RAFAEL GONZALEZ

Άβαταρ μέλους
(*Φ*)

Δημοσίευσηαπό (*Φ*) » Τετ Δεκ 02, 2009 12:33 pm

Πριν κάτι χρονάκια τα δοκίμασα.Κμία εντύπωση.
Θέλουν ωρίμανση;
Τα αφήνω κμιά 2ετία.Αδιάφορα.
Πρέπει να έχουν μείνει 2-3 στικ στους υγραντήρες μου ,έτσι για να λέει.
Ίσως σε καμιά δεκαετιά(πολύ αισιόδοξος είμαι :) ).

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΦΥΡΗΣ έγραψε:Παιδιά έχω διαβάσει τόσα αντιφατικά εδώ για το ΡΧ που μάλλον όπως και για τόσα άλλα e-μαγαζιά είναι ό,τι κάτσει ανάλογα με την περίπτωση. Κτυπά πολύ στα ταχυδρομικά;

Όπως θα δεις αν μπεις στο σαιτ του,δεν έχει ταχυδρομικά ή άλλα έξοδα.
Τυράκι;Ίσως.
Αν και οι τιμές του δεν χρειάζονται γαλακτοκομικά.
Άβαταρ μέλους
CHURCHILL

Δημοσίευσηαπό CHURCHILL » Τετ Δεκ 02, 2009 1:05 pm

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΦΥΡΗΣ έγραψε:Παιδιά έχω διαβάσει τόσα αντιφατικά εδώ για το ΡΧ που μάλλον όπως και για τόσα άλλα e-μαγαζιά είναι ό,τι κάτσει ανάλογα με την περίπτωση. Κτυπά πολύ στα ταχυδρομικά;

φίλε Παναγιώτη αυτό συμβαίνει με όλους τελικά και όπως λέει και ο (*Φ*) τα δωρεάν μεταφορικά είναι όντος ''τυράκι''
μας κοροϊδεύουν με τις υποτιθέμενες προσφορές τους ενώ την προηγούμενη εβδομάδα έχουν κάνει αύξηση στις τιμές τους με αποτέλεσμα όταν αγοράσεις με τιμές ''έκπτωσης'' είναι και κερδισμένοι 20%!!!!
τι να κάνεις όμως που οι τιμές τους γενικά είναι κατά πολύ κάτω από τις τιμές Ελλάδος
Νίκος

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Τετ Δεκ 02, 2009 1:38 pm

Νίκος έγραψε:
INS έγραψε:νικο, αρα, οσα εγραψα για προβληματα στο ταξιδι (ξηρασια) προφανως δεν ισχυουν: κακη κατασκευη που ξεφυγε τον ποιοτικο ελεγχο ή τι αλλο, κατα τη γνωμη σου;

Αυτό πιστεύω. Συγκεκριμένα, πιστεύω οτι εξακολουθούν να έχουν αναλλασσόμενη ποιότητα και στην ουσία ανύπαρκτο ποιοτικό έλεγχο κατά συρροήν και κατ' εξακολούθησιν. Τόπα καλά;
στ' ...αχλαδια τους, αφου έχουν το μονοπώλειο οι κουβανοί στα ... κουβανέζικα

Υ.Γ.
All Time Classic no 2: τα RGPE ξαναγίναν ξύλινα. Παίρνω οριστικά διαζύγιο. Φευ

Αυτά εγράφησαν στο θέμα "το καλύτερο ρομπούστο" μόλις την περασμένη βδομάδα.

Δεν με διαβάζεις όμως churchill και με στεναχωρείς :cry:
Μακάρι να σε είχα γλυτώσει από αυτά, που τα πήρες μάλιστα πολύ ακριβά. Ακριβότερα απ' όσο έχουν εντός Ελβετίας με πληρωμένο δηλ. το foupois τους.

Για την ιστορία, είχα αναφερθεί αρχές καλοκαιριού νομίζω, σ' αυτά και είπα, πως έκανα μια δοκιμή, τζάμπα είναι - σχεδόν - ξαναγόρασα μετά από ένα χρόνο και βάλε, πηγή δεν λέω, από τον γκέστο ήτανε, και μου άρεσαν, γιατί δεν είχαν πρόβλημα τραβήγματος.
Το αυτό επιβεβαίωσαν τότε και άλλοι φίλοι.

Τελευταία όμως αρχίσαν πάλι τα γνωστά προβλήματα, οπότε, έστω και σε Υ.Γ. και οφ τόπικ, πάλι το ανέφερα. Δεν είμαι παντρεμένος ούτε με τα RGPE, ούτε με κανέναν έμπορο.
Αμα κάτσει πάνω από μία φορά η στραβή, βγαίνει η κόκκινη κάρτα. Και το λέω.
Μακρυά λοιπόν.

Σε κανα χρόνο θα ξαναδοκιμάσω, που θα πάει θα το ρυθμίσουν το μηχάνημα, στο κάτω - κάτω short filler είναι δεν θέλει και καμμιά ιδιαίτερη τεχνοτροπία να τα γεμίσουν. Λίγο οικονομία στον καπνό θέλει και θα τραβανε μιά χαρά. Τα Por Laranaga πως τα πετυχαίνου δηλαδή;
Τέλος στην άποψή μου οτι, χωρίς το πρόβλημα τραβήγματος τα RGPE είναι πολύ καλό και φθηνό - αν παίζει κάποιο ρόλο - πούρο για το πρωί, δεν άλλαξε κάτι.
Και πολύ discreet.
Τελευταία επεξεργασία από Νίκος σε Τετ Δεκ 02, 2009 1:42 pm, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΦΥΡΗΣ

Δημοσίευσηαπό ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΦΥΡΗΣ » Τετ Δεκ 02, 2009 1:45 pm

Νίκος έγραψε:
Ακριβότερα απ' όσο έχουν εντός Ελβετίας με πληρωμένο δηλ. το foupois τους.

Αυτό το φράγκικο ΦΠΑ όλα τα λεφτά :P
ΠΗΤΕΡ
Νίκος

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Τετ Δεκ 02, 2009 1:59 pm

Είσαι και μαρτυριάρης :lol: :lol: :lol:

Βασικά δε θέλω κάποιος που κάνει γκουγκλ τη ακατονόμαστη λέξη να πέσει στο φόρουμ. :shock:
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Τετ Δεκ 02, 2009 3:45 pm

Εντυπώσεις από τα RGPE:

από το καλοκαίρι που παρέλαβα ''μερικές'' κούτες (όλα από VIP του 2008) και με καθημερινή κατανάλωση ενός πούρου με τον καφέ μου, καμιά φορά και δεύτερου με τον απογευματινό μου καφέ, μόνο δύο - τρία πούρα μου έτυχαν κάπως σφιχτά, όχι όμως σε σημείο να μην καπνίζονται.

Κατά τα άλλα όλα καλά, αλλά είπαμε εμένα με τον καφέ μου μου αρέσουν πολύ, άλλοι πάλι ούτε να τα ακούσουν δεν θέλουν. Πάλι στο γνωστό θα καταλήξουμε, αυτό με την κολοκυθόπιτα...

Αν κάποιοι διαβάζοντας θετικά σχόλια για κάποια πούρα τα αγοράζουν και δεν βρίσκουν αυτό που περίμεναν, υπομονή πούρα είναι, δεν αγόρασαν δα και κανένα διαμέρισμα. Μην το κάνουμε θέμα. Μπορούν κάλλιστα να τα κεράσουν σε φίλους ή στην χειρότερη να τα πουλήσουν στο φόρουμ. 8)
Άβαταρ μέλους
CHURCHILL

Δημοσίευσηαπό CHURCHILL » Τετ Δεκ 02, 2009 7:56 pm

Νίκος έγραψε:[τα RGPE είναι πολύ καλό και φθηνό - αν παίζει κάποιο ρόλο - πούρο

Και δεν μπορώ να καταλάβω την έκφραση ‘’για τα λεφτά του είναι καλό’’
Τι θα πει αυτό? :x :?:
Και το LADA NIVA καλό και φθηνό είναι αλλά δεν το αγοράζει κανείς!!!!

Ναι Νίκο το έχεις πει πως δεν έμεινες ευχαριστημένος από τα RGPE αλλά αν διαβάζεις από 5-6 άτομα πως είναι πολύ καλά και πάνε με τον καφέ και πως το wrapper έχει πολύ καλή κατασκευή και αλλά τέτοια δελεαστικά βλέπεις και από 5-6 άτομα να κάνουν θετικά σχόλια και καλές κριτικές λες…….για να το λένε καλό θα είναι ας το αγοράσω!!!!!
Εντάξει δε θέλω να το κάνω θέμα τα γούστα του καθενός ποικίλουν!!!
Στο κάτω κάτω θέλω να του δώσω και μια δεύτερη ευκαιρία μετά από καιρό!!!!!
Leonidas

Δημοσίευσηαπό Leonidas » Τετ Δεκ 02, 2009 8:22 pm

Βρε Churchill δεν κατάλαβες τι έγινε.
Οσο κρατούσες την επικοινωνία στο Κύριε Νίκο, έπαιρνες τζάμπα συμβουλές.
Τέρμα τα κολλητιλίκια πλέον :lol: :lol: :lol:
dalani

Δημοσίευσηαπό dalani » Τετ Δεκ 02, 2009 10:15 pm

πριν μια βδομαδα πηρα απο ΠΧ μια κουτα 58ευρο partagas coronas senior tubos και αρχισα να τα βαζω φωτια,,,,,!!!!!!!!

τι φανταστικο καθημερινο πουρο και τοσο φθηνο για την σχεση ποιοτητας τιμης του!!!

η κουτα ειναι του 09 και σε σχεση με τα super partagas kai ta aristocratas που και αυτα ειναι elite παλι για την σχεση ποιοτητας τιμης για μενα ειναι +1

αυτην την στιγμη τα partagas coronas senior + por laranaga montecarlos τα κατατασω τα τοπ φθηνοτερα κουβανικα πουρα που για την τιμη τους ειναι ετη φωτος μακρια!!!1
Leonidas

Δημοσίευσηαπό Leonidas » Κυρ Μάιος 09, 2010 1:25 pm

Οπως ήδη σας ενημέρωσα, στην προηγηθείσα συνάντηση της 5/5, ένας συνταξιούχος του forum με δωροδόκησε με ένα (1) RGPE. Large τυπάκος. Η προτροπή του ήταν καύτο και τα λέμε.

Χθές βράδυ λοιπόν, 8 Μαίου, ήμουν καλεσμένος στη Γραβιά, στις εκδηλώσεις αναπαράστασης της ιστορικής μάχης στο ομώνυμο Χάνι. Πρωτοστατήσαντες τότε, ήταν ο Οδυσσέας Ανδρούτσος εξ ημών και ο Ομέρ Βρυώνης εκ μέρους των επιτιθέμενων Τούρκων. Ωραία βραδυά, η Γκιώνα και ο Παρνασσός δέσποζαν στο μισόφως με τους όγκους τους, ψιλοσουρεάλ κατάσταση. Τόχω ξαναδεί αρκετές φορές. Στα μέσα λοιπόν της παράστασης, με πρόσχημα τη λήψη φωτογραφιών, τη ψιλοκάνω δια πλαγίων απο τις θέσεις επισήμων (ΟΕΟ) και νασου ο Leo στο μπαράκι δίπλα στην εκκλησιά.

Το αργύριο του συνταξιούχου λοιπόν. Τρύπημα και τζουφ. Γλυκές νότες, καλό τράβηγμα, πολύ -μα πολύ- καλό ρολλάρισμα. Είκοσι λεπτάκια ευχάριστα με ωραία κουβάνικα αρώματα να συνοδεύουν τον σκοτεινό ουρανό που άστραφτε απο τα καριοφίλια των -αναπαριστούμενων- οπλαρχηγών.

Τέλειωσε γρήγορα, ήθελα ένα ακόμα στο καπάκι του.

Σωστός ο συνταξιούχος, τον οποίο και ευχαριστώ.

ΥΓ1 Μην παρασύρεστε. Ο συνταξιούχος έχει αγοράσει 124,249 κούτες και έχει ήδη κλείσει όλες τις παραγωγές μέχρι την αποχώρηση του δουνουτου. Δηλαδή εσαεί αποκλειστικός πελάτης :lol:

ΥΓ2 Συνταξιούχε. Μάλλον λίγο πιο υγρό θα το ήθελα. Μάλλον.
kostashabanos

Δημοσίευσηαπό kostashabanos » Κυρ Μάιος 09, 2010 2:01 pm

βρε μπαγάσα που τα βρήκες αυτά τα πούρα?
Νίκος

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Κυρ Μάιος 09, 2010 2:31 pm

Εκανε ανταλλαγη με double corona, οποτε τί να πει, οτι τον επιασε κοτσο ο συνταξιουχος;

Υ.Γ. για να ποσταρεις στην ωρα της εκκινησης, δεν σ' αρεσει η φορμουλα 1.
Leonidas

Δημοσίευσηαπό Leonidas » Κυρ Μάιος 09, 2010 4:47 pm

Κώστα μου, τέτοιο πούρο δεν είναι όλους. Εμ πώς;

Επιστροφή σε “Rafael Gonzalez ...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης