diplomaticos n2

dalani

diplomaticos n2

Δημοσίευσηαπό dalani » Κυρ Δεκ 27, 2009 9:30 pm

καπνισα 2 τον τελευταιο καιρο απο ενα box split και απλα επαθα την πλακα μου με αυτο το πουρο!!!! super δυναμη super γευση super κατασκευη kai super kaysh!!!!
old school havana σε ολο της το μεγαλειο!!! πολυ εντονες δυνατες γευσεις με πολλα πιπερια και super εντονη γευση δερματος !!

κατα την γνωμη μου πολυ αδικημενο πουρο και μαρκα αλα ισως ετσι ειναι καλυτερα για τι οποιο πουρο γινεται μοδα και πουλαει σαν τρελο τοτε αρχιζουν
τα περιεργα :evil: :evil: :evil:

το προτεινω σε ολους!!!!!!!
Επισκέπτης

Re: diplomaticos n2

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Κυρ Δεκ 27, 2009 9:40 pm

Ειδικά τώρα, με 158 USD από τον esplendidocigars, προσφορα ημερών.
RedRum

Δημοσίευσηαπό RedRum » Δευ Δεκ 28, 2009 1:24 am

Το νο4 ισως ειναι η καλυτερη petit corona δεν εχω δοκιμασει το νο2
Άβαταρ μέλους
maltakias
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό maltakias » Δευ Δεκ 28, 2009 1:48 am

RedRum έγραψε:δεν εχω δοκιμασει το νο2

Ηλία μιλάμε για ΤΟ πούρο.

Οφείλεις στον εαυτό σου να δοκιμάσεις κανένα.
De omnibus dubitandum

http://maltakias.blogspot.com/
DimitrisF

Δημοσίευσηαπό DimitrisF » Δευ Δεκ 28, 2009 11:08 am

εγω θα έλεγα πως είναι ένα ενδιαφέρον πούρο, παράξενο, πιπέρια ποτέ δεν κατάλαβα, που είναι για όταν αποζητά κάποιος κάτι διαφορετικό από τα συνηθισμένα. Είτε το λατρεύεις είτε δεν το ξανααγοράζεις. Ξεκούραση απαραίτητη αλλιώς στο πρώτο χρόνο είναι μεγάλη μούφα. Ένα κουτί του 07 που έχω τώρα άρχισε να στρώνει και κάτι βγάζει. Αλλά όταν έχεις τα P2, Unicos kai upmann στην ίδια κατηγορία που πας ρε καραμήτρο.
Χρειάζομαι ένα μικρό Joker.
dalani

Δημοσίευσηαπό dalani » Δευ Δεκ 28, 2009 4:14 pm

dimitrisf εγραψε¨[Αλλά όταν έχεις τα P2, Unicos kai upmann στην ίδια κατηγορία που πας ρε καραμήτρο.]

θα μου επιτρεψεις να διαφωνισω δημητρη!!
το diplomaticos n2 και αυτα που προανεφερες τα κατατασω στην ιδια κατηγορια ποιοτητας!! και φυσικα μεταξυ τους ολα αυτα τα πουρα δνε εχουν καμια σχεση!!! τα unicos kai ta hupman upman ειναι πιο ελαφρια και πιο γλυκα πουρα[και πιο αρωματικα θα ελεγα] απο τα diplomaticos n2 kai ta pargagas serie p2 που ειναι πιο βαρια και με πιο πολλα πιπερια οποτε την συγκριση μεταξυ αυτων δεν την καταλαβαινω!!

φυσικο ειναι τα γουστα του καθενος να διαφερουν και αλοι να προτιμουν πιο ελαφρια πουρα και αλοι πιο βαρια και αλοι να εχουν συμπαθεια σε συγκεκριμενες brands !
DimitrisF

Δημοσίευσηαπό DimitrisF » Δευ Δεκ 28, 2009 4:23 pm

Βρε είπα εγω πως δεν είναι γούστα αυτά?
Να στο εξηγήσω καλύτερα. Τα diplo θέλουν ξεκούραση πάνω από 2 χρόνια για να βγάλουν όσα τα άλλα δίνουν αμέσως . Για αυτό και δεν τα προτιμώ.
Ετοιμοπόλεμα δεν είναι.
Χρειάζομαι ένα μικρό Joker.
dalani

Δημοσίευσηαπό dalani » Δευ Δεκ 28, 2009 4:46 pm

ναι ατοιμοπολεμα δεν ειναι παντα ολα τα πουρα αν και αυτο παιζεται απο vitola se vitola πολλες φορες! παντος οσα hupman exω κανει ειναι ετοιμα προς καυση[προσφατα πηρα μια κουτα hupman magnum 50 του 2009 και επαθα ζημια !!! το πουρο ειταν ετοιμο και φανταστικο] οπως και ολα τα vegas robaina που εχω καπνισει και μου εχουν ολα αρεσει πολυ!!!
οσον αφορα τα παρταγκας ρ2 νομιζω οτι θελουν και αυτα ξεκουραση οπως και τα diplomaticos!

ισως να ηταν τυχαιο αλα οσα παρταγκας ρ2 εχω καπνιισει φρεσκα [2009-2008] δεν με ειχαν αρεσει τοσο πολυ οσο αυτα του 2007 και του 2006 με τα οποια ειχα παθει ζημια!!!

αλλα οπως λεει και το εχει πει απειρες φορες ο συμφορουμιτης μας leonidas για να καταλαβεις ακριβως ενα πουρο το τι γευσεις βγαζει και τι χαρακτιρα εχει γενικοτερα πρεπει να περασουν κανα 2 χρονια :lol: :lol: :lol: :lol:

παντος τα vegas robaina σιγα σιγα εξελισεται σε αγαπημενη μου brand!
ολα τα vitolas της ειναι ετοιμα αν και φρεσκα και εχουν τρομερα αρωματα και γευσεις!! τa classicos και τα partagas 898 ta κατατασω στα καλυτερα cervantes[lonsdale]
Leonidas

Δημοσίευσηαπό Leonidas » Δευ Δεκ 28, 2009 7:39 pm

Diplomaticos 2. Παίζει να μιλάμε για την καλλίτερη τορπίλη.
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Δευ Δεκ 28, 2009 7:52 pm

Leonidas έγραψε:Diplomaticos 2. Παίζει να μιλάμε για την καλλίτερη τορπίλη.

Και για όποιον δυσκολεύεται να το πεί, τουλάχιστον μιά από τις λίγες κορυφαίες. Σε σχέση τα αδερφάκια Monte #2 είναι ότι η Barchetta σε σχέση με την Spider και ας μοιράζονται την ίδια γραμμή παραγωγής. :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
jimbo

Δημοσίευσηαπό jimbo » Τετ Νοέμ 30, 2011 12:20 am

Ήρθε η ώρα να με πιάσει το αντιδραστικό μου πάλι...
Τι @$%&^%@ είναι αυτή βρε παιδιά;;;
Τι στο καλό, σε όλους άρεσε;
Ας αρχίσω όμως από τα καλά...
Πολύ καλή κατασκευή.
Άριστο τράβηγμα.Καίγεται όμως γρήγορα.Πολύ γρήγορα για πυραμίδα.
Ένα (πολύ) μεγάλο νεύρο είχε, που δεν το είδα ο στραβός όταν το διάλεγα από το κουτί του.
Φοβήθηκα μάλιστα πως θα χαλάσει την καύση αλλά ευτυχώς όχι.
Το κόβω λοιπόν, predraw, και τι στο καλό, μου σκάει με τη μία .. μοσχοκάρυδο... Ψιλοχαλιέμαι, γιατί πραγματικά το σιχαίνομαι αυτό το μπαχαρικό.
Τέλος πάντων λέω, predraw ήταν.
άναμα και... :evil: :evil: :evil:
Μοσχοκάρυδο, με μοσχοκάρυδο, και πινελιές από... ευωδιαστό μοσχοκάρυδο...
Αρκετά ελαφρύ...Άλλη γεύση δεν κατάλαβα. Το μοσχοκάρυδο ήταν εκεί να καλύψει τα πάντα.
Κάπου στη μέση,μπήκε λίγο ξύλο με λίγα πιπέρια,δυστυχώς όμως ο καπνός άρχισε να μου ξεραίνει το στόμα...
Καταλαβαίνω πως θάβω ιδιαίτερο το πούρο, γιατί σιχαίνομαι την κύρια γεύση του, αλλά προσπάθησα να το δω μετά πιο αντικειμενικά...
Έστω πως δεν είχα πρόβλημα με αυτό.Αν εξαιρέσετε το ξύλο με το πιπέρι που προστέθηκε, δεν άλλαξε απολύτως τίποτα.Και όχι μόνο αυτό, αλλά με το ξύλο, εξαφανίστηκε όποια κρεμώδη υφή είχε πριν ο καπνός.

ΥΓ. Αν μας άρεσε το μοσχοκάρυδο, και πόσο μάλλον στα πούρα μας, θα ήμαστε Αμερικανοί και θα πίναμε eggnog. :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
General LEE

Δημοσίευσηαπό General LEE » Τετ Νοέμ 30, 2011 8:51 am

Την αποψη μου για το συγκεκριμενο αλλα και οσα δεν....
την εχω πει εδω:
http://cigars.gr/forum/viewtopic.php?t=1944
και δεν αλλαζω τιποτα,παρα τις οποιες επιπλεον δοκιμες...
Thank God war is such an awful thing or else we could get fond of it !
Άβαταρ μέλους
capobomba

Δημοσίευσηαπό capobomba » Τετ Νοέμ 30, 2011 8:52 am

εντάξει γούστα είναι αυτά, ούτε κι εμένα μου είχε αρέσει πριν κάμποσο καιρό που το είχα δοκιμάσει

απλά ανάλογα τη φάση, το ποτό, τη διάθεση ίσως αλλάζουν και τα δεδομένα

σίγουρα το παρτάγκας και το ρομπαϊνα μου αρέσουν πολύ περισσότερο από το μοντεκρίστο και το ντίπλο

όμως τα χριστούγεννα θα κάνω κρας τεστ ολονών ξανά για να φρεσκάρω τον ουρανίσκο μου 8)
Άβαταρ μέλους
jimbo

Δημοσίευσηαπό jimbo » Τετ Νοέμ 30, 2011 2:14 pm

Τάσο μου δεν κατάλαβες...Δεν ανήκει στην κατηγορία του "απλώς περίμενα κάτι παραπάνω", αλλά στην κατηγορία του "απλά δεν ξαναμπαίνει στο στόμα μου" :lol:
Ούτε δεύτερη δοκιμή δεν πρόκειται να κάνω.
Αστοχία δεν ήταν, γιατί και η συντήρηση ήταν άψογη, και η κατασκευή.
Ούτε ξεθυμασμένο ήταν.Απλά σιχάθηκα τα αρώματα και τις γεύσεις του... :lol:
Άβαταρ μέλους
General LEE

Δημοσίευσηαπό General LEE » Τετ Νοέμ 30, 2011 2:24 pm

Να τα πεις αυτα στον ChristoG που με σταυρωσε με δαυτα και δεν καταδεχτηκε και ποτε να ανεβασει το tasting του.
Αντε γιατι πολλα του'χω μαζεμενα και αυτουνου...
Γεια σου Χρησταρα :wink: :lol:
Thank God war is such an awful thing or else we could get fond of it !

Επιστροφή σε “Diplomaticos .....”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης