cigar world - San Cristobal

Άβαταρ μέλους
maltakias
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό maltakias » Τρί Φεβ 17, 2009 8:31 pm

+1
De omnibus dubitandum

http://maltakias.blogspot.com/
seduce

Δημοσίευσηαπό seduce » Τρί Φεβ 17, 2009 9:38 pm

γελάω πολύ με αυτα που γράφετε ορισμένοι έχετε πολύ πλάκα συνεχίστε παιδιά γερά βάλτε τα δύνατα σας
Αν τα σκατά είχαν αξία οι φτωχοί δε θα είχαν κώλο
ilias

Δημοσίευσηαπό ilias » Τρί Φεβ 17, 2009 10:27 pm

den paizesai megale!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! asto kalytera
RedRum

Δημοσίευσηαπό RedRum » Τρί Φεβ 17, 2009 11:01 pm

seduce έγραψε:γελάω πολύ με αυτα που γράφετε ορισμένοι έχετε πολύ πλάκα συνεχίστε παιδιά γερά βάλτε τα δύνατα σας

και πουσαι ακομα, δεν σε πιασανε τα βαρια χαρτια σαν Mr Cool, Cpt Cook και αλλοι, εμεις ειμαστε κατηγορια μυγας ΄ :lol:
kostashabanos

ANSWER

Δημοσίευσηαπό kostashabanos » Τρί Φεβ 17, 2009 11:16 pm

koympare seduce
κατ αρχήν ο τρόπος σου είναι απαράδεκτος.
β'εβαια για να πούμε και του στρβού το δίκιο έχουμε πέσει σε κλίκα αλλά αυτό δεν μειώνει την ευγένεια των μελών.
εμένα να δεις τι επίθεση μου κάνανε με το ποθ έιπα τη γνώμη μου και από ελλάδα και από αγγλία. τι βίλιγκερ μου προτείνανε τι αρωματικά που είπανε, αλλά αυτά ανήκουν στο παρελθόν.
ελπίζω ο φίλος μασ ο ξανθιώτης να είπε το κακόμοιροσ με την καλή έννοια αλλιώς του το ανταποδίδω
καταρχήν χρειάζεσαι γνώση και χρόνο. αυτά δεν αγοράζονται αυτόματα.
εγώ καπνίζω έντεκα χρόνια διαβάζω δώδεκα και ταξιδεύω σε παραδείσους των πούρων περίπου τόσα. με μια αγορά δύο πούρων όχι κακάο δε βρίσκεις που να χτυπιέσαι αλλά ούτε ρίγανη.
όσον αφορά τη δημοκρατία που αναφέρθηκε, αυτή χρειάζεται γνώση και σεβασμό. από ότι φαίνεται εσύ δεν διαθέτεις τίποτα παο τα δύο.
Άβαταρ μέλους
INS

Δημοσίευσηαπό INS » Τρί Φεβ 17, 2009 11:37 pm

β'εβαια για να πούμε και του στρβού το δίκιο έχουμε πέσει σε κλίκα

αγαπητε κωστα ... τεινω να πιστεψω οτι, λιγακι σαν τις αμερικανικες φοιτητικες αδελφοτητες ενα ψιλο - bizhutage ειναι αναποφευκτη διαδικασια ενταξης στην ομαδα. πως αλλιως να γινει μεταξυ αγνωστων;
ο γενικος κανονας φυσικα ειναι οτι τρια πραγματα δεν ανεχεται η παρεα: την αγενεια, την προπετεια και την έλλειψη χιουμορ.
αλλά, πίστεψε με, για οσους περναν το τεστ, τα πραγματα ειναι απολυτως φιλικα και χαλαρα.
J.Ad

Δημοσίευσηαπό J.Ad » Τρί Φεβ 17, 2009 11:37 pm

Kύριοι,
Υποθέτω πως υπάρχουν φίλοι που βρήκαν ανταπόκριση σ'αυτή διαδυκτιακή παρέα για να μοιραστούμε όλοι εν τέλει πληροφορίες, απορίες και ανησυχίες για ένα χομπυ-πάθος-εξάρτηση-απόλαυση που ενίοτε ούτε οι γυναίκες μας κατανοούν.
Το forum αυτό χρειάζεται νέα μέλη και μια παρέα που να μεγαλώνει..
Εάν φερόμαστε έτσι στον οποιοδήποτε seduce θα φύγει και κοντά σ'αυτόν και κάποιοι που βλέπουν ότι από τη μια πρεσβεύουμε ένα savoir vivre και από την άλλη ξεκατινιαζόμαστε με περίσσια καφρίλα.

Seduce εαν έχεις να πεις κάτι που πιστεύεις οτι σε αδίκησε από όσα σου έσυραν πες το και πιστεύω ότι και πάλι θα είσαι ευπρόσδεκτος.
Φιλικά σου λέω ότι δεν έχεις κανένα δικαίωμα να κρίνεις μια επώνυμη επιχείρηση ούτε καλοπροαίρετα ούτε κακοπροαίρετα, ενώ είσαι καλυμμένος πίσω από το "ψευδώνυμό" του registration σου..
Υπάρχουν και άτομα εδώ που εκφράζονται επώνυμα..
Δεν το λέω για μένα .. για τη φουκαριάρα τη μάνα μου! :D
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Τρί Φεβ 17, 2009 11:50 pm

RedRum έγραψε:
seduce έγραψε:γελάω πολύ με αυτα που γράφετε ορισμένοι έχετε πολύ πλάκα συνεχίστε παιδιά γερά βάλτε τα δύνατα σας

και πουσαι ακομα, δεν σε πιασανε τα βαρια χαρτια σαν Mr Cool, Cpt Cook και αλλοι, εμεις ειμαστε κατηγορια μυγας ΄ :lol:

Εγώ πάλι νομίζω ότι αρκετά ασχοληθήκαμε με αυτό το ...σαχλό παιδάκι δίνοντάς του αξία. Είναι άλλη μία περίπτωση αλεξιπτωτιστή που όπως εμφανίζεται έτσι εξαφανίζεται χωρίς να έχει κάτι ουσιαστικό να πει ή να μπορέσει να πάρει από αυτό το φόρουμ. Πετάει μερικές παπαριές κάνοντας τον ειδικό, νομίζει πως δημιουργεί θετικές εντυπώσεις για τον εαυτό του, πιστεύει ότι είναι είρωνας, σε λίγο καταλαβαίνει ότι ξεφτιλίζεται και μην τον είδατε μην τον απαντήσατε.

Ας τον αφήσουμε στον ''σκατένιο κόσμο του κώλου'' στον οποίο ζει (όπως εξάλλου υπογράφει και ο ίδιος) και ας ασχοληθούμε με τίποτα πιο ουσιαστικό και διασκεδαστικό.

Δείτε τη θετική πλευρά της υπόθεσης: κάθε τόσο έχουμε στη παρέα ένα παρόμοιο ''μαϊμούνι'' για να γελάσουμε λίγο και να σπάσει η μονοτονία.

Seduce, θα σου δώσω μία συμβουλή και αξιολόγησέ τη όπως νομίζεις. Αν ποτέ συμμετάσχεις σε κάποιο άλλο φόρουμ φρόντισε να υπογράφεις κάπως διαφορετικά γιατί με ετούτη την υπογραφή πας χαμένος από χέρι. Αν δεν μπορέσεις να βρεις κάτι άλλο (πράγμα πολύ πιθανό) μην υπογράφεις βρε παιδί μου, δε χάθηκε ο κόσμος...

:wink:
Επισκέπτης

Re: ANSWER

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Τρί Φεβ 17, 2009 11:59 pm

kostashabanos έγραψε:koympare seduce
β'εβαια για να πούμε και του στρβού το δίκιο έχουμε πέσει σε κλίκα αλλά αυτό δεν μειώνει την ευγένεια των μελών.
εμένα να δεις τι επίθεση μου κάνανε με το ποθ έιπα τη γνώμη μου και από ελλάδα και από αγγλία. τι βίλιγκερ μου προτείνανε τι αρωματικά που είπανε, αλλά αυτά ανήκουν στο παρελθόν.
ελπίζω ο φίλος μασ ο ξανθιώτης να είπε το κακόμοιροσ με την καλή έννοια αλλιώς του το ανταποδίδω
καταρχήν χρειάζεσαι γνώση και χρόνο. αυτά δεν αγοράζονται αυτόματα.
εγώ καπνίζω έντεκα χρόνια διαβάζω δώδεκα και ταξιδεύω σε παραδείσους των πούρων περίπου τόσα. με μια αγορά δύο πούρων όχι κακάο δε βρίσκεις που να χτυπιέσαι αλλά ούτε ρίγανη.
όσον αφορά τη δημοκρατία που αναφέρθηκε, αυτή χρειάζεται γνώση και σεβασμό. από ότι φαίνεται εσύ δεν διαθέτεις τίποτα παο τα δύο.

Κώστα μη συγκρίνεις την περίπτωσή σου με την υπό συζήτηση περίπτωση. Τη βρίσκω διαφορετική παρόλο που τα ''άκουσες'' κι εσύ, για άλλο λόγο βέβαια. Το γεγονός και μόνο ότι συγκρίνεις την περίπτωσή σου με αυτή του seduce σε μειώνει και δε νομίζω ότι το αξίζεις.
RedRum

Re: ANSWER

Δημοσίευσηαπό RedRum » Τετ Φεβ 18, 2009 1:03 am

kostashabanos έγραψε:koympare seduce

.

ελα τωρα που γυριζει!!! τελειωσα ενα κεφαλαιο και εχω κεφια!

λοιπον, ας τα παρουμε τα πραγματα ενα ενα. οσον αφορα την κλικα... δεν θα πω πολλα γιατι δεν ειμαι και απο τους πιο παλιους, αλλα ποτε δεν το ειδα σαν κλικα, αλλα σαν παρεα. Πες οτι εισαι εσυ με τιν παρεα σου, που εχετε τους δικους σας κωδικες, χαβαλαδες, τροπους συμπεριφορας. Και ενας καινουργιος απο την δουλεια σου σου λεει να βγειτε, και εχεις και την παρεα σου μαζι. Εαν αυτος ο καινουργιος ειναι προσβλητικος με τους φιλους, η εστω και χωρις να ειναι προσβλητικος απλα δεν κολλαει, οχι γιατι ειναι χειροτερος η καλυτερος, απλα εχει αλλους κωδικες, αλλο χιουμορ, διαφορετικη συμπεριφορα απο τις νορμες της παρεας, πρεπει σωνει και καλα να τον νταντευουν; σαφως και οχι. Κατι παρομοιο γινεται με τον seduce, και σε καποιο βαθμο με τον κωστα στην αρχη, αν και νομιζω οτι υπαρχει πολυ μεγαλη διαφορα... και να μην παρεξηγηθω, δεν μιλαω σαν μερος της παρεας, αφου απο κοντα δεν εχω γνωρισει κανενα, απλα νομιζω οτι σε καποιο βαθμο ειμαι συμβατος με τους κωδικες και νορμες του φορουμ.

και μην μου αρχισει κανεις τα περι δημοκρατιας εχουμε, οτι θελουμε λεμε, γνωμη λεμε κτλ κτλ... γιατι δεν ειναι αυτο το θεμα... ειναι πως εκφερει καποιος τη γνωμη του. οπως λενε και οι γυναικες, δεν ειναι τι λες αλλα πως το λες.

οσον αφορα το "κακομοιρος" κωστα, μην αρπαζεσαι βρε πασα μου!!! τι στο καλο, εφαγες ξινα βατραχια στα Γιαννενα;;;

(εμενα μου αρεσαν παντως!!!)
Άβαταρ μέλους
Domen

Δημοσίευσηαπό Domen » Τετ Φεβ 18, 2009 3:49 am

Εμενα δε θυμαμαι να μου επιτεθηκε ποτε κανενας παντως οταν πρωτομπηκα στο φορουμ και ημουν και εντελως ασχετος .
---------------------
Τα πουρα μου στις 20-09-08

http://img375.imageshack.us/my.php?imag ... 638ov0.jpg

"Try to learn something about everything and everything about something."
- Thomas Henry Huxley (1825-1895)
Kisifer

Δημοσίευσηαπό Kisifer » Τετ Φεβ 18, 2009 10:50 am

Domen έγραψε:Εμενα δε θυμαμαι να μου επιτεθηκε ποτε κανενας παντως οταν πρωτομπηκα στο φορουμ και ημουν και εντελως ασχετος .

Ούτε και εμένα :)
Leonidas

Δημοσίευσηαπό Leonidas » Τετ Φεβ 18, 2009 11:40 am

Κύριοι καλημέρα σε όλους
Μου έχει κάνει ιδιαίτερα καλή εντύπωση ότι ο συνονόματος μου author δεν έχει δώσει καμμία απολύτως απάντηση. Ισως η σιωπή του κάτι να σημαίνει για όλους μας.
Προτείνω να ακολουθήσουμε το παράδειγμα του author.
RedRum

Δημοσίευσηαπό RedRum » Τετ Φεβ 18, 2009 12:15 pm

ασε μας να παιξουμε βρε Λεο :wink:
kostashabanos

Δημοσίευσηαπό kostashabanos » Τετ Φεβ 18, 2009 12:53 pm

ok boys lets go
περιμένω ακόμα μια καλή παραγγελλία από πχ και έχω ένα ψιλο'αγχος.
κατά τα άλλα όλα καλά
φίλε ξανθιώτη φρόντισε να ηρεμήσεις λιγο και αν θες βοήθεια με το γρ΄ψιμο πες μας. και εγω γράφω για το ανοικτό πανεπιστήμιο.
εγώ πλέον δεν έχω χώρο ούτε για σινγκλς.
όσο για τον νέο στο χώρο θα του πω πρώτα να μάθει να μυρίζει, μετά να αισθάνεται και μετά να γεύεται.

Επιστροφή σε “San Cristobal De La Habana ...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης