Cohiba-montecristo

Άβαταρ μέλους
cirilo

Cohiba-montecristo

Δημοσίευσηαπό cirilo » Τετ Ιουν 11, 2008 11:33 pm

Kalispera-kalimera..
Ayto pou thelw na mathw einai gia tin sintirisi twn pourwn...
agorazw polla koutia gia prwsopiki m xrisi mias kai kapnizw mono poura..
Ayto pou thelw na mathw einai ti akrivos theloun gia tin sintirisi tous kai proraseis..
exw dei igradires kai alla tetoia....
Exw trelo hobby sta poura.... opote mpwrw na akousw kai trela posa gia sintirisis.......
Νίκος

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Πέμ Ιουν 12, 2008 8:45 am

Καλημέρα

Για υγραντήρες διάβασε πρώτα εδώ:
http://www.humidor-guide.com/

Δες κι αυτό, μπορεί ικανοποιήσει την τρέλα σου:
http://www.cigarworld.de/shop/detail_va ... artikelgr=
Επισκέπτης

Re: Cohiba-montecristo

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Πέμ Ιουν 12, 2008 8:49 am

Καλημέρα και από εμένα
Ρίξε και μια ματιά στο ηλεκτρονικό κατάστημα του site που μας φιλοξενεί καθώς και στο
http://www.humidors.gr/index.html
Άβαταρ μέλους
cirilo

Ok na to pw alliws ...

Δημοσίευσηαπό cirilo » Πέμ Ιουν 12, 2008 3:42 pm

Egw thelw na patw enan ygrantira pou na filo3eni as poume 15 koutia
kai 50 poura pes...
poura den exw polla.. koutia exw pollaa.. kai thelw ws 15 koutia na krataei...
meta sta lefta.. exw tin oikonomiki dinatotita na dwsw ws 500 eyrw...
alla na parw kati kalo..
OK xrisima ta url .. alla kati perisotero....
Νίκος

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Πέμ Ιουν 12, 2008 4:10 pm

Εδώ Ευρώπη δεν έχει για 15 κουτιά και 50 πούρα υγραντήρα με 500€.
Μόνο Αμερική έχει, αλλά αντε φερτον.

Αν θες δώσε λίγα παραπάνω και πάρε αυτόν:

http://shop.cigar.gr/catalog/product_in ... cts_id=185

τι ψυχή έχουν 190€; μπορεί να χρειαστείς κι άλλο χώρο σε λιγο καιρό.
Θα πας παλι για καινούριο υγραντήρα;
Άβαταρ μέλους
cirilo

n

Δημοσίευσηαπό cirilo » Πέμ Ιουν 12, 2008 5:44 pm

Nai niko ok to eida ton ygrantira pou les...
egw den 3erw pao ygrantires...
dld einai kalws aytos o ygrantiras ??
katasxas eiani mono ygrantiras gia thermokrasia ??
etsi den mou leei tpt ..
ereyna agoras kanw...
den 3erw apo ygrantires alla 3erw na sigkrinw...
Άβαταρ μέλους
cirilo

OK

Δημοσίευσηαπό cirilo » Παρ Ιουν 13, 2008 1:51 pm

Καλήσπερα σας..
Από ότι κατάλαβα δεν αρχίσαμε καλά..
Με λένε Μιχάλη είμαι από θεσσαλονίκη...
Συγνωμη για τα γραμματά μου τοσο καιρω...
Θελς να αγωρασω υγραντιρα...
Ο υγραντιρας απο οτι καταλαβα ειναι μονο για να κρατα τιν υγρασια σε ενα επιπεδο.. ενω για τισ θερμοκρασιες εχουμε σαν λυση τουσ σιντηριτες κρασιων...
Αν ας πουμε αγορασω απο το site εδω το μεγαλω που εχει θα ειμαι καλημενος απο υγρασια... για 8ερμοκρασια εχουμε καποια λυσι ??
Επισις θεωριτε καλη επιλογη τον υγραντιρα του site..??
(υγραντιρας) http://shop.cigar.gr/catalog/product_in ... cts_id=185

Αν μπωρειτε να με help καλως...
Παντως δεν εχω να χωρισω κατι μαζι σας..
Ευχαριστω πολλη εκ τον προτερων...
Φιλικα Μιχαλης..
left

Δημοσίευσηαπό left » Παρ Ιουν 13, 2008 2:54 pm

Cirilo δεν πιστευω να εχει καποιος μαζί σου απο αυτο το φορουμ.Τουλαχιστον οχι εγω κοιταξες την απάντηση που σου έδωσα στο άλλο topic? Δεν καλύφθηκες.Πάντως ο υγραντήρας είναι προσωπική επιλογή του καθενός και δεν μπορεί καποιος να σου πει αγόρασε αυτον1!!Μπορεί να σε πάρει στο λαιμό του.Κάτι τέλειο για εμένα μπορεί να μην ταιριάζει σε εσενα
Άβαταρ μέλους
cirilo

Δημοσίευσηαπό cirilo » Παρ Ιουν 13, 2008 3:30 pm

left έγραψε:Cirilo δεν πιστευω να εχει καποιος μαζί σου απο αυτο το φορουμ.Τουλαχιστον οχι εγω κοιταξες την απάντηση που σου έδωσα στο άλλο topic? Δεν καλύφθηκες.Πάντως ο υγραντήρας είναι προσωπική επιλογή του καθενός και δεν μπορεί καποιος να σου πει αγόρασε αυτον1!!Μπορεί να σε πάρει στο λαιμό του.Κάτι τέλειο για εμένα μπορεί να μην ταιριάζει σε εσενα

Δεν ξερω ακρινος τι θερμοκρασιες θα εχω ακριβως αν παρω τον υγραντιρα που προαναφερα...
Παντως να υπαρχη υγρασια..
το πολλη ενα μηνα να μεινει εκει κουτι κλειστο ...
για ενα μινα το πολλη θελω... δεν κανω συλογη....
Πιστευω με οσα εχω δει οτι ο υγραντιρας και ας κοστιζει 690Ε θα αξιζει... αλλα με τις θερμοκρασιες αν τυχον εχω πανω απο 21 ??
εκει εχουμε καμια λυση ?? να βαλω κατι προστετο μες τιν καμπινα(υγραντιρα) καποια πατεντα μηπως??
Ευχαριστω πολλι εκ των προτερων..
Φιλικά Μαρίος Ε.
esta loco..
left

Δημοσίευσηαπό left » Παρ Ιουν 13, 2008 4:46 pm

Το προβλημα με την θερμοκρασία όλοι το έχουμε.Η καλύτερη λύση είναι οταν η θερμκρασία αυξάνεται να υπάρχει κάποιο αιρκοντίσιον στο δωματιο που θα την ρίχνει.Πάντως αν τα πούρα μένουν εκέι για λίγο χρόνο μερικούς μήνες η μικρή αύξηση της θερμοκρασίας δεν παίζει ρόλο.Να ρωτήσω κατι???Αφού κάπνιζες πούρα τόσο καιρό που τα κράταγες????Και αφου θες να μένουν εκέι για εναν μήνα πως και εχεις 10 με 15 κουτια στην κατοχή σου και 50 μονά????Σε ενα μηνα δεν καπνίζονται!!!!!!!!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
Παναγώτης Ψιακής
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Παναγώτης Ψιακής » Παρ Ιουν 13, 2008 4:48 pm

left έγραψε:Το προβλημα με την θερμοκρασία όλοι το έχουμε.Η καλύτερη λύση είναι οταν η θερμκρασία αυξάνεται να υπάρχει κάποιο αιρκοντίσιον στο δωματιο που θα την ρίχνει.Πάντως αν τα πούρα μένουν εκέι για λίγο χρόνο μερικούς μήνες η μικρή αύξηση της θερμοκρασίας δεν παίζει ρόλο.Να ρωτήσω κατι???Αφού κάπνιζες πούρα τόσο καιρό που τα κράταγες????Και αφου θες να μένουν εκέι για εναν μήνα πως και εχεις 10 με 15 κουτια στην κατοχή σου και 50 μονά????Σε ενα μηνα δεν καπνίζονται!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μάλλον είναι προς διάθεση :?: :?: :?:
Με λένε ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ και όχι Παναγώτη, απλά δεν ξέρω ακόμα να γράφω καλά.....
left

Δημοσίευσηαπό left » Παρ Ιουν 13, 2008 5:20 pm

Νεος πωλητης δηλαδη??????
Άβαταρ μέλους
Παναγώτης Ψιακής
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Παναγώτης Ψιακής » Παρ Ιουν 13, 2008 5:28 pm

left έγραψε:Νεος πωλητης δηλαδη??????

Who knows my friend, who knows????
Με λένε ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ και όχι Παναγώτη, απλά δεν ξέρω ακόμα να γράφω καλά.....
Άβαταρ μέλους
cirilo

ok..

Δημοσίευσηαπό cirilo » Σάβ Ιουν 14, 2008 4:51 am

Καταλαβα...
Δηλαδη υγραντιρα και ερκοντισιον.. (ποιος πληρωνη την ΔΕΗ :? )
Το τι κανω με τα πουρα μ δεν νομιζω να σας ενδιαφερει....
Ευχαριστω παντως ...
Μαλλον θα αγορασω τον υγραντιρα απο το σιτε εδω,,,
Φιλικά Μαρίος Ε.

esta loco..
Άβαταρ μέλους
Domen

Δημοσίευσηαπό Domen » Σάβ Ιουν 14, 2008 5:30 am

Για να καταλαβω φιλε μου .

Ερχεσαι εδω πρωτη φορα και μας γραφεις κατι για πρωτη γνωριμια που εμεις φυσικα δεχομαστε σαν ειλικρινες (οτι εισαι σαν και μας καπνιστης πουρων και εχεις χομπυ τα πουρα και θελεις συμβουλες ωστε να καπνισεις τα αγαπημενα σου πουρα ) , μας αποκαλεις ουσιαστικα λαθρεμπορους (και ας μην πουλαμε ποτε τιποτα απο οσα αγοραζουμε αυστηρα για προσωπικη χρηση ), μας γραφεις με ειρωνικο στυλ "οποιος εχει την μυγα μυγιαζεται " οταν αντιδρουμε στο σχολιο σου , μας δηλωνεις με σιγουρια οτι εχεις καπνισει πουρα Αγιου Δομινηκου καλυτερα απο τα κουβανεζικα τα οποια "εσυ εχεις τα κονε για να τα βρεις ενω οι αλλοι οχι " ενω εχεις και καπνιζεις υποτιθεται Cohiba και Μοντε και μας λες τελικα "το τι θα τα κανω τα πουρα δεν σας ενδιεφερει " οταν καποιοι που εχουν ξαναβρεθει μπροστα σε τετοιες καταστασεις λογικα αντιλαμβανονται οτι κατι διαφερει σε σχεση με αυτα που γραφεις και δηλωνεις για τον εαυτο σου ;

Να με συγχωρεσεις αλλα θα διαφωνησω μαζι σου ....

Τα ορθογραφικα σου και οτι αλλο προσωπικο οπως και ο τροπος γραφης σου δεν με απασχολουν καθολου ουτε με ενοχλουν ...

Σε ενα φορουμ ομως και μαλιστα σε ενα σοβαρο φορουμ σαν αυτο υποθετεις οτι η γνωριμια σου με τον αλλο - αφου ειναι εξ αποστασεως βασιζεται στην ειλικρινια μεταξυ των μελων ...ναι εναι οντως δικη σου υποθεση τι τα κανεις τα πουρα σου και μερικοι απο τους πιο αξιολογους χρηστες εδω μεσα πουλανε και πουρα αλλα δεν ντρεπονται να το πουν απο την αρχη και δεν το κρυβουν και γιατι να το κανουν αλλωστε .... εσυ εχεις καποιο λογο να το κανεις που αγνοουμε ;

Ομως αντιθετα δεν ειναι δικη σου υποθεση και μονο αν γραφεις με ειλικρινια και εχοντας καλο η αλλο σκοπο σε ενα forum ...

Εμενα λοιπον με ενδιαφερει αν καποιος με τον οποιον θα συνομιλω καθημερινα ειναι οντως ειλικρινης απεναντι μου και φιλος του πουρου και μοιραζομαστε το ιδιο χομπυ και παθος και οσα γραφει ειναι αληθινα η ειναι στην πραγματικοτητα κατι αλλο απο αυτο που μας παρουσιαζει ...

Τι απο τα δυο εισαι λοιπον ... ειλικρινα θα ηθελα να το μαθω ... ( οχι οτι δεν μπορεις να εισαι και τα δυο μαζι δηλαδη και εμπορος και καποιος που ενδιαφερεται να γνωριστουμε και να μαθουμε μαζι ) αν εχεις σκοπο να παραμεινεις στο φορουμ που το ευχομαι καλο ειναι να ξεκαθαρισεις ορισμενα πραγματα απο την αρχη ωστε να κανουμε μια νεα γνωριμια πανω σε καλυτερες βασεις και βασισμενη στην ειλικρινια ...

Ειδες οτι οι παλαιοτεροι users που μπορουν και γνωριζουν ωστε να ειναι σε θεση να σε βοηθησουν το εκαναν απο την πρωτη στιγμη και σου απαντησαν στις αποριες σου ...λιγη ειλικρινια απο την μερια σου ως ανταποδοση νομιζεις οτι ειναι υπερβολικη απαιτηση ;
---------------------
Τα πουρα μου στις 20-09-08

http://img375.imageshack.us/my.php?imag ... 638ov0.jpg

"Try to learn something about everything and everything about something."
- Thomas Henry Huxley (1825-1895)

Επιστροφή σε “Κούβα και άλλες χώρες παραγωγής”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης