CIGAR LOUNGES ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ

Άβαταρ μέλους
INS

Δημοσίευσηαπό INS » Πέμ Νοέμ 19, 2009 11:05 pm

μια χαρα την διαβασες. απλως αυτο που διαβασες ηταν, τροπον τινα, το δελτιο τυπου. δεν αναφερει διαδικους και λεπτομερειες, μονο ποιο ηταν το μειζον νομικο ζητημα που επιλυθηκε.
Leonidas

Δημοσίευσηαπό Leonidas » Πέμ Νοέμ 19, 2009 11:06 pm

Clear.
Crystal
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΦΥΡΗΣ

Δημοσίευσηαπό ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΦΥΡΗΣ » Παρ Νοέμ 20, 2009 12:47 am

Καλοί μου φίλοι,

Απλά για ένα cigar lounge έψαξα, στα βόρεια, όπως είχαν ζητήσεις κάποια άλλα μέλη, και όχι για τη νομιμότητα της λειτουργίας του. Τότε όλη η Ελλάδα είναι αυθαίρετη και υπόλογη για κομπίνες με ή χωρίς κρατική βούλα (ή βουλή). Ξεχάστε ότι το ανέφερα.
ΠΗΤΕΡ
Άβαταρ μέλους
INS

Δημοσίευσηαπό INS » Παρ Νοέμ 20, 2009 2:48 pm

παναγιωτη, ο,τι εγραψα δεν το εγραψα ουτε απο κολλημα ουτε απο κουτσομπολικη ή χωροφυλακιστικη διαθεση. εχει γινει μεγαλη συζητηση στο φορουμ για την απαγορευση καπνισματος και το συμπερασμα - το δικο μου - τουλαχιστον - ηταν οτι ο νεος νομος κανει τοσο δυσκολο για τους επιχειρηματιες να οργανωσουν το χωρο τους ετσι ωστε νομιμα να διατηρουν τμημα καπνιστων, που, τελικα, το πεδιο μενει ανοιχτο στους πειρατες και μονο σε αυτους. δηλαδη, βασικα, ο νεος νομος, απλως πριμοδοτει την παρανομια (και αυτο ειναι προβλημα που αμφιβαλω αν θα το λυσει και η καθολικη απαγορευση, την οποια διαβαζουμε στις εφημεριδες οτι μελετα η κυβερνηση). αυτος ηταν και ο μονος λογος που υπενθυμισα τι ακριβως ειναι το συγκεκριμενο ξενοδοχειο. συγγνωμη αν ακουστηκα γρινιαρης.
DimitrisG

Δημοσίευσηαπό DimitrisG » Παρ Νοέμ 20, 2009 2:56 pm

Τι δεν έχει ξύλο αυτό το κανάλι σήμερα;

Πφφφφφφφφφφφ........... Τζάμπα τα nachos και η μπύρα. Πάω να κάνω zapping σε άλλο thread :lol: :lol: :lol:
sic transit gloria mundi
Άβαταρ μέλους
maltakias
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό maltakias » Παρ Νοέμ 20, 2009 3:02 pm

Κάτσε να πλακωθούμε εμείς....

Τι μπύρα πίνεις ρε;;;; :lol:
De omnibus dubitandum

http://maltakias.blogspot.com/
DimitrisG

Δημοσίευσηαπό DimitrisG » Παρ Νοέμ 20, 2009 3:10 pm

Amstel και Μύθο απολειστικά γιατί έχω εκλεπτυσμένα γούστα αν θες να ξέρεις... :lol:
sic transit gloria mundi
Άβαταρ μέλους
maltakias
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό maltakias » Παρ Νοέμ 20, 2009 3:11 pm

Ήθελα να σου χωθώ αλλά με τις επιλογές σου με αποστόμωσες.

Στο δρόμο με τις κερασιές τις βρίσκεις αυτές;
De omnibus dubitandum

http://maltakias.blogspot.com/
DimitrisG

Δημοσίευσηαπό DimitrisG » Παρ Νοέμ 20, 2009 3:13 pm

Φίλε μου, τις καλύτερες μόνο εκεί...
sic transit gloria mundi
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΦΥΡΗΣ

Δημοσίευσηαπό ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΦΥΡΗΣ » Παρ Νοέμ 20, 2009 4:16 pm

INS έγραψε:παναγιωτη, ο,τι εγραψα δεν το εγραψα ουτε απο κολλημα ουτε απο κουτσομπολικη ή χωροφυλακιστικη διαθεση. εχει γινει μεγαλη συζητηση στο φορουμ για την απαγορευση καπνισματος και το συμπερασμα - το δικο μου - τουλαχιστον - ηταν οτι ο νεος νομος κανει τοσο δυσκολο για τους επιχειρηματιες να οργανωσουν το χωρο τους ετσι ωστε νομιμα να διατηρουν τμημα καπνιστων, που, τελικα, το πεδιο μενει ανοιχτο στους πειρατες και μονο σε αυτους. δηλαδη, βασικα, ο νεος νομος, απλως πριμοδοτει την παρανομια (και αυτο ειναι προβλημα που αμφιβαλω αν θα το λυσει και η καθολικη απαγορευση, την οποια διαβαζουμε στις εφημεριδες οτι μελετα η κυβερνηση). αυτος ηταν και ο μονος λογος που υπενθυμισα τι ακριβως ειναι το συγκεκριμενο ξενοδοχειο. συγγνωμη αν ακουστηκα γρινιαρης.

Καλέ μου INS ούτε που μου πέρασαν από το μυαλό οι παραπάνω ενδεχόμενες προθέσεις σου. Οσο και αν σου φανει παράξενο δεν διαφωνώ με τα αντικαπνιστικά μέτρα, ιδιαίτερα στην Αθηνα, όπου ο καθένας ανοιγε μαγαζί χωρις τον στοιχειώδη κλιματισμό. Τα ίδια και εις Εσπερίας. Εκείνο που με απασχολεί είναι οτι στον τόπο μας η μέση λύση είναι η τελευταία σκέψη. Χθες ήμουν στο Cellier, έκανα το πουρο μου, στον ωραιότατο χώρο καπνιστών, ουτε με ενοχλησαν ουτε τους ενόχλησα, ωραία ατμόσφαιρα συνύπαρξης. Τις προάλλες που με είχαν πάει για ένα bachelor's πάρτυ γενεθλίων (υπάρχουν και αυτά) σε ένα "μιλφάδικο" κοντεύαμε να πνιγούμε από την κάπνα, παρά το ενδιαφέρον της "συγκυρίας". :wink:
ΠΗΤΕΡ
Άβαταρ μέλους
INS

Δημοσίευσηαπό INS » Παρ Νοέμ 20, 2009 4:42 pm

Χθες ήμουν στο Cellier, έκανα το πουρο μου, στον ωραιότατο χώρο καπνιστών,

... οπου ειχε λαβει χωρα και η περσινη συναντηση του cigar club (τελειωνε το γραψιμο, hernesto, να οργανωσεις την φετινη. εισαι πλεον ο de facto επιλοχιας)

Τις προάλλες που με είχαν πάει για ένα bachelor's πάρτυ γενεθλίων (υπάρχουν και αυτά) σε ένα "μιλφάδικο"

ηξερα τα bar, cafe, cafe bar, wine bar, bar-brasserie, και μερικες αλλες κατηγοριες μπαρ που το λαϊκοτερο τους ονομα αρχιζει απο κω... και ειναι ακαταλληλο δι' ανηλικους. αυτο το ειδος, που νομιζα οτι υπαρχει μονο ως urban legend, κυριως για γυμνασιοπαιδες (στην εποχη μου υποτιθεται οτι ετσι ηταν το dolce (πριν το μετονομασει η κυρια βουλα) τα πρωινα) τι ειναι παλι και που ευδοκιμει; για να το κοινωνιολογησουμε το ζητημα... ετσι κι αλλιως ολο το thread το καναμε off-topic

στον τόπο μας η μέση λύση είναι η τελευταία σκέψη.

πες τα ... πες τα ... τα ιδια εγραφα και εγω :?
Leonidas

Δημοσίευσηαπό Leonidas » Παρ Νοέμ 20, 2009 7:16 pm

Μέγα ενδιαφέρον βλέπω για Millefeuille :roll:
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΦΥΡΗΣ

Δημοσίευσηαπό ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΦΥΡΗΣ » Παρ Νοέμ 20, 2009 7:18 pm

Εν οιδα ότι ουδεν οίδα...
ΠΗΤΕΡ
Leonidas

Δημοσίευσηαπό Leonidas » Παρ Νοέμ 20, 2009 7:22 pm

Αστα αυτά.

Δεν είχε γλυκάκι; :lol:
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΦΥΡΗΣ

Δημοσίευσηαπό ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΦΥΡΗΣ » Παρ Νοέμ 20, 2009 7:25 pm

Είχε και γλυκάκια και ώριμα φρούτα και ξηρούς καρπούς και το πούρο πέρναγε τον "έλεγχο" και βεβαια παραφάγαμε :lol: :lol:
ΠΗΤΕΡ

Επιστροφή σε “Φαγητό, ποτό και πούρο”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες