Αγαπημενα Cigarillos

PetrosM

Αγαπημενα Cigarillos

Δημοσίευσηαπό PetrosM » Τρί Σεπ 02, 2008 2:55 pm

Θα ηθελα την γνωμη σας για cigarillos που σας αρεσαν.
Άβαταρ μέλους
xenia sifnaiou

cigarillos? mini cigars/minutos? demi tasse cigars?

Δημοσίευσηαπό xenia sifnaiou » Κυρ Σεπ 07, 2008 12:28 am

http://cigars.gr/forum/viewtopic.php?t=171&highlight=

Νομίζω πως θα σου δώσει κάποιες απαντήσεις...απο κει και πέρα, όπως θα έχεις καταλάβει εδώ, πάμε όλοι με το 'παίζω και μαθαίνω' σαν μπούσουλα...δοκιμάζουμε, συζητάμε, ξαναδοκιμάζουμε αν μας αρέσει και το κρατάμε στις αγαπημένες επιλογές.

προσωπική εμπειρία απο cigarillos μηχανής / περιπτέρου, κανένας πλέον δεν τα συντηρεί σε καλές συνθήκες και καταλήγεις να καπνίζεις κάτι ξεραμένο που δεν έχει καμία γεύση, και σου αφήνει και βαριά γεύση στο στόμα...ta davidoff exquisitos ειναι καταπληκτικό cigarillo, και επίσης αυτά που δοκίμασα απο τον host μέσα στο καλοκαίρι (νικαράγουας)...έχει φέρει και κάτι μικρά σε σχήμα torpedos...καταπληκτικά! taste them και εμείς εδώ είμαστε για κουβεντούλα!
ξ
too many cigars...too little time...
Άβαταρ μέλους
Domen

Δημοσίευσηαπό Domen » Κυρ Σεπ 07, 2008 5:32 am

Τα cigarιllos της Habanos εχουν κουβανεζικο καπνο μεσα ετσι ;

Επομενως λογικα χρειαζονται και αυτα υγραντηρα για να διατηρηθουν .....

Ε εδω στην πολη μου τα πουλανε σε τρια σημεια (2 περιπτερα και 1 πρακτορειο τυπου ) και τα εχουν ετσι χυμα σε ραφια μαζι με τα τσιγαρα

Στον εναν περιπτερα που ειναι γνωστος μου και τον ρωτησα ποσο καιρο ξεραινει κατι cohibas mini εκει που εχει για πωληση μου απαντησε γυρω στους 9 μηνες και πως δεν χρειαζονται υγραντηρα και δεν θα του μαθω εγω την δουλεια του ... μαζι πουλαει και guantanamera παλι ετσι χωρις υγρανση σε μια γυαλινη προθηκη που κρεμεται εξω απο το περιπτερο και ανεβαζει κατι 35C το καλοκαιρι μαζι με wings και vasco da gama ....

Βεβαια οποιος αγορασε απο αυτον δεν αγορασε δευτερη φορα αλλα αυτα ειναι ψιλα γραμματα :lol:

Εξαλλου δεν ξερουν την δουλεια τους ;
---------------------
Τα πουρα μου στις 20-09-08

http://img375.imageshack.us/my.php?imag ... 638ov0.jpg

"Try to learn something about everything and everything about something."
- Thomas Henry Huxley (1825-1895)
Άβαταρ μέλους
xenia sifnaiou

Δημοσίευσηαπό xenia sifnaiou » Δευ Σεπ 08, 2008 10:24 pm

domen,
τί ωραία που είναι τα γλυκούλια μου...έτσι απλωμένα και ανοιχτά...σαν σοκολατάκια δείχνουνε! cuaba s δεν βλέπω όμως κι ανησυχώ...για τα πούρα που εκθέτεις σε φωτό μιλάω...

όσο για τον περιπτερά σου...ντροπή φίλε να προσβάλεις τον άνθρωπο...σε λίγο θα του πεις να βάζει και τις σοκολάτες στο ψυγείο το καλοκαίρι και ποιός σε γλιτώνει απο τα δόντια του!!!!
εγώ πάντως του είπα του βενζινά μας οτι έχει πολλή υγρασία στον humidor του με τα minis και δάκρυσε απο συγκίνηση...μου είπε θα το φροντίσει άμεσα, και 2 χρόνια μετά ακόμα στο 90 το χει....λέτε να είναι κολλημένο το υγρόμετρο???????????????????????? τί θέμε και μιλάμε στους επαγγελματίες! δεν τους αφήνουμε να κάνουνε τη δουλίτσα τους!!!!
ξ
too many cigars...too little time...

Επιστροφή σε “Ερωτήσεις - προτάσεις ...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης