CHAT ROOM

ANTONIS
Επικοινωνία:

CHAT ROOM

Δημοσίευσηαπό ANTONIS » Τετ Ιουν 21, 2006 11:57 pm

Νομίζω ότι το site πρέπει να αποκτήσει και ένα δωμάτιο συνομιλιών...

Βλέπω για παράδειγμα τώρα συνδεδεμένο τον Χρήστο και δεν υπάρχει τρόπος να μιλήσουμε...

Ωραία δεν θα ήταν αν είχαμε ένα chat room;
"And a woman is only a woman, but a good cigar is a smoke." Rudyard Kipling, The Betrothed.
Author
Γενικός επόπτης

Δημοσίευσηαπό Author » Πέμ Ιουν 22, 2006 6:58 am

Καλή ιδέα Αντώνη. Αλλά για να το δούμε το θέμα λίγο πιό συνολικά, έχει κανείς άλλος φίλος κάποια άλλη ιδέα - πρόταση για το site ?? Για να μην ζαλίζω κάθε φορά την Hyppercenter , με συνεχής αλλαγές . 'Εχει κανείς κάποια άλλη πρόταση για την σελίδα μας ?? Εννοείται δεχόμαστε μόνο σοβαρες προτάσεις ??? :roll:
Άβαταρ μέλους
silkman9

Δημοσίευσηαπό silkman9 » Πέμ Ιουν 22, 2006 10:27 am

pm sent!

:)
billbe
Τοποθεσία: LA PASTERIA AT THE MALL ΑΝΔΡΕΑ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ 35,ΜΑΡΟΥΣΙ
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό billbe » Πέμ Ιουν 22, 2006 11:57 am

ΠΧ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΡΚΕΤΟΙ ΜΕΣΑ...
ΒΑΣΙΛΗΣ ΜΠΕΛΟΥΚΑΣ
LA PASTERIA -MALL ATHENS
2106198230
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Πέμ Ιουν 22, 2006 12:30 pm

silkman9 έγραψε:pm sent!

Γιώργο, καλύτερα κάνε post αντί για pm γιατί έτσι θα αποφύγουμε να στέλνουμε ξανά και ξανά τις ίδιες σκέψεις, αφού ο ένας δεν ξέρει τι προτείνει ο άλλος.
Χώρια που οι ιδέες κάποιου, πολλές φορές εξάπτουν την φαντασία ενός άλλου και έτσι έρχονται και άλλες.
billbe
Τοποθεσία: LA PASTERIA AT THE MALL ΑΝΔΡΕΑ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ 35,ΜΑΡΟΥΣΙ
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό billbe » Πέμ Ιουν 22, 2006 3:00 pm

ΣΩΣΤΟ,ΟΤΙ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ,ΦΑΝΕΡΑ.
ΒΑΣΙΛΗΣ ΜΠΕΛΟΥΚΑΣ

LA PASTERIA -MALL ATHENS

2106198230
ANTONIS
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό ANTONIS » Κυρ Ιουν 25, 2006 1:07 am

Μέχρι να γίνουν οι απαραίτητες ενέργειες για να ενεργοποιηθεί και chat στο forum μπορώ να στείλω πρόσκληση σε όποιον θέλει για να ανοίξει gmail account.

Εδώ και λίγο καιρό έχει ενεργοποιηθεί και σχετικό chat στο gmail που μπορεί να κατεβάσει όποιος έχει account από εδώ : http://www.google.com/talk/

Σχετικά μπορείτε να διαβάσετε και εδώ : http://mail.google.com/mail/help/chat.html

Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει ένα email ή ένα pm. Έχω 8 προσκλήσεις ακόμη...
"And a woman is only a woman, but a good cigar is a smoke." Rudyard Kipling, The Betrothed.
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Δευ Ιουν 26, 2006 2:19 pm

ANTONIS έγραψε: Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει ένα email ή ένα pm. Έχω 8 προσκλήσεις ακόμη...

Εξήγησε λίγο περισσότερο Αντώνη.!!!! Καθόσον εμείς οι λίγο μεγαλύτεροι, με την τεχνολογία :shock: :shock: :shock:
Άβαταρ μέλους
silkman9

Δημοσίευσηαπό silkman9 » Δευ Ιουν 26, 2006 3:15 pm

To google mail (www.gmail.com) είναι από τα καλύτερα δωρεάν email που υπάρχουν. Δουλέυει από ιντερνετ (όπως το hotmail) αλλά και από pop3 (βλέπεις δηλαδή το email σου κανονικά στο outlook). Η διεύθυνση που παίρνεις είναι userotidhpote@gmail.com. Αυτό που κερδίζεις με αυτόν τον τρόπο είναι ότι μόλις αλλάζεις provider (πχ οτενετ, φορθνετ κλπ) η διεύθυνση που έχεις (και έχουν και αρκετοί φίλοι συνεργάτες κλπ) παραμένει η ίδια.

Εγώ έχω gmail αρκετό καιρό τώρα και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Για να γραφτείς στο gmail όμως χρειάζεται να σου δώσει κάποιος "πρόσκληση". Μόλις γραφτείς, μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και για άλλες υπηρεσίες όπως το chat!

Εγώ το έχω ήδη αλλά θα προτιμούσα να υπάρχει chat μέσω του φόρουμ
Άβαταρ μέλους
silkman9

Δημοσίευσηαπό silkman9 » Δευ Ιουν 26, 2006 3:17 pm

Α ξέχασα το βασικότερο! το ημέηλ μου είναι το username χωρίς το 9 παπάκι gmail.com
ANTONIS
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό ANTONIS » Δευ Ιουν 26, 2006 3:18 pm

Συμπληρώνω σ'αυτά που λέει ο silkman9....

Το gmail είναι ένα ακόμη webmail, mail δηλαδή στο οποίο έχεις πρόσβαση απ'όπου κι αν βρίσκεσαι χωρίς να σετάρεις mail clients. Το μόνο που χρειάζεσαι είναι ένας browser, IE, Firefox Mozilla κλπ και βέβαια σύνδεση στο web.

Το κύριο πλεονέκτημά του κατά την άποψη μου είναι τα 2GB χώρο που δίνει σε κάθε mail. Δεν υπάρχει λόγος να σβήνεις ποτέ τίποτα. Καθώς και οι δυνατότητες αναζήτησης.

Για να αποκτήσεις τέτοιο λογαριασμό πρέπει να σε προσκαλέσει κάποιος που είναι ήδη γραμμένος στην υπηρεσία (Δημήτρη σου έστειλα ήδη πρόσκληση).

Αφού φτιάξεις τον λογαριασμό σου...κατεβάζεις και το προγραμματάκι που κάνεις chat. Μόλις κάποιος φίλος συνδεθεί για να διαβάσει το email του τον βλέπεις και μπορείς να ξεκινήσετε κουβεντούλα....

Και 'γω προτιμώ chat στο forum....αλλά χρειάζεται και το άλλο για προσωπικές κουβεντούλες.
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Δευ Ιουν 26, 2006 7:59 pm

ANTONIS έγραψε: Το gmail είναι ένα ακόμη webmail

Αντώνη ευχαριστώ για την πρόσκληση. Ελπίζω να κατάλαβα! Έκανα την διαδικασία και άνοιξα λογαριασμό. Είδομεν. :lol:
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Δευ Ιουν 26, 2006 8:52 pm

Λεωνίδα
Για να γυρίσουμε στο θέμα μας, προτείνω στην ενότητα Database να προστεθεί η δυνατότητα παράθεσης reviews για τα πούρα που δοκιμάζουμε, ώστε να υπάρχουν συγκεντρωμένες όλες οι γνώμες στο σωστό μέρος και όχι διάσπαρτες σε πολλές θεματικές ενότητες.
themoss
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό themoss » Τετ Ιουν 28, 2006 6:00 pm

Μια καλη ιδεα θα ηταν να μιλαμε μεσω msn.
Author
Γενικός επόπτης

Δημοσίευσηαπό Author » Πέμ Ιουν 29, 2006 8:46 pm

Δημήτρη , αυτό που γράφεις για την database , είναι το όνειρό μου. Θα περιμένω μέχρι το Σεπτέμβριο και μετά θα δώσω μια ολοκληρωμένη πρόταση στην hyppercenter με ότι αλλαγές αποφασισθούν .

Εν τω μεταξύ τώρα που βάλαμε και τα άρθρα μελών γράψτε και κανένα άρθρο :)

Επιστροφή σε “Σχόλια για το CigarWorld”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης