Mass Tasting - Trinidad Reyes

Trinidad Reyes - The final verdict!!!

Το δημοψήφισμα λήγει στις Κυρ Ιαν 31, 2016 5:28 pm

Κακό
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Μέτριο
5
36%
Καλό
3
21%
Πολύ Καλό
5
36%
El Dorado
1
7%

Σύνολο ψήφων: 14
Άβαταρ μέλους
Nickos H

Re: Mass Tasting - Trinidad Reyes

Δημοσίευσηαπό Nickos H » Σάβ Ιαν 30, 2016 7:17 pm

Εικόνα

Αφού ξεχάστηκα και δεν είχα προμηθευτεί το τρινι για το mass του μήνα, έστω και στην εκπνοή το προμηθεύτικα και το κάπνισα σήμερα με τον απογευματινό μου καφέ στο Κεφαλάρι. Δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε. Βασικά κάθισα να σκεφτώ πόσες φορές κάπνισα ρέγιες που να μου κάνουν το κλικ το κάτι παραπάνω. Ελάχιστες, δύο ή τρεις. Δεν αποτέλεσε εξαίρεση και το σημερινό. Μετά απο κάτι πιπέρια της εκκίνησης και αφού το στραβοκοίταξα μια δυο φορές και του είπα δεν θα τα πάμε καλαααά...έβγαλε χόρτα , χώμα και γενικά γρασιδοκατάσταση. Απαράδεκτο πρώτο τρίτο, στο τέλος του με ξινίλες έντονες παρακαλώ. Στο δεύτερο τρίτο κάπως καλυτέρεψε και έδωσε ξύλα και τσάι. Εκεί όμως που πήγε να κάνει ένα come back και να αντιστρέψει την κακή εικόνα ήταν στο τρίτο οπου μου έβγαλε μια φανταστική σοκολάτα, τόσο έντονη και γεμάτη γεύση στο στόμα που με εντυπωσίασε. Συνέχισε έτσι μέχρι τέλους με σοκολάτα που προς το τέλος μάλλον πραλίνα θα την χαρακτήριζα. Διχάστηκα για το τι βαθμό θα του βάλω. Εμφανησιακά ωραίο claro wrapper, καλό τράβηγμα κλπ. Γευστικά το μισό χάλια το μισό εντυπωσιακό. Στα μείον του η τιμή. Καλό σκέτο απο μένα. Καλή συνέχεια..
cigarsforum.gr
Άβαταρ μέλους
nikos doc

Δημοσίευσηαπό nikos doc » Κυρ Ιαν 31, 2016 2:17 pm

Το τρίτο του mass με μπέρδεψε τελείως, ηταν κάπου στην μεση μεταξύ, των προηγούμενων απο άποψη σώματος, και λίγο mute σε γεύση, έκανε να βγάλει κρεμα, το πήρε πιςω, έκανε να σηκώσει λίγα μπαχαρια, τζίφος, σιγουρα δεν έκανε για ποτό που το συνοδευσα, μάλλον αδιάφορο ηταν ,οχι κακό αλλα αδιάφορο.

Άρα έχουμε και λέμε, λίγο καλο, αδιάφορο, και επιεικώς μέτριο, τι να του δώσω, προς μέτριο με βλέπω,, ναι, ναι....
cigarsforum.gr

Δεν το καταλαβαίνω....γιατί οι γυναίκες με ωραίο κ@λο βάφονται;;; :roll: :roll:
Άβαταρ μέλους
Greekos

Δημοσίευσηαπό Greekos » Κυρ Ιαν 31, 2016 3:24 pm

Να πω οτι το lovers k haters το έβαλα με λίγο loose fitting στην έννοια.

Τωρα να ΄κανω κ εγώ το δικό μου σχόλιο να ρίξω κ την ψήφο μου 8)

Ομορφο μικρό ποιοτικό ραπερ χωρίς καμία ατέλεια με την τέλεια ουρίτσα του.
Στο πρε έχουμε λίγο απο καφέ κ μπαχάρια - κυρίως κανέλλα κ μοσχοκάρυδο.

Το Αναμα καλό αφού βοηθάει κ το μέγεθος. :)
Καλό τράβηγμα καλός κρεμώδης καπνός αρκετά thick.
Λίγο κατευρή κανέλλα λίγο απο ξύλο
Η καψάδα έφυγε καφές κ μοσχοκάρυδο κ μια γλυκάδα σαν μέλι ερρικής με αρρωματα όμορφα να γεμίζουν τον τόπο

Ο καφές η ιδιάιτερη γλυκάδα κ το μοσχοκάρυδο δεν φεύγουν αλλα η υφή γίνεται πιο κρεμώδης.

Κ τα 2 που έκανα απο διαφορετικά κουτια απο το μαγαζίείχαν τον ίδιο χαρακτήρα κ με κέρασαν απολαυση.
Είχα κάνει κ ένα πριν τα χριστούγεννα με καλή επίδωση.
Θα πάρω απο το 'ιδιο στοκ για να τα έχω στον υγραντήρα μου.
Απο μένα λοιπον Πολύ καλό or El Dorado mmmmmmmmmmm
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Κυρ Ιαν 31, 2016 3:31 pm

φίλε Νίκο όλα έχουν μια loose fitting έννοια εδώ μέσα 8)

...θα περιμένουμε και την αποφώνηση... :wink:
Rigelianos

Δημοσίευσηαπό Rigelianos » Κυρ Ιαν 31, 2016 4:40 pm

Χαιρετώ τα πλήθη, εξαφανίστηκα, sorry, έχω διάφορα αυτόν τον καιρό.

Πήρα 2, ακριβά μου φάνηκαν, ωραία κατασκευή ωστόσο.
Καύση καλή, τράβηγμα όπως πρέπει, όλα τα τεχνικά στοιχεία ήταν εξαιρετικά.
Αλλά δεν βρήκα κάτι να μ' αρέσει, κάτι να με εξιτάρει, κάτι νά'χω να θυμάμαι ή να με κάνει να τα ξαναπάρω.
Εξοχή, χόρτα, ξύλα, απλά και χωρίς εναλλαγές, άντε να βρήκα μερικά ξηροκάρπια ή λίγο δέρμα που εξαφανίστηκαν σχεδόν αμέσως.

Δεν μ' άρεσε, μέτριο ψηφίζω.
Άβαταρ μέλους
suleygiannis

Δημοσίευσηαπό suleygiannis » Κυρ Ιαν 31, 2016 4:46 pm

Το θεωρώ απλά ένα καλό πούρο. Ακριβό για αυτά που προσφέρει. Καλοφτιαγμένο, άριστη κατασκευή και τράβηγμα, από γεύση όμως κάτι του λείπει. Ψήφος καλό από εμένα
http://cigarsforum.gr
Άβαταρ μέλους
Greekos

Δημοσίευσηαπό Greekos » Δευ Φεβ 01, 2016 12:08 am

Μάλιστα αγαπητοί φίλοι κ συναγωνιστές!!
Η σεμνή αυτή τελετή του πρώτου μαςς του έτους κ δικού μου προσωπικού έλαβε λήξη.
Δύσκολα τα στατιστικά αφηγήματα που μπορεί κανείς να προσπαθήσει να αποτύπωσει. Ίσως απο την Τζιμποσυνκουλαρ να μας έδιναν τα φώτα τους.

Από διαφαίνεται έχουμε ισοψηφία στο μέτριο κ στο πολύ καλό κ ο μέσος όρος είναι στο απλά καλό. Ένα εντυπωσιακό ελ Ντοράντο μου έδωσε ανάσα για την επιλογή!

Σας ευχαριστώ όλους που δοκιμάσατε εντός χρόνου το Ρέγιες αλλά να ευχαριστήσω ιδιαίτερα αυτούς που κάνανε το πρώτο κ δεν τους ενθουσίασε αλλά ψαξανε κ δεύτερο κομάτι από άλλη κούτα ! Η απόλυτη αφοσίωση στον θεσμό του πούρου του μήνα.

Να ευχαριστήσω ξεχωριστά όμως τον Τάκη.

Φιλιά σε όλους! Κ τώρα σκυτάλη για τον Φεβρουάριο!!
svensk

Δημοσίευσηαπό svensk » Δευ Φεβ 01, 2016 8:30 pm

Κριμα που μπορεσα να συμετασχω σε αυτό το μαςς. :cry: Αυτιο ισως καπνησω κανα μικρο :) .
Άβαταρ μέλους
trendy

Δημοσίευσηαπό trendy » Δευ Φεβ 01, 2016 11:19 pm

Δεν αξιώθηκα να κάτσω να γράψω μερικές γραμμές, τη συγγνώμη σας. :cry:
Κάπνισα άλλα 4 από το προηγούμενο ποστ. Όλα ήταν πάρα πολύ καλά από όλες τις απόψεις. Ακόμα και η τιμή στα 5,57€ νομίζω είναι σκάνδαλο (μετά την έκπτωση μέλους στο cigar lounge). Δυνατές λουλουδάτες γεύσεις, σοκολάτα λες και τρώω κέικ της γιαγιάς, μία νότα ξύλου, με κλείσιμο από γήινες γεύσεις και καφέ αλά Μοντεκρίστο. Σώμα; Τέλειο. Καύση; Αψεγάδιαστη. Στάχτη; Συμπαγής!
Νομίζω ότι στα 7€ που είναι η κανονική του τιμή χωρίς έκπτωση είναι μεγάλο τεφαρίκι και άνετα του δίνω το 5/5, άριστο, Ελ Ντοράντο και δε συμμαζεύεται.

Επιστροφή σε “Το πούρο του μήνα ...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες