Por Larranaga

Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Σάβ Μαρ 07, 2009 12:39 am

Fottel, επειδή τα συγκεκριμένα πούρα δεν τα βρίσκεις πάντα, πάρτα με κλειστά μάτια και αποθήκευσέ τα έστω και σε τάπερ προσωρινά. Αξίζουν πραγματικά μια θέση στον υγραντήρα (ή στο τάπερ).
Είναι επίσης από τα πούρα που αν μπορέσεις να στοκάρεις λίγα κουτιά, όταν θα τα καπνίσεις σε μερικά χρόνια θα καταλάβεις πως έχεις κάνει μία καλή επένδυση. :wink:
Θα μου πεις εσύ ψάχνεσαι για τον πρώτο σου υγραντήρα κι εγώ σου μιλάω για στοκάρισμα ''λίγων'' κουτιών και μάλιστα 50ριών. Οκ, δεν μιλάω για τώρα, αλλά την πληροφορία αυτή κράτα τη για το μέλλον όταν θα είσαι έτοιμος.
Άβαταρ μέλους
CHURCHILL

Δημοσίευσηαπό CHURCHILL » Σάβ Μαρ 07, 2009 1:47 am

τοσο καλα πουρα ειναι λοιπον αυτα?
Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά
Άβαταρ μέλους
CHURCHILL

Δημοσίευσηαπό CHURCHILL » Σάβ Μαρ 07, 2009 1:51 am

fottel έγραψε: Μην ξεχνάς ότι είμαι αρκετά καινούργιος ακόμα, και δεν έχω πάρει ακόμα humidor... Που θα τα αποθηκεύσω 50 πούρα???

αν σε ενδιαφερει κοιτα στο ''πουλαω ζηταω'' εχω βαλει σε αγγελια εναν υγραντηρα!!περισσοτερα με pm
Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά
fottel
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό fottel » Σάβ Μαρ 07, 2009 12:02 pm

Πόσα χωράει μέσα???
"Μην μπαίνεις σε έναν πόλεμο, αν δεν είσαι διατεθειμένος να χάσεις..." Sun Zi
Άβαταρ μέλους
CHURCHILL

Δημοσίευσηαπό CHURCHILL » Κυρ Μαρ 08, 2009 2:31 pm

εχω βαλει μεσα μεχρι 70 κομματια αλλα ασφικτικα!κ επιδη εκανα παραγγελια μετα κ μου ηρθαν 85 πουρα τον πουλαω γιατι αγορασα cabinet μικρουλη βεβαια αλλα μεγαλητερο απο το προιγουμενο!για αρχη πιστευω αν ρωτησεις κ αλλους θα σου πουν οτι ειναι μια χαρα (οχι ο συγγεκριμενος δεν κανω διαφημιση αλλα σαν διαστασεις ειναι οτι πρεπει) θα σε παρακαλεσω να μην ξανα αναφερθουμε στον δικο μου εδω μεσα αν θες οτι θες απο pm
Άβαταρ μέλους
maximos69

Δημοσίευσηαπό maximos69 » Τετ Σεπ 01, 2010 4:37 pm

Εικόνα

Por laranaga petit coronas, δεν θυμάμαι γιατί τα έβαλα στην άκρη για δυο χρόνια αλλά μακαρίζω την τύχη μου που το έκανα. Αυτό το πούρο είναι ζωντανό και εξελίσσετε. θα ορκιζόμουν ότι όταν το είχα πάρει το wrapper ήταν claro και στεγνό.

Εικόνα

Φανταστείτε τώρα τα μούτρα μου όταν άνοιξα το SLBκαι αντίκρισα 50(παρά κάτι) λαδωμένα αραπάκια να με κοιτούν με το χρυσό χαμόγελο να μοιάζει απόκοσμο μέσα στο σκοτάδι της συσκευασίας τους . άριστη κατασκευή χωρίς χαλαρά και σφιχτά σημεία υφή βελούδινη , σκούρο , λιπαρό και πολλά υποσχόμενο. Η καύση του είναι ένα όνειρο , έχει την ικανότητα , όσο στραβά και αν το ανάψεις , να διορθώνεται μόνο του και χωρίς προσπάθεια κάνεις στάχτη 3-4 πόντους . δεν ζεσταίνεται με τίποτα και προσφέρει χορταστικές ποσότητες καπνού σε κάθε ρουφηξιά χωρίς να πικρίσει ούτε στα τελευταία του .

Εικόνα

Αν και δεν είμαι γευσιγνώστης θα προσπαθήσω να σκιαγραφήσω τον χαρακτήρα του. Σε γενικές γραμμές θα έλεγα πως είναι ένα μέτριο σε δύναμη και εύκολο σε κάπνισμα πούρο το οποίο δεν απαιτεί από τον δήμιο του ιδιαίτερες γνώσεις και ικανότητες , απλά το ανάβεις και αφήνεσαι να σε ταξιδέψει για 40 – 45 λεπτά . Ένα γλυκό, κατά τη γνώμη μου, .πούρο μακριά από πιπέρια και λοιπές πικάντικες γεύσεις , ευχάριστο , σταθερό , all time stick , καλή παρέα για ζεστά καλοκαιρινά βράδια με δροσερά κοκτέιλ . Καπνίζεται μέχρι να καούν τα ακροδάχτυλα και θα το συνιστούσα σε όλους άφοβα.

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Uploaded with ImageShack.us
"Τελικά όλα τα πούρα γίνονται καπνός"
παλιά βραζιλιάνικη παροιμία
argi

Δημοσίευσηαπό argi » Τετ Σεπ 01, 2010 5:09 pm

η αγαπημενη μου κομπανια
argi

Δημοσίευσηαπό argi » Τετ Σεπ 01, 2010 5:16 pm

αν καποιος θελει διεθυνση τα βρισκετε στο γερμανικο cdh και σε ελβετικο ιντερνετομαγαζο.
Άβαταρ μέλους
GEORGIOS

Δημοσίευσηαπό GEORGIOS » Τετ Σεπ 01, 2010 7:40 pm

Γεια σου μαξιμε με τις καταπληκτικες σου παρουσιασεις .
Το κλου ηταν η καλοκαιρινη διαθεση των φωτο με το μπλε δυχτακι.
Οσο αναφορα τα πορ ειναι τα αγαπημενα μου και στις κορονες και στα μοντεκαρλος για πρωινομεσημβρινα.
Άβαταρ μέλους
General LEE

Δημοσίευσηαπό General LEE » Δευ Σεπ 06, 2010 8:55 am

Απο την προηγουμενη εβδομαδα,οταν τα πρωτοδοκιμασα αυτα τα petit coronas -δυσπιστος στην αρχη μιας και η μαρκα δεν ειναι και στα favourites-καταλαβα οτι εχω κανει λαθος.Ε ξ α ι ρ ε τ ι κ ο πουρο.Θ α συμφωνησω με την περιγραφη του Μαξιμου,κι εγω γλυκο θα το χαρακτηριζα,ευγευστο,ευκολο,ευχαριστο για καθημερινο η ημερησιο καπνισμα,σταθερο
Ηδη μου μπαινουν ιδεες να ακολουθησω συμβουλες παλαιωτερων επισκεπτων και να στοκαρω κανενα cabinet ακομα,ετσι να υπαρχει...
Ευχαριστω maltakias !
Thank God war is such an awful thing or else we could get fond of it !
Άβαταρ μέλους
Powerslave

Δημοσίευσηαπό Powerslave » Τρί Σεπ 07, 2010 3:40 pm

"Γρήγορο" SLB 50άρι με κωδικό EMA DIC 08

Έυγεστο, εύκολο, γλυκό, σταθερό όπως αναφέρει ο φίλος General LEE.
Θα προσέθετα πως δίνει πλούσιο καπνό και δεν χρειάστηκε πουθενά διόρθωση...
Τρώγομαι για ενα 50άρι ακόμα για stock... :P

Εικόνα
Αν ο Σάρουμαν είχε τον Μάκη για βοηθό, θα είχε βρει τον Φρόντο σε μία ώρα...
Άβαταρ μέλους
GEORGIOS

Δημοσίευσηαπό GEORGIOS » Τρί Σεπ 07, 2010 6:14 pm

Τωρα που σας επιασε η φαγουρα παει τελειωσε το 128 ευρωπουλακια :D :D
Νίκος

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Τρί Σεπ 07, 2010 7:05 pm

Εχει ο αλλος. :shock:
Άβαταρ μέλους
GEORGIOS

Δημοσίευσηαπό GEORGIOS » Τρί Σεπ 07, 2010 7:54 pm

Τωρα το προσεξα με μπερδεψε το νομισμα πολυ καλη τιμη και αυτος
dims

Δημοσίευσηαπό dims » Πέμ Σεπ 09, 2010 9:42 am

μη κάνετε τετοια reviews γιατί οδηγείτε το κόσμο σε καταναλωτικό παροξυσμό :lol:

Επιστροφή σε “Por Larranaga ..”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης