Ευγενικές Χορηγίες...Νο2

Άβαταρ μέλους
lefteris c

Re: Ευγενικές Χορηγίες...Νο2

Δημοσίευσηαπό lefteris c » Δευ Δεκ 25, 2017 5:13 pm

Εικόνα

Αλχημεία - Χορηγία από την κάβα του Μέγα Μάγιστρου Τάκη
Καπνίστηκε χθες πρωί, έγραψα χθές βραδάκι και το ποστάρω τώρα !

Πράξη Α΄ σκηνή 1
Πιάνω το τούμπος στα χέρια μου ένα Bolibar No 2
ξετυλίγω το σελοτέιπ που ήταν σφραγισμένο μεταξύ τούμπος - κόκκινο καπάκι,
φανταστείτε πόσο πιεσμένο ασφυκτικά ήταν το σελοτέιπ που πήρε και χρώμα από βιδωτό καπάκι (βλέπε φώτο)
μυρίζω, ξαναμυρίζω αλλά δύσκολα τα πράγματα αλκοόλ το ευκολάκι μετά μιξ από τι ; κονιάκ ; ίσως
μετά λέω όχι όχι ρούμι είναι, ταυτόχρονα αναδύουν άνθη από λεμόνι, μετά λέω... μπα πορτοκάλι είναι, μετά να και ροδάκινο από κομπόστα,
σταματάω, μυρίζω τον διπλό εσπρέσσο που έπινα να καθαρίσει η μύτη και πάμε πάλι από την αρχή.
αλκοόλες με γιασεμί, κέδρος και κάτι από ζαχαρωτό... και ξανά μανά μυρωδιές φρούτων - εσπεριδοειδή !
λέω από μέσα μου σίγουρα αυτή τη φορά ο Τάκης παίζει με παραπάνω από 1 αλχημικό συστατικό δηλαδή στο μαγικό του ματζούνι που εμπότισε μες στο πούρο έχει κάνει μιξ με τουλάχιστον 2 διαφορετικά (..........)???
αφήνω κενό γιατί Τάκη παραδίνομαι

Πράξη Α΄ σκ. 2
Προσπαθώ να βγάλω το πούρο από το τούμπος αλλά αυτό δεν ήθελε (μου έπαιζε κρυφτό)
ξέχασα να σας πώ ότι το πούρο δεν ήταν διαστάσεων πετίτ κορώνας γιατί το πόδι του ήταν τουλάχιστον 1+ πόντους πιο βαθιά
το γυρνάω ανάποδα για να γλιστρήσει, ξέρετε... αμ δε, δεν κουνάει καθόλου
άρχισα να του ρίχνω κάτι φαπίτσες στο κεφάλι και από τα πλάγια.......μια από τα ίδια, στη θέση του, βράχος.
Το πιάνω από το πάνω μέρος, το κλειστό, με το άνοιγμα προς τα κάτω και άρχισα να το τινάζω όπως τα θερμόμετρα με τον υδράργυρο (ξέρετε αυτά για τον πυρετό)
Το βιολί του αυτό, ξανά αναρωτιέμαι τι του έβαλε μέσα ο Τάκης,
.......σίγουρα υδατάθρακες και πάχυνε.
Τελικά επιστρατεύω τσιμπιδάκι τσιμπάω τον κέδρο από την άκρη που ήταν τυλιγμένο και τον τραβώ απαλά προς τα έξω
και νάσου ο "Λάζαρος" γυμνούλης, χωρίς δαχτυλίδι.

Πράξη Α΄ σκ. 3
Σαν διασταυρώθηκαν οι ματιές μας βγάλαμε 2 αναμνηστικές φωτογραφίες, το πούρο μαδούρο λαδερό !
η περιέργειά μου κορυφώθηκε...
Τάκη και αντηλιακό του έβαλες (τσεκ φώτο ξανά) ή η αλχημεία σου του δημιούργησε άγνωστες αλληλοεπιδράσεις ;;
Παίρνω χάρακες, μεζούρες και πιάνω δουλειά, επιστρατεύω τον "οδηγό προς ναυτιλλομένους"
το πούρο είναι 105 Χ 18 χιλιοστά γεμάτα ! δηλαδή δαχτυλίδι σχεδόν 44+ Τί είναι τούτο λέω ;
minutos και να πρήστηκε; αλλά πάλι χάνει 5 mm στο μήκος ; βλέπω την τρύπα στο κεφάλη του, λες ο Τάκης την ώρα που του πέρναγε τη βελόνα να συμπιέστηκε και να έχασε κάτι τις, 2-3 mm, αν συνυπολογίσουμε και την σταθερή αστάθεια των Κουβανών, μέσα είμαστε !
αλλά από 42 στα 44 ;;;;; και τότε χαζεύοντας 1-2 μικρά εξογκώματα στο ράπερ μου ήρθε φλασιά και το βρήκα (ίσως, μην είμαι και απόλυτος)
το φορμάτ είναι Petit Cazadores
Διάλειμμα

Εικόνα

Πράξη Β΄ σκ. 1
Κόβω και ρουφάω, όλα τα αρώματα της αλχημείας είναι ξανά εδώ και ακόμη πιο δυνατά και με νέες προσθήκες κάτι από άρωμα λικέρ,Tia Maria ;
κανένα 10 λεπτο κρατάει το κρύο ρούφηγμα, πολύ ευχάριστο, πολύ δυνατό !
αλλά πρέπει να του βάλω και φωτιά γιατί το κεφάλι αρχίζει και μαλακώνει - υγραίνεται και τότε μασουλάω ξαφνικά και ένα κοματάκι από τα καπνά του
sort filer κύριοι,
κλειδώνει το petit cazadores και τώρα παίζουμε μεταξύ των εξής 2: Jose L. Piedra Petit Cazadores και Quintero Petit Quintero

Πράξη Β΄ σκ. 2
Ανάβω και τα αλχημικά αρώματα δίνουν πάλι το παρών αλλά ελαφρώς πιο μαλακά, αλλά πιο γλυκά με άνθη, νότες από μπαχάρια, άρωμα Κούβας, γής και ξύλου, με κομπόστες, λίγο μετά σκάει και ένα πιπεράκι, λέω έδώ έχουμε να κάνουμε με ένα Quintero Petit Quintero
το φρουτώδες απόσταγμα της αλχημείας συνεχίζει σταθερά σχεδόν μέχρι τη μέση,
Μετά αδειάζει......! και βγαίνουν στο προσκήνιο λίγα βότανα, τσάι και μια σταλιά δέρμα, τώρα λέω είναι Jose L. Piedra... το σώμα έχει γίνει μέτριο από ελαφρύ, για μια δυο τζούρες νιώθω κάτι στυφό μετά κάνει ένα μπάμ και η αλχημεία δίνει το παρών εκ νέου, τώρα έχει και κάτι φουντούκια μαζί με τα εσπεριδοειδή αλλά και καφέ έχει με λίγες κρεμίτσες,
και στο τέλος τέλος ένα θυμάρι και ένα πιπέρι κατέβασαν την αυλαία.
ακολούθησε 10λεπτο χειροκρότημα

Αν και αμφιταλαντεύτηκα λέω ότι το πούρο είναι το Quintero Petit Quintero (λόγο πιπεριών)
όσο για την αλχημεία είναι σίγουρα 2 τουλάχιστων συστατικών που το ένα πρέπει να είναι το ρούμι.

Ευχαριστώ πολύ Τάκη για αυτή την συγκλονιστική παιχνιδιάρικη εμπειρίαΕικόνα
το πούρο σίγουρα ανέβασε πολλά επίπεδα γιατί ήταν άκρως επιτυχημένη η παρέμβασή σου !

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ Εικόνα

Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από lefteris c σε Δευ Δεκ 25, 2017 8:51 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Δευ Δεκ 25, 2017 6:24 pm

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tliotis

Δημοσίευσηαπό tliotis » Τρί Δεκ 26, 2017 3:08 pm

Por Larranaga Petit Coronas - LCD Greecos
Εικόνα

Ένα εξαιρετικό πούρο, χορηγία του φίλου Greeco στο CV που βρεθήκαμε πριν λίγο καιρό, κόβω - ρουφάει εξαιρετικά και δίνει δέρμα.
Ανάβω και έρχεται ζάχαρη με δέρμα, στη συνέχεια μπήκε μια γερή δόση κακάο και καφές και στο τέλος πιπεράκι!
Ευχαριστώ πολύ για τη χορηγία φίλε μου, πολύ καλό, περισσότερα δε θυμάμαι να γράψω γιατί ήμασταν σε τραπέζι με παρέα, ποτά κτλ!!
for those about to rock, we salute you
Άβαταρ μέλους
tliotis

Δημοσίευσηαπό tliotis » Τετ Δεκ 27, 2017 9:58 am

Por Larranaga Petit Coronas - LCD goutsou

Συνεχίζω με Larranaga petit coronas αυτή τη φορά χορηγία του αδελφού Στέλιου από τα πάτρια εδάφη!

Γιορτινή βόλτα, σε υπέροχο μαγαζί του Πειραιά, βγάζω το petit το μυρίζω και μου έρχεται μυρωδιά από μέλι!
Παραγγέλνω ένα Macallan Amber, κόβω και τουφεκάω!

Εικόνα

Ξεκινάει με βανίλια, μέλι και ζάχαρη. Ελαφρύ με παχύ καπνό δίνει την αίσθηση οτι θα πάει καλά!
Συνεχίζει με ξύλο, βγάζει κανέλα και κυριαρχεί η βανίλια.
Κάπου στα τελειώματα έδωσε πιπεράκι, δέρμα, τζίντζερ .
Καταπληκτικό !
Εικόνα

Ευχαριστώ Στέλιο, πολύ ωραία φούμα!
Σε αναζήτηση για Cab πλέον!
Άβαταρ μέλους
Fairlight

Δημοσίευσηαπό Fairlight » Τετ Δεκ 27, 2017 6:14 pm

Ramon Allones 898 RE Alemania LCD nikos doc

Ανήμερα τα Χριστούγεννα είπα να αφιερώσω την μέρα στην χορηγία του ψηλού μας. Είναι ένα πούρο που πάντα ήθελα να καπνίσω πολύ αλλά δεν τα είχα καταφέρει, συνεπώς Νίκο σ' ευχαριστώ πολύ.

Εικόνα

Η ντάλια με προκαλεί να τη ανάψω, την περιεργάζομαι όμως αρκετά, δεν είναι ότι έχουμε και πολλές πλέον δυστυχώς. Εντοπίζω ένα κομπάκι, ευτυχώς και περιέργως ψηλά, στο πόδι του πούρου. Όχι, δεν είναι απαραίτητο να εφαρμοστούν τεχνικές svensk :wink:

Kόβω και τραβάει λίγο δύσκολα άλλα οκ. Το πρε είναι ασθενές με ξύλο και λίγο κίτρο. Στο άναμμα και μέχρι την μέση του πρώτου τρίτου το πούρο ακολουθεί ένα έντονα κρεμώδες προφίλ με έντονο πορτοκάλι, κλείνει λίγο τα μάτι σε Diplo εδώ (υπό μια έννοια). Καθώς προχωράει όμως και πριν κλείσει το πρώτο τρίτο έχει αρχίσει και οργιάζει με ελαφριά μαύρα πιπέρια, φουντούκια, brazil nuts, παντεσπάνι και δεν συμμαζεύεται.

Και εκεί που πάει προς την μέση και νομίζεις ότι το προφίλ έχει κάπως ισορροπήσει αυτό ανεβάζει αρκετά τις εντάσεις και σε αρχίζει με κανέλα, μοσχοκάρυδο, μαντζούνια και λοιπά. Kλείνει μέσα στα δέρματα, μέλια, πιπέρια και μπαχάρια.

Καταπληκτικό πούρο Νίκο, δεν ξέρω αν έχω να πω κάτι πιο ουσιαστικό.
Άβαταρ μέλους
alex46

Δημοσίευσηαπό alex46 » Τετ Δεκ 27, 2017 6:30 pm

@ θωμα δεν υπαρχει λεμε αυτο το πουρο ... ειναι μαγεια με εμφανιση πουρου

@ λευτερη ρε φιλε καλα τα λες απο θεμα γευσης αλλα jlp Και κιντερο με τετοιο χρωμα στο ραπερ δεν εχω δει ποτε μου
τι να εχει κανει αραγες ο αλχημιστης ... οχι τπτ 'αλλο αλλά μου εχει δωσει και εμενα ενα ιδιο ... :lol:
http://cigarsforum.gr/

οὔτε γὰρ ἄρχειν οὔτε ἄρχεσθαι ἐθέλω

αναρωτιέμαι γιατί βάφονται οι γυναίκες με μεγάλα βυζΓια
Άβαταρ μέλους
tliotis

Δημοσίευσηαπό tliotis » Πέμ Δεκ 28, 2017 11:06 am

vegueros especiales no 1 - LCD GregV

Εικόνα

Με μπυρίτσα και finger food, ένα εξαιρετικό πούρο, που από τη πρώτη στιγμή έδωσε σοκολάτες, βανίλια, κακάο, δέρμα, μουχλιασμένο τυρί, πάπρικα.

Εξαιρετική φούμα αδερφέ Γρηγόρη!
Σε ευχαριστώ πολύ! ( αγαπημένο πούρο από καιρό το εν λόγω !!! ) :wink:
Άβαταρ μέλους
Fairlight

Δημοσίευσηαπό Fairlight » Παρ Δεκ 29, 2017 9:43 pm

Hoyo de Monterrey Epicure No.2 LCD Rigelianos

Εικόνα

O Κωνσταντίνος μου έδωσε αυτόν τον νεαρό Επίκουρο που παρατηρώ ότι άρεσε σε πολλούς μοναχούς. Είπα να το δοκιμάσω λοιπόν, γιατί Hoyo είναι, έχω περιέργεια!

Ο Επικούρος έχει έντονα χορταρένιο pre me λίγο ξύλο. Στο ανάμα κερνάει πολύ λευκό πιπέρι, μαλακά ξύλα και βανίλια. Καθώς συνεχίζει προς την μέση έχει έντονες ελαφριές κρέμες, σοκολάτες, παντεσπάνι και ενα τσικ βούτυρο. Κερνάει και άλλα πριν τελειώσει με καφέ και καρυκεύματα. Λιβάνι πάντως δεν έβγαλε :lol:

Το σήμα ήταν μέτριο οριακά αλλά αυτό δεν με ενόχλησε γιατί παραδόξως μου άρεσε το πούρο. Αδιαμφισβήτητα απο τους καλύτερους Επίκουρους που έχω καπνίσει και αυτό δεδομένης της κακής σχέσης που έχω με τα συγκεκριμένα. Εντυπωσιακή και η ωριμότητα του πούρου αναλογίζοντας την ηλικία του. Κωνσταντίνε ευχαριστώ!
Άβαταρ μέλους
suleygiannis

Δημοσίευσηαπό suleygiannis » Κυρ Δεκ 31, 2017 4:52 pm

Punch Royal Seleccion No 11 LCD Nikos Doc

Εικόνα

Παρασκευή βράδυ έκαψα ένα ακόμα από αυτά τα εξαιρετικά πούρα, ευγενική χορηγία του Νίκου. Έχω δοκιμάσει μερικά από χορηγίες και όλα ήταν πάρα πολύ καλά. Βάζω το συγκεκριμένο καταπληκτικό ρούμι και αρχίζω.
Η κορονα γκορντα στα κρύα αρώματα βγάζει κρέμα με το κιλό ενώ με το άναμμα του έρχονται κρέμα μαζί με πολύπλοκα φρούτα αλλά και πινελιές από ξύλο, καφέδες και ελαφρύ πιπέρι. Δαμάσκηνα, κεράσια, σταφύλια τι να λέμε τώρα..
Εκεί όμως που απογειώθηκε το πούρο ήταν στο τελευταίο τρίτο που ανέβασε το σήμα του στο φουλ με μέλια, ξύλα και κρέμα. Πραγματικά απολαυστικό φίλε μου! Ευχαριστώ!

Bolivar Tubos No 2 LCD Alex46

Εικόνα

Σάββατο μεσημέρι με βόλτα στα στενά της Πλάκας στα Αναφιώτικα. Βγάζω τη χορηγία του Αλεξ από το tubo και ανάβω. Φαίνεται από την αρχή ότι καπνίζω κάτι καλό. Μέλι, πιπέρι, κρέμα, αλατισμένα φιστίκια, φουντούκια, καφέδες και παλαιωμένα ξύλα.
Στο τέλος έγινε τυπικό καλό Bolivar με δέρματα, μέλι, ξύλο και πιπέρια. Πραγματικά αυτό το πούρο όσες φορές και να το κάνω με εντυπωσιάζει. Αλεξ ευχαριστώ!
http://cigarsforum.gr
Άβαταρ μέλους
Haris_g

Δημοσίευσηαπό Haris_g » Δευ Ιαν 01, 2018 11:49 pm

Πρωτο πουρο του μηνα ενα Punch Churchill lcdTommi....
Εικόνα
Τουμπατο απο το μακρινο 1998 η 1999 ας μας διαφωτισει ο Θωμας... το καπνισα σημερα πρωτοχρονια μεσημεριατικα, λιγο το χτεσινο ξενυκτι, λιγο η καλη παρεα που συνεχιζε απο την παραμονη... ε δεν ηθελα και πολλα...

Βγαζοντας το απο το τουμπο χαζεψα το αρτια κατασκευαστικα αυτο πουρο...
Τον παλιο δακτυλιδι, ομορφο και πιο... κλασσικο, να θυμιζει την ηλικια του...
Ενα τραχυ ραπερ , παχυ και λαδερο που το εβλεπα και περιεργαζομουνα αρκετα...
στο αναμα ... ησυχια, μια ησυχια που κρατησε περιπου 2 ρουφιξιες... μετα φουλ του μπισκοτου και καρε του καφε...
Καποια στιγμη εδωσε μαλλι της γριας ρε παιδια... αυτα ειναι !!!! .κρεμωδης καπνος και μετριο σε ενταση, σε εκανε να θες να το φας!!!! Σοκολατα με πορτοκαλι και εσπρεσσο, καθως επισης και μεντα... πηγαινε πολυ!!!!
Λιγο λουλουδια πηγαν να βγουν αλλα εφηγαν για να δωσουν την θεση τους στο κακαο και την σοκολατα γαλακτος

Το καπνισα περιπου μιαμιση ωρα και σταματισα λιγο πριν καψω τα δακτυλα μ, στις 13:30.

Ευχαριστω παρα παρα πολυ φιλε μου; Ηταν ενα ουάο πουρο 8)
Μια Slenderella την ημέρα, τον γιατρό τον κάνει πέρα!!!
Άβαταρ μέλους
lefteris c

Δημοσίευσηαπό lefteris c » Τρί Ιαν 02, 2018 6:20 pm

Εικόνα
Vegas Robaina Clasicos Lcd Τάκης

Χθεσινό πούρο με χαλαρή διάθεση χωρίς καθόλου να είμαι επηρεασμένος από την ξεγυρισμένη πρωτοχρονιάτικη στούμπα (Inmensas)
Βούτηξα λοιπόν μετά στο καπάκι το Clasicos με RPO LLOO, (έτσι έγραφε του Τάκη το σκονάκι) δηλ. Νοεμ. 99
Μαδουριασμένο και λαδιάρικο κι αυτό όπως την αλχημεία που κάπνισα της προάλλες, :arrow: που τα πετυχένεις βρε Τάκη αυτά !!!

Εικόνα

Γράφω από μνήμης, χωρίς σημειώσεις,
δεν αντιλήφθηκα κάτι το ιδαίτερο σε σώμα - πόδι, μόνο αυτό το κάτι παλιό στο κρύο και κατευθείαν του έβαλα φωτιά.
Ξεκίνησε με ελαφριά βελούδινα ξύλα πολλά αρωματικά βότανα , χόρτα και ένα απίστευτα κρεμώδη καπνό,
μετά είχε κάτι μεταξύ μαύρης σοκολάτας και κακάο σκόνη και φυσικά vintage ακούσματα
πηγαίνοντας προς τη μέση κάτι ελαφριά πικάντικο αλλά και γλυκό φορτώνει λίγο παραπάνω το ελαφρύ σώμα του
εκεί κάπου ο καπνός είχε γίνει σαν παχύρευστη κρέμα ! και ένα μικρό πιπεράκι εμφανίστηκε παρακάτω για να κάνει και σπιρτόζικο το πακέτο.
Μύριζα ανά διαστήματα το σώμα με τον καπνό που γλύστραγε πάνω του, αυτόν τον ηδονικό ποιοτικό καπνό που έρχεται από τα παλιά χρόνια (θυμήθηκα και το Μόντε Α)
βήμα βήμα φόρτωνε το σώμα του προς το τέλος με καφέδες καβουρδισμένους, θαμνώδες βότανα και αλμύρες.
Σ' ευχαριστώ που μου πρόσφερες αυτό το υπέροχο πούρο Τάκη, πάνε πολλά χρόνια που είχα να καπνίσω τούτο το Robaina,
το αδικοχαμένο Clasicos, από την κλασσική εκείνη εποχή !

Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από lefteris c σε Τρί Ιαν 02, 2018 7:50 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
tliotis

Δημοσίευσηαπό tliotis » Τρί Ιαν 02, 2018 6:44 pm

Bolivar Libertador LCD Tommi

Πρωτοχρονιά εχθές, βόλτα για καφεδάκι, έχοντας μαζί μου τη χορηγία του αδερφού Θωμά, αποφασίζω πως ήρθε η ώρα του!
Κόβω και ρουφάει σα non! Αραιό στρίψιμο αλλά δε με χαλάει καθόλου, άμεσα το ανάβω και ξεκινάει να δίνει βανίλια με δέρμα, απο τις πρώτες κιόλας τζούρες, πολλά υποσχόμενο.
Περνώντας η ώρα, έβγαλε μπισκότο, σοκολάτα, κακάο, καφέ, αλμύρα, ξηρούς καρπούς.
Πολλές ευχάριστες εναλλαγές, στο τέλος ήρθε ελαφρύ πιπεράκι, δερματάκι και βανίλια.

Θωμά σε ευχαριστώ πολύ, ξεκίνησε πολύ καλά η χρονιά, σχεδόν 2 ώρες ( παρά '5 ) !
Τα καλύτερα έρχονται λοιπόν ( Αυτή την αίσθηση μου άφησε !!! )

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
suleygiannis

Δημοσίευσηαπό suleygiannis » Παρ Ιαν 05, 2018 11:11 pm

Punch Monarcas LCD Τάκης

Εικόνα

Καπνίζω ένα μαθουσάλα, καθώς το πούρο έχει σταματήσει να κυκλοφορεί από το 2002, ενώ το συγκεκριμένο που καπνίζω είναι του Σεπτεμβρίου του 1998, σχεδόν 20 χρονών δηλαδή! Έχω καπνίσει ένα δικό μου από την ίδια κούτα με θετικές εντυπώσεις.
Για να δούμε πως κρατιέται ένα κουβανέζικο πούρο με 20 χρόνια στην καμπούρα του.
Από κρύα αρώματα δε λέει πολλά, λίγο ξύλο ίσως.
Με το άναμμα όμως καταλαβαίνω ότι το πούρο μόνο πεθαμένο δεν είναι. Έντονες αρμύρες, κέδρος, αλλά και η χαρακτηριστική γεύση της ελιάς έρχεται σε κάθε τράβηγμα.
Τράβηγμα και καύση είναι υποδειγματικά πραγματικά.
Μετά τη μέση του πούρου έρχονται ξηροί καρποί και κυρίως αμύγδαλο και κάσιους κάτι που με κάνει να το καπνίζω γρήγορα. Δεν πικρίζει όμως!
Στο τελευταίο τρίτο βαραίνει με μπαχαρικά, πιπέρια και ξύλα.
Πολύ ενδιαφέρον πούρο το οποίο έχει δύναμη και γεύσεις παρά τα ουκ ολίγα χρόνια του. Τάκη ευχαριστώ!
http://cigarsforum.gr
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Σάβ Ιαν 06, 2018 6:29 am

Γιάννη είναι ίδιος κωδικός με αυτά που είχαμε πάρει, αλλά από άλλη κούτα :wink:
Άβαταρ μέλους
tliotis

Δημοσίευσηαπό tliotis » Σάβ Ιαν 06, 2018 10:47 am

Montecristo Tubos ('06) - LCD Alex46

Μπυροκατάσταση εχθές, μεζέδες, λουκάνικα, τυριά κασέρια πατάτες και όλα αυτά τα καλά που έχει η μπυραρία, κουβαλάω μαζί μου μέσα στο tubos αυτό το κουκλάκι!
Εννοείται Weiss μπύρα για συνοδέια
Εικόνα

Εικόνα

Κόβω, ρουφάει άψογα, ανάβω και ξεκινάει ευγενικά με ζάχαρη, δέρμα, σοκολάτες και υποψία χώματος.

Εικόνα

όσο περνούσε η ώρα, το πούρο γινόταν όλο και γλυκότερο, βγάζοντας έντονες γεύσεις βανίλιας και ζάχαρης ξηρών καρπών και ( μη γελάσετε ) έβγαλε και λίγο μπανάνα!!! ( κάτι που οφείλεται η μπύρα που έπινα μιας και στην επίγευση άφηνε ιδέα μπανάνας !! ).

Εικόνα

Στο παιχνίδι μπήκε δυναμικά το δέρμα, δίνοντας και τόνους πιπεριού στα τελειώματα.

Να ταν κι άλλο ! τελείωσε και έψαχνα να δω που βρίσκομαι.

Αλέξανδρε σε ευχαριστώ πολύ για τη χορηγία τούτη, εξαιρετική φούμα

Επιστροφή σε “Πολλαπλά tastings...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες