Καλύτερο πούρο "δουλειάς".

Kisifer

Καλύτερο πούρο "δουλειάς".

Δημοσίευσηαπό Kisifer » Τετ Ιαν 14, 2009 10:15 am

Δεν ξέρω πόσοι από εμάς καπνίζουν τα αγαπημένα τους πούρα στην δουλειά, αλλά φαντάζομαι ότι αρκετή θα έχουν αυτή την δυνατότητα. Για να δούμε λοιπόν τί προτιμάει ο κόσμος να καπνίζει στην δουλειά του?
Προσωπικά πιστεύω πως μια πανατέλα την δικαιούμαστε :)
Επισκέπτης

Re: Καλύτερο πούρο "δουλειάς".

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Τετ Ιαν 14, 2009 11:44 am

Σαφώς και την δικαιούμαστε αγαπητέ. Πόσο μάλλον ένα καλό robusto ή μιά διπλή κορώνα (DC). Φυσικά ευπρόσδεκτη είναι και μια τορπίλη ή καμιά mareva κατά διαστήματα ή και κανένα figurado!
Μόνον τα Monte A κρατώ για άλλες στιγμές (γιατί μάλλον θα σχολάσουμε από την δουλειά, πριν τελειώσουν αυτά) :lol: :lol: :lol:
Αλέξης

Δημοσίευσηαπό Αλέξης » Τετ Ιαν 14, 2009 6:46 pm

Για το γραφείο;
R.A.scc: Ένα συμπαθητικό ημίωρο...
Μοnte 4: 45' γευστικών διακυμάνσεων.
Ό,τι προλάβουμε μέχρι 1/7, θα βγουν κάτι απωθημένα μετά από μερικούς... Μας βλέπω για καθιστική διαμαρτυρία με πλακάτ "Λευτεριά στους υγραντήρες"...
ΥΓ: Respect στον cpt Kouk, τον deepeest humidor του forum...
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Τετ Ιαν 14, 2009 7:38 pm

Αλέξης έγραψε: Respect στον cpt Kouk, τον deepeest humidor του forum...

Δεν είναι έτσι τα πράγματα. Έχει κάτι ....... "κρυφούς" εδώ μέσα!! :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
xenia sifnaiou

Δημοσίευσηαπό xenia sifnaiou » Τετ Ιαν 14, 2009 8:53 pm

αλέξη μήπως εννοείς aficionado για τον Cpt Kouk ή το κοπλιμέντο σου αφορούσε το βάθος του humidor του, που δεν δείχνει να διαθέτει πάτο??

όσο για το κάπνισμα στο γραφείο, εγώ λόγω οικογενειακής κατάστασης και παντελούς έλλειψης χρόνου όσο βρίσκομαι σπίτι, προσωπικά μόνο στο γραφείο μπορώ να καπνίσω, αλλά και πάλι με διακοπές όπου χρειάζεται να ξανα-ανάβω το πουράκι μου πολλές φορές ώσπου να το κάψω.
προτίμηση εκδηλώνω φυσικά ως γνωστόν στα demi tasse και στα petit coronas.
αγαπημένο αγαπημένων: hoyo du maire, και romeo petit prince.
xenia
too many cigars...too little time...
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Τετ Ιαν 14, 2009 9:04 pm

Εμένα πάλι όλα τα μεγέθη μου κάνουν για το γραφείο. Ανάλογα με την όρεξη και τον χρόνο που διαθέτω την συγκεκριμένη στιγμή. Έχω καπνίσει από purito μέχρι D.C.. Τελευταίως τσακίζω τα churchills από τα sticks σε προσφορά του Terminal, τα οποία στο 95% είναι μια χαρά. Το υπόλοιπο 5% αντιμετωπίζει πρόβλημα στο τράβηγμα.

Όντως Kouk τα ''Α'' και τα αντίστοιχά τους είναι too much.
DimitrisF

Δημοσίευσηαπό DimitrisF » Τετ Ιαν 14, 2009 10:09 pm

Πρέπει να ησασταν τυχερος κυριε Κουλουρακη.. Οτι στικ πηρα απο τερματικο την ιδια εποχη, μου ηταν 95% σκαρτο και 5% καλο :lol: :lol:
Δεν με θελει λεμε.. και μετα ψαχνω και joker :lol:
Χρειάζομαι ένα μικρό Joker.
Άβαταρ μέλους
xenia sifnaiou

Δημοσίευσηαπό xenia sifnaiou » Τετ Ιαν 14, 2009 10:59 pm

Ξέχασα να αναφέρω ένα αγαπημένο και ιδιαίτερο πούρο που έχει συνοδεύσει τον πρωινό μου capuccino κατά καιρούς στο γραφείο....cuaba divinos ή traditionales για λίγο μεγαλύτερη διάρκεια...εκεί που κατεβαίνουν οι ιδέες βροχή για το πώς θα αυξηθούν κι άλλο τα έσοδά μας, για να μπορούμε να τα καίμε στο γαλάζιο σπορ!!!!!
ξ
too many cigars...too little time...
Αλέξης

Δημοσίευσηαπό Αλέξης » Τετ Ιαν 14, 2009 11:27 pm

Άσχετο: Στον εργασιακό χώρο δεν έχει πλάκα όταν απολαμβάνεις ένα πούρο; Δεν σε κοιτάζουν όλοι (τουλάχιστον ώσπου να σε συνηθίσουν) σαν εξωγήινο;
To the point: και Hoyo p.R. είναι μια καλή (και μακροβιότερη...) επιλογή.
@ cpt Kouk: Δεν ξέρω για κρυφούς, αλλά το δίχως άλλο, cabinet στο εξοχικό (ετοιμαζόμουν να στείλω pm τότε που γρήγορα πιστοποιήθηκε το tοοοοo good to be true) δεν πρέπει να κουβάλησε κανένας.
Άντε, το πολύ πολύ την παλιά crt μόλις ήρθε στο σπίτι η brand new lcd... Αλλά ας μην το κάνουμε θέμα, έπιπλο ήταν κι αυτό, κρίμα να πεταχτεί...
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Πέμ Ιαν 15, 2009 10:26 am

Για την ιστορία και οι δικές μου αγορές (όχι μόνον τα στικ) από τον terminal ήταν εξαιρετικά σε ποσοστό που μπορεί και να ξεπερνά το 95%.

@ Αλέξης:
Είναι θέμα οπτικής γωνίας της εκτίμησης των πραγμάτων. Δλδ, παραγγέλνεις την νέα LCD και μόλις αυτή φτάσει στο σπίτι αναγκαστικά θα πάει στο εξοχικό η προηγούμενη τηλεόραση (ακόμη και αν αυτή ήταν επίσης LCD ή Plasma) αφού πλέον περισσεύει στο σπίτι και έχει ακόμη αρκετή "αξία" για να πάει για πέταμα, "αξία" την οποία αξιοποιείς στο εξοχικό.
Ο Cabinet δέν έχει πάει ακόμη στο εξοχικό (πάντως για εκεί προορίζεται) και ευτυχώς γιατί πλέον είναι γεμάτος και αυτός, μετά το τελευταίο "γιουρούσι" προ των εορτών. Το ανησυχητικό της υπόθεσης είναι ότι ο μικρός μπουσουλάει και πηγαίνει τακτικά μπροστά στο cabinet και κάθεται και τον κοιτάζει. Χθές το βράδυ - μόλις γύρισα σπίτι - τον βρήκα όρθιο μπροστά στο cabinet και χτυπούσε με τα χέρια του το τζάμι (κάτι που δεν κάνει σε άλλες γυάλινες κατασκευές - φαίνεται ότι του εξέπτει την φαντασία και την περιέργεια)
hernesto

Δημοσίευσηαπό hernesto » Πέμ Ιαν 15, 2009 10:51 am

Το χτύπημα του τζαμιού ή το να βλεφαριάζει το περιεχόμενο;? :lol:
Medium-thick gauge, soft to mild strength, sweet scents and taste... Oh yeah, that's me smoking my cigar, baby!
http://cigarlounge.gr
DimitrisF

Δημοσίευσηαπό DimitrisF » Πέμ Ιαν 15, 2009 5:42 pm

Σε κουτια και για εμενα περνει αριστα ο τερματικος.
Τωρα στα στικ μπορει να ετυχε, αλλα 20 στικ διαφορετικης μαρκας που εχω δοκιμασει ως τωρα ηταν αδυνατο το τραβηγμα. Μενουν αλλα 45 αλλα δεν εχω προσδοκιες..

Παντως στο τοπικ, στη δουλεια δεν καπνιζω λογω της φυσης της δουλειας. (εκπαιδευση)
Χρειάζομαι ένα μικρό Joker.
Άβαταρ μέλους
Domen

Δημοσίευσηαπό Domen » Πέμ Ιαν 15, 2009 11:08 pm

Μεσα στο γραφειο απαγορευεται το καπνισμα.

Οταν ειμαι σε εξωτερικες εργασιες στην εξοχη JLP petit cazadores η petit cedros για να μπορω να τα προσφερω κιολας .
---------------------
Τα πουρα μου στις 20-09-08

http://img375.imageshack.us/my.php?imag ... 638ov0.jpg

"Try to learn something about everything and everything about something."
- Thomas Henry Huxley (1825-1895)

Επιστροφή σε “Ερωτήσεις - προτάσεις ...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης