Mass Tasting Απριλιου 17 - Partagas serie d No...VI

ΤΙ ΛΕΕΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟ?

ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΒΑΝΕΖΙΚΟ???
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΧΡΕΙΑΖΌΜΑΣΤΕ ΧΡΟΝΟ ΧΩΡΙΣΤΑ
6
25%
ΟΚ... ΑΛΛΑ ....
8
33%
ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΚΟΥΤΑΚΙ!!!
9
38%
ΟΚ... ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΣΙΓΚΛΌ6
1
4%

Σύνολο ψήφων: 24
Άβαταρ μέλους
goutsou

Re: Mass Tasting Απριλιου 17 - Partagas serie d No...VI

Δημοσίευσηαπό goutsou » Σάβ Απρ 29, 2017 8:45 am

Εικόνα
Η εν Θεσσαλονίκη μονή συναντήθηκε στον μπαλκόνι του φροντιστηρίου για το μηνιαίο mass. Όταν δεν μπορεί ο Μωάμεθ να πάει στο βουνό, το βουνό πάει στον Μωάμεθ, δηλαδή. :lol: Τα πούρα μας τα έστειλε ο οικοδεσπότης και δεν ξεκουράστηκαν πολύ, ούτε εβδομάδα.
Ξεκινήσαμε με τον ζουμπά και άρχισε με πιπέρι, πολύ πιπέρι. Συνέχισε έτσι για το πρώτο δεκάλεπτο και όταν ηρέμησε, που λέει ο λόγος, έβγαλε ένα ισχνό καφεδάκι και κρεμούλα. Για τα επόμενα 20-25 λεπτά ήταν μια στο καρφί, μια στο πέταλο. Μια τζούρα όμορφη με το καφεδάκι και την κρέμα του, μια κάρβουνο και καμένο ξύλο. Στο τελευταίο δεκάλεπτο έβγαλε ένα λουλουδικό σαν τριαντάφυλλο γλυκό του κουταλιού. Μέχρι εκεί. ΟΚ… Αλλά… από εμένα. Έμεινε ακόμα ένα που θα κοιμηθεί για πολύ καιρό…
Χάρη μου ευχαριστούμε για την χορηγία. Το ξέρεις πόσο σε εκτιμώ, και τα άλλα παιδιά έχουν να λένε για σένα. Αληθινός BOTL, που λένε και οι Αμερικάνοι και όχι μόνο!
“The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.”
Stephen Hawking
Άβαταρ μέλους
harmonica

Δημοσίευσηαπό harmonica » Σάβ Απρ 29, 2017 12:12 pm

καλο τριημερο σε ολους και να ξεκουραστειτε..
το συγκεκριμενο κοντοπυθαρο το καπνισα πεμπτη βραδυ αλλα λογω κοπωσης και υποχρεωσεων γραφω σημερα :wink:
το καπνισα με συνοδεια μπυρας που παει να γινει αγαπημενη μιας και ανοιγει ο καιρος..επιτελους :D
και αραζοντας στην βεραντα με σορτσακι και κοντομανικο..ειχα καψες :lol: :lol:

Εικόνα

πριν το αναμα εδωσα σημασια στην τελεια κατασκευη του και λαδερο του σωμα και προσευχηθηκα να μην καταριεμαι την
ωρα και την στιγμη που το αναβω καθοτι τα σχολια ειναι προς το χαλι απο ριβιους του εξωτερικου και η τιμη του ειναι απο χρυσαφι για το μποι του..

αναμα και μου τα σκανε τα πιπεριαα απο παντου με καφεδακι και δερμα ετσι για ντεκορ και μοστρα..
1-2 τζουρες και σβηνω με μπυρα η οποια λειτουργει κατασταλτικα και σβηνει την πυρα
μετα απο 5-6 παφ πουφ με καλο ντουμανι ο πετιτ ζουμπας αλλαζει και με στελνει στα ουρανια
ναι φιλαρακια μου και αγαπητε οικοδεσποτη Χαρη το στικ μεγαλουργει και μου τα δινει ολα για ολα
τα πιπερια γιοκ και φανερωνονται μοσχομυριστα δερματα,ξυλα,καφεδες,ξυροκαρπια κυριως το φουντουκι στην αρχη
και αργοτερα καρυδι και φιστικια..
ολο το μαγικο μπλεντ πουσαρει την ολη κατασταση και καθως πλησιαζω την μεση το μπισκοτο βουτηγμενο στη σοκολατα
μεγαλουργει,με τα πιρακια μου να βαρανε κοκκινο απο την κ@υλα..
το στικ σμουθιαζει επικυνδυνα,η μπυρα απο πρωταγωνιστης στην αρχη ζεσταινεται και πικριζει,
αυτη η παρταγιστικη κρεμα με το μπισκοτο,δερμα,καφε μου θυμιζει το μεγαλυτερο αδελφακι του το Ε2..
το μπλεντ ειναι θεεικο και καταριπτει τους μυθους και τις φοβιες μου..
προς το τελοςς δυναμωσε αρκετα και εγινε κλασικο παρταγας με τα δερματα,τα ξυλα του,την κρεμα να υποβοσκει και το πιπερακι να δινει ενταση στο στομα..

πιστευω επεσα σε διαμαντι και καπως ετσι πρεπει να ηταν τα στικ που μου ελεγαν Τακης και Αλεξ παλιοτερα.. :wink:
ισως να εφταιγε και η μπυρα μεχρι ενα σημειο καθοτι μου εχει κατσει πολυ καλα ο συνδιασμος jaime -ζυθος
ειναι μακραν το καλυτερο μικρο κουβανεζικο που καπνιζω το τελευταιο διαστημα

τα αρνητικα του βεβαια πρεπει να πω ηταν το ανοικτο κλαπετο απο την αρχη,με αποτελεσμα αραιες τζουρες λογω υπερθερμανσης,το σωμα του που σχεδον μεχρι το δακτυλιδι ηταν μεσαιο :? αν οχι ανευρο και φυσικα η τιμη του που απλα
δεν χωνευεται για ενα στικ που με το που το αναβεις σβηνει και μου διηρκησε περιπου 30-35min κανοντας τα χαλφ και μιντια κορονα να μοιαζουν γιγαντες
βαθμος -1 απο το τελειο αν και κουτακι δεν ξερω αν θα παρω λογω τιμης-μποι :mrgreen: :mrgreen:
"Τhere are two things
a man never forgets-
his first love and his
first cigar."
Άβαταρ μέλους
Haris_g

Δημοσίευσηαπό Haris_g » Σάβ Απρ 29, 2017 2:48 pm

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΑΛΛΟΝΙΚΙΟΥΣ ΚΑΙ ΣΠΥΡΟ!!!! :D

ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟ :mrgreen:
Μια Slenderella την ημέρα, τον γιατρό τον κάνει πέρα!!!
Άβαταρ μέλους
triantafyllos

Δημοσίευσηαπό triantafyllos » Σάβ Απρ 29, 2017 7:44 pm

Εικόνα
Καταρχήν να ευχαριστήσω τον Χάρη για την ευγενική χορηγία του που μας εκανε και φυσικά τους φιλους μου τον Στέλιο και τον Tommi που με βάλανε στην όμορφη παρέα τούς και απολαμβάνω αυτές τις όμορφες και υπέροχες στιγμές!!!οσο για το πουρο περίμενα κάτι το παραπάνω αλλα δεν τα κατάφερε.εβγαλε πολύ πιπέρι στην αρχη με λιγο δέρμα στην μέση περίπου μου έβγαλε πολύ λίγο καφε αλλα παλι το πιπέρι έντονο και προς το τέλος άρχισαν τα λουλούδια με δερμα και εκει έσωσε την παρτίδα!!

http://i68.tinypic.com/2z5omme.jpg
Τελευταία επεξεργασία από triantafyllos σε Κυρ Απρ 30, 2017 1:08 am, έχει επεξεργασθεί 4 φορές συνολικά.
svensk

Δημοσίευσηαπό svensk » Σάβ Απρ 29, 2017 9:26 pm

Το τελειώνω τώρα. -φρεσκαδουρα πουρο αυγουστος 16
Άρχισε πολύ σμουθιαρηκα με φουντούκια, φιστίκια και μαύρη σοκολάτα.
Άνετο τράβηγμα.
Είχε και κάτι μαλακό που μου πήρε πολύ ώρα να εντοπίσω τι ήταν. Άγλυκη βανίλια.
Άγγιξε κορυφή στην μέση όταν μπήκαν τα μπισκότα και τα ψωμιά.
Στην μέση άρχισε να μυρίζει σαν θυμίαμα. Λίγο λεμονάκι, ξύλο και …δαμάσκηνα (έτσι έγραψα)
Τέλειωσε πολύ όμορφα με ενισχυμένο ξύλο, πιπέρι καρφιτσοειδες, και λίγες πικρίλες στην γλώσσα.
Θα το χαρακτήριζα μαλακό στα πρώτα 2/3 και σκληρό στο τελευταίο.

Μου αρεσε πολυ ''εχω αγορασει κουτακι''
Το πουρο ειναι η θεραπεια μου
Άβαταρ μέλους
tommi

Δημοσίευσηαπό tommi » Σάβ Απρ 29, 2017 11:22 pm

Καλησπέρα σας
Επιχουρηγόυμενο ,Μπαλκονάτο με καλή παρέα,και με μεγάάάάάάάλη όρεξη για κάπνισμας μιάς και έχω μια εβδομάδα να καπνίσω
Πριν τα άλλα 2 παληκάρια το επεξεργαστούν έγω το είχα ήδη ανάψει/τρυπήσει καί τράβαγα τις πρώτες τζούρες....
Πιπέρι-Λουλούδια
Πιπέρι-Λουλούδια
Πιπέρι λουλούδια...βρε τη μου θυμίζει .. :roll: ..παφ παφ ...
Σε κάποιες φάσεις μου θύμιζε νον,για λίγο
:idea: :idea: :idea:
'Ευρηκα..Το μεγαλύτερο του αδερφάκι ,το D4 στα
Στήν μέση ,γλυκαινε λιγάκι και προσπάθησε να δώσει κατι απο ψημένο ψωμί με μπεικον και λίγο καφέ ,αλλά ο καφές μάλλον στην φαντασία μου ήταν
Ως γνήσιο παρταγάκι δεν κόλωσε ούτε στα ακροδάχτυλα μου ,αλλά τη να το κάνεις είχε πια τελειώσει
Χάρη σε ευχαριστώ πολύ για τον ζουμπά.
Τελικά ποιός κάπνισε το σχισμένο ?
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Κυρ Απρ 30, 2017 6:41 am

κ. επιλοχία, σαν λίγο να χάσαμε τα αυγά και τα πασχάλια, ή μου φαίνεται 8)
ως τώρα, στις 6 σελίδες του mass υπάρχουν 15 ταυτοποιημένες (κατά δήλωση) ψήφοι
στο μάτριξ ψηλά όμως οι ψήφοι αυτή τη στιγμή είναι 18, εκ των οποίων η μία κοχιμπίζει χωρίς να έχει εκ-δηλωθεί
και γενικά είναι λίγο μπερδεμένο το πράγμα, για το ποιος ψήφισε τι
μου θυμίζει λίγο το ανέκδοτο "ρε σεις να οργανωθούμε και λίγο..." :lol: για βάλε μια τάξη περικαλώ...
Μετανοείτε...
Άβαταρ μέλους
Nickos H

Δημοσίευσηαπό Nickos H » Κυρ Απρ 30, 2017 8:39 am

Για τις ανάγκες του mass του μήνα συνήθως καπνίζω ένα ή δύο πούρα και απ' αυτά κρίνω και γράφω. Για το συγκεκριμένο κάπνισα 3 διαφορετικά, το καθένα από άλλο κουτί για να βεβαιωθώ ότι σίγουρα δεν υπήρξα άτυχος. Επειδή όμως σύμπτωση επαναλαμβανόμενη δεν είναι πλέον σύμπτωση και μετά το τελευταίο που κάπνισα χθες το μεσημέρι το πήρα απόφαση.

Εικόνα

Δυστυχώς δεν έχω να γράψω πολλά γευστικά διότι και τα 3 απ' την αρχή ως το τέλος είχαν μόνο ξύλο. Ξύλο μετά μουσικής, ξύλο βρεγμένο, ξύλο σκληρό και άντε λίγο προς το τέλος αρωματικό. Υπερβολικά μονοδιάστατο για εμένα και κακό vfm αφού δεν υπάρχει περίπτωση να το δοκιμάσω σύντομα. Sorry guys αλλά εγώ και το D6 σίγουρα χρειαζόμαστε χρόνο χωριστά..
Άλλαξα υπογραφή. Μυαλό δεν άλλαξα..
Άβαταρ μέλους
Greekos

Δημοσίευσηαπό Greekos » Κυρ Απρ 30, 2017 1:57 pm

Ετοιμάζομαι για ταξίδι του μέλιτος την Παρασκευή που μας έρχεται κ φτιάχνοντας την λίστα με τα πούρα είπα να κάτσω να πιω μια μπύρα πρόγευμα ( milk stout) κ να κάνω κ το τρίτο κοντόχοντρο.

Όπως έχω ξαναπεί κάνω αρκετά από τα μικρά κατακαιρους λόγο χρόνου.
Το τρίτο μικρό μόλις έναν χρόνο στην πλάτη του ξεκίνησε με ξύλο κ πιπέρι. Μετά τις πρώτες ρουφιξιες ήρθε πικρή σοκολάτα καφές κ γαρύφαλλο... Με το γλυκό breakfast stout συμπληρωνε την γλώσσα κ λίγο αλμυρα με υποψία σαν από ρυζα liquorice με επικάλυψη dark chocolate....το μείγμα έδεσε!!

Ευχαριστώ κ οικοδεσπότη για το θέμα κ αν κ αστεθες όπως κάνω συχνά θα πάρω κ άλλο κουτάκι !
spasias

Δημοσίευσηαπό spasias » Κυρ Απρ 30, 2017 8:52 pm

Επιτέλους μετά από μια δύσκολη και κουραστική εβδομάδα βρήκα το χρόνο να καθίσω και να απολαύσω ένα πουράκι. Το σημερινό πούρο είναι το δεύτερο D6 που καίω. Προκατειλημμένος από τις αμμωνίες και τα πιπέρια της πρώτης δοκιμής είχα αφήσει το συγκεκριμένο καμιά 20αριά μέρες στον υγραντήρα για να στρώσει λίγο υγρασία. Φρέσκο και αυτό από κούτα MAI 16.

Χρώμα πολύ ανοιχτό. Στο pre ελαφριά οξύτητα και δέρματα στο πόδι. Κόβω με γκιλοτίνα. Απέφυγα να τρυπήσω με punch μιας και φοβήθηκα μη το βαρύνω (γενικά έχω την αίσθηση ότι τα πούρα που τα τρυπάω τείνουν να πικρίζουν στο τέλος). Ως συνοδευτικό επέλεξα ένα Glenmorangie 10 YO. Ήθελα κάτι απαλό για να μη μπερδέψει πολύ το πούρο.

Εικόνα

Ανάβω και παθαίνω πλάκα. Εξαιρετικά smouth πούρο με τρελή μποσκοτόκρεμα και λίγες spicy νότες μόνο στο τελείωμα. Ρετροχάλι γλυκό και απαλό σαν μετάξι. Μετά από κάνα δυο εκατοστά προσθέτετε στα παραπάνω και ένας πολύ απαλός κέρδος. Ο καπνός δένει ακόμα πιο πολύ κάνοντας το μπισκότο ακόμα πιο έντονο. Απολαμβάνω κάθε χιλιοστό του πούρου … απλά απολαυστικό.
Προς το τέλος του 1/3 το απαλό πιπεράκι εξαφανίζεται τελείως ενώ η μπισκοτόκρεμα δεν σταματά καθόλου και νομίζω ότι αρχίζω να διακρίνω και λίγο βανίλια και φιστίκια κάσιους. Η δε ουισκάρα με νότες λεμονιού, ροδάκινου μελιού και καραμέλας στο τελείωμα δένει απίστευτα με το πούρο. Το μοτίβο συνεχίζει χωρίς αλλαγές μέχρι την ετικέτα. Η στάχτη ντούρα και σε αυτό το πούρο. Η καύση πολύ καλή με μόνο ένα διόρθωμα.

Εικόνα

Μετά την ετικέτα το πούρο αρχίζει να δίνει floral στοιχεία με λίγες γλύκες αλλά παράλληλα χάνει το κρεμώδες σώμα που είχε. Στο τέλος όπως βλέπετε και στην φωτώ το πούρο έκανε ένα φούσκωμα και έσκασε !!!

Εικόνα

Δεν ξέρω εάν είναι ο συνδυασμός του ποτού, το γεγονός ότι το πήγα πολύ αργά από την αρχή με μικρές τζούρες οι υγρασίες που είχαν ψιλοστρώσει αλλά το συγκεκριμένο πούρο ήταν πολύ απαλό ντελικάτο και αρχοντικό χωρίς καθόλου τσαμπουκάδες και έντονα πιπέρια. Καμία σχέση με όσα partagas έχω δοκιμάσει. Σε blind test θα ορκιζόμουν ότι δεν κάνω partagas.

Το σημερινό πουράκι ήταν σαφώς καλύτερο και πιο έτοιμο από το πρώτο (το οποίο είχε τη δική του χάρη). ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΚΟΥΤΑΚΙ!!! από εμένα.
Άβαταρ μέλους
Haris_g

Δημοσίευσηαπό Haris_g » Κυρ Απρ 30, 2017 11:20 pm

Λοιποοοον.....
Καλή Πρωτομαγιά!!!!

Ευχαριστούμε όλους για την συμμετοχή!!!!.και τους 21.Που ψήφισαν!!!!! Αν και βρίσκω 18.ψηφαλακια μετά τα λεγόμενα του ηγουμένου... Άνοιξα τα φώτα να συντονιστούμε αλλά.... Καποιοι ψήφισαν χωρίς να μας λαλησουν, ειδικά την ψήφο που μοιάζει με ... Κομμένο σιγκλο 6 ήθελα να ρωτήσω τι και πώς :) :mrgreen: 8)

Ακόμη όμως και να αφαιρέσω την ελντοραντικη ψήφο, από τις άλλες 20,.Το μικρό είναι πάνω από τον μέσο όρο!!!! Νομίζω αυτό οφείλετε στο ότι Κρήτες και Σαλλονικιοτες καπνισανε σε παρέες... Όσο και να πεις αυτό βοηθάει ένα πούρο :shock: 8)

Παραδίδω την σκυτάλη στον Γρηγορακο ....
Αδελφέ το Μασσ δικό σου!!!

Όποιος θέλει έχει παράταση ψήφου και παρακαλώ οι κρυφοί, να αποκαλυφθούν :mrgreen:

Ο νικητής της κλήρωσης (ένα χαλούμι, μια ζιβανια και ένα σουσουκο) θα ανακοινωθει στο ημίχρονο του του τελικού κυπέλλου!!!
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Δευ Μάιος 01, 2017 9:00 am

καλημέρα και καλό μήνα σε όλους

Χάρη ευχαριστούμε για την οργάνωση και την παρουσίαση του σόου 8)
στο σημείο αυτό επέτρεψε μου να κάνω δύο παρατηρήσεις

αν κάποιος καταγράψει τις 18 κατά δήλωση ψήφους θα βρει:

μα είναι κουβανέζικο = 0
χρειαζόμαστε χρόνο χωριστά = 5 (fairlight-τάκης-alex-doukas-nickos h)
ok… αλλά = 5 (suleygiannis-nikos doc-karachrist-konstadinos-goutsou)
έχω αγοράσει κουτάκι = 8 (lefteris-rigelianos-harmonica-svensk-machoman-mic-greekos-spasias)
είναι σχεδόν siglo 6 = 0

άρα περισσεύουν 2 ψήφοι «ok… αλλά» και 1 ψήφος «siglo 6»
η πλάκα μαστρο-Χάρη είναι, πως ούτε εσύ δήλωσες τι ψήφισες :mrgreen:
όπως και οι ξεχασιάρηδες tommi, triantafyllos και trendy…

...τέλος, πιστεύω πως δεν πρέπει να υπάρχει "παράταση" σε κανένα mass, για πολλούς και διάφορους λόγους
θα μείνω μόνο στο ότι 30 ημέρες είναι υπέρ αρκετές αν θέλει να συμμετάσχει κάποιος
κι αυτός εν πάση περιπτώσει είναι ο κανόνας με τον οποίο παίζουμε όλοι :arrow:
Μετανοείτε...
Άβαταρ μέλους
GregV

Δημοσίευσηαπό GregV » Δευ Μάιος 01, 2017 10:14 am

Καλημέρα και καλό μήνα!
Πριν πάρω τη σκυτάλη θα δώσω και εγώ τη ψήφο μου έστω και καθυστερημένα.
4 δείγματα έκανα για το mass από κουτάκι 5άδα. Ολα κινήθηκαν λίγο πολύ στο ίδιο μοτίβο με μικρές διαφορές μεταξύ τους.
Αυτό που είδα και εγώ, είναι ότι ενώ ξεκινάει κάπως δυναμικά στο 2/3 κάνει νάζια και στο 3/3 το ξαναγυρνάει.

Ολα είχαν καλή καταστκευή και καλό τράβηγμα. Οι γεύσεις που εντόπισα στο 1/3 είναι καρύδι, δέρμα και ήπιο πιπέρι. Στο 2/3 υπήρχε κακάο σκόνη και καφές ενώ στο 3/3 ξύλο, δέρμα. Στο ένα δείγμα δε στο 3/3 μου έβγαλε χώμα κάτι που δε θυμάμαι να έχω ξαναεντοπίσει γενικά.

Να πω την αλήθεια είμαι ανάμεσα στο ΟΚ...ΑΛΛΑ και στο ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΚΟΥΤΑΚΙ!!!
Αν σκεφτώ τη τιμή του θα πάρει ΟΚ...ΑΛΛΑ, αν σκεφτώ μόνο το πουρο θα πάρει ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΚΟΥΤΑΚΙ!!!, η αλήθεια είναι ότι αγόρασα κουτάκι 8) :lol: οπότε ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΚΟΥΤΑΚΙ!!! από εμένα. Χάρη, ωραία επιλογή, έχω άλλο ένα αλλά πιστεύω ότι θα το ξαναδοκιμάσω αλλά λόγω τιμής δεν θα είναι και από τις πρώτες μου επιλογές.
real eyes realize real lies
Άβαταρ μέλους
Haris_g

Δημοσίευσηαπό Haris_g » Δευ Μάιος 01, 2017 2:57 pm

:? :? :? :? :?
:| :| :| :| :|

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Εγω με την σειρα μου ψηφιζω οκ αλλα... ο λογος ειναι οτι δεν τα βρηκαμε σε κανενα απο αυτα που καπνισα ...

:idea: :mrgreen: :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
tliotis

Δημοσίευσηαπό tliotis » Δευ Μάιος 01, 2017 10:01 pm

Καλησπέρα έστω και καθυστερημένα στη παρέα, το φούμαρα Σάββατο βράδυ που ήμουν έξω με παρέα.
Το πούρο που φούμαρα είχε καλή κατασκευή και τραβούσε καλά.
ήταν φουλ πιπέρι από την αρχή μέχρι το τέλος, με δόσεις και τόνους δέρματος και πετούσε και πιπεριά τσίλι.
Να φανταστείτε μετά από το Serie D no. 6 έκανα ένα Camacho Corojo Robusto το οποίο μου φάνηκε αισθητά ελαφρύτερο. αν και καθυστερημένα βάζω τώρα τη ψήφο μου ( αν θεωρείται έγκυρη ) οτι χρειαζόμαστε χρόνο χωριστά ( θα μείνω στο SD no.4 ) !
Ξέρω ότι είμαι λίγο εκτός στη τοποθέτηση ψήφου, αλλά τη κατανόησή σας εν μονή αδερφοί !
for those about to rock, we salute you

Επιστροφή σε “Το πούρο του μήνα ...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες