RUM - Ρούμι

KARNABAKOS
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό KARNABAKOS » Σάβ Ιουν 03, 2006 11:04 am

ΑΝΤΟΝΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ Zacapa XO ΕΝΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ RUMI.ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΙΕΙ ΣΕ ΕΝΑ CIGAR CLUB TO 1994 ΣΤΗ ΓΑΛΛΙΑ.ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΠΙΟ ΘΕΊΚΟ΄ΕΙΧΕ ΓΕΥΤΕΙ Ο ΟΥΡΑΝΙΣΚΟΣ ΜΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ!

ΕΤΟΙΜΑΣΟΥ ΓΙΑ ΕΝΑ double corona VINTAGE 1991!
ANTONIS
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό ANTONIS » Δευ Ιουν 05, 2006 12:29 am

Χρήστο, ευχαριστώ, αλλά vintage 1991 double corona ποιάς μάρκας; Θα είναι το παλαιότερο πούρο που έχω καπνίσει.:lol:

Λεωνίδα αν τελικά μπορείς να βρεις το XO που αναφέρει ο Χρήστος είμαι μέσα για μία φιάλη.
"And a woman is only a woman, but a good cigar is a smoke." Rudyard Kipling, The Betrothed.
KARNABAKOS
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό KARNABAKOS » Δευ Ιουν 05, 2006 2:24 pm

ΑΝΤΟΝΙ ΤΟ ΠΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΗΟΥΟ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΚΕ ΤΟ ΜΑΡΤΙΟ ΤΟΥ 1991 ΣΕ ΕΝΑ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ!
KARNABAKOS
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό KARNABAKOS » Δευ Ιουν 05, 2006 2:24 pm

ΑΝΤΟΝΙ ΤΟ ΠΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΗΟΥΟ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΚΕ ΤΟ ΜΑΡΤΙΟ ΤΟΥ 1991 ΣΕ ΕΝΑ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ!
billbe
Τοποθεσία: LA PASTERIA AT THE MALL ΑΝΔΡΕΑ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ 35,ΜΑΡΟΥΣΙ
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό billbe » Δευ Ιουν 05, 2006 4:34 pm

ΛΕΩΝΙΔΑ ΚΙ ΕΓΩ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΠΟΥΚΑΛΙ!
ΒΑΣΙΛΗΣ ΜΠΕΛΟΥΚΑΣ
LA PASTERIA -MALL ATHENS
2106198230
Author
Γενικός επόπτης

Δημοσίευσηαπό Author » Δευ Ιουν 05, 2006 5:19 pm

Σήμερα πήρα απάντηση . Ο φίλος Leopoldo με παραπέμπει κατευθείαν στον κατασκευαστή , γιατί (μου γράφει) δεν θέλει να μπει ενδιάμεσα, για να πετύχω λέει καλλίτερη τιμή. Την άλλη εβδομάδα θα έχουμε νεώτερα γιαυτό το θέμα για επίσημη εισαγωγή πλέον.
Το καλίτερο όμως είναι ότι μου έγραψε ότι μπορεί να μου στείλει κουβανέζικα πούρα για επίσημη εισαγωγή , κατευθείαν αγορασμένα από Habanos S. A. !!!
Αυτή η δουλειά χαλαρά ξεκίνησε αλλά μου φαίνεται ότι ... τελικά πάμε καλά..
Author
Γενικός επόπτης

Δημοσίευσηαπό Author » Τρί Ιουν 06, 2006 10:00 pm

Και δύο φώτο του φίλου μου Leopoldo , με το Zacapa Centenario στη μέση ..
http://www.cigars.gr/forum/album_cat.php?cat_id=14
Άβαταρ μέλους
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΦΥΛΑΚΤΟΣ

Δημοσίευσηαπό ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΦΥΛΑΚΤΟΣ » Κυρ Σεπ 02, 2007 6:55 pm

Αλλη μαρκα Ρουμι εκτος απο το white havana club μπορουμε να βρουμε σε καβα η' σ.μαρκετ;
Κώστας

Δημοσίευσηαπό Κώστας » Δευ Σεπ 03, 2007 6:50 pm

καλώς σας βρίσκω

θα έλεγα το montecristo της habanos που μπορείς να το βρείς σε casa del habanos (υπάρχει και non cuban όπως τα πούρα montecristo), τα μελαχροινά habana club και έχω δοκιμάσει και το mathuslem clasico που δύσκολα θα το βρείς. Μάλλον τα μελαχροινά habana club θα τα βρείς ευκολότερα :lol: :lol: :lol: :lol:
ANTONIS
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό ANTONIS » Κυρ Σεπ 09, 2007 11:37 pm

Author έγραψε:Σήμερα πήρα απάντηση . Ο φίλος Leopoldo με παραπέμπει κατευθείαν στον κατασκευαστή , γιατί (μου γράφει) δεν θέλει να μπει ενδιάμεσα, για να πετύχω λέει καλλίτερη τιμή. Την άλλη εβδομάδα θα έχουμε νεώτερα γιαυτό το θέμα για επίσημη εισαγωγή πλέον.
Το καλίτερο όμως είναι ότι μου έγραψε ότι μπορεί να μου στείλει κουβανέζικα πούρα για επίσημη εισαγωγή , κατευθείαν αγορασμένα από Habanos S. A. !!!
Αυτή η δουλειά χαλαρά ξεκίνησε αλλά μου φαίνεται ότι ... τελικά πάμε καλά..

Τι γίνεται με αυτό το ρούμι Author;;; Που μπορούμε τελικά να το βρούμε στην Ελλάδα; Το έφερες;
"And a woman is only a woman, but a good cigar is a smoke." Rudyard Kipling, The Betrothed.
Author
Γενικός επόπτης

Δημοσίευσηαπό Author » Παρ Σεπ 14, 2007 5:16 pm

Καλημέρα σε όλους από το Esteli της Νικαράγουας . Η ώρα είναι 9 το πρωί , πίνω καφέ και καπνίζω ένα μικρό Padron .
Σε αυτή τη χώρα ενώ και τα δύο κινητά που έχω δεν έχουνε σήμα, παρόλα αυτά το ξενοδοχείο διαθέτει Wifi και έτσι έχω Ιντερνετ . Περιμένω τον Don Kiki για να πάμε μια εθιμοτυπική επίσκεψη στην Ονδούρα, στο εργοστάσιο του Ronaldo Reyes που φτιάχνει τα Puros Indios .
Λοιπόν στο θέμα : Είμουνα 3 μέρες στο Μαιάμι και πήγα και βρήκα τους τύπους που φτιάχνουνε το Zacapa . Οι τιμές που μου δώσανε ήτανε καλές , αλλά ζητάνε κάτι απίστευτες ποσότητες για πρώτη εισαγωγή . Τέλος πάντων μόλις γυρίσω πατρίδα , θα το διαπραγματευτώ τηλεφωνικά , αν δεν γίνει τίποτε θα το ψάξω μέσω άλλου εισαγωγέα στην Ευρώπη .

Αυτά προς το παρόν.
Άβαταρ μέλους
gandrian
Επικοινωνία:

Ron ZACAPA Centenario X.O.

Δημοσίευσηαπό gandrian » Δευ Σεπ 24, 2007 5:41 pm

Dear all,

ο εορτασμός της βάπτισης του μέλους Νο 118 το περασμένο Σάββατο 22/09/07, απαιτούσε ιδιαίτερα cigars & drinks.

http://www.andrianopoulos.net/photos/ci ... PA_001.jpg
http://www.andrianopoulos.net/photos/ci ... PA_002.jpg

Best regards !!!

Giorgos-Maroussi
Επισκέπτης

Re: Ron ZACAPA Centenario X.O.

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Δευ Σεπ 24, 2007 6:49 pm

gandrian έγραψε: ο εορτασμός της βάπτισης του μέλους Νο 118 το περασμένο Σάββατο 22/09/07, απαιτούσε ιδιαίτερα cigars & drinks.

Να σου ζήσει η Αγγελική και να είστε (οι γονείς) πάντοτε γεροί για να χαίρεστε με τις επιτυχίες της. Μέχρις εκεί. Κατά τα άλλα, άλλα είχαμε συμφωνήσει κύριε μοναχοπιοτά μου (όπως λέμε μοναχοφαγά).
Φιλιά
Άβαταρ μέλους
gandrian
Επικοινωνία:

Re: Ron ZACAPA Centenario X.O.

Δημοσίευσηαπό gandrian » Δευ Σεπ 24, 2007 6:55 pm

Κουκουτσολίδης Δημήτρης έγραψε:
gandrian έγραψε: ο εορτασμός της βάπτισης του μέλους Νο 118 το περασμένο Σάββατο 22/09/07, απαιτούσε ιδιαίτερα cigars & drinks.

Να σου ζήσει η Αγγελική και να είστε (οι γονείς) πάντοτε γεροί για να χαίρεστε με τις επιτυχίες της. Μέχρις εκεί. Κατά τα άλλα, άλλα είχαμε συμφωνήσει κύριε μοναχοπιοτά μου (όπως λέμε μοναχοφαγά).
Φιλιά

Thanks για τις ευχές σου Δημήτρη.

ΔΕΝ αναιρώ τίποτα απ'ότι έχω υποσχεθεί. Περιμένω να κατέβεις Αθήνα, να συναντηθούμε ΟΛΟΙ και να το ...τελειώσουμε.

Regards !
ANTONIS
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό ANTONIS » Δευ Σεπ 24, 2007 9:54 pm

Γιωργάκη, ΔΕΝ βλέπω κανένα malt και στεναχωριέμαι.....
Θα σε μαλώσω!!!

Να σου ζήσει η κοράκλα!!!

Επιστροφή σε “Φαγητό, ποτό και πούρο”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες