SLR LONSDALES

Άβαταρ μέλους
CHURCHILL

SLR LONSDALES

Δημοσίευσηαπό CHURCHILL » Παρ Οκτ 29, 2010 6:54 pm

επιστρέφω για να μοιραστώ μαζί σας την χαρά μου.
δεν ξέρω από που να αρχίσω...
καίω αυτό το Cervantes και έχω μαγευτεί.
16,5 εκατοστά με 42αρι δαχτυλίδι αρκετά σκούρο wrapper με αρίστη κατασκευή και με σώμα όπως ακριβώς πρέπει.
δεν είναι πολύ βαρύ αλλά ο καπνός του είναι γεμάτος.
σίγουρα καταλαβαίνω δέρμα και λίγο σοκολάτα.
στο δωμάτιο υπάρχει μια ευχάριστη μυρωδιά που δεν μπορώ να προσδιορίσω, γεύσεις και μυρωδιά Κούβας 100%
δεν θέλω να το συνοδεύσω με κανένα ποτό για να μπορώ να γεύομαι αυτη την κρεμώδη υφή.
δεν θέλω να τελειώσει ποτέ.
αρίστη καύση, πυκνή στάχτη που δεν λέει να πέσει.
δεν μπορώ να πιστέψω ότι από ένα δέμα καπνού που έχει επεξεργαστεί ανθρώπινο χέρι μπορεί και μου βγάζει αυτά τα συναισθήματα.
ΝΑΙ είμαι μαγεμένος από τον καπνό αυτού του θεσπέσιου πούρου.
δυστυχώς έχω στα χέρια μου μόνο 16 κομμάτια.
θέλω να τα καπνίσω όλα, αλλά μετά τι?
είμαι τυχερός που βρέθηκαν στην κατοχή μου αυτά τα ζαχαρωτά μιας και είναι χρονολογίας 1998.
Γιάννη και Δημήτρη περιμένω τις δικες σας απόψεις.
Λεωνίδα την δευτέρα στην συνάντηση σου είπα ότι τα περιμένω να έρθουν και μου είπες χαρακτηριστικά ''γιατί δεν ρώτησες πριν τα πάρεις''
χαίρομαι που έκανες λάθος.
είναι από τα ωραιότερα που έχω καπνίσει στα 3 χρόνια που ασχολούμαι.
μου εύχομαι να βρω και άλλα τέτοια.
Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά
kostashabanos

Δημοσίευσηαπό kostashabanos » Παρ Οκτ 29, 2010 8:21 pm

τι το ήθελες το σπλιτ? :D
δεν πειράζει.
Άβαταρ μέλους
CHURCHILL

Δημοσίευσηαπό CHURCHILL » Σάβ Οκτ 30, 2010 12:16 am

Αν το ηξερα οτι θα ειχαν τετοια εξελειξη τα διαολεμενα θα τα επαιρνα ολα για τον εαυτο μου.
Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά
DimitrisF

Δημοσίευσηαπό DimitrisF » Σάβ Οκτ 30, 2010 1:09 pm

Όταν στα 2 από τα 3 χρόνια έκανες cigarrilos βανίλια, τι να θυμάσαι από τα καλα πούρα βρε Μήτσο :P
Χρειάζομαι ένα μικρό Joker.
Άβαταρ μέλους
CHURCHILL

Δημοσίευσηαπό CHURCHILL » Σάβ Οκτ 30, 2010 4:34 pm

Για να το λες εσυ κατι θα ξερεις
DimitrisF

Δημοσίευσηαπό DimitrisF » Σάβ Οκτ 30, 2010 5:33 pm

εσύ τα γραφες περισυ όταν πρωτογράφτηκες στο φορουμ, μαζι με άλλα, δεν το λέω εγω. Εννοώ φυσικά σοβαρή ενασχόληση με πούρα, όχι πάω μπουζούκια και πέρνω 2 μαζί μου :D
Leonidas

Re: SLR LONSDALES

Δημοσίευσηαπό Leonidas » Σάβ Οκτ 30, 2010 7:35 pm

CHURCHILL έγραψε:.....
καίω αυτό το Cervantes και έχω μαγευτεί.

.....

Λεωνίδα την δευτέρα στην συνάντηση σου είπα ότι τα περιμένω να έρθουν και μου είπες χαρακτηριστικά ''γιατί δεν ρώτησες πριν τα πάρεις''
χαίρομαι που έκανες λάθος.
είναι από τα ωραιότερα που έχω καπνίσει στα 3 χρόνια που ασχολούμαι.
μου εύχομαι να βρω και άλλα τέτοια.

Σου το εύχομαι απο καρδίας να βρείς όσα θές. Χαίρομαι όσο δεν φαντάζεσαι. Λάθος δεν βλέπω να έκανα.

ΥΓ. Δεν βλέπω γιατί είσαι έτοιμος να αρπαχτείς με τον DF. Κιαυτός λάθος τα λέει; Δεν χρειάζεται να βάζουμε παραπάνω κουβέντες. Ούτε να τις μετράμε με το κιλό.
Άβαταρ μέλους
CHURCHILL

Re: SLR LONSDALES

Δημοσίευσηαπό CHURCHILL » Σάβ Οκτ 30, 2010 10:57 pm

Leonidas έγραψε:
CHURCHILL έγραψε:
ΥΓ. Δεν βλέπω γιατί είσαι έτοιμος να αρπαχτείς με τον DF. Κιαυτός λάθος τα λέει; Δεν χρειάζεται να βάζουμε παραπάνω κουβέντες. Ούτε να τις μετράμε με το κιλό.

Αυτα πεστα στον απο πανω σου που ψαχνει παλιες δημοσιευσεις μου για να δει τι καπνιζα πριν ενα χρονο.
Οκ ρε μεγαλε εισαι πιο πολλα χρονια στο κουρμπετι. Μηπως θες να της βγαλουμε να της μετρησουμε να δουμε ποιος την εχει πιο μεγαλη (την εμπειρια)
kostashabanos

Δημοσίευσηαπό kostashabanos » Κυρ Οκτ 31, 2010 12:42 am

cool boys
keep smoking
and drinking
DimitrisF

Δημοσίευσηαπό DimitrisF » Κυρ Οκτ 31, 2010 11:54 am

Μητσακο επειδή ακριβως ο λόγος στο νετ παρεξηγείται, για αυτο χρησιμοποιησα και emoticons. Δεν το καταλαβες. Μπορεί να έχουμε και διαφορετικό χιούμορ.
απο την αλλη εχω αρκετα καλη μνήμη για να μη χρειαζεται να ψαχνω τι έλεγες.
αν θες εσυ να ασχολεισαι και 3 και 10 έτη , να ασχολεισαι, αλλα μη ζητας εμμέσως τη νομιμοποίηση τούτου, τουλαχιστον σε αυτό το φόρουμ.

ΥΣ: είναι σίγουρο πως αν τις βγαλουμε και τις μετρήσουμε την έχεις μεγαλύτερη (την εμπειρία)
Άβαταρ μέλους
CHURCHILL

Δημοσίευσηαπό CHURCHILL » Κυρ Οκτ 31, 2010 1:09 pm

Εχεις να πεις κατι για το συγκεκριμενο πουρο η εισαι εδω μεσα σε ρολο χωροφυλακα;
Το αν ασχολουμε 1-2-3 χρονια εσενα τι σε κοφτει;
Ψυχολογικα εχετε μερικοι εδω μεσα.
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΦΥΡΗΣ

Δημοσίευσηαπό ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΦΥΡΗΣ » Κυρ Οκτ 31, 2010 2:25 pm

CHURCHILL έγραψε:Εχεις να πεις κατι για το συγκεκριμενο πουρο η εισαι εδω μεσα σε ρολο χωροφυλακα;

Πρωθυπουργέ μου, καλησπέρα,

Πρέπει να είσαι πολύ τυχερός που βρήκες την συγκεκριμένη μάρκα, οι πηγές μου μου λένε ότι έχει διακοπεί η παραγωγή τους, άρα είναι συλλεκτικής αξίας και η αξία του θα παίρνει συνεχώς την ανιούσα. Τελευταία τιμή διεθνή που βρήκα ήταν 580 δολάρια τα πενήντα. Σου προτείνω κάποια να τα φυλάξεις. Οι κριτικές ήταν ανέκαθεν καλές και Κύριος οίδε γιατί διέκοψαν την συγκεκριμένη κατηγορία.

Δες και εδώ παλαιότερη άποψη:

http://www.topcubans.com/cuban-cigars/l ... ed-bm-oasu),765.htm
ΠΗΤΕΡ
DimitrisF

Δημοσίευσηαπό DimitrisF » Κυρ Οκτ 31, 2010 8:03 pm

CHURCHILL έγραψε:Εχεις να πεις κατι για το συγκεκριμενο πουρο η εισαι εδω μεσα σε ρολο χωροφυλακα;

να με συγχωράς. Στα 18,5 χρόνια που ασχολούμαι, το βρήκα λίγο για τις γευστικές μου προτιμήσεις. Happy?
hernesto

Δημοσίευσηαπό hernesto » Κυρ Οκτ 31, 2010 8:25 pm

DimitrisF, η τοποθέτησή σου
το βρήκα λίγο για τις γευστικές μου προτιμήσεις
δε βγάζει νόημα... Ή είναι λίγο για τα standards σου ή δεν ταιριάζει στις προτιμήσεις σου. Τι από τα δύο συμβαίνει για να μπορέσουμε κι οι υπόλοιποι να καταλάβουμε ποια είναι η θέση σου on-topic;

Αν, μάλιστα, το θεωρείς λίγο για τα standards σου, please elaborate για να έχουμε και την αντίθετη άποψη όσο πιο αναλυτικά γίνεται. :wink:

Thanks!
Medium-thick gauge, soft to mild strength, sweet scents and taste... Oh yeah, that's me smoking my cigar, baby!
http://cigarlounge.gr
DimitrisF

Δημοσίευσηαπό DimitrisF » Κυρ Οκτ 31, 2010 9:12 pm

δεν ταιριάζει στα γούστα μου Παναγιώτη, καθώς τελευταία καπνίζω με ουισκι ή ρούμι σκέτα, μόνο και χάνεται. Μου φαίνεται ελαφρύ. Προτιμώ πιο spicy γεύσεις.

Επιστροφή σε “Saint Luis Rey ...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης