Τα αδύνατα δυνατά

Άβαταρ μέλους
Fairlight

Re: Τα αδύνατα δυνατά

Δημοσίευσηαπό Fairlight » Τρί Ιαν 17, 2017 4:48 pm

Nickos H έγραψε: Μη χαραμίσεις και εσύ τα νιάτα σου, είσαι και νέο παιδί.

+1
Άβαταρ μέλους
Doukas J.

Δημοσίευσηαπό Doukas J. » Τρί Ιαν 17, 2017 5:00 pm

Τάκης έγραψε:η κούτα δεν είναι robusto, αλλά tko natural (4x42) με εγχώρια τιμή 2,40 €
(η φωτό είναι "κομμένη" εκεί που αναγράφεται το όνομα του πούρου)

κάτω από τα φύλλα καπνού, το λογότυπο της Plasencia γράφει "Cuban Tobacco Planters 1898"
κάτι που είναι σύνηθες για την πλειοψηφία των non cuban brands να βάζουν κάτι "κουβανέζικο" στα κουτιά τους
(o Nestor Plasencia Sr. είναι γεννημένος στην Κούβα από την οποία έφυγε το 1959 μετά τη επανάσταση)
λίγο πιο κάτω από το λογότυπο όμως, γράφει "hand made in Nicaragua", όπως είναι και δια νόμου επιβεβλημένο...

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες,προφανώς πάνω στην βιασύνη μου δεν το πρόσεξα εδώ καλά καλά δεν διάβασα το όνομα :oops: :D
"It is not what you wear,it's how you wear it"
Άβαταρ μέλους
Doukas J.

Δημοσίευσηαπό Doukas J. » Τρί Ιαν 17, 2017 5:02 pm

Nickos H έγραψε:Douka κοίτα να αλλάξεις προτιμήσεις, σε φτηνά πήγαινε σε Rafael Gonzalez Panatelas Extra και τίποτα Jose L. Piedra. Τα έχω καπνίσει τα Plasencia και κόντεψα να πεθάνω απάνω στο κάπνισμα.. Λυπήθηκα τον εαυτό μου και δεν τα ακούμπησα ξανά. Μη χαραμίσεις και εσύ τα νιάτα σου, είσαι και νέο παιδί.

Η αλήθεια είναι ότι στις επόμενες ευκαιρίες στην ίδια κατάσταση ήμουν.. Ευχαριστώ για τις συμβουλές θα εκτιμηθουν :D
"It is not what you wear,it's how you wear it"

Επιστροφή σε “Εμπειρίες ..καλές και κακές ...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες