TRINIDAD REYES

Άβαταρ μέλους
General LEE

Δημοσίευσηαπό General LEE » Τετ Αύγ 25, 2010 8:07 am

Καλημερα σε ολους.
Χτες βραδυ "απασφαλισα " ενα κουτι Trinidad Reyes που ξεκουραζοταν κανα μηνα τωρα και το περιμενα μιας και ειναι το μονο απο τη συγκεκριμενη μαρκα που δεν ειχα γευθει.
Πρωτη εντυπωση,εξαιρετικα καλοφτιαγμενο,κομψοτατο,με καλοδιαλεγμενο ανευρο wrapper.
Εξαιρετικο τραβηγμα,ισορροπημενο καψιμο,πολυ καλος ογκος καπνου για το διαμετρημα του,μηδεν διορθωσεις,γηινες γευσεις,δυνατο αλλα οχι ενοχλητικο,ενα πουρο ανταξιο του ονοματος που κουβαλαει.
Αρνητικο σημειο η "τσιμπημενη" τιμη του αλλα τι να κανεις ,το ρημαδι το marketing.....
Thank God war is such an awful thing or else we could get fond of it !
Άβαταρ μέλους
capobomba

Δημοσίευσηαπό capobomba » Παρ Ιαν 14, 2011 2:08 pm

μετά απο προτροπή του τζένεραλ λή, προτροπή που είχε γίνει προτού μαλώσουμε και "χωρίσουμε" :lol: :lol: κάπνισα ένα ρέγιες κι εγώ

μου άρεσε πολύ.πιό πολυ από το σίγκλο 1 που είναι το αγαπημένο μου μικρό μέχρι τώρα

είναι διαφορετικό, πιό ήρεμο και πιό χαλαρό πούρο, και πιό εύκολο επίσης στη γεύση του, δε σε απασχολεί δηλαδή, ούτε μπουχτίζεις...απολαμβάνεις

πολύ καλή ποιότητα, το είχα κανα 3μηνο στον υγραντήρα ξεχασμένο, και μου φάνηκε και μικρό σε μέγεθος τελικά. το κάπνισα μέχρι το τέρμα του, το φχαριστήθηκα δηλαδή

μπράβο τζένεραλ είσαι σωστός, αν μου μιλάς ακόμα, και δεν είσαι θυμωμένος μαζί μου, τότε μπορείς άνετα να μου προτείνεις και άλλες γεύσεις. σ ευχαριστώ :D :D :D :twisted:
Άβαταρ μέλους
General LEE

Δημοσίευσηαπό General LEE » Παρ Ιαν 14, 2011 2:14 pm

Αν εχεις συνειδητοποιησει οτι τοτε, οντως ειχα προσπαθησει να σε "προστατεψω" και οχι να σε εξαπατησω η κοροιδεψω τοτε.... 8)
Άβαταρ μέλους
capobomba

Δημοσίευσηαπό capobomba » Παρ Ιαν 14, 2011 2:20 pm

το ξέρω ότι δεν προσπάθησες να με εξαπατήσεις ρε φίλε, αντιθέτως

ότι μου πρότεινες από σαϊτ ήταν γκαραντί και από τον ελβετό αγόρασα κιόλας

και για να δείς ότι δεν είμαι αγνώμων ένα λανσέρο 2001 στο κερνάω γιατί η αλήθεια είναι ότι στην έπεσα λίγο χοντρά

είμαι λίγο πιπεράτος με έντονες γεύσεις δέρματος και πιπερόριζας επικοινωνιακά ομολογώ :lol: :lol: :lol: :lol:

όμως αυτό που με ενδιαφέρει είναι η εμπιστοσύνη και η ειλικρίνεια, εκεί είχα σκαλώσει εγώ

στην τελική το να ψωνίσεις χόρτα μια φορά θα τύχει

το επί τούτου με ενοχλεί εμένα, η κακία, όχι το καταλάθος

ξηγηθήκαμε νομίζω, περασμένα ξεχασμένα, και το κέρασμα ισχύει, το εννοώ
Άβαταρ μέλους
General LEE

Δημοσίευσηαπό General LEE » Παρ Ιαν 14, 2011 2:26 pm

Lanceros;
Του 01;
Δεν πιστευω να θες να μου πασαρεις καμια στουμπα και να παιζω σαξοφωνο καμια ωρα; :lol: :lol:
Δεν χρειαζεται,και με ενα reyes,παλι cool ειμαστε.
Να'σαι καλα.
Άβαταρ μέλους
capobomba

Δημοσίευσηαπό capobomba » Παρ Ιαν 14, 2011 3:07 pm

θα τα φέρω και τα 4 και αν σου βγεί το ένα στούμπα θα κάνεις άλλο, μπρίκια κολλάμε? :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
General LEE

Δημοσίευσηαπό General LEE » Παρ Ιαν 14, 2011 3:34 pm

Ακου λοιπον.
Ασε αυτες τις σαχλαμπουχλες που δοκιμασες αυτες τις μερες (κατι Padron,κατι Placencia και ολα τα αλλα αμπελοφυλλα Κεντρικης Αμερικης ) και φουντωσε στην πρωτη ευκαιρια ενα ωραιοτατο , ζουμερο , ευωδιαστο Magnum 46 και τα ξαναλεμε μετα το σοκ που θα παθεις (γευστικα εννοω βεβαια).
Και εδω ειμαστε παλι. :wink:
Άβαταρ μέλους
capobomba

Δημοσίευσηαπό capobomba » Πέμ Νοέμ 24, 2011 11:44 am

capobomba έγραψε:μετά απο προτροπή του τζένεραλ λή, προτροπή που είχε γίνει προτού μαλώσουμε και "χωρίσουμε" :lol: :lol: κάπνισα ένα ρέγιες κι εγώ

μου άρεσε πολύ.πιό πολυ από το σίγκλο 1 που είναι το αγαπημένο μου μικρό μέχρι τώρα

είναι διαφορετικό, πιό ήρεμο και πιό χαλαρό πούρο, και πιό εύκολο επίσης στη γεύση του, δε σε απασχολεί δηλαδή, ούτε μπουχτίζεις...απολαμβάνεις

πολύ καλή ποιότητα, το είχα κανα 3μηνο στον υγραντήρα ξεχασμένο, και μου φάνηκε και μικρό σε μέγεθος τελικά. το κάπνισα μέχρι το τέρμα του, το φχαριστήθηκα δηλαδή

μπράβο τζένεραλ είσαι σωστός, αν μου μιλάς ακόμα, και δεν είσαι θυμωμένος μαζί μου, τότε μπορείς άνετα να μου προτείνεις και άλλες γεύσεις. σ ευχαριστώ :D :D :D :twisted:

επανήλθα σήμερα με ένα ακόμα ρέγιες, χωρίς όμως να διαπιστώσω τα παραπάνω που έγραφα...θα καπνίσω ένα ακόμα για να κατασταλάξω, αλλά μάλλον έχω προχωρήσει παρακάτω ήδη :cry: :roll: :lol:
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Πέμ Νοέμ 24, 2011 12:07 pm

μπράβο, να είστε πάντα αγαπημένοι
διάβασα και τους αβρούς διαλόγους πιο πάνω

για το reyes το δείγμα σου μικρόν
ούτε για ανάλυση ούρων δεν φτάνει

για να κατασταλάξουνε αυτά τα πράματα
θέλει τουλάχιστον 2-3 ουροσυλλέκτες
γιομάτους

εμένα μου αρέσουν πάντως (τα reyes)
Άβαταρ μέλους
jimbo

Δημοσίευσηαπό jimbo » Πέμ Νοέμ 24, 2011 12:09 pm

Τζούφια βγήκε η σημερινή ρέγκα;;; :lol:
Άβαταρ μέλους
capobomba

Δημοσίευσηαπό capobomba » Πέμ Νοέμ 24, 2011 12:19 pm

τζούφια δε λες τίποτα!! :lol: :lol: :lol:

κοίταξε Τάκη, η αβρότης και η ευγένεια, διέπουν στα κρυφά και στα φανερά, την ομήγυρη που συμμετέχει στις βαθυστόχαστες συζητήσεις μας

χαίρομαι που το διαπίστωσες και ο ίδιος 8)
Άβαταρ μέλους
capobomba

Δημοσίευσηαπό capobomba » Πέμ Νοέμ 24, 2011 12:33 pm

Review #92: DEC 07 Ένα πολύ ωραίο, καλοφτιαγμένο και "ώριμο" πούρο. Ωστόσο, δεν έχει κάτι το συναρπαστικό όσον αφορά τη γεύση, όπως ήλπιζα. Περίμενα (γιατί άραγε), κάτι πιο περίπλοκο άπό τη συνηθισμένη κρεμώδη γεύση με πινελιές γης, κακάο και λίγου δέρματος. Ισορροπημένο, χωρίς πικρά ή σκληρά μέρη, με καλό τράβηγμα & καύση, αλλά αφήνει μια γεύση ανεκπλήρωτου στο τέλος. Με λίγα λόγια, ένα όμορφο, μικρό, standard, ακριβό, καπρίτσιο. - Submitted by cipu on November 11, 2008

8) 8) 8) :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
jimbo

Δημοσίευσηαπό jimbo » Πέμ Νοέμ 24, 2011 1:55 pm

Περίεργο tasting από τον δίδυμο αλλά μεγαλύτερο αδερφό του Τάκη που τελευταία φορά εθεάθη κάπου στην Κούβα ... :lol: :lol: :lol:
Κάτι λείπει βρε παιδί μου από το ιδιαίτερο στυλ του :lol:
argi

Δημοσίευσηαπό argi » Πέμ Νοέμ 24, 2011 2:25 pm

τα τρινιδαδια θελουν χρονια στην πλατη τους, δεν χανουν τραχυτητα, κερδιζουν σε αρωματα........ενα στερνο φουνταδορες απο το πρωτο κουτι που πατησε ελλαδα μου εχει μεινει.......τρομερη συναλλαγη μπροστα στα ματια μου
ενα φουνταδορες (παλια ετικετα τοτε) 1/98 και αλλαξε με ενα σταρ τακ............
argi

Δημοσίευσηαπό argi » Πέμ Νοέμ 24, 2011 2:29 pm

o καστρατο απο την στιγμη που εβγαλε στη φορα τα cohi εβαλε να του σαξουν κατι τουλαχιστον ανταξιο.Το φουνταδορες προηγηται, τα αλλα ετσι και ετσι.......................

Επιστροφή σε “Trinidad ..”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης