ΒΙΕΝΝΗ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΦΥΡΗΣ

ΒΙΕΝΝΗ

Δημοσίευσηαπό ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΦΥΡΗΣ » Τρί Ιαν 25, 2011 12:31 pm

Έλληνες πουράτοι,

Επέστρεψα από Βιέννη και μπορώ να σας πω ότι ο καπνονόμος που σκέφτηκε ο Λοβέρδος είναι αυτό που ισχυει στην Αυστρία. Μπαρα με ενδείξεις ότι επιτρέπεται ή όχι το κάπνισμα, όλα τα ξενοδοχεία έχουν μπαράκι που επιτρέπεται το κάπνισμα, όχι όμως σε όλους τους χώρους και παραθέτω και την συγκεκριμένη ιστοσελίδα για όποιον θέλει να δει που θα μπορούσε να φάει και να πιει καπνίζοντας.

http://www.cigar-cult.com/images/storie ... e_wien.pdf
ΠΗΤΕΡ
Άβαταρ μέλους
General LEE

Δημοσίευσηαπό General LEE » Τρί Ιαν 25, 2011 12:52 pm

Το καλο ειναι οτι εκει ΥΠΑΡΧΟΥΝ χωροι που επιτρεπεται νομιμα το καπνισμα, οχι το εδω μπαχαλο που τα παντα απαγορευονται και ολα επιτρεπονται.
Και εγω περσυ δεν αντιμετωπισα προβλημα στο καπνισμα,αν σε ενα μαγαζι που ηθελα να κατσω δεν επιτρεποταν,σιγουρα υπηρχε ενα αλλο σε αποσταση 100 μετρων που επιτρεποταν.Θεμα απλης επιλογης,οχι ετσιθελικα,ρατσιστικα,ολοκληρωτικα (και εκ των πραγματων) ανεφαρμοστα μετρα.

P.S. By the way, στο Sky Bar που αναφερεται στον οδηγο ως αντικαπνιστικο μαγαζι,ειχαν μεχρι και display humi με Cohiba Pyramides .Εχω foto με το Siglo μου αναμμενο και φοντο το Stephansdomme :lol: :lol:
Thank God war is such an awful thing or else we could get fond of it !
Νίκος

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Τρί Ιαν 25, 2011 1:23 pm

Το ρε ζουμί:
General LEE έγραψε:...και ολα επιτρεπονται.

Κι έρχεται η άνοιξη.
Νίκος

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Τρί Ιαν 25, 2011 1:25 pm

Ρε Πήτερ, φτου να μη σε ματιάξω, μας έχεις σπάσει τα νεύρα. Κατσε και λίγο Ελλάδα :lol:
Άβαταρ μέλους
capobomba

Δημοσίευσηαπό capobomba » Τρί Ιαν 25, 2011 2:41 pm

τι να κάνει στην Ελλάδα?

ενώ έξω αισθάνεται άνθρωπος, όχι μαλάκας, περνάει καλά, κάνει τα γούστα του

μια ερώτηση φίλε μου, αν ξέρεις

τα duty free στο Βενιζέλο έχουν τιμές που αξίζουν τον κόπο?

έχουν ποικιλία?

υγ..και για το ταξίδι, πάντα τέτοια εύχομαι
Άβαταρ μέλους
GEORGIOS

Δημοσίευσηαπό GEORGIOS » Τρί Ιαν 25, 2011 3:58 pm

Μεχρι περυσι ηταν απο τις ονειρεμενες πολεις στα περισσοτερα μαγαζια καπνιζες σε καποιο μονο μου εκαναν προβλημα για το πουρο (το τσιγαρο επιτρεπονταν ) .Μαλιστα μου εκανε εντυπωση σε ενα εστιατοριο με το που εβγαλα το ματσουκι μου εφεραν τασακι σπιρτα και κοφτακι!!
sprodanas

Δημοσίευσηαπό sprodanas » Τρί Ιαν 25, 2011 10:38 pm

Αγαπητοι συνφορουμητες,

Τι να μας πουν και αυτοι οι αναλατοι οι Αυστριακοι.... που ξερουν απο Δημοκρατια, δικαιωματα, υποχρεωσεις και νομους.....? Αλλωστε οπως λενε και καποιοι φωστηρες...... οταν εμεις χτιζαμε Παρθενωνες..., Αυτοι τρωγανε μπανανες πανω στα δεντρα...... Εδω οταν ξεκινησε ο νομος με τους χωρους καπνιστων και το τραπεζακι που γουσταραμε να καθησουμε ηταν μη καπνιστων, μεταφεραμε το ταμπελακι αντι να μεταφερουμε τον κ@λ@ μας.......

Επιστροφή σε “Φαγητό, ποτό και πούρο”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες