Bolivar Belicosos Finos

Νίκος

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Τετ Δεκ 09, 2009 12:00 pm

Ωραία λοιπόν
Χθες 7:45μ.μ με 1:00π.μ.

Ενα HU M50 με Jameson
Ενα PSD4 με Jαmeson
Ενα P 898 V με Jameson

To P898 ήταν του 2000 και ευγενική προσφορά ευγενεστάτου συμφορουμίτη μας. Εξαίσιο.

Αισια επιστροφή σπίτι 1: 35 π.μ. χωρίς μπλόκα, αλκοτεστ (έτσι κι αλλιώς το αλκοολ είχε μεταβολιστει), τρελους κλπ.

Εβγαλα το σκύλο βόλτα και μετά έφαγα κελογκς σπεσιαλ κέι με φρούτα του δάσους και γάλα χαμηλών λιπαρών.

Δυστυχώς, ξύπνησα τον CEO
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Τετ Δεκ 09, 2009 12:14 pm

Επί του θέματος
Όποιος ενδιαφέρεται ο esplenido έχει τα Bolivar BF στα 166 USD καθώς και άλλα ενδιαφέροντα!
hernesto

Δημοσίευσηαπό hernesto » Τετ Δεκ 09, 2009 12:57 pm

Νίκος έγραψε:To P898 ήταν του 2000 και ευγενική προσφορά ευγενεστάτου συμφορουμίτη μας...
Δε μας είπες την άποψή σου για το HU M50... :lol:
Medium-thick gauge, soft to mild strength, sweet scents and taste... Oh yeah, that's me smoking my cigar, baby!
http://cigarlounge.gr
Νίκος

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Τετ Δεκ 09, 2009 1:09 pm

hernesto έγραψε:
Νίκος έγραψε:To P898 ήταν του 2000 και ευγενική προσφορά ευγενεστάτου συμφορουμίτη μας...
Δε μας είπες την άποψή σου για το HU M50... :lol:

μη μου κολλάς...

cpt Kouk έγραψε:Επί του θέματος
Όποιος ενδιαφέρεται ο esplenido έχει τα Bolivar BF στα 166 USD καθώς και άλλα ενδιαφέροντα!

και είναι και SLB-UW-GPSR-M-n-25

Μπράβο ρε κουκ ειδικά για τ' άλλα τα ενδιαφέροντα :lol: :wink:
Συνήθως ο esemblido ήταν ο ακριβότερος των τριδύμων.
Τρελλάθηκε ή ξεπουλάει;

BRC 128$ = ο Αγιος δεν έχει το Θεό του
Άβαταρ μέλους
STINGBAR

Δημοσίευσηαπό STINGBAR » Τετ Δεκ 09, 2009 4:08 pm

Τρελλάθηκε ή ξεπουλάει;

BRC 128$ = ο Αγιος δεν έχει το Θεό του[/quote]

τα μοντε 4 του παντος ειναι αισχος κυριοι
το νου σας

εντελως ξερα και τετραγωνα,αγευστα.οτι δινεις παιρνεις.
απλα για ενημερωση
Άβαταρ μέλους
(*Φ*)

Δημοσίευσηαπό (*Φ*) » Τετ Δεκ 09, 2009 7:24 pm

Κι ο Γρηγόρης BBF 160,6 $
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Παρ Ιαν 29, 2010 7:41 pm

Ψάχνοντας για κάτι να συνοδεύσω το χαμομήλι μου σήμερα τιο απόγευμα στο γραφείο, βρήκα στο cabinet ένα κουτι SLB με box code POS JUL 06. Ρίχνοντας του μια ματιά - αφού θυμήθηκα ότι καιρό έχω να δοκιμάσω κάτι τέτοιο - είδα ότι ήταν εντελώς γεμάτο. Και τότε το θυμήθηκα. Ήταν από αυτά του CoH που μαζί με τα "νταβατζιλίκια" κόστισαν περίπου 14 γιούρο έκαστο.
Πληρώνουμε κάτι παραπάνω λέω, αλλά καλοπερνάμε. Μιας και η αγορά ήταν ανοδική σήμερα άς το γλεντήσουμε σκέφτηκα.
Πώ πώ μάγκα μου τι δυναμιτάκι ήταν αυτό!! Με τέλειο τράβηγμα και καύση, με μεγάλες λευκές στάχτες και ένα φανταστικό άρωμα. Περίπλοκη γεύση με συχνές απροσδιόριστες εναλλαγές με έκανε να παρατήσω το χαμομήλι και να βάλω ένα Glenrothes (σόρυ maltakia αλλά δεν είχα κάτικαλύτερο πρόχειρο στο γραφείο).
Καλό σας βράδυ!!
Άβαταρ μέλους
GEORGIOS

Δημοσίευσηαπό GEORGIOS » Παρ Ιαν 29, 2010 7:56 pm

[quote="STINGBAR"]

τα μοντε 4 του παντος ειναι αισχος κυριοι
το νου σας

εντελως ξερα και τετραγωνα,αγευστα.οτι δινεις παιρνεις.
απλα για ενημερωση.

Τι εχει γινει με τα 4αρια ρε παιδια πηρα και εγω απο τον Λιουη και ηταν επισης τετραφωνα ξερα δεν μπορω να πω και απο γευση δεν ξερω ακομη αλλα αυτο το τεττραγωνο ειναι πολυ σπαστικο
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Παρ Ιαν 29, 2010 8:10 pm

Μήπως τελικά χρειαζόμαστε και έναν μοντατόρε - ταρατατά - παρταόλα, δεν ξέρω (κάποιοι από τους νέους - σε ηλικία, να μην παρεξηγιόμαστε - φίλους είχαν αναφερθεί στο παρελθόν) πως τους λένε αυτούς που κάνουν κουμάντο για την ορθή λειτουργία ενός φόρουμ. Τουλάχιστον να ξέρουμε τι πάει και πού.
Γ@μήθηκ@ να ψάχνω το φόρουμ για να βρώ κάποιο θέμα σχετικά με τα BF για να αναφέρω μια γνώμη και σε δέκα λεπτά το χέσ@με πάλι!!!
Με συγχωρείτε και πάλι για την ανακατωσούρα!!
Άβαταρ μέλους
GEORGIOS

Δημοσίευσηαπό GEORGIOS » Παρ Ιαν 29, 2010 8:22 pm

:oops: :oops:
RedRum

Δημοσίευσηαπό RedRum » Τετ Φεβ 24, 2010 5:08 am

don't you just love when a cigar is so smooth and wonderful that you almost burn your fingers?

ειχε αρκετα χρονακια πανω του, απο σπλιτ που ειχα κανει σε κουτα του 2004. Κλασσικες γευσεις, τα εχουμε πει,μετριο σωμα, μαλλον λογω παλαιωσης, αλλα αυτο που το εκανε να ξεχωρισει ειναι οτι ηταν υπεροχο μεχρι που σχεδον εκαψα τα χερια μου. Σπανια καπνιζω πουρα τοσο πολυ, μερικες φορες, λογω ευαισθησιας στο πικρο, καπνιζω τα πουρα μεχρι τα 2/3... το συγκεκριμενο σχεδον εβαλα οδοντογλυφιδα να το καπνισω οσο μπορουσα (αλα Μαυρος Πητ!)
argi

Δημοσίευσηαπό argi » Δευ Μάιος 31, 2010 7:58 am

Το 97 δεν τα εβρισκα στην ελλαδα, εβαζα μεσο στο αβανα κλαμπ στην sloane street για να εξασφαλισω μερικα τεμαχια.Ολα ειναι στο κουτι με τις τορπιλες και γερνουν υπομονετικα.Καποια αλλα που αγορασα απο ταξιδι στην τενεριφη το 2002 τα εκαψα ολα εκει.Πιστευω πως ειναι μοναδικο εργαλειο.
Άβαταρ μέλους
alex46

Re: Bolivar Belicosos Finos

Δημοσίευσηαπό alex46 » Κυρ Μαρ 17, 2013 2:05 pm

μαρτιος του 10 ( ανοιγμενο το κουτι στο μαγαζι , να υποθεσω οτι ειχε χασει πολλα απο τα αρωματα του )

ειχα παει πριν 2 εβδομαδες να αγορασω τα vamma και τα ειδα μπροστα μου , περισευαν και μερικα ευροπουλα και ειπα να αγορασω κανα κομματι να δοκιμασω ...

εκαψα 1 κομματι εχθες ... θα συμφωνησω με τον μαλτακια οτι προκειται για ΠΟΥΡΑΚΛΑ ...

ομορφο στο ματι και στο χερι (δεν ειχα ξαναδοκιμασει καμπανα) δεν πεταει σαν ροπαλο οπως οι τορπιλλες (τελικα αυτο το 1.6cm κανει διαφορα), προσεγμενο και απο μυρωδια εσκιζε ,απο καυση εσκιζε και απο τραβηγμα παλι το ιδιο ... η σταχτη πρεπει να ηταν το μισο πουρο μεχρι να πεσει ... τι αλλο να ζητησει ενας καπνιστης ... η παρεα μου ελεγε οτι τους μυριζε μελι οταν καιγοταν ...
στο στομα μου ειχε ξεκαθαρα γευση απο μελι ... τοσο εντονη δεν εχω ξαναγευστει ...ειχα κανει 1 rass πιο πριν και μολις αναψα το βολιβαρ ξεχασα τα παντα .... παρεα με 1 μπουκαλι ρουμι angostura (7)me 1 ξυσμα απο φλουδα πορτοκαλιου ηρθε και εδεσε το γλυκο ... επαθα την πλακα μου ... καιρο ειχα να καπνισω πουρο και να νοιωσω ετσι ... και ταιριαξε τελεια με το ρουμακι

πρεπει να ειναι απο τα καλυτερα πουρα που εχω καπνισει , μεχρι τωρα ... με εκανε και πηγα εχθες και αγορασα και 2 βασιλικες κορωνες να τις δοκιμασω και αυτες ...

εχω αλλα 2 κομματια θα τα καπνισω σε λιγο καιρο και θα επανελθω για περισσοτερες λεπτομερειες ...

καλη μας σαρακοστη ...
Τελευταία επεξεργασία από alex46 σε Δευ Μαρ 18, 2013 6:13 pm, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
http://cigarsforum.gr/

οὔτε γὰρ ἄρχειν οὔτε ἄρχεσθαι ἐθέλω

αναρωτιέμαι γιατί βάφονται οι γυναίκες με μεγάλα βυζΓια
svensk

Δημοσίευσηαπό svensk » Κυρ Μαρ 17, 2013 3:40 pm

Eιναι απο τα αγαπημενα μου.
Αξιοπιστο πουρο, ποτε κακο!

εχω μια 25αδα φεβρ 2012 την αφηνω να ωριμασει εκτος κουτιου στον υγραντηρα.
Άβαταρ μέλους
alex46

Δημοσίευσηαπό alex46 » Δευ Μαρ 18, 2013 1:59 pm

svensk έγραψε:Eιναι απο τα αγαπημενα μου.
Αξιοπιστο πουρο, ποτε κακο!

εχω μια 25αδα φεβρ 2012 την αφηνω να ωριμασει εκτος κουτιου στον υγραντηρα.

γιατι τα αφησες εκτος κουτιου ??? νομιζω οτι ειναι καλυτερα στα κουτια τους μεσα παρααποξο ....
http://cigarsforum.gr/

οὔτε γὰρ ἄρχειν οὔτε ἄρχεσθαι ἐθέλω

αναρωτιέμαι γιατί βάφονται οι γυναίκες με μεγάλα βυζΓια

Επιστροφή σε “Bolivar ..”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης