cigar world - San Cristobal

seduce

cigar world - San Cristobal

Δημοσίευσηαπό seduce » Κυρ Φεβ 15, 2009 11:24 pm

καλησπερα το σαββατο πηγα για πρωτη φορα στο καταστημα του cigar world για την αγορα ενος υγραντηρα λιγο μεγαλητερο απο αυτον που ειχα ο κυριος ευγενεστατος κ εξηπηρετικος!!
μαζι με τον υγραντηρα πηρα κ 2 san cristobal elprincip αυτα με το κακαο!!!!
με μια κουβεντα:ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ ουτε κατα διανεια γευση κακαο!!
ασε που το ενα οταν το επιασα στο χερι μου στο μαγαζι ακομα κ το ζουλιξα να δω αν ειναι σφιχτο εκανε ενα κρατσ κ μου σκιστικε το πρωτο φυλο κατα 2 εκατοστα...ε τι να κανω το πηρα αφου δεν ντρεπεται εκεινος για τα πουρα που φερνει στο μαγαζι του ντραπικα εγω!!
ασε που μου συστησε τα la rosa παιδια ουτε στον χειροτερο εχθρο σας μην του δωσετε να καπνισει τετοιο πραμα!!!
απο εμενα εχει φαει ενα τεραστειο Χ
Αν τα σκατά είχαν αξία οι φτωχοί δε θα είχαν κώλο
Άβαταρ μέλους
Artist_
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Artist_ » Κυρ Φεβ 15, 2009 11:57 pm

Καλησπέρα seduce.

Δεν μπορείς να καταδικάζεις ένα πούρο μόνο από δύο κομμάτια που δοκίμασες. http://www.cigars-review.org/San-Cristobal-de-la-Habana-El-Principe.htm εδώ έχει 17 σελίδες με κρητικές για το πούρο που δοκίμασες. Όσο για τα la rosa είναι απο τα πρώτα πούρα που δοκίμασα από τον οικοδεσπότη μας. Για την τιμή τους είναι τέλια αλλά μην περιμένεις να γευτής partagas no2 με 1 ευρώ το κομμάτι.
Αντώνης Γ.
Επισκέπτης

Re: cigar world

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Δευ Φεβ 16, 2009 10:30 am

seduce έγραψε: .... san cristobal elprincip αυτα με το κακαο!!!!, με μια κουβεντα:ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ ουτε κατα διανεια γευση κακαο!!

Μιλάς για ένα από τα καλύτερα μικρά ever. Ίσως το καλύτερο Minuto μακράν. Τώρα τα περί κακάο ....... :shock: :shock: :shock:

seduce έγραψε: ασε που μου συστησε τα la rosa παιδια ουτε στον χειροτερο εχθρο σας μην του δωσετε να καπνισει τετοιο πραμα!!!
απο εμενα εχει φαει ενα τεραστειο Χ

Εξαρτάται με τι δεδομένα σου τα σύστησε. Δεν φαντάζομαι να σου είπε, πάρε αυτά τα εξαιρετικά Robustos αντί για το PSD#4, ή αυτές τις υπέροχες πυραμίδες που "φτύνουν" και τα Monte#2 ή να μιλήσω για τα υπόλοιπα format. Ναι, συστήνονται σαν ένα αξιόλογο και φτηνό πούρο, με τα δεδομένα της υγειούς αγοράς και σε σύγκριση με άλλα παρόμοια (μην ξεχνάμε ότι είναι Β' σήμα του Plasencia ή φασόν του Λεωνίδα) και όχι με τα δεδομένα των εορταστικών εκπτώσεων των "γνωστών αγνώστων" που έφτασαν να πουλάνε κουβάνικα (και μην ξεχνιόμαστε αφορολόγητα) για λιγότερο από 2 €/τεμ.

Όσο για την ευγένεια είναι χαρακτηριστικό του Λεωνίδα (μάλον αυτός ήταν που σε εξυπηρέτησε) και θα σου το επιβεβαιώσουν και όλοι όσοι τον έχουν γνωρίσει δια ζώσης όπως και εγώ.
Και δεν πρόκειται για αβάντα καθόσον στην τριετή περίπου γνωριμία μας και παρόλο που δημιούργησε αυτό το site και στην ουσία και το forum, όπου και βλέπει να εκθειάζονται καθημερινα τα cubans ενώ αυτός πουλάει Νοn Cubans στην συντριπτική πλειοψηφεία, προς τιμή του ποτέ δεν πίεσε κανέναν για αγορές πούρων ή αξεσουάρ.

Δεν ξέρω, μήπως περίμενες περισσότερα, τόσο από τα SCDLH όσο και από τα La Rosa και η απογοήτευση ήταν πολύ έντονη???
Kisifer

Δημοσίευσηαπό Kisifer » Δευ Φεβ 16, 2009 11:11 am

Εντός τις εβδομάδας θα κάνω παραγγελεία από ΡΧ μια 25αδα El princιpe. Έχω διαβάσει τα καλύτερα για αυτά τα μινούτο και θα τα τιμήσω, μαζί με μια 25αδα Seleccion No 1.
Ελπίζω να μην απογοητευτώ...αν και δεν το πιστεύω.
RedRum

Δημοσίευσηαπό RedRum » Δευ Φεβ 16, 2009 11:26 am

οπα βρε φιλαρα! ηρεμα λιγο... εγω δεν τον ξερω προσωπικα τον Λεωνιδα, ουτε εχω ψωνισει ποτε, αλλα να τα παρουμε ενα ενα. Τι νομιζεις δηλαδη, οτι θα καπνισεις το Principe και θα ειναι σαν να τρως ΙΟΝ Αμυγδαλου;; Γευσεις και αρωματα σοκολατας και εσπρεσσο ειναι δευτεροντα και τριετευοντα αρωματα στα πουρα, που για να τα ανιχνευσεις ειτε πρεπει να εισαι εμπειρος, ειτε να εχεις καταπληκτικη αισθηση της γευσης, η και τα δυο. Καποιοι ανθρωποι δεν εχουν καλη αισθηση της γευσης, και το μονο που καταλαβαινουν απο πουρα ειναι καπνος, αντε και ισως λιγο γλυκο η πικρο.

δευτερον, λες οτι ζουλιξες το πουρο και σχιστηκε. Και ποιος φταιει ρε φιλε, ο Λεωνιδας που εισαι αρτσουμπαλος εσυ και νομιζεις οτι τα πουρα ειναι σφουγγαρακια να τα ζουλας; Καταρχας να εισαι τυχερος που σε αφησε να αγγιξεις πουρο πριν το αγορασεις, εαν ο καθενας επιανε τα πουρα και τα αφηνε, τοτε οχι σοκολατα δεν θα καταλαβαιναμε στις γευσεις, αλλα το πιο πιθανον να ειχαν γευση πιτα-γυρο με απ'ολα, τιμονι Audi A3, αντε και μην πω τιποτα χειροτερο. Οταν αγοραζεις μονα πουρα απο μαγαζι φιλε μου, δεν πας και ζουλας τα πουρα σαν να ειναι μελιτζανες και κολοκυθακια για να δεις ποιο σου κανει. Εδω Αγγλια στα μεγαλυτερα και παλαιοτερα καταστηματα, με παραδοση 100 ετων και βαλε, παλι καλα που σε αφηνουν να το κοιταξεις πριν το αγορασεις, οχι να το ζουληξεις..

τριτον, αν και αναφερθηκαν και αλλοι για την προταση του Λεωνιδα. Ο ανθρωπος σου προτεινε ενα πουρα που κανει ενα ευρο, και που το φτιαχνει ο ιδιος σε συνεργασια με τον Plasencia. Ειμαι σιγουρος δεν σου το προτεινε αντι για Cohiba Edition Limitada 2000... Σου λεει η οικονομια χαλια ειναι, δοκιμασε ρε χριστιανε αν σου αρεσει κατι φτηνο. Και εγω αγοραζω πουρα φτηνα με 1-2 δολλαρια, δεν περιμενω Αγγελους, Χερουβιμ και Σεραφιμ να κατεβουν απο τους ουρανους με καθε ρουφηξια. Παλι καλα που δεν σου προτεινε Domenico

Για να κανουμε μια σουμα, χαλαρωσε, κανε την κριτικη σου, αλλα μαθε να εισαι ευγενης απεναντι στο ανθρωπο που σου δινει το βημα σε αυτο το φορουμ, και κανε την αυτοκριτικη σου πριν αρχισεις να κατηγορεις καποιον επαγγελματια, ιδιαιτερα σε τετοιους χαλεπους καιρους, και ποσο μαλλον οταν αυτος εμπορευται ειδη πολυτελειας οπως τα πουρα και οχι μπαμιες και αγγουρια.
RedRum

Δημοσίευσηαπό RedRum » Δευ Φεβ 16, 2009 11:38 am

Kisifer έγραψε:Εντός τις εβδομάδας θα κάνω παραγγελεία από ΡΧ μια 25αδα El princιpe. Έχω διαβάσει τα καλύτερα για αυτά τα μινούτο και θα τα τιμήσω, μαζί με μια 25αδα Seleccion No 1.

οχι φιλε μου αγορασε αφοβα, το Principe ειναι το καλυτερο μινουτο της κουβας για εμενα, με δευτερο (αναλογα και την διαθεση βεβαια) το Partagas short. Τωρα εαν περιμενεις και εσυ να εχει γευση ΙΟΝ Αμυγδαλου ισως απογοητευτεις, σιγουρα εχει νοτες καφε και κακαο, αλλα μην περιμενεις να τα δωσεις στα παιδακια σου αντι για τα σοκολατενια λαγουδακια του Πασχα..
Άβαταρ μέλους
maltakias
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό maltakias » Δευ Φεβ 16, 2009 11:41 am

Συνοψίζοντας τους άνωθι, α)στοιχειώδης σεβασμός σε έναν άνθρωπο που εν τέλει σου δίνει τη δυνατότητα να γράφεις όλα αυτα δεν βλάπτει,β)το el principe είναι καταπληκτικό minuto,αν δεν σου βγάζει κακάο δοκίμασε hemo edicion sklavenitis 2008(του '09 δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα), γ) ο Λεωνίδας χωρίς να του συστηθώ ποτέ από το φόρουμ με έχει εξυπηρετήσει πάντα άψογα.
De omnibus dubitandum

http://maltakias.blogspot.com/
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Δευ Φεβ 16, 2009 12:10 pm

maltakias έγραψε: hemo edicion sklavenitis 2008

Να, αυτά είναι οι κακίες τώρα!! :lol: :lol:
Κατάλαβες κύριε maltakia!! Μας βρήκες εμάς εγκρατείς και όρμηξες στον Χριστιανό να τον φας! ΜΕ ρέγουλα φίλε μου, με ρέγουλα!!
RedRum

Δημοσίευσηαπό RedRum » Δευ Φεβ 16, 2009 12:16 pm

ρε παιδια αυτο το hemo edition sklavenitis vintage 2008 το ψαχνω και δεν το βρισκω εδω στο εξωτερικο. υπαρχει πουθενα online? τι box code προτεινετε; Εαν καποιος ενδιαφερεται κανω ανταλλαγη με Masoutis Caotonic παλαιομενο 6 χρονια σε original κουτι, η με ΑΒ Vasilopoulos Nesquick απο το θρυλικο vintage του 2003.
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Δευ Φεβ 16, 2009 12:45 pm

Λέω να συγκρατηθώ και να μην ορμήσω.

Θα πω μόνο ότι με κάλυψαν οι RedRum και cptKouk και θα προσθέσω ότι ο Λεωνίδας ποτέ, τόσα χρόνια που τον ξέρω εγώ και πολλοί άλλοι, δεν έδωσε δείγματα συμπεριφοράς τέτοια που να αξίζει κατηγορίες αυτού του είδους, οι οποίες αγγίζουν τα όρια της συκοφαντίας. Το αντίθετο μάλιστα, υπήρξε και είναι πάντα Κύριος και συνεπέστατος.

Προσοχή λοιπόν τι λέμε και πώς το λέμε.

:twisted: :twisted: :twisted:
Kisifer

Δημοσίευσηαπό Kisifer » Δευ Φεβ 16, 2009 1:29 pm

RedRum έγραψε:
Kisifer έγραψε:Εντός τις εβδομάδας θα κάνω παραγγελεία από ΡΧ μια 25αδα El princιpe. Έχω διαβάσει τα καλύτερα για αυτά τα μινούτο και θα τα τιμήσω, μαζί με μια 25αδα Seleccion No 1.

οχι φιλε μου αγορασε αφοβα, το Principe ειναι το καλυτερο μινουτο της κουβας για εμενα, με δευτερο (αναλογα και την διαθεση βεβαια) το Partagas short. Τωρα εαν περιμενεις και εσυ να εχει γευση ΙΟΝ Αμυγδαλου ισως απογοητευτεις, σιγουρα εχει νοτες καφε και κακαο, αλλα μην περιμενεις να τα δωσεις στα παιδακια σου αντι για τα σοκολατενια λαγουδακια του Πασχα..

Αν θέλω ΙΟΝ Αμυγδάλου...θα πάρω ΙΟΝ Αμυγδάλου...και όχι κουβανέζικα πούρα χεεχεχεχεχε :)
Παιδάκια δεν έχω ακόμα...οπότε θα απολαύσω τα πούρα μου, όταν έρθουν με το καλό :)
seduce

Δημοσίευσηαπό seduce » Δευ Φεβ 16, 2009 4:58 pm

δεν περίμενα να κατεβάσετε τόσο πολύ το επίπεδο σας ''κύριοι'' τα χεμο κ τα καουτονικ δείχνουν ποιοι είστε.san cristobal δοκίμασα πιο παλιά κ έμεινα έκπληκτος γιαυτό λοιπόν τα αγόρασα για δεύτερη φορά μόνο που με απογοήτευσαν παρά πολύ.δεν ήθελα να θίξω το μαγαζί ούτε τον κύριο που το έχει.όσο για σένα φίλε με τις εξυπνάδες περί μελιτζάνες κ κολοκύθια είναι καιρός να πας σε έναν πραγματικό γνωστή του ίδους στην ερυθραία όχι μόνο να δεις αλλά να σου μάθει κ πως ζούλας τα πούρα.που ότι σου δίνουν τελικά το καπνίζεις.δεν ήθελα να γίνω επιθετικός αλλά ορισμένοι ''κύριοι'' εδώ με προκάλεσαν.δίνω τα λεφτά μου που με πολύ κόπο τα βγάζουμε όλοι μας κ τα δίνω για να πάρω πούρα αφού λοιπόν πληρώνω δεν ανέχομαι να γλείφώ κανέναν επιδεί είναι ιδιοκτήτης του forum.
Άβαταρ μέλους
Domen

Δημοσίευσηαπό Domen » Δευ Φεβ 16, 2009 5:59 pm

Δεν εγραψα τιποτα πριν στο θεμα αυτο .

Αλλα ανθρωπος που εχει για υπογραφη σε δημοσιο φορουμ αυτην που εχεις εσυ δεν δικαιουται να μιλαει και να κριτικαρει αλλους για χαμηλο επιπεδο .
---------------------
Τα πουρα μου στις 20-09-08

http://img375.imageshack.us/my.php?imag ... 638ov0.jpg

"Try to learn something about everything and everything about something."
- Thomas Henry Huxley (1825-1895)
seduce

Δημοσίευσηαπό seduce » Δευ Φεβ 16, 2009 6:40 pm

εγώ όμως δεν βγήκα πότε δημόσια να κοροϊδέψω κανέναν που βγήκατε όλοι να με φάτε γιατί;;!! επιδεί είπα πως δεν μου άρεσε το πούρο από το εν λόγο μαγαζί.κ πως από εμένα έχει φάει Χ τι να πω τόσο πολύ στηρίζετε τον άνθρωπο αυτό;Ζητώ συγνώμη δημόσια για όσα είπα κ από όσους πρόσβαλα.τη γνώμη μου όμως δεν την αλλάζετε.
Άβαταρ μέλους
maltakias
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό maltakias » Δευ Φεβ 16, 2009 6:44 pm

Το puroaccessori το γνωρίζουμε αρκετοί εδώ μέσα,μη φοβάσαι,αυτό δεν σημαίνει ούτε ότι εγκρίνουμε την μέθοδο του ζουλίγματος όλοι μας ούτε και τίθεται θέμα σύγκρισης εμπόρων,από τους οποίους είμαι εξίσου ευχαριστημένος πάντως χωρίς να αγγίζουν επίπεδα εξωτερικού πάντα.

Σε ότι αφορά το επίπεδο κατ'αρχήν ο άνθρωπος φαίνεται από το πως εκλαμβάνει το χιούμορ,κι ευτυχώς σε αυτό το φόρουμ έχουν δώσει πολλοί δείγματα γραφής και αντίληψης του χιούμορ.Επίσης η έννοια αυτοκριτική και αυτοέλεγχος είναι κάτι που προφανώς δεν σε αγγίζουν.Εν συνεχεία η έκφραση "εφαγε Χ" μου θυμίζει περισσότερο γυμνασιόπαιδο.Τέλος θύμησέ μου αν θες, αυτό το ρητό με το "κώλο".........Πλάτωνας ή Ρουσώ;
De omnibus dubitandum

http://maltakias.blogspot.com/

Επιστροφή σε “San Cristobal De La Habana ...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης