Mass Tasting Ιούλιος - Αύγουστος 2016 Ramon Allones Small Club Corona - San Cristobal de la Habana El Principe

Ποιο πούρο επιλέγω ;

Το δημοψήφισμα λήγει στις Πέμ Σεπ 01, 2016 12:27 pm

Επιλέγω το Ramon Allones - Small Club Corona
3
20%
Επιλέγω το San Cristobal de la Habana - El Principe
6
40%
Μου αρέσουν ακριβώς το ίδιο και τα δύο, οπότε θα τα καπνίσουμε μαζί
6
40%

Σύνολο ψήφων: 15
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Re: Mass Tasting Ιούλιος - Αύγουστος 2016 Ramon Allones Small Club Corona - San Cristobal de la Habana El Principe

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Τρί Αύγ 30, 2016 6:51 am

εγώ θα μείνω στα:
nikos doc έγραψε:...Fuerza τσέπης... χαιρετισμούς στο καλοκαίρι, πάμε για καλοκαιρινό φθινόπωρο...

:wink:
Άβαταρ μέλους
lefteris c

Re: Mass Tasting Ιούλιος - Αύγουστος 2016 Ramon Allones Small Club Corona - San Cristobal de la Habana El Principe

Δημοσίευσηαπό lefteris c » Τρί Αύγ 30, 2016 9:33 pm

Εικόνα

Μπόις σας περιμένω να μου πείτε τελικά τι επιλέξατε
1 μερούλα έμεινε.... και κάτι ψιλά
Άβαταρ μέλους
Nickos H

Δημοσίευσηαπό Nickos H » Τρί Αύγ 30, 2016 10:10 pm

Είναι εδω μέσα κάτι φρούτα μα κάτι φρούτα, που μελώσανε και μας ξεχάσανε.. :lol:

Πρίν λίγο, μετά το βραδυνό φαγητό που ήτονε απάκι καπνιστό απ' το Βουλγάρω (ο Λευτέρης ξέρει.., ο Κωσταντής σαν αθλητής δεν είμαι σίγουρος) και μπυράκι κάπνισα άλλο ένα small στην εκπνοή μπας και...αλλά δεν.. :roll:
Δεν ξέρω τι θα λέει μετά από χρόνια πάντως για την ώρα προτιμώ την Α.Υ. τον Πρίγκιπα, αβλεπί..
cigarsforum.gr
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Τετ Αύγ 31, 2016 7:23 am

μελωμένα Νίκο μου δε θα πει τίποτα... 8)

με υποψία από σιρόπι καραμελωμένου χαλβά
και πινελιές φύλλου μπακλαβά εμποτισμένου με ροδόνερο & πετιμέζι
πασπαλισμένου από πάνω με ζάχαρη άχνη :lol:

αλλά όπως και ο:
tommi (σε διπλανό thread) έγραψε:Α! Ξέχασα σήμερα είναι και η Διεθνής Ημέρα Εξαφανισμένων......
Άβαταρ μέλους
trendy

Δημοσίευσηαπό trendy » Τετ Αύγ 31, 2016 8:19 am

Ρίχνω το ψηφαλάκι μου να μην χάσω την προθεσμία στον πρίγκηπα και θα επιστρέψω για την τοποθέτηση επί του θέματος. 8)
Άβαταρ μέλους
suleygiannis

Δημοσίευσηαπό suleygiannis » Τετ Αύγ 31, 2016 12:28 pm

Στο νήμα θα ρίξω κι εγώ την ψήφο μου στον πρίγκηπα. Έκανα από 1 από τα πούρα του μαςς. Ο πρίγκηπας συγκαταλέγεται στα αγαπημένα μου πούρα και το ραμον στις αντιπάθειες... όσες φορές τα κάπνισα δε μου άρεσαν, ήταν βαρετά χωρίς κάτι περισσότερο από ξύλο και πιπέρι. Αντίθετα ο πρίγκηπας βγάζει ζάχαρες, κρέμα, καφέ και ξηρούς καρπούς.
Για μένα δεν υφίσταται καν ούτε σύγκριση ούτε δίλημμα ανάμεσα στα 2 πούρα. Πρίγκηπας με τα τσαρούχια
http://cigarsforum.gr
Άβαταρ μέλους
petran

Δημοσίευσηαπό petran » Τετ Αύγ 31, 2016 1:11 pm

Κατάφερα να καπνίσω κι εγώ από 1 τεμάχιο... 8)
Ψηφίζω Ramon για να 'μαι μέσα μιας κι είμαι εκτός έδρας :P
Αύριο βράδυ το γραπτό μου Λευτέρη :wink:
Άβαταρ μέλους
konstadinos23

Δημοσίευσηαπό konstadinos23 » Τετ Αύγ 31, 2016 3:00 pm

Κ εγω Λευτερη καταφερα και καπνισα μονο 2 el principe αν και θα μπορουσα να καπνισω πολλα παραπανω αν δε ξεχνουσα να παρω μαζι μου μερικα κομματια απο τη κουτα που εχω στα Χανια.
Εψαξα να βρω να αγορασω 2-3 στικς αλλα δυστηχως δε βρηκα..
Οπως δε βρηκα και τα ramon.. :evil:
Άβαταρ μέλους
lefteris c

Δημοσίευσηαπό lefteris c » Τετ Αύγ 31, 2016 3:16 pm

Muchas gracias señoras trendy, suleygiannis & petran, για τα προφορικά :D
αναμένουμε και τα γραπτά σας 8)
Βλέπω΄τώρα ότι η ψηφοφορία λήγει αύριο και ώρα 1:27 ώρα Ελλάδος γιατί το σύστημα του φόρουμ πάει με την κανονική ώρα και όχι με την +1 καλοκαιρινή
Όποτε λοιπόν Κωνσταντίνε 1:28 παίρνεις την σκυτάλη και το ρίχνεις :?:

Αν υπάρχει κάποιο κορίτσι, κάποια κυρία, νέο ή παλιό μέλλος, θα με χαροποιούσε ιδιαίτερα να μας έλεγε την γνώμη της και τις εκτιμήσεις της για τα πούρα γενικά ή ειδικά όπως τα δικά μας 2 του παρών θέματος, αφού.....

"Ο μέσος άνθρωπος διαθέτει 10.000 γευστικούς κάλυκες στη γλώσσα του, οι οποίοι του επιτρέπουν να αναγνωρίζει τη γλυκιά, την πικρή, την ξινή κ.λπ. γεύση. Οι λεγόμενοι super-tasters διαθέτουν έως και διπλάσιους σε αριθμό γευστικούς κάλυκες κι έτσι γεύονται τα πάντα πιο έντονα. Περισσότερες γυναίκες παρά άνδρες ανήκουν στην κατηγορία των super-tasters. Να σημειωθεί πως οι super-tasters είναι πιο πιθανό να καταφέρουν να παραμείνουν στα ιδανικά τους κιλά, καθώς έντονες γεύσεις, όπως γλυκά και λιπαρά γεύματα, τους φαίνονται υπερβολικές."

Υ.Γ. Κάπου πρόσφατα είχα διαβάσει ότι στις ΗΠΑ το 1.9% των γυναικών είναι καπνιστές πούρων
και για την δικιά μου αισθητική, το πούρο στο χέρι μιας γυναίκας είναι άκρως ερωτικό !
8)
Άβαταρ μέλους
Haris_g

Δημοσίευσηαπό Haris_g » Τετ Αύγ 31, 2016 5:26 pm

Πολλα πραγματα ειναι ακρως ερωτικα στα χερια μιας γυναικας.... Ακομα και ο .... Μητσος :mrgreen: :mrgreen: που εισαι ρε Μητσοοοοοοοοοοο 8)
Μια Slenderella την ημέρα, τον γιατρό τον κάνει πέρα!!!
Άβαταρ μέλους
lefteris c

Δημοσίευσηαπό lefteris c » Πέμ Σεπ 01, 2016 10:48 am

Καλημέρα, Καλό μήνα
Βλέπω να έπεσε άλλη μια ψήφος αγνώστου ταυτότητος :D

Και εχουμε λοιπόν ισοψηφία με 6 σταυρούς ή 40% για τις επιλογές:

"Επιλέγω το San Cristobal de la Habana - El Principe"

"Μου αρέσουν ακριβώς το ίδιο και τα δύο, οπότε θα τα καπνίσουμε μαζί"

Σε λιγότερο από 2 ώρες κλείνει το σύστημα του φόρουμ για την ψηφοφορία μια και είχα τότε καθυστερήσει ολίγον την εκκίνηση :mrgreen:

Ευχαριστώ όλους τους φίλους για την συμμετοχή τους :D

Δίνω πάσα λοιπόν στου Κωσταντίνου ο οποίος τυπικότατος και φορτσάτος έχει πάρει ήδη την μπάλα και έχει βγει φουλ στην επίθεση :D
Άβαταρ μέλους
trendy

Δημοσίευσηαπό trendy » Σάβ Σεπ 03, 2016 11:17 pm

Στο head 2 head τώρα των 2 μονομάχων.
Παρότι στο ίδιο μέγεθος η μικρή κορόνα του Ραμόν μου φάνηκε να τελειώνει πιο γρήγορα. Έχω την εντύπωση ότι δεν είχε τρίτο κομμάτι. Και οι γεύσεις ήταν περίπου ίδιες στα 2 κομμάτια που μπορούσα να διακρίνω.
Στην αρχή δυνατά μπαχαρικά με άνθη και καφέ, ενώ στη συνέχεια τα άνθη δίνουν τη θέση τους στο λεμόνι.
Κάποια φαινόμενα άνισης καύσης δε θα τα υπολογίσω, μιας και δεν έμειναν πολύ στον υγραντήρα μου.
Από την άλλη ο πρίγκηπας ξεκίνησε δυναμικά με κρέμες, κέδρους, μαυροπίπερα και ολίγη γη. Στη συνέχεια το γύρισε σε σιρόπι, δυναμώνοντας το ξύλο και τη γη, και κράτησε το πιπέρι. Τέλος έκλεισε με πιπέρια καφέ και γη, σε ικανοποιητικό βαθμό, σε αντίθεση με τον Ραμόν που έσβηναν οι γεύσεις προς το τέλος. Έχω κρατήσει ένα στικάκι από το καθένα και θα τα καπνίσω πάλι σε διπλό mass για να δω τι θα λένε και πάλι μετά από λίγο.

Επιστροφή σε “Το πούρο του μήνα ...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες