cigarillos

sage

cigarillos

Δημοσίευσηαπό sage » Σάβ Φεβ 18, 2012 4:30 pm

Γεια σας.
Είμαι νεο μέλος εδώ και θα ήθελα να σας ρωτήσω κάποια πραγματα σχετικά με τα cigarillos τα οποία μου έχουν κινησει το ενδιαφέρον τωρα τελευταία.
Μετά απο μια σύντομη έρευνα που εκανα στο διαδύκτιο και ρωτόντας γνωστους μου, αποφάσισα να ξεκινήσω με monecristo ή romeo and julieta, αλλά δεν μπορώ να τα βρω εύκολα. Αρχικά λοιπόν, θα ήθελα να σας ρωτήσω που μπορώ να βρω στις περιοχές νέου κόσμου, νέας σμύρνης ή δάφνης αυτές τις μάρκες, πρότου τις αναζητήσω στο κεντρο.
Από και πέρα θα ήθελα να μου διευκρίνησετε αν πρέπει να τα καπνίζω μέχρι τα 2/3, αν χρείαζονται υγραντήρα, αν πρέπει να πέριμενω καποιο χρονικό διάστημα να τα καπνίσω μετά την αγορα τους, και γενικότερα αν ισχύουν και στα cigarillos οι <<κανόνες>> που ισχύουν στα πούρα, έτσι ώστε να τα απολαύσω 100%.
kostashabanos

Δημοσίευσηαπό kostashabanos » Σάβ Φεβ 18, 2012 6:56 pm

είναι έτοιμα προς χρήση
χωρίς καμία προφύλαξη.
sage

Δημοσίευσηαπό sage » Σάβ Φεβ 18, 2012 7:04 pm

Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
ChristosG

Δημοσίευσηαπό ChristosG » Σάβ Φεβ 18, 2012 8:22 pm

Όπως είπε και ο Κώστας, δεν χρειάζονται καμία φροντίδα, μόνο μη σκεφτείς να τα βάλεις στο ψυγείο!

Θα τα βρείς σε όλα, σχεδόν, τα καπνοπωλεία - υπάρχει ένα τουλάχιστον και στη γειτονιά σου.

Καλωσήρθες. Μακάρι να αρχίσεις τις δοκιμές και με μεγαλύτερα πούρα και να γίνεις μέλος της παρέας.
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι.
sage

Δημοσίευσηαπό sage » Σάβ Φεβ 18, 2012 9:33 pm

Παιδιά ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Δεν βρήκα πουθενα δυστηχώς, θα πάω απο Δευτέρα στην Θεμιστοκλέους στο tabaquista, φενέται να εχει πολλά προϊόντα..... Άμα κάποιος έχει αγοράσει απο 'κει, ας γράψει την γνώμη του για το μαγαζί, μην πάω τζαμπα......
Χρήστο δεν νομιζω να αρχίζω να κάνω πούρα, πολυ ακριβό άθλημα και θέλει τεράστια προσοχή και φροντίδα....Θα ήθελα να αγοράσω βέβαια να έχω μερικά για ειδικές περιστάσεις, άμα το αποφασίσω θα σας ενημερώσω να με κατευθήνετε κιολας.
antonis-vl

Δημοσίευσηαπό antonis-vl » Κυρ Φεβ 19, 2012 12:50 pm

Καλώς ήρθες στην παρέα μας και απο εμένα!! Θα σου πρότεινα να ρίξεις μια ματιά πρώτα στο ηλεκτονικό κατάστημα του οικοδεσπότη μας όπως επίσης διάβασε και το φόρουμ θα βρείς πολλά θέματα για cigarillos.
sage

Δημοσίευσηαπό sage » Κυρ Φεβ 19, 2012 1:22 pm

Καλώς σας βρήκα...Θα κοιτάξω και το ηλεκτρονικό καταστημα.Έχω ψάξει στο φόρουμ για cigarillos, άλλωστε απο μια σχετική μου αναζήτηση για αυτά βρεθηκα εδω......
sage

Δημοσίευσηαπό sage » Τρί Φεβ 21, 2012 8:40 pm

Πήγα και πήρα τα montecristo mini x10 ειμαι αρκετά ικανοποιημένος, όμως όταν είπα στον πωλητή ότι θέλω πουράκια montecristo, το πακέτο των 10, με ρώτησε club ή mini....Ποιά είναι η μεταξύ τους διαφορά???
Υ.Γ. εγώ πήρα τα mini λόγω της συσκευασίας τους (αυτά μου ειχαν προτείνει) αλλά είχαν προειδοποιήση απ' έξω απ' το υπουργείο υγείας για τις έγκυες γυναίκες, οπότε ανυσήχησα μήπως πήρα κάτι αντίστοιχο των γυναίκείων slims τσιγάρων... (μιας και μόνο σ' αυτά αναγράφονται τέτοιου είδους προειδοποιήσεις.....)
antonis-vl

Δημοσίευσηαπό antonis-vl » Τρί Φεβ 21, 2012 9:50 pm

http://www.cigars.gr/forum/viewtopic.ph ... light=club
Αν διαβάσεις αυτό θα σου λυθούν όλες οι απορίες που έχεις σε οτι αφορά club-mini cigarillos! Και όχι δεν έχουν καμμία απολύτως σχέση με τα τσιγάρα slims που αναφέρεις.
sage

Δημοσίευσηαπό sage » Τετ Φεβ 22, 2012 3:04 pm

antonis-vl έγραψε:http://www.cigars.gr/forum/viewtopic.php?t=171&highlight=club
Αν διαβάσεις αυτό θα σου λυθούν όλες οι απορίες που έχεις σε οτι αφορά club-mini cigarillos! Και όχι δεν έχουν καμμία απολύτως σχέση με τα τσιγάρα slims που αναφέρεις.

Χαχαχα ναι, θα μου λυθούν ολες οι απορίες ε? Ίσα ίσα που μου γεννήθηκαν κι άλλες....... Τέλος πάντων, ξέρει κανείς αν υπάρχουν καλά πουράκια με γεύσεις?????
Κωστας88

Δημοσίευσηαπό Κωστας88 » Κυρ Ιουν 03, 2012 7:22 pm

καλα πουρακια με γευσεις οχι, αθλια με γευσεις ναι. (γευσεις φανταζομαι θα εννοεις τα λεγομενα "aromatic cigars")

Παντως μην σε ξεγελα η λεξη,τα πουρακια δεν εχουν καμια σχεση με τα πουρα,τα θεωρω απλα ενα καταναλωτικο κολπο μια απατη.Καλυτερα κανε τσιγαρο παρα πουρακια,θα κανεις και οικονομια.
ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΤΕΧΕΙ ΤΗΝ ΤΕΧΝΗ ΤΗΣ ΓΕΥΣΙΓΝΩΣΙΑΣ, ΚΑΤΕΧΕΙ ΤΗΝ ΤΕΧΝΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ.

-Davidoff

Επιστροφή σε “Φαγητό, ποτό και πούρο”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης