Ramon Allones

Επισκέπτης

Ramon Allones

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Κυρ Μάιος 21, 2006 1:18 am

Το είχε η μέρα έτσι απόλαυσα την EUROVISION με ένα καταπληκτικό (1 έτους+) RASS!

Ομολογώ ότι ήταν το κάτι άλλο...Medium-full body πούρο με χαρακτήρα μοναδικό. Ειδικά μετά το 1/3 έκρηξη γεύσεων (μπαχάρι, ξύλο, σοκολάτα-κακάο) κατάκλησαν τον ουρανίσκο και κυριολεκτικά δεν μπόρεσα να δω τo show αφού αυτός ο δυναμήτης μου τράβηξε όλη την προσοχή!!! Το τέλος δεν το συζητώ: no comment :D

Ίσως το καλύτερο value-money πούρο...

Αλήθεια με τι πούρο συνοδευσαν οι φίλοι του forum αυτό το υπέροχο show???

Ακούω....
marios angelides
Επικοινωνία:

Re: Ramon Allones

Δημοσίευσηαπό marios angelides » Κυρ Μάιος 21, 2006 1:24 am

Anonymous έγραψε:Το είχε η μέρα έτσι απόλαυσα την EUROVISION με ένα καταπληκτικό (1 έτους+) RASS!

Ομολογώ ότι ήταν το κάτι άλλο...Medium-full body πούρο με χαρακτήρα μοναδικό. Ειδικά μετά το 1/3 έκρηξη γεύσεων (μπαχάρι, ξύλο, σοκολάτα-κακάο) κατάκλησαν τον ουρανίσκο και κυριολεκτικά δεν μπόρεσα να δω τo show αφού αυτός ο δυναμήτης μου τράβηξε όλη την προσοχή!!! Το τέλος δεν το συζητώ: no comment :D

Ίσως το καλύτερο value-money πούρο...

Αλήθεια με τι πούρο συνοδευσαν οι φίλοι του forum αυτό το υπέροχο show???

Ακούω....

Mάλλον θα κατάλαβαν κάποιοι φίλοι ποιος έγραψε το παραπάνω...:wink:

Με τόσο κρασί και το RASS καταλαμβαίνετε πως η νηφαλιώτητα είναι πολυτέλεια τέτοια ώρα!!! :lol:
panatellas for ever!
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Κυρ Μάιος 21, 2006 10:26 am

"marios angelides: Mάλλον θα κατάλαβαν κάποιοι φίλοι ποιος έγραψε το παραπάνω...:wink: :lol:

Μάριε δεν χρειαζόταν η υπενθύμηση για να καταλάβουμε ποιός είναι ο επισκέπτης. Κάνε login με υπενθύμηση κωδικού και θα ξενοιάσεις με αυτό.

'Όσον αφορά το show, εγώ ήμουν καθοδόν προς το "Μακεδονία" για να παραλάβω τον CEO που επέστρεφε μετά από 24 μέρες από UK. Επίσης κάτι μου είχε τύχει και την Πέμπτη στον ημιτελικό. Συνεπώς ότι είδα από την φετινή εκδήλωση ήταν η ... συμπαθής και ... καλομίλητη εκπρόσωπος της Ισλανδίας.

Πάντως η βραδιά έχει σχέση με cigars. Ακούστε πως: Ο manager συνελήφθει υπέρβαρος στις αποσκευές του στο αεροδρόμιο του Manchester (λόγω του αγαπημένου του σπορ) και η Swiss της κάρφωσε πρόστιμο 100 GBP. Αντιλαμβάνεται κανείς πόσα ¨πακέτα¨ θα περάσουν μέχρι να ξεχαστεί το ... κάζο! Χε! Χε! Χε! Τέλος πάντων είναι αυτό που λένε "πληρώνουμε κάτι παραπάνω αλλά ... καλοπερνάμε". Το πιο πιθανό είναι να πάρω και τα Preferidos, αλλά μάλλον θα πρέπει να περιμένω λίγο νάρθει και ο επόμενος λογαριασμός της πιστωτικής. Τον τελευταίο που περιλάμβανε το προηγούμενο χρονικό διάστημα (με 5 μόνον ημέρες παραμονής του CEO στο UK και ... πρόβα τζενεράλε στην αγορά τους), ακολούθησε επιστολή πληροφόρησης για αύξηση του πιστωτικού ορίου.

Πέρα από αυτά όμως, μου φαίνεται λίγο ύποπτη η στάση της Swiss αφού ο CEO ήταν υπέρβαρος από την αρχική πτήση και δεν είπαν τίποτε. Ίσως περίμεναν να του την καρφώσουν στην επιστροφή. Προφανώς στα πλαίσια της μελέτης της συμπεριφοράς των πελατών, έχουν εντοπίσει τα κυριότερα χαρακτηριστικά των ελλήνων manager και της τάσης τους, να κατακτήσουν την ...Ευρωπαϊκή Αγορά!

Δημήτρης Γουρλής

Όπως αντιλαμβάνεσαι δεν είναι απαραίτητο να είναι ο manager στην αρχή της καριέρας του για να τα ψιλοκάνει μπάχαλο. Ο δικός μου πέρυσι κατά λάθος - λιγομίλητος όπως όλοι οι συνάδελφοι του - κατάφερε (στα πλαίσια της .. σιωπής και της τάσης που έχουν αυτοί οι επαγγελματίες να έχουν άποψη επί παντός επιστητού) να με καρφώσει στον υπάλληλο του Τελωνείου, για μερικά κρυμμένα boxes.

Εμπρός λοιπόν, για νέες ήτες, για νέες συντριβές!
Δημήτρης Γουρλής
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Δημήτρης Γουρλής » Κυρ Μάιος 21, 2006 10:55 am

Κουκουτσολίδης Δημήτρης έγραψε:[ Ο δικός μου πέρυσι κατά λάθος - λιγομίλητος όπως όλοι οι συνάδελφοι του - κατάφερε (στα πλαίσια της .. σιωπής και της τάσης που έχουν αυτοί οι επαγγελματίες να έχουν άποψη επί παντός επιστητού) να με καρφώσει στον υπάλληλο του Τελωνείου, για μερικά κρυμμένα boxes.
Εμπρός λοιπόν, για νέες ήτες, για νέες συντριβές!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Είχαν φαγωθεί πέρσι άπαντες για την επιτυχία της Έλενας. "έδειχνε το βρακάκι της", "δεν είχε Ελληνικά στοιχεία το τραγούδι", ¨'ενα kitsch show είναι" κλπ κλπ. Προσωπικά έχω βαρεθεί όλους τους πολυλογάδες παραθυρόπληκτους, πάσχοντες από υστριονικό σύμπλεγμα. Φέτος πατ΄ψσαμε, γυρίσαμε στα γνωστά παλιά και ησυχάσαμε.

Είδατε μαγγιά η Σκοπιανή τραγουδίστρια? Είπε στην αρχική συνέντευξη τύπου "Ευχαριστώ όλους τους Μακεδόνες". Ακούσατε τι είπαν οι Σκοπιανοί δημοσιογράφοι? "Οι γονείς μας λένε ότι είμαστε Μακεδόνες, και αυτό ξέρουμε..." Και τα είπαν αυτά στη χώρα που τους έκανε το ηλίθιο εμπάργκο κάποτε, που εξακολουθεί να τους δημιουργεί προβλήματα με το όνομα. Θα το έκανε ποτέ αυτό Έλληνας στο εξωτερικό? Όχι, διότι είμαστε προοδευτικοί, ειρηνιστές, δεν προσβάλλουμε, κλπ. Μην πω τι είμαστε.

Αλλά το καλύτερο το παρατηρήσατε χθες? Λέει ο Σκοπιανός παρουσιαστής σχετικά με τη βαθμολογία... "Καλησπέρα Σάκη, είσαι κούκλος σήμερα" και μετά άρχισε να τραγουδάει στα Ελληνικά το "Μαρία με τα κίτρινα".
Το δόλωμά του έπιασε. Η Μενούνος, για να δείξει πως ξέρει ελληνικά παραδοσιακά τραγούδια, συνέχισε το τραγούδι αυτό. Οχλαγωγία... Οπότε λέει στο μικρόφωνο ο Σκοπιανός και τον άκουσαν 3 δισεκατομμύρια τηλεθατές: Τhese are the results of the Macedonian voters.

Colgate χαμόγελο ο Σάκης, στην κοσμάρα της η Μενούνος. Πείτε μου, πόσοι άκουσαν το σχόλιο του Σκοπιανού? Σχεδόν κανείς. Απορώ γιατί πρέπει οι γείτονες να είναι πάντα ένα βήμα μπροστά....

Tespa, το διαγωνισμό τον παρακολούθησα με ένα Siglo VI και Metaxa Special Reserve. Μάλλον Παπαστράτος στριφτό έπρεπε να προτιμήσω...
Plato said "Beware the wrath of the patient man"
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Κυρ Μάιος 21, 2006 11:15 am

"Δημήτρης Γουρλής. Μάλλον Παπαστράτος στριφτό έπρεπε να προτιμήσω...

Σαν να λέμε δηλαδή, ευτυχώς που .. έλλειπα! Δεν πειράzει κύριοι. Ετοιμαστείτε για το απόλυτο tasting : σε μπύρες, πίτσες καθώς και ξεκαθάρισμα του stock. Έρχεται σε δυό εβδομάδες περίπου, η μητέρα όλων των διοργανώσεων, με εγγυημένο θέμα και μεγάλη (παρατεταμένη) διάρκεια.
Άβαταρ μέλους
silkman9

Δημοσίευσηαπό silkman9 » Κυρ Μάιος 21, 2006 1:53 pm

World Cup 2006 - πάρε να' χεις! :D

Παρεπιπτόντως, τα χάλια μας στην Eurovision δεν τα είδα αφού έπεσα για 1 ωρίτσα και ξύπνησα το πρωί :(

Από πούρο όμως απόλαυσα χθες ένα Montecristo #2 μετά από μια ψαρούκλα μεσημεριανή! Ότι έπρεπε ήταν το Μοντε! Εικόνα
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Κυρ Μάιος 21, 2006 7:56 pm

Σαν να λέμε δηλαδή, ευτυχώς που .. έλλειπα!

Σιγά τον ... επισκέπτη!. Μου άρεσε που έδινα και συμβουλές για την σύνδεση.

(Silkman9) .. πάρε να' χεις!

Monte #2 και ψαρούκλα?. Αυτό είναι που λέμε σπορ και θέαμα!
PETER

Δημοσίευσηαπό PETER » Τετ Μάιος 24, 2006 8:39 am

Καλημέρα σέ όλους. Ποιό από τά RAMON ALLONES σάς έχει εντυπωσιάσει
περισσότερο?

PETER
ANTONIS
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό ANTONIS » Τετ Μάιος 24, 2006 1:02 pm

Το RASS...Ramone Allones Specially Selected αν και δεν έχω δοκιμάσει το Gigantes το οποίο λένε ότι είναι πολύ καλό...
billbe
Τοποθεσία: LA PASTERIA AT THE MALL ΑΝΔΡΕΑ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ 35,ΜΑΡΟΥΣΙ
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό billbe » Τετ Μάιος 24, 2006 1:13 pm

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΓΙΑ ΤΑ RASS,ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ GIGANTES ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΔΥΣΕΥΡΕΤΑ.
ΒΑΣΙΛΗΣ ΜΠΕΛΟΥΚΑΣ
LA PASTERIA -MALL ATHENS
2106198230
Άβαταρ μέλους
silkman9

Δημοσίευσηαπό silkman9 » Τετ Μάιος 24, 2006 1:28 pm

Τα RASS είναι φοβερά πούρα. Η προσωπική μου κατάτξη στα Robusto είναι:

#1 Partagas Serie D #4
#2 RASS
#3 Hoyo de Monterrey Epicure #2
El Fumador

Δημοσίευσηαπό El Fumador » Δευ Μάιος 29, 2006 3:00 am

ANTONIS έγραψε:Το RASS...Ramone Allones Specially Selected αν και δεν έχω δοκιμάσει το Gigantes το οποίο λένε ότι είναι πολύ καλό...

Eixa parei ena koutaki Coronas Gigantes (to prwto mou) perisu apo Kouba kai kapnisa to teleutaio prin apo kana duo bdomades. Htan dunata poura - arxizan wraia kai kala kai teleiwnan polu piperata. Kaoftiagmena omws. Gia mena pou apo Double Coronas kapnizw sunh9ws Hoyo de Monterrey aki Punch mporw na pw pws kati tou eleipe tou Ramon Allones kai 9a to katetasa (sth dikh mou lista) pisw apo ta duo proanaferomena.

Na pw omws oti auto htan to ena kai monadiko kouti Gigantes pou exw (an kai ola ta poura tou koutiou htan suneph oson afora th geush kai to teleiwma), enw apo Hoyo kai Punch exw panw apo 10 kai 5 koutia empeiria.

Se katata3h ta Double Coronas pou exw dokimasei:
1. Hoyo de Monterrey Double Coronas
2. H. Upmann Sir Winston (isws na einai kai no1 alla exw dokimasei mono 2-3)
3. Partagas Lusitanias
4. Vegas Robaina Don Alejandro
5. Punch Double Coronas
6. Ramon Allones Coronas Gigantges

Ante kai kala kapna.
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Δευ Μάιος 29, 2006 5:40 am

El Fumador έγραψε:Se katata3h ta Double Coronas pou exw dokimasei:
3. Partagas Lusitanias
5. Punch Double Coronas
6. Ramon Allones Coronas Gigantges

Συμφωνώ με την λίστα σου πλήν του Sir Winston και του RACG τα οποία δεν έχω δοκιμάσει ακόμη. Τα Punch πρώτα ο θεός τα παραλαμβάνω σήμερα (απο το box split) οπότε επι του παρόντος δεν βαθμολογούνται και θα τοποθετούσα επίσης στην σειρά τα Cohiba Siglo IV, καθόσον πιστεύω ότι και τα Corona Gorda πρέπει να είναι στην ίδια κατηγορία. Οπότε ή δεν το πιστεύεις εσύ αυτό ή δεν δοκίμασες το Siglo V. Οπερ έχασες.
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Δευ Μάιος 29, 2006 3:50 pm

El Fumador έγραψε:
ANTONIS έγραψε:Το RASS...Ramone Allones Specially Selected αν και δεν έχω δοκιμάσει το Gigantes το οποίο λένε ότι είναι πολύ καλό...

Eixa parei ena koutaki Gigantes (to prwto mou) perisu apo Kouba kai kapnisa to teleutaio prin apo kana duo bdomades. Htan dunata poura - arxizan wraia kai kala kai teleiwnan polu piperata. Kaoftiagmena omws. Gia mena pou apo Double Coronas kapnizw sunh9ws Hoyo de Monterrey aki Punch mporw na pw pws kati tou eleipe tou Ramon Allones kai 9a to katetasa (sth dikh mou lista) pisw apo ta duo proanaferomena.

Na pw omws oti auto htan to ena kai monadiko kouti Gigantes pou exw (an kai ola ta poura tou koutiou htan suneph oson afora th geush kai to teleiwma), enw apo Hoyo kai Punch exw panw apo 10 kai 5 koutia empeiria.

Se katata3h ta Double Coronas pou exw dokimasei:
3. Partagas Lusitanias
5. Punch Double Coronas
6. Ramon Allones Gigantges

Ante kai kala kapna.
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Δευ Μάιος 29, 2006 4:05 pm

Κουκουτσολίδης Δημήτρης έγραψε:Συμφωνώ με την λίστα σου πλήν του Sir Winston και του RACG τα οποία δεν έχω δοκιμάσει ακόμη. Τα Punch πρώτα ο θεός τα παραλαμβάνω σήμερα (απο το box split) οπότε επι του παρόντος δεν βαθμολογούνται και θα τοποθετούσα επίσης στην σειρά τα Cohiba Siglo IV, καθόσον πιστεύω ότι και τα Corona Gorda πρέπει να είναι στην ίδια κατηγορία. Οπότε ή δεν το πιστεύεις εσύ αυτό ή δεν δοκίμασες το Siglo V. Οπερ έχασες.

Kalh apolaush twn Punch Dhmhtrh! Siglo IV h Siglo VI ennoeis? To IV kalo einai alla to VI akoma kalutero! Dokimasa perisu to kalokairi tria VI - e3aisia kai kata th gnwmh mou polu pio dunata apo ta loipa Siglos (V, IV, II, etc). E, allo Corona Gorda (kai nomizw to VI einai Canonazo), allo Double Corona... :-) An kai twra pou h Cohiba exei sto LE double corona, prepei na to dokimasw kai auto... Edw pou ta leme kai to Sir Winston einai mikrotero gauge (47) apo mia double corona (49) alla to ebala mesa giati einai fantastika well balanced megalo pouro.

Mia kai milame gia megala poura, perisu sthn Kouba eida ena kouti Cohiba Sublimes kai den to phra... Kollhsa sthn timh ligo (550 US) - me ta idia xrhmata epele3a na parw 2 Hoyo Double coronas (210 ekasto) kai 1 Hoyo Epicure No2 (130kati)...

Sublimes kaneis exei dokimasei?

Επιστροφή σε “Ramon Allones ....”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης