ο χρυσός του πειρατή

Άβαταρ μέλους
v_panos

ο χρυσός του πειρατή

Δημοσίευσηαπό v_panos » Πέμ Σεπ 06, 2012 11:29 pm

ένας απλός πλην τίμιος πειρατής...αν γίνεται αυτό :)

μου έφεραν μια συλλογή από διάφορα NC και σήμερα δοκίμασα ένα από τον Rolando Reyes , έφυγε και πρόσφατα, με την ονομασία Pirate's gold. Έχει και ένα πειρατή μονόφθαλμο μπροστά στο δακτυλίδι.

πριν τον άναμμα είχε απαλή μυρωδιά με λίγο την τυπική barnyard aroma που λένε. ακούγεται και λίγο καλύτερα στα αγγλικά γιατί να πεις μυρίζει λίγο στάβλος όσο να ναι σου κόβει την όρεξη.

παρόλα αυτά μου άφησε μια καλή εντύπωση, έχει πολύ ισορροπημένη γεύση με μικρές εναλλαγές που περισσότερο μου θυμίζει κουβανικό πούρο.

ξύλο , δέρμα , κακάο , σοκολάτα καφές και ενα τελείωμα κοντά στο δακτυλίδι πολύ δεμένο και κρεμωδες. νομίζω οτι ειναι φανταστικό για την τιμή του για ενα απλό πούρο ποιο καθημερινό για καπνιστές μικρότερης εμπειρίας όπως εγώ. σαν ενα καλό σπιτικό φαγητό, δεν ειναι γκουρμέ αλλα ειναι απολαυστικό και απλό.

ωραίο σκούρο wrapper και καύση σωστή. λίγο η στάχτη πέφτει εύκολα αλλα δεν είναι θέμα οταν κάθεσαι στο μπαλκόνι. :D
"it doesn't have to be a special moment to enjoy a cigar, you can make it special by enjoying one!"

τα πούρα μεταξύ των εραστών του γαλάζιου καπνού δωρίζονται , ανταλλάσσονται αλλά δεν πωλούνται.

www.instagram.com/panos_vsl/
Άβαταρ μέλους
capobomba

Δημοσίευσηαπό capobomba » Παρ Σεπ 07, 2012 9:11 am

ωραίο ρηβιού πάνος, μπράβο :D
Άβαταρ μέλους
v_panos

Δημοσίευσηαπό v_panos » Παρ Σεπ 07, 2012 2:53 pm

ευχαριστώ , νομίζω ότι το να προσπαθήσεις να περιγράφεις ένα πούρο σε βοηθάει να κρίνεις και καλύτερα και τα επόμενα. Αν απλά το καπνίζεις χωρίς να το πολυσκεφτεις τότε καλύτερα να είναι κάτι απόλυτα γνώριμο... :)
"it doesn't have to be a special moment to enjoy a cigar, you can make it special by enjoying one!"

τα πούρα μεταξύ των εραστών του γαλάζιου καπνού δωρίζονται , ανταλλάσσονται αλλά δεν πωλούνται.

www.instagram.com/panos_vsl/
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Σάβ Σεπ 08, 2012 10:20 am

ωραίος ο Πάνος
λιτός, αλλά περιεκτικός

και πλέον, ...ορθογραφημένος... 8)

Επιστροφή σε “Flor De Reyes .. Δομίνικος ..”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης