Mass Tasting Mar 17 Montecristo Petit Edmundo

Πως σας φάνηκε ο ζουμπάς?

Το δημοψήφισμα λήγει στις Σάβ Απρ 01, 2017 10:09 am

Για τα μπάζα
1
4%
Για τη μάζα
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Για εκείνους
4
17%
Για εμένα
6
25%
Για τους φίλους
12
50%
Για το El Dorado
1
4%

Σύνολο ψήφων: 24
Άβαταρ μέλους
tommi

Re: Mass Tasting Mar 17 Montecristo Petit Edmundo

Δημοσίευσηαπό tommi » Πέμ Μαρ 30, 2017 11:03 pm

Καλησπέρα σας
Έκανα και εγώ σήμερα το 2ο, και τελευταίο από αγαπημένη κούτα του 14,συνοδεία Νica Libre ,και μιά διάθεση γιά κάπνισμα στο όρθιο....πώς λέμε πατσά στό όρθιο, εεεεε καμία σχέση
Έναν μικρό Edmundo στο 13 παρκαλώ !!!
Πιπέρι με κέδρο μύρισα πέρυσι τον Οκτώμβριο στο βουνό
Πιπέρι με ξύλο,σάν αυτό που έχουν οι Λέυκες στην παραλία τις Θεσσαλονίκης.Τα Μόντε πάντα μου μύριζαν φλοιό από Δένδρο,αλλά εγώ τώρα λαχτραράο ένα λαδερό και παχύ, με μαντζουνοβότανα κλπ τύπου Μοnte 1.(Θα βάλω αγγελία)
Πίπέρι με ....φλασιά...έκανα κούμπα λίμπρε με 18άρι ρούμι ??..σσσσσσ μην σε ακούσει ο Άλεξ..
Πιπέρι με λίγηηηηηηηη σοκολάτα ,να πώ δέν την ήθελα κίολας , η μήπως είναι καφές ???
Πιπέρι με έναν βρεγμένοχωματόκαπνόξυλόσοκολατό τσαμπουκά ΑΑΑΑΑΛΟ Πράγμα
Πιπέρι με Δερματίνη ....εδώ θα ήθελα δέρμα για BDSM .
Έχετε φάει Κινέζικο η Μεξικάνικο που η κάψα τους έχει φτάσει στήν εξάτμιση,αλλά δεν θέλεις να σταματήσεις με τίποτα ????
Αυτό ακριβώς έκανε και ο Ζουμπάς ο γυμνός.
Η μήπως να ήτανε και αυτός ο λόγος ? ,σάν να έτρωγα με κλειστά μάτια
Σίγουρα για εμένα και με πολυ πολύ αγάπη για τους Φίλους
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikos doc

Δημοσίευσηαπό nikos doc » Πέμ Μαρ 30, 2017 11:27 pm

Rigelianos και Tommi μας οδήγησαν πέρα απο την εικοσάδα!
Αυριο ξημερώνει η τελευταία μέρα του μηνα, οπότε παρακαλω τους τελευταίους να βιαστούν!
Παρατάσεις δεν παίζουν!
cigarsforum.gr

Δεν το καταλαβαίνω....γιατί οι γυναίκες με ωραίο κ@λο βάφονται;;; :roll: :roll:
Άβαταρ μέλους
lefteris c

Δημοσίευσηαπό lefteris c » Παρ Μαρ 31, 2017 7:39 pm

22ος
Προσφορά από τον nikos doc

Εικόνα

Καλησπέρα

Κάπνισα και γω αυτό το πούρο χθές το μεσημέρι παρέα με ένα διπλό εσπρέσο, οριακά ήρεμος.
Τουμπάτο και καλογυαλισμένο με αεράτο τράβηγμα στο τρυπημένο κεφάλι.
Το βάζω στο στόμα πριν ακουμπήσω τον αναπτήρα και γεύομαι σοκοφρέτα με λίγο ζύμη ή μάλλον φρέσκο ζεστό ψωμί,
τράβηξα αρκετές αεράτες, μ΄άρεσε !
ανάβω, και με την πρώτη νιώθω ξύλο με νότες πικρού καφέ, σε λίγο... χώμα και γρασίδι αγκαζέ για ορισμένα λεπτά
και μετά ένα πιπέρι να αχνοφαίνεται.
Ακριβώς στο πρώτο πέταλο του δεύτερου τρίτου το πιπέρι δυναμώνει και νιώθω κάτι στυφό, αλλά ευτυχώς ήταν 1-2 τζούρες.
Έχω φτάσει στη μέση της διαδρομής αλλά εγώ παιδιά γλύκες-κρέμες δεν νιώθω...
προσπαθούσα να εμβαθύνω, να επικοινωνήσω με τους γευστικούς μου κάλυκες αλλά επειδή μάλλον είμαι παλιάς τεχνολογίας η επικοινωνία είναι περιορισμένη 8)
βγαίνοντας από την τελευταία στροφή και μπαίνοντας στην τελική ευθεία άρχισε να αποδίδει καλύτερα με μπαχάρια, θυμάρι, ναι θυμάρι, και υποψίες ρίγανης που μ΄αρέσουν αρκετά,
και στον τερματισμό το αγαπημένο δερματάκι έριξε την καρό σημαία

Εικόνα

Σ' ευχαριστώ πολύ Νίκο για το δώρο σου δεν το είχα ξαναδοκιμάσει η βαθμολογία μου πάει "Για εκείνους" ίσως και λίγο παραπάνω, δεν γνωρίζω την ηλικία του αλλά ένιωσα σημάδια νεότητας.

Νίκο αν δεν κάνω λάθος είναι ένα από τα πιο πολυπληθές mass,
λίγο ακόμη και θα ισοφαρίσεις το ρεκόρ του συνονόματού σου, στο θρυλικό εκείνο Non mass του Μαίου με τις 23 συμετοχές
Συγχαρητήρια....ο παλιός είναι αλλιώς :wink:

Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από lefteris c σε Παρ Μαρ 31, 2017 10:11 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Mic

Δημοσίευσηαπό Mic » Παρ Μαρ 31, 2017 8:58 pm

Νίκο, last but not least! Ψήφισα "για εμένα". Λεπτομέρειες ακολουθούν...
Mic

Δημοσίευσηαπό Mic » Σάβ Απρ 01, 2017 12:16 am

Οι πρώτες μου εμπειρίες πριν από μερικά χρόνια με τον κλασσικό ενδμούνδο, ήταν αποκαρδιωτικές.Το αποτέλεσμα ήταν, κακώς ίσως, η επαφή μου με τα υπόλοιπα μέλη της οικογένειας να είναι ανύπαρκτη. Περνώντας το κατώφλι του μοναδικού πουροκαταστήματος της πόλης, το μάτι μου σταμάτησε πάνω στη 10άρα κούτα των petit edmundo. Στραβοκατάπια για λίγο, σκεπτόμενος ότι το ...θρυλικό review του συμπολίτη matchoman, ίσως ήταν αποτέλεσμα της "εξαιρετικής" κούτας που βρίσκονταν μπροστά μου.Ως από μηχανής θεός, ένα, τελευταίο, κίτρινο tubos μου κλείνει το μάτι. Ο κύβος ερρίφθη!(17,30 άουτς).
Πάμε λοιπόν, tubos αγνώστων λοιπών στοιχείων, wrapper σκουρωπό , στιλπνό. Στο pre βγάζει μια σοκολάτα γάλακτος, κέδρο, ενώ η αμμωνία απουσιάζει εντελώς. Ανάβω, και το πούρο κάνει δυνατό άνοιγμα με φούλ της σοκολάτας, ήπια πιπέρια, και κέδρο. Περίπου στα μισά, η σοκολάτα του γίνεται πικρή, και κάτι όξινο κάνει την εμφάνιση του.Ξαφνιάζομαι, για 2-3 τζούρες θα ορκιζόμουν ότι κάπνιζα RASS,όμως έπειτα από λίγο αυτή η αίσθηση χάνεται. Μπαίνοντας στο τελευταίο τρίτο, εμφανίζεται κάτι ξυλώδες. Τα πιπέρια παίρνουν τα πάνω τους και το πούρο αρχίζει να πικρίζει.Ομολογώ ότι το πούρο πρέπει να είχε παραπανίσια υγρασία, γιατί μόλις το άφηνα στο τασάκι έσβηνε. Φινάλε, μετά από 70 λεπτά. Το πούρο ήταν αρκετά καλό, και με λίγη περαιτέρω παλαίωση, και χαμηλώτερες υγρασίες, θα γινόταν εξαιρετικό. Νίκο μου, σ' ευχαριστώ για την ευκαιρία που μού δωσες να δοκιμάσω το μικρό ενδμούνδο.
Άβαταρ μέλους
alex46

Δημοσίευσηαπό alex46 » Σάβ Απρ 01, 2017 9:27 am

DOC δεν καταφερα να καπνισω ακομα ενα μικρο εντμουνδο και βαθμολογισα βαση του ενος κομματιου που δοκιμασα .
σημερα εβαλα την ψηφο = για τους φιλους μου
http://cigarsforum.gr/

οὔτε γὰρ ἄρχειν οὔτε ἄρχεσθαι ἐθέλω

αναρωτιέμαι γιατί βάφονται οι γυναίκες με μεγάλα βυζΓια
Άβαταρ μέλους
nikos doc

Δημοσίευσηαπό nikos doc » Σάβ Απρ 01, 2017 10:27 am

Alex , Lefteris ,Mic μας πήγαν σε άλλο επίπεδο.
@ Alex δεν τρέχει τίποτα φιλε μου που δεν καπνίσεις άλλο, η ψήφος ειναι κανονικότατη!
@ Lefteris φιλε μου σε ευχαριστω για άλλη μια φορά για την φιλοξενία και για την συμμετοχή!
@ Mic στην ανεξήγητα παρθενική σου συμμετοχή σε mass, η προηγούμενη ηταν εκπρόθεσμη και λειψή, χαρακτηρίζεις θρυλικό ενα review που παλεύουμε να αφήσουμε πισω μας....τι να πω...όπως και να εχει σε ευχαριστω για την συμμετοχή.
cigarsforum.gr

Άβαταρ μέλους
nikos doc

Δημοσίευσηαπό nikos doc » Σάβ Απρ 01, 2017 10:32 am

Με αυτά και με τα αλλα, με τούτα και με εκείνα έφτασε στο τέλος του ενα πολυπληθές mass.
Καπνισαμε τυχαία, τουμπατα, χορηγίες, φρέσκα και παλιά, ευτυχώς μείναμε μακριά απο στουμπες, και λοιπά παρατράγουδα.
Ο Ζουμπας μας πόλωσε, άφησε μονο μια κατηγορία χωρίς ψήφο, αλλα τελικά έφτασε να εχει θετικό πρόσημο στο τελικο αποτέλεσμα.
Σας ευχαριστω θερμά όλους, παμε για αλλα στα χέρια του Χάρη.
cigarsforum.gr

Mic

Δημοσίευσηαπό Mic » Σάβ Απρ 01, 2017 11:29 am

Νίκο καλημέρα, όντως έχεις δίκιο για την ελλειπέστατη συμμετοχή μου στα mass. Παρ' όλα αυτά η συμμετοχή μου στο mass του partagas serie P no2, ήταν πλήρης. Ψήφισα εμπρόθεσμα, και σχολίασα την επόμενη μέρα :oops: Πάντως προς αποφυγή παρεξηγήσεων, δεύτερες σκέψεις δεν κάνω! Καλό μήνα.
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Σάβ Απρ 01, 2017 11:39 am

δεύτερες σκέψεις δεν ξέρω, δεύτερα ή μάλλον τρίτα σχόλια, ναι
το εν λόγω ποστ ήταν από αδόκιμο, αταίριαστο, αγενέστατο και κακόγουστο, μέχρι ακραίο, προκλητικό και χυδαίο
αλλά με την καμία, «θρυλικό»

μην πυροβολούμε τις λέξεις! 8)

είχα την εντύπωση πως τα είχαμε αφήσει πίσω αυτά
αν παρά ταύτα, θέλει κάποιος να πει κάτι, ας το κάνει ευθέως
και όχι με απέξω-απέξω διφορούμενες εξυπνάδες
που εκ των υστέρων και μετά από ομαδικό ξεφώνημα
αυτοχαρακτηρίζονται «πρόχειρα σχόλια» όπως συνέβη πρόσφατα παραδίπλα

να φανταστώ πως και ο πιο πάνω ατυχής χαρακτηρισμός, στην ίδια κατηγορία ανήκει (?)
αν και δεν καταλαβαίνω τους λόγους της εκ νέου αναφοράς σε ένα ποστ που ενόχλησε όλους

Υ.Γ.
λυπάμαι πολύ που "λερώνουμε" ένα από τα πιο πετυχημένα mass του φόρουμ
αλλά βλέπετε, εκτός από εκπρόθεσμα reviews υπάρχουν και εκπρόθεσμα σχόλια
(τι πάει να πει "ψήφισα χθες στο παρά πέντε, έγραψα αύριο στο και τέταρτο" και μάλιστα σε επανάληψη
η συμμετοχή στα mass δεν είναι ούτε υποχρέωση, ούτε αγγαρεία, ούτε φάρμακο που πρέπει να το πιεις...)

Επιστροφή σε “Το πούρο του μήνα ...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες