Η απομυθοποίηση των Opus X

Νίκος

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Τρί Δεκ 08, 2009 2:28 pm

Ή ψυχολογικό είναι ή εκ του πονηρού.

Εγώ δεν κουράζομαι καθόλου να το λέω, γιατί μόλις άρχισα.
Leonidas

Δημοσίευσηαπό Leonidas » Τρί Δεκ 08, 2009 2:31 pm

Νίκος έγραψε:Ή ψυχολογικό είναι ή εκ του πονηρού.

Εγώ δεν κουράζομαι καθόλου να το λέω, γιατί μόλις άρχισα.

Μάλλον εκ του πονηρού. Δεν βλέπεις που αβαντάρω άλλο μαγαζί;

Νίκο καλό απόγευμα. Εχει ο Θεός και αύριο.
Άβαταρ μέλους
maltakias
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό maltakias » Τρί Δεκ 08, 2009 2:32 pm

Καλά κι εσύ γιατί κάνεις έτσι για τον PX ρε Νίκο;

Έχετε καταθέσει κι οι τρείς σας άπειρες φορές του συλλογισμούς σας για το θέμα,γιατί επανέρχεστε και χαλίεστε μεταξύ σας κάθε τόσο;
De omnibus dubitandum

http://maltakias.blogspot.com/
Νίκος

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Τρί Δεκ 08, 2009 2:42 pm

Δεν κάνω έτσι για κανέναν px. Και το λέω για άλλη μία φορά, δεν είμαι παντρεμένος με κανέναν έμπορο, ούτε ποσοστά παίρνω. Με την παραμικρή ατασθαλία θα δεις που θα πάει ο κάθε px.
Εκει που πήγε και ο τερμιναλ και κάποτε ήμουν από τους καλούς πελάτους του.

Το θέμα είνα,ι αν αποκαλείται κάποιος απατεώνας ή οτιδήποτε άλλο κακό τελοσπάντων, αυτός που τον αποκαλει φέρει και το βάρος της απόδειξης.
Αλλιώς είναι συκοφάντης.

Σίγουρα δεν θεωρώ συκοφάντη έναν από τους καναδυό..
J.Ad

Δημοσίευσηαπό J.Ad » Τρί Δεκ 08, 2009 2:43 pm

Smiley που να κλαίει βλέπω ότι δεν έχει...

Όλοι λένε για πχ αλλά και όλοι ψωνίζουν Νίκο.
Όπου έχω υποψιαστεί κάτι στραβό για προμηθευτή τον έχω κόψει ρε παιδιά..

Τα ίδια και τα ίδια για ψώνια τα συζητάει το άλλο φύλλο, όχι εμείς..
Τελευταία επεξεργασία από J.Ad σε Τρί Δεκ 08, 2009 2:47 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
maltakias
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό maltakias » Τρί Δεκ 08, 2009 2:45 pm

Τώρα λες χοντρές κουβέντες και ξέρεις ότι μπορεί να τις αρπάξει κανείς και να γίνει το μάλε βράσε.

Υπάρχουν και τα πμ βρε Νίκο,άστο να πάει,έρχονται και γιορτές να είμαστε αγαπημένο φόρουμ :D
De omnibus dubitandum

http://maltakias.blogspot.com/
Νίκος

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Τρί Δεκ 08, 2009 2:52 pm

Συνήθως, πάνω από 1000 φορές δηλαδή, δεν λέω βαριές κουβέντες.

Από την άλλη όταν η κατηγορίες γίνονται δημόσια δεν μπορούν να απαντηθούν με πμ. Νομίζω :?
RedRum

Δημοσίευσηαπό RedRum » Τρί Δεκ 08, 2009 3:10 pm

Νίκος έγραψε:Δεν κάνω έτσι για κανέναν px. Και το λέω για άλλη μία φορά, δεν είμαι παντρεμένος με κανέναν έμπορο, ούτε ποσοστά παίρνω. Με την παραμικρή ατασθαλία θα δεις που θα πάει ο κάθε px.
Εκει που πήγε και ο τερμιναλ και κάποτε ήμουν από τους καλούς πελάτους του.

Το θέμα είνα,ι αν αποκαλείται κάποιος απατεώνας ή οτιδήποτε άλλο κακό τελοσπάντων, αυτός που τον αποκαλει φέρει και το βάρος της απόδειξης.
Αλλιώς είναι συκοφάντης.

Σίγουρα δεν θεωρώ συκοφάντη έναν από τους καναδυό..

μαλιστα... εγινα και συκοφαντης γιατι ειπα οτι ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΚΑΘΑΡΑ ΑΠΟΨΗ ΤΑ WRAPPERS ΑΠΟ ΠΟΥΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΠΧ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΛΑ ΜΕ WRAPPERS ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥ!!!!!!! ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΟΥΡΑ, ΠΩΣ ΤΑ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙ,ΠΩΣ ΤΑ ΣΥΝΤΗΡΕΙ. ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ WRAPPER ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΤΕΛΝΕΙ!!!!!

πραγματικα δεν ξερω τι αλλο να κανω για να το διευκρινησω περισσοτερο. Εαν η προσωπικη αποψη ισουται με συκοφαντια καλυτερα να το κλεισουμε το μαγαζι...

δηλαδη ρε συ Νικο σονι (μη σου πω και πανασονικ) και καλα πρεπει να μου αρεσουν τα πουρα του ΠΧ????

εεεε σορρυ, δεν μου αρεσουν!!! παιρνω καλυτερα και το ιδιο φτηνα η λιγο ακριβοτερα και απο αλλου.

Τι να κανω, ειμαι παραξενος ρε παιδι μου! θελω οταν παρω πουρα να βλεπω λαδερα wrappers (που για εμενα σημαινει καλη συντηρηση). E τι να κανουμε, οποτε εχω παρει απο ΠΧ τα wrappers δεν ηταν στην κατασταση που τα ηθελα. Και απο τη στιγμη που δεν μου προσφερει αυτο που θελω, γιατι δηλαδη πανασονικ και καλα (μη σου πω και Toshiba!) να λεω οτι "ΝΑΙ Ο ΠΧ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΠΟΥΡΟΥ"

αυτα τα ολιγα, το αφηνω εδω...
RedRum

Δημοσίευσηαπό RedRum » Τρί Δεκ 08, 2009 3:15 pm

και για του λογου το αληθες...

RedRum έγραψε:Νικο μου, τα εχουμε πει πολλες φορες. απλα, η ΚΑΘΑΡΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ ειναι οτι ΤΑ WRAPPERS KAI MONO πουρων που εχω αγορασει απο μαγαζια στην Αγγλια και απο ιντερνετικους περα απο ΠΧ, 1001 (i.e. πιο ακριβους) ειναι καλυτερα. Δεν ξερω γιατι και πως συμβαινει αυτο, απο που αγοραζουν, πως τα μεταφερουν κτλ κτλ.. σου λεω απλα μια προσωπικη παρατηρηση.

Δεν εχω καμια απολυτως διαθεση να επιδεικνυομαι οτι καπνιζω τα καλυτερα πουρα, και αφου θεωρεις οτι σε προσβαλλω το σταματαω εδω.
Νίκος

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Τρί Δεκ 08, 2009 4:12 pm

Κανέναν δεν είπα συκοφάντη.
Ειδικά εσένα.

Στους κανα δυό άλλους αναφέρθηκα, όπου εξαιρείται -φυσικά -και ο Λεω.

Τα υπόλοιπα διαβάζω και σου απαντάω.
Νίκος

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Τρί Δεκ 08, 2009 4:44 pm

redrum@
Επίσης, κανείς δεν σε ανάγκασε ποτέ να σου αρέσουν ορισμένα πούρα από ορισμένους εμπόρους.

Κάτι αρχίσαμε για τα οπους χ και καταλήξαμε, ως συνήθως, στο οτι 17 καπνίζουμε διαλογής, ξερά, rgpe, ένας ems και οι υπόλοιποι δγ/δα.
(Τα νούμερα είναι τυχαία)
Ωραία ως εδώ, δεν πειράζει αυτό.

Οι υπαινιγμοί όμως του τύπου: ....απο που αγοραζουν, πως τα μεταφερουν κτλ κτλ.. πειράζουν.
Οχι τον έμπορο, δεν με ενδιαφέρει αυτός, αλλά αυτούς που τον προτιμούν.

Το οτι δεν προμηθεύεται από επισημο διανομέα, με τον τρόπο που λέγεται είναι δυσφήμιση, εφ' οσον δεν αποδεικνύεται.
Αυτό είπα, και το ξαναλέω, χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν.

Στο site του γράφει, το ξαναλέω, από που τα παίρνει.

Και ξαναλέω, οτι δεν έχω τίποτε υπερ του κάθε px.
Ειδικά αυτόν τον καιρό, όπως και κάθε χρόνο τέτοιο καιρό, είμαι αλλού.
Εκεί που ούτε καν μπαινουν στον κόπο να πουν από είναι τα πούρα τους. Ουτε αλήθεια ούτε ψέματα.

Οσο για τα υπόλοιπα περι τοσιμπα κλπ. όταν με γνωρίσεις από κοντά θα αναθεωρήσεις.
RedRum

Δημοσίευσηαπό RedRum » Τρί Δεκ 08, 2009 5:06 pm

Νίκος έγραψε:
Οι υπαινιγμοί όμως του τύπου: ....απο που αγοραζουν, πως τα μεταφερουν κτλ κτλ.. πειράζουν.
Οχι τον έμπορο, δεν με ενδιαφέρει αυτός, αλλά αυτούς που τον προτιμούν.

.

Βρε Νικο... δεν ξερω τι αλλο να κανω πλεον...εξυπνος ανθρωπος εισαι, δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν καταλαβαινεις τι λεω... μηπως εγω δεν γραφω καλα, λογω ξενιτιας;;; εαν ειναι πειτε μου

παμε ακομα μια, ελπιζω τελευταια φορα:

Μου λες να αποδειξω απο παιρνει πουρα ο ΠΧ, πως τα μεταφερει, πως τα συντηρει, αλλιως ειναι δυσφημιση.

Δεν με ενδιαφερει πως τα μεταφερει/συντηρει/αγοραζει!!!! Δεν υπονοω τιποτα!!!

Θα συμφωνησω λοιπον μαζι σου οτι παιρνει απο επισημο εισαγωγεα, τα μεταφερει αψογα και τα συντηρει ακομα πιο αψογα. Δεν αφηνω κανενα υπονοουμενο για fakes. ειμαι σιγουρος οτι εχει γνησια πουρα, οσες φορες αγορασα δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα γνησιοτητας, ουτε ξερω κανεναν που να ειχε ποτε.

το ΜΟΝΟ προβλημα που εχω και δεν αγοραζω ειναι οτι για οποιοδηποτε λογο, και δεν θα χαραμησω χρονο και κοπο να ψαξω, οσες φορες αγορασα απο τον ΠΧ τα wrapper του (και μονο τα wrapper) δεν ηταν επιπεδου που ηθελα.

Για αυτο και τον εκοψα. Μπορει να στελνει ασχημα wrapper μονο σε εμενα, μπορει να ειμαι εγω παραξενος, δεν το εξεταζω. Ποτε δεν του διαμαρτυρηθηκα, απλα τον εκοψα.

Αλλα η ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ εμπειρια ειναι οτι δεν ανταποκρινεται στα αυτο που θελω, και νομιζω οτι εχω καθε δικαιωμα να μην αγοραζω απο αυτον, οπως επισης και καθε δικαιωμα να μεταφερω την προσωπικη μου αποψη εδω.
Νίκος

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Τρί Δεκ 08, 2009 5:23 pm

Αλλιώς τα λες τώρα.
Αυτά είναι άποψη. Δεκτή και σεβαστή
Τα άλλα περί επίσημων, ανεπίσημων, μεταφορών κλπ. δεν ήταν άποψη, ήταν ... άλλο.
Και τετριμμένα πιά.

Απλά δεν μου αρέσει, χωρίς να είμαι ηθικολόγος, να αδικούμε κανέναν.
Ούτε έμπορο, είτε πούρα πουλάει είτε κεμπάπ, ούτε συμφορουμίτες.
Ουτε καν αυτόν...τον γνωστόν και μη εξαιρεταίον. (πολλά σμάιλις)
Αλλο χιούμορ και άλλο ειρωνία και υπονοούμενα.

Αμοιβαίος σεβασμός λοιπόν, για να παραμείνουμε και μάλιστα να συνεχίσουμε να αυτοδιαχειριζόμαστε σε υψηλό επίπεδο.
RedRum

Δημοσίευσηαπό RedRum » Τρί Δεκ 08, 2009 6:13 pm

μα αυτο λεω εδω και 3 σελιδες! ομολογουμενως δεν ηξερα οτι αγοραζει απο τον επισημο εισαγωγεα για τα καναρια, να πω την αληθεια ποτε δεν ηξερα απο ποιον αγοραζει. Δες τι εχω γραψει για τον ΠΧ εδω και αρκετο καιρο που υπαρχει αυτο το θεμα με αυτον και γενικα με ιντερνετικες αγορες.

Δεν εχω αποδειξεις για τιποτα, ουτε με ενδιαφερει στο κατω κατω. Απλα η προσωπικη μου αποψη με βαση αρκετα κουτια και αρκετους πωλητες ειναι οτι ο ΠΧ δεν εχει την ποιοτητα wrapper που θελω. Ποτε νομιζω ειπα κατι για γνησιοτητα.

Τωρα το οτι δεν εχει την ποιοτητα wrapper που θελω εχει αλλες προεκτασεις (διατηρηση, διαλογη κτλ κτλ), αλλα μην επεκταθουμε και στο κατω κατω οπως ειπα μπορει να ειμαι εγω ο παραξενος ή ο ατυχος.
Άβαταρ μέλους
GEORGIOS

Δημοσίευσηαπό GEORGIOS » Τρί Δεκ 08, 2009 8:02 pm

Ειρηνη αδερφια !!
Νικο ειναι να μην ανοιξεις ενοτητα ε? παει για ρεκορ σε μια μερα :shock: :shock: :shock:

Επιστροφή σε “Κούβα και άλλες χώρες παραγωγής”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες