Romeo Y Julieta , Romeo No 2 Tubos

DimitrisF

Romeo Y Julieta , Romeo No 2 Tubos

Δημοσίευσηαπό DimitrisF » Σάβ Νοέμ 29, 2008 3:35 pm

Μετα απο δοκιμασία 3 άσπρων κυλίνδρων απο Romeo no 2 έχω να πω τα εξής:

Το πούρο είναι άριστα φτιαγμένο με πολύ όμορφο wrapper και όμορφες μυρωδιές πριν το άναμμα.

Το κακό είναι οτι έχει δύσκολο τράβηγμα στις περισσότερες περιπτώσεις και κουράζει.

Γευστικά είναι μια θάλασσα καραμέλας. (Σαν αυτη που βάζουμε σε σοκολάτες px Mars)
Ατελείωτη καραμέλα με γερές δόσεις λουλουδιών και βρεγμένων χόρτων.
Αυτό επικρατεί απο την αρχή μέχρι το τέλος δηλαδή το πούρο δεν αλλάζει σημαντικά τον χαρακτήρα του.

Εξεπλαγην να πω την αλήθεια γιατι δεν το είχα σε εκτίμηση όταν το αγόρασα, απλα το πήρα για κανα καφέ , μπύρα που δεν ήθελα να ανάψω κάτι καλύτερο.

Διάβασα και συμφωνω πως θέλει μακροετή ξεκούραση για να αποδόσει ακόμα περισσότερα. Καπνίζεται Ευχάριστα

Πάντως για την τιμή του θα προτιμούσα Μοντε 5, ή Diplomaticos ή κάποιο αλλο ανεξαρτήτος μεγέθους, αλλα το σίγουρο ειναι οτι μελλοντικα, θα αγορασω ένα κουτι για παλαίωμα (ας αγορασω πρωτα τα υπολοιπα που θελώ)
Χρειάζομαι ένα μικρό Joker.
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΣΕΛΙΟΣ

Δημοσίευσηαπό ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΣΕΛΙΟΣ » Σάβ Νοέμ 29, 2008 7:14 pm

Επειδή πρόσφατα φιλοξένησα και εγώ στον υγραντήρα μου 3 ROMEO JULIETA No 2 θα συμφωνήσω με τον Δημήτρη. Πρόκειται για ένα πολύ καλό πούρο με καλή σχέση τιμής/ποιότητας. Το πούρο προστατεύεται μία χαρά στο μεταλικό σωλήνα. Πιστεύω ότι ο σωλήνας το βοηθά πολύ να κρατήσει τα αρωματά του.
Perastikos

Δημοσίευσηαπό Perastikos » Δευ Ιαν 26, 2009 6:50 pm

Γειά χαρά!Σαν νέος στον ευρύτερο "χώρο" και στο forum, θα 'θελα να κάνω μία ερώτηση: Τα romeo & jullieta τα mini (10 πουράκια) έχουν παρόμοια γεύση με αυτήν που αναφέρει ο φίλος που δημιούργησε το θέμα;Και κάτι άλλο, επειδή μου αρέσει η γεύση της καραμέλας σ' οτιδήποτε κι αν δοκιμάζω, υπάρχουν κι άλλα πούρα μ' αυτήν αίσθηση "καραμελοθάλασσας";
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Δευ Ιαν 26, 2009 7:51 pm

@ Perastikos

Πέρασε και .... δεν ακούμπησε!!!!(όσον αφορά το ερώτημα σου)
Perastikos

Δημοσίευσηαπό Perastikos » Δευ Ιαν 26, 2009 9:17 pm

γίνε πιο σαφής
kostashabanos

Δημοσίευσηαπό kostashabanos » Δευ Ιαν 26, 2009 11:25 pm

η απάντηση είναι όχι.τα μινι γενικά είναι σκληρά και επιθετικά. οπως το τελευταίο τέταρτο του πούρου αν θες τέτοια δοκίμασε τα πουράκια περιπτέρου.
Perastikos

Δημοσίευσηαπό Perastikos » Δευ Ιαν 26, 2009 11:46 pm

Κατανοητό.Χμμ, μόνο πουράκια περιπτέρου έχω δοκιμάσει, κουτιά των 10κτλ.Σχεδόν όσα πουράκια απ' αυτά έχω πάρει είναι κάπως πικρά κι αφήνουν μία βαρία άσχημη αίσθηση κατά την διάρκεια του καπνίσματος κι ειδικά στο τέλος.Θα δοκιμάσω αυτό που προτίνει ο φίλος που έβαλε το θέμα το λοιπόν.Ευχαριστώ.
kostashabanos

Δημοσίευσηαπό kostashabanos » Δευ Ιαν 26, 2009 11:51 pm

δοκιμασε τα cohiba club
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Τρί Ιαν 27, 2009 3:48 pm

Περαστικέ,

αν θέλεις ένα καλό πουράκι με ωραίο άρωμα και χαμηλή τιμή, δεν έχεις παρά να δοκιμάσεις τα Romeo Y Julieta Puritos.
Αν και δεν καπνίζω τέτοιες διαστάσεις παρά μόνο σε εξαιρετικές περιστάσεις, βρίσκω πως είναι τα πιο ήπια και γευστικά puritos.
Άβαταρ μέλους
INS

Δημοσίευσηαπό INS » Τρί Ιαν 27, 2009 4:31 pm

εγω δεν συμπαθω τα puritos, αλλά ο αρχηγος ψηφιζει δαγκωτο και αταλαντευτα partagas mini
Perastikos

Δημοσίευσηαπό Perastikos » Τρί Ιαν 27, 2009 6:35 pm

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον παιδιά.Θα τσεκάρω όλα όσα αναφέρατε.
kostashabanos

Δημοσίευσηαπό kostashabanos » Τρί Ιαν 27, 2009 10:55 pm

πάντως δεν μπορείς να έχεις την επίγευση που θέλεις σε πουράκια. για μια αρχή σε επίγευση άρχισε με
hoyo de monterrey hoyo du maire
romeo y julieta petit julieta
el rey del mundo demitasse
bolivar demitasse
cohiba panetelas
montecristo joyitas
rafael gonzalez cigarritos
Perastikos

Δημοσίευσηαπό Perastikos » Τρί Ιαν 27, 2009 11:43 pm

Χαίρετε.Δοκίμασα το r&j no. 2.Δεν ξέρω, μάλλον κάτι δεν πάει καλά μ' έμενα...Είναι άμπαλος ο ουρανίσκος μου...Το πούρο ήταν σαπίλα, ειλικρινά η μυρωδιά μου θύμησε αυτή την μπόχα που 'ρχεται συνήθως από χώρους όπου συχνάζουν διάφοροι που κάπνιζουν μπάφους και τα σχετικά.Καμία αίσθηση καραμέλας.Δύο φίλοι μου λέγαν ότι περισσότερο θυμήζει ξερατό η μυρωδιά του.Η αλήθεια είναι ότι δεν είχα με τι να κόψω την "κεφαλή" και την αφαίρεσα με την άκρη απ' το σωλινάκι και λίγο με τα δόντια, αλλά δεν νομίζω να φταεί αυτό.Η πράξη αυτή μόνο με το ότι δεν μπορούσα να ρουφήξω τον καπνό εύκολα θα χε σχέση.Τα μόνα που θυμάμαι ότι ήταν γλυκά -ίσως και με κάποια υπερβολή- ήταν τα villiger γεύση μέλι.Σας έπριξα, οκ :P
kostashabanos

Δημοσίευσηαπό kostashabanos » Τρί Ιαν 27, 2009 11:51 pm

οκ είναι η γεύση του πρωτάρη. μήπως τραβούσες μέσα τον καπνό?
αν ναι είναι λάθος. δοκίμασε για αρχή αυτά που σου γράφω, μετά το φαγητό με ένα απλό ουίσκι ή ενα κονιακ.
Perastikos

Δημοσίευσηαπό Perastikos » Τετ Ιαν 28, 2009 12:45 am

Μερικές φορές τον κατέβασα - πράγμα που με κανε να με πονάνε οι πνεύμονες και να αναπνέω με μία κάποια δυσκολία.Είχα δύο χρόνια να καπνίσω και κάνα 3μηνο τώρα κανπίζω 2-3 φορές την βδομάδα μερικά πουράκια ή απλά τσιγάρα.Εν πάσει περιπτώση, θα δοκιμάσω ορισμένα απ' αυτά που λες σε συνδυασμό με κάποιο ποτό - αν και μ' αυτό δυσκολεύομαι, πρέπει να βρώ κανα απαλό λικέρ.Μπύρες, ούζα, και διάφορα κράσια δεν με τραβάνε.Με σοκολάτα καλά δεν πάει (Φλώρος :lol: );Φταίει βέβαια κι ότι είμαι 18άρης και δεν έχω δοκίμασει και πολλά.

Υ.Σ.: Περνάω από μαγαζιά Αράβων και με ενθουσιάζουν οι μυρωδιές του ναργιλέ.Αξίζει τον κόπο λες;

Επιστροφή σε “Romeo y Julieta ...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες