε ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ και όχι Παναγώτη, απλά δεν ξέρω ακόμα να γράφω καλά.....
Jeronymo

Δημοσίευσηαπό Jeronymo » Τετ Μαρ 04, 2009 8:21 pm

Προς θεού captain δεν σε παρεξηγώ!Άλλωστε, είμαι καιρό μέλος στο forum και διακρίνω αν κάποιο μέλος ίσως να μην είναι καλοπροαίρετο και σίγουρα εσύ είσαι.Συμφωνώ 100% για τον lavazza ενώ καλα λόγια ακούω για τον blue mountain.Όποιος άλλος έχει κάποιον να προτείνει ελεύθερα.
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Τετ Μαρ 04, 2009 9:13 pm

Jeronymo έγραψε: καλα λόγια ακούω για τον blue mountain.

Θεωρείται από τους κορυφαίους. Εμένα ΜΟΝΟΝ μου άρεσε απλώς. Είναι και εκείνο το ρημάδι το κλικ, βλέπεις 8) 8)
Άβαταρ μέλους
INS

Δημοσίευσηαπό INS » Τετ Μαρ 04, 2009 9:24 pm

Ακόμη και ο Cubita είναι λίγο ψιλο....δηλητήριο.

διαμαρτυρομαι. εμενα μου αρεσε. επισης προτεινω (εννοειται: χυμα και τσουβαλατοι, οχι συσκευασιας και τυποποιησης) guatemala elephant και monsoon malabar απο το whittard, που ευτυχως δεν πτωχευσε "τελειως" (ακουω οτι ... το καταστημα λειτουργει υπο νεα διευθυνση), που μπορειτε να βρειτε στο ιντερνετ ή σε ενα μαγαζακι στην απολλωνος.
και μου τρεχουν τα σαλια οποτε θυμαμαι τον καφε νικαραγουας και ιδιως τον monsoon malabar του hediard.
Άβαταρ μέλους
jimbo

Δημοσίευσηαπό jimbo » Πέμ Μαρ 31, 2011 7:22 pm

Επανέρχομαι και φέρνω ζωή σε ένα παλιό thread...
Ο cubita λέει τίποτα?Και είναι για φίλτρου, ή espresso?
Άβαταρ μέλους
INS

Δημοσίευσηαπό INS » Πέμ Μαρ 31, 2011 7:52 pm

οι αναμνησεις μου λενε οτι ηταν εξαιρετικος.
αλλά ... προσοχή! σοσιαλιστικο προϊον, αγνωστο αν φετος εχει την ιδια γευση με πριν απο 6 χρονια ...
ο ερνεστο ισως γνωριζει νεωτερα.
Άβαταρ μέλους
jimbo

Δημοσίευσηαπό jimbo » Πέμ Μαρ 31, 2011 7:56 pm

Είδα τελικά πως δεν είναι τόσο δύσκολο να βρεις όσο φανταζόμουν, και σίγουρα θα τον τιμήσω!!
hernesto

Δημοσίευσηαπό hernesto » Παρ Απρ 01, 2011 9:05 am

Για διευκρίνισε jimbo... Δεν μπορούσα να πάρω άλλα ντόπια προϊόντα γιατί θα με δένανε για αρπαγή εθνικού πλούτου όπως το πήγαινα!!! :lol:
Medium-thick gauge, soft to mild strength, sweet scents and taste... Oh yeah, that's me smoking my cigar, baby!
http://cigarlounge.gr
tdk63

Δημοσίευσηαπό tdk63 » Παρ Απρ 01, 2011 9:44 am

Μετά από τα σχόλια μου (ως "επισκέπτης") παραπάνω, ως επικαιροποίηση επαναλαμβάνω ότι η (μέχρι σήμερα) εμπειρία μου, μου επιτρέπει να χαρακτηρίσω από μέτριο έως υποφερτό τον cubita, άν και επιμένω στον χαρακτηρισμό "ψιλοδηλητήριο". Η αλήθεια είναι ότι δύο σακουλάκια που είχα φέρει μαζί μου κατά την επιστροφή, παραδόθηκαν σε φίλους (με feedback έντονες διαμαρτυρίες και "μούντζες"), ενώ οι μνήμες μου από το προϊόν δεν είναι πλέον "ζωηρές" μετά από μερικά χρόνια.
Κατά τα άλλα θα συμφωνήσω με τον Γιάννη όσον αφορά την τυποποίηση και τα χαρακτηριστικά του προϊόντος, που πιθανόν να διαφοροποιούνται κατά ..... φεγγάρια. Το έχουμε δεί άλλωστε αυτό και στα πούρα.
Άβαταρ μέλους
jimbo

Δημοσίευσηαπό jimbo » Παρ Απρ 01, 2011 1:26 pm

Βρε παιδιά.... ας μου απαντήσει κάποιος όμως...Είναι καφές φίλτρου, ή espresso? :lol: :lol: :lol:
tdk63

Δημοσίευσηαπό tdk63 » Παρ Απρ 01, 2011 5:30 pm

espresso είναι φίλε μου

Επιστροφή σε “Φαγητό, ποτό και πούρο”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες