Don Kiki

nvog

Don Kiki

Δημοσίευσηαπό nvog » Σάβ Σεπ 02, 2006 10:42 pm

Γεια χαρα,
διαβαζα το σχετικο αρθρο για το Cuban Crafters και αναρωτιεμαι αν καποιος εχει δοκιμασει καποιο απο τα πουρα τα οποια προσφερει και τα οποια στελνει και στην Ελλαδα.Κουβανεζικο δεν θα ειναι αλλα οι τιμες ειναι απο πολυ φτηνες μεχρι εξευτελιστικες και μου εκανε μεγαλη εντυπωση.Αν καποιος ξερει.... :D :D
Κώστας

Δημοσίευσηαπό Κώστας » Τρί Σεπ 05, 2006 7:18 am

Αρκετά καλά ιδιαίτερα τα salazar hermanos και τα άσπρα don kiki. Τα δύο πιο πάνω νομίζω ότι είναι στηνίδια κατηγορία με τα κουβανέζικα (excluding LE και premium brands όπως cohiba & Trinitad) καλά είναι και τα υπόλοιπα don kiki με καλύτερα τα καφέ. Τα πράσινα είναι αυτό που λέμε before noon cigars αλλά αρκετά καλά. Είναι η προτήμιση του manager για 1-2 τζούρες. Είχα αγοράσει από cubancrafters πριν 2-3 χρόνια μάλιστα 3-4 πακέτα είχαν έρθει μέχρι και humidors. έχω ακόμα 10-12 cubito curchill. Η απόστολή έγινε με Data Post (EMS) στην αμερική το λένε Global Express Mail. Το ταχυδρομίο στη Κύπρο ούτε που ασχολήθηκε για φόρους και τέτοια, μάλιστα τα έφεραν και στο σπίτι.
Η πρόταση του host shop.cigars.gr για τα Don Kiki είναι πολύ καλή και οι τιμές ίδιες με cuban crafters. Εγώ θα έλεγα go for it!!!! :D
nvog

Ευχαριστω!!!!

Δημοσίευσηαπό nvog » Τετ Σεπ 06, 2006 2:08 am

...για ολες τις χρησιμες πληροφοριες και μαλλον θα την κανψ την παραγγελεια.Λευκα ΚΙΚΙ δεν εχει αλλα θα βρω κατι αλλο.Εχουν μια τρελη προσφορα 75 πουρα συν υγραντηρα στα 80 ευρω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Κώστας

προσοχή

Δημοσίευσηαπό Κώστας » Τετ Σεπ 06, 2006 7:18 am

Ότι πληρώνεισ παίρνεις (συνήθως ή ΄παίρνεις κάτι λιγότερο). Μην περιμένεις και πολλά πράγματα από τα πούρα αυτά. Ρώτα για το κόστος του shipping. Επιπλέον υπολόγισε το ρίσκο που έχεις να πληρώσεις φόρο. Ο πώλητής μπορεί να σου γράψει ότι είναι δώρο αξίας $30 στο πακέτο. Αλλά και πάλι $80 είναι πολύ λίγα για ένα humidor οπόταν go for it
Άβαταρ μέλους
silkman9

Δημοσίευσηαπό silkman9 » Τετ Σεπ 06, 2006 10:21 am

Παιδιά εγώ που έχω δοκιμάσει αρκετά πούρα εκτός των κουβανέζικων μπορώ να πω ότι λιγότερη από 1 στα 10 μάρκες αξίζει τον κόπο.

Κάποια που έχω ξεχωρίσει είναι τα Avo (Classic Series) και Carlos Torano (Reserva Selecta). Πρόσφατα δοκίμασα και τα Lonsdales της ST Dupont και δεν ήταν καθόλου άσχημα.

Πάντως στην ελληνική αγορά ακόμα και τα Δομινικάνικα Long filler είναι πανάκριβα :shock:
nvog

Don Kiki white label(Churchill) 100% value for money

Δημοσίευσηαπό nvog » Παρ Σεπ 22, 2006 8:48 pm

....τελικα τα παρηγγειλα απο τον οικοδεσποτη μας!Ηρθαν μεσα σε μια μερα με αντικαταβολη ,μεσα στο κουτι τους αν και ειχα παρει μονο 10, και μου αρεσαν πολυ.....Για μη κουβανεζικα και στην τιμη που ειναι ,δηλαδη των 5 ευρω το κομματι,ειναι απο τα απολυτα value for money πουρα!!!Σχετικα απαλο,ομορφο στο ματι με διπλο δαχτυλιδι που το δευτερο αναφερει την χρονια της σοδειας,στην περιπτωση μας το 1999,καλα τυλιγμενο και με καλο τραβηγμα εμενα μου εβγαλε εναν εντονο κεδρο ελαφρως πιπερατο!Διχως να ειναι πολυπλοκο μετα το πρωτο μισο αρχιζει και παιρνει στροφες και γεμιζει αρωματα δυσκολα αναγνωρισιμα αλλα ιδιαιτερα ευχαριστα. Ωραιο και τιμιο ιδανικο για χαλαρωμα συντροφια με φιλους που δεν θελουν να σου παρουν το κεφαλι οπως και αυτο αλλωστε....
Επισκέπτης

Re: Don Kiki white label(Churchill) 100% value for money

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Κυρ Σεπ 24, 2006 7:53 pm

nvog έγραψε: ....τελικα τα παρηγγειλα απο τον οικοδεσποτη μας!Ηρθαν μεσα σε μια μερα με αντικαταβολη ,μεσα στο κουτι τους αν και ειχα παρει μονο 10, και μου αρεσαν πολυ.....

Δεν ξέρω ποιά δοκίμασες, αλλά τα churchills white labels είναι όντως εξαιρετικά. Βλέπε προηγούμενη δημοσίευση του Ιουλίου.

http://cigars.gr/forum/viewtopic.php?t=154
Άβαταρ μέλους
Χρήστος Νάκος

Δημοσίευσηαπό Χρήστος Νάκος » Κυρ Φεβ 04, 2007 3:42 am

Τελικα εχει αγορασει κανεις απο cuban crafters; Υπαρχει και σε αυτους προβλημα με το τελωνειο, γραφουν δηλαδη στο πακετο οτι προκειται για πουρα;
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Κυρ Φεβ 04, 2007 1:03 pm

Χρήστος Νάκος έγραψε:Τελικα εχει αγορασει κανεις απο cuban crafters; Υπαρχει και σε αυτους προβλημα με το τελωνειο, γραφουν δηλαδη στο πακετο οτι προκειται για πουρα;

Χρήστο, τα περισσότερα από τα προϊόντα τους, τα έχει και ο Λεωνίδας.
Άβαταρ μέλους
Χρήστος Νάκος

Δημοσίευσηαπό Χρήστος Νάκος » Κυρ Φεβ 04, 2007 6:00 pm

Κουκουτσολίδης Δημήτρης έγραψε:
Χρήστος Νάκος έγραψε:Τελικα εχει αγορασει κανεις απο cuban crafters; Υπαρχει και σε αυτους προβλημα με το τελωνειο, γραφουν δηλαδη στο πακετο οτι προκειται για πουρα;

Χρήστο, τα περισσότερα από τα προϊόντα τους, τα έχει και ο Λεωνίδας.

Γνωστο και μη εξαιρετεο το online καταστημα του οικοδεσποτη μας Λεωνιδα οπως και τα πουρα που μπορει να βρει καποιος σε αυτο, αλλα ωστοσο η ερωτηση μου παραμενει!
Κώστας

Δημοσίευσηαπό Κώστας » Κυρ Φεβ 04, 2007 9:38 pm

Έχω αγοράσει 4 φορές, η τελευταία πριν από Απρίλιο 2005. ισχύει το ότι πληρώσεις παίρνεις και η πρώτη μου απάντηση. Αν έχεις κάποιες άλλες ερωτήσεις ευχαρίστως θα απαντήσω.
Άβαταρ μέλους
Χρήστος Νάκος

Δημοσίευσηαπό Χρήστος Νάκος » Κυρ Φεβ 04, 2007 9:43 pm

Κώστας έγραψε:Έχω αγοράσει 4 φορές, η τελευταία πριν από Απρίλιο 2005. ισχύει το ότι πληρώσεις παίρνεις και η πρώτη μου απάντηση. Αν έχεις κάποιες άλλες ερωτήσεις ευχαρίστως θα απαντήσω.

Στην πρωτη σου απαντηση μας λες οτι δεν ασχοληθηκε το τελωνειο καθολου. Εγραφε πανω το δεμα αν επροκειτο για πουρα, τι ενδειξη ειχε επανω - αν ειχε;
Κώστας

Δημοσίευσηαπό Κώστας » Κυρ Φεβ 04, 2007 10:06 pm

ότι και αν σου πώ θα αφορά το τελωνείο-ταχυδρομίο Κύπρου και όντως έγραφε "Cigar" με ένδειξη δώρο και αξία πολύ μικρή και προς θεού όχι τιμολόγια.
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Τρί Φεβ 06, 2007 12:03 pm

"Κουκουτσολίδης Δημήτρης"
Δεν ξέρω ποιά δοκίμασες, αλλά τα churchills white labels είναι όντως εξαιρετικά. Βλέπε προηγούμενη δημοσίευση του Ιουλίου.

Φιλε Δημητρη, καλη σου μερα εχουμε καιρο να τα πουμε, ελπιζω να εισαι καλα και να απολαμβανεις ...γενικως και ειδικως... Διαβαζοντας τις γνωμες σας για τα διαφορα απο Νικαραγουα ειπα να δοκιμασω και εγω το κατι τις. Για τα Don Kiki White Label (Churchill) & Salazar & Hermanos (Robusto) ησασταν ξεκαθαροι. Για τα Joya De Nicaragua (Classic Torpedo) & Placencia (Belicoso Maduro) τι λετε... χορτα η αξιζουν τον κοπο παντα μιλωντας συγκριτικα με την αξια τους (σχετικο και αυτο γιατι οταν το Gesto εχει π.χ. τα Hoyo Epicure 118 Euros...) Ας ειναι να δοκιμασουμε νεες γευσεις...κατι να λενε ομως...ευχαριστω και παλι εκ των προτερων για τις πολυτιμες οπως παντα συμβουλες σου.
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Τρί Φεβ 06, 2007 12:54 pm

Anonymous έγραψε: Για τα Joya De Nicaragua (Classic Torpedo) & Placencia (Belicoso Maduro) τι λετε... χορτα η αξιζουν τον κοπο?

Αγαπητέ Επισκέπτη ή nvog (?) [αφού δεν έκανες login]
Το πρώτο πούρο δεν τα έχω δοκιμάσει. Αλλά έχω δοκιμάσει άλλα format από τα Joya De Nicaragua, τα οποία τολμώ να πώ ότι μου άρεσαν. Όσον αφορά τα Plasencia, μου φάνηκαν υπερβολικά βαριά και με πολύ "μπούγιο" στην γεύση τους. Γενικότερα από τα δεύτερα έχω καλές αναμνήσεις. Δοκίμασε αν θέλεις τα Organica Toro's. Είναι το μόνο format από την σειρά organica (βιολογικής καλλιέργειας και επιλεγμένα καπνά παλαίωσης) που φέρνει ο Λεωνίδας και είναι εξαιρετικά.

Επιστροφή σε “Don Kiki ....”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης