Reported Attack Site!

hernesto

Δημοσίευσηαπό hernesto » Πέμ Οκτ 29, 2009 7:22 pm

Νίκο μου εγώ έχω αρκετά στο κεφάλι μου να με βαραίνουν και να με μπερδεύουν οπότε μια πιστωτική είναι αχρείαστο βάρος! Χρησιμοποιώ σαφώς πλαστικό χρήμα αλλά ΜΟΝΟ με τη λογική της prepaid. Φορτώνω, πληρώνω και άντε γεια

Ειλικρινά εύχομαι να πρόκειται περί ελιπούς ασφάλειας του συστήματος και η όλη η ιστορια να λήξει με μία συντήρηση...
Medium-thick gauge, soft to mild strength, sweet scents and taste... Oh yeah, that's me smoking my cigar, baby!
http://cigarlounge.gr
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Πέμ Οκτ 29, 2009 8:07 pm

Σχετικα μ' αυτη την ιστορια του "Reported Attack Site" εχω κι εγω να πω τα εξης :

1)Την ημερα που το πρωτοείδα εδώ, εμφανιστηκε ταυτοχρονα και σε δυο blogs που επισκεπτομαι συχνα.Το απογευμα της ιδιας ημερας ενώ στα blogs που προανεφερα ειχε επανελθει η «ταξη», εδώ συνεχιζει να εμφανιζεται, μια βδομαδα περιπου τωρα.

2)Από τραπεζα για καρτα δεν εχω ειδοποιηθει.Ο λογος ισως είναι πως τις εχω καταργησει-αδρανοποιησει ολες! Χρησιμοποιω για τις αγορες μου πλεον μονον χρεωστικες,με σχετικα μικρο υπολοιπο. Εκτος από πιο ασφαλεις, τις θεωρω πολύ πρακτικες και κυριως αμεσα ελέγξιμες!
Άβαταρ μέλους
INS

Δημοσίευσηαπό INS » Παρ Οκτ 30, 2009 12:34 pm

Από πληροφόρηση που είχα από άτομο που εργάζεται στο τμήμα απατών τράπεζας μου είπε ότι το πρόβλημα σχετίζεται με τη Visa International και συγκεκριμένα υπήρξε υποκλοπή των στοιχείων κάποιον πιστωτικών καρτών που κινήθηκαν στη περιοχή της Ισπανίας.

η υποθεση εργασιας μου ηταν οτι ειχε χτυπησει keylogger, αλλά αυτη η διαρροη φαινεται ακομη πιο πιθανη
CHEROKEE

Τηλεφωνική επικοινωνία με PX

Δημοσίευσηαπό CHEROKEE » Κυρ Νοέμ 01, 2009 8:52 pm

Ενώ διαβάζω αρκετά χρόνια τις συζητήσεις σας ποτέ μου δεν ένοιωσα την ανάγκη να παρέμβω. Συνέβη όμως και σε εμένα κάτι με την κάρτα μου και γι' αυτό επικοινωνώ. Με πήραν πριν από 2 εβδομάδες από την τράπεζα της οποίας την κάρτα χρησιμοποιώ για τις αγορές μου και μου είπαν ότι τους ειδοποίησαν από την Visa International ότι έγινε προσπάθεια υποκλοπής των στοιχείων της κάρτας μου. Για το λόγο αυτό μου είπαν οτι μου ακυρώνουν άμεσα την κάρτα και θα μου στείλουν άλλη με διαφορετικό αριθμό κάρτας.

Μόλις μου ήρθε η καινούργια κάρτα και βλέποντας τις νέες τιμές του PX (PSD4 με 103ευρώ) θέλησα άμεσα μα παραγγείλω 2-3 κουτιά. Διαβάζοντας όμως στην ενότητα αυτή συνειδητοποίησα ότι το πρόβλημα πρέπει να δημιουργήθηκε στην τελευταία συναλλαγή που έκανα με το συγκεκριμένο κατάστημα. Έτσι αποφάσισα να επικοινωνήσω τηλεφωνικά με το κατάστημα για να δώ αν γνωρίζουν το πρόβλημα και αν το έχουν λύσει. Από το κατάστημα μου είπαν οτι δεν γνωρίζουν τίποτα και οτι κανένας άλλος δεν τους έχει παραπονεθεί. Μου είπαν επίσης οτι είναι σίγουροι ότι οι online αγορές από το κατάστημά τους είναι απόλυτα ασφαλείς.

Μετά από όλα αυτά εγώ συνεχίζω να προβληματίζομαι. Αν κάποιος γνωρίζει κάτι περισσότερο, καλό θα ήταν να μας ενημερώσει.
Leonidas

Δημοσίευσηαπό Leonidas » Παρ Νοέμ 06, 2009 12:33 pm

afham έγραψε:
Οι μηχανές αναζήτησης θέλουν χρόνο για να μην επισημαίνουν την ιστοσελίδα ως μη επικίνδυνη, δεν είναι άμεση διαδικασία.

Εχουν περάσει 10 ημέρες και το site συνεχίζει να "κοκκινίζει" όλους τους browsers πλήν του θαρραλέου IE ελέω Βασιλάκη.

Δεν ξέρω άν το διάστημα αυτό είναι τεχνικά αποδεκτό, πάντως ένα update θα βοηθούσε όλους μας.
johnjohn

Δημοσίευσηαπό johnjohn » Παρ Νοέμ 06, 2009 11:54 pm

...επιτέλους αποκαταστάθηκε!! :)
...όλες αυτές τις μέρες που η πρόσβασή ήταν προβληματική ένιωσα στο πετσί μου πόσο σημαντικό είναι αυτό το φόρουμ για μένα και την καπνιστική μου πορεία...εύχομαι όλοι να έκαναν αυτή τη διαπίστωση λιγάκι μέσα τους, είτε καπνίζουν 5 χρόνια, είτε 5 βδομάδες...

...άντε και καλές ρουφηξιές...και μην ξεχνιέστε...έρχονται χρονιάρες μέρες!!
:lol:
All Is Well !!
Άβαταρ μέλους
GEORGIOS

Δημοσίευσηαπό GEORGIOS » Σάβ Νοέμ 07, 2009 2:32 am

Ρε παιδια δεν ειχα διαβασει την ενοητα .
Μια απο τα ιδια γυρω στον ιουλιο αλλα με πολλες χρεωσεις και απο διαφορετικες χωρες με την διαφορα πως εμενα ακομη δεν μου εχουν πιστωσει το ποσο τους πηρα τηλ πριν 10 μερες και μου ειπαν πως ακομη το ερευνουν :cry:

Επιστροφή σε “Τεχνική υποστήριξη”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης