Jose L. Piedra Cremas

Mic

Re: Jose L. Piedra Cremas

Δημοσίευσηαπό Mic » Δευ Οκτ 03, 2016 9:31 am

Λευτέρη καλημέρα, "μεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλο λόγο μη πείς". Αφού τα ξέρεις, είμαστε επικούριοι... Όσο για τα cremas, αξιοπρεπέστατα. Έχω μπεί κι εγώ στη πρίζα, να παλαιώσω μερικά σ ένα γυάλινο βάζο.
Άβαταρ μέλους
Fotis78

Δημοσίευσηαπό Fotis78 » Δευ Οκτ 03, 2016 10:17 am

Εχετε δικιο δεν εδωσα ακριβως επεξηγηση τι εκανα και που εβαλα το δευτερο κομματι...λοιπον αφου καπνισα το βραδυ εκοψα την καφτρα με το κοφτη και εβαλα ξανα το υπολοιπο μεσα στον υγραντηρα!μπορω να πω οτι δεν ειχε ουτε ξινιλα ουτε κακη γευση σε σχεση με την προηγουμενη μερα!!επισης το πιστευω πλεον αφου το χω κανει με οσα πουρα εχω καψει εως τωρα οτι οντος ειναι καλυτερα και πιο σωστα εστω και 3-4 μερες μεσα στον υγραντηρα απο την στιγμη που αγοραζονται απο το μαγαζι γιατι καλως ή κακως ερχονται με μια αλφα υγρασια(που δεν ειναι παντοτε σωστη)απο το μαγαζι και βαζοντας στα στον υγραντηρα που προσεχω ιδιαιτερως ερχονται στα ισα τους...ή εστω ερχονται στην κατασταση που θελω εγω να ναι για να τα ευχαριστηθω οταν τα καψω!!!
Εικόνα I've failed over and over again in my life and that is why I succeed. Michael Jordan
Άβαταρ μέλους
suleygiannis

Δημοσίευσηαπό suleygiannis » Δευ Οκτ 03, 2016 11:00 am

οχι μόνο το πούρο δε θα καπνιζόταν, θα ήταν και πικρό. επίσης, θα υπήρχε ο κίνδυνος να βρωμίσουν και τα υπόλοιπα πούρα κάπνα... εξάλλου δεν αρκεί να κόψεις την καύτρα. ο καπνός και η νικοτίνη μαζεύονται στο κεφάλι του πούρου...
εγώ δε θα το έκανα αυτό και λεφτά να μου έδιναν. θα πετούσα το πούρο...
γνώμη μου να μην το ξανακάνεις. ή αν το ξανακάνεις βάλτο σε ένα σακουλάκι μακριά από άλλα πούρα.
http://cigarsforum.gr
Άβαταρ μέλους
Fotis78

Δημοσίευσηαπό Fotis78 » Δευ Οκτ 03, 2016 11:04 am

Ευτυχως που μας συμβουλευετε εμας τους newbies...!!!ευχαριστω πολυ για την συμβουλη δεν θα το επαναλαβω!!!!χιλια θανκσσς!!!
Εικόνα I've failed over and over again in my life and that is why I succeed. Michael Jordan
Άβαταρ μέλους
alex46

Δημοσίευσηαπό alex46 » Δευ Οκτ 03, 2016 11:09 am

πριν πολλα πολλα χρονια οταν ειχα αρχισει να πρωτοκαπνιζω ειχα αφησει μια φορα μισο πουρο και πηγα να το καψω την επομενη μερα
μολις το αναψα το πεταξα φυσικα απο την βρωμα
και ετρεξα να πλυνω το στομα μου

εαν θελησεις να ξανακανεις αυτο το πραγμα τουλαχιστον μην το βαλεις μεσα στον υγραντηρα γιατι θα βρωμοκοπησει και αυτος και τα πουρα που εχεις μεσα

βαλτο σε κανα τουμπο ή σε ζιπλοκ σακουλακι
http://cigarsforum.gr/

οὔτε γὰρ ἄρχειν οὔτε ἄρχεσθαι ἐθέλω

αναρωτιέμαι γιατί βάφονται οι γυναίκες με μεγάλα βυζΓια
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Δευ Οκτ 03, 2016 12:05 pm

Fotis78 έγραψε:...ξαναλεω και δεν ειναι η ιδεα μου
οταν καθεται ενα πουρο εστω και 3-4 μερες μεσα στον υγραντηρα μετα γινετε λουκουμακι...

Fotis78 έγραψε:...το πιστευω πλεον αφου το χω κανει με οσα πουρα εχω καψει εως τωρα
οτι οντος ειναι καλυτερα και πιο σωστα εστω και 3-4 μερες μεσα στον υγραντηρα
απο την στιγμη που αγοραζονται απο το μαγαζι γιατι καλως ή κακως ερχονται με μια αλφα υγρασια
(που δεν ειναι παντοτε σωστη) απο το μαγαζι
και βαζοντας τα στον υγραντηρα που προσεχω ιδιαιτερως ερχονται στα ισα τους...
ή εστω ερχονται στην κατασταση που θελω εγω να ναι για να τα ευχαριστηθω οταν τα καψω!!!

Φώτη είναι 1000% ιδέα σου αυτά που γράφεις, (στο είπε τις προάλλες και ο Alex)
για να συμβούν αυτά που λες, πρέπει να περάσουν από κάμποσες εβδομάδες μέχρι μήνες...
Άβαταρ μέλους
Fotis78

Δημοσίευσηαπό Fotis78 » Δευ Οκτ 03, 2016 5:51 pm

Τάκης έγραψε:
Fotis78 έγραψε:...ξαναλεω και δεν ειναι η ιδεα μου
οταν καθεται ενα πουρο εστω και 3-4 μερες μεσα στον υγραντηρα μετα γινετε λουκουμακι...

Fotis78 έγραψε:...το πιστευω πλεον αφου το χω κανει με οσα πουρα εχω καψει εως τωρα
οτι οντος ειναι καλυτερα και πιο σωστα εστω και 3-4 μερες μεσα στον υγραντηρα
απο την στιγμη που αγοραζονται απο το μαγαζι γιατι καλως ή κακως ερχονται με μια αλφα υγρασια
(που δεν ειναι παντοτε σωστη) απο το μαγαζι
και βαζοντας τα στον υγραντηρα που προσεχω ιδιαιτερως ερχονται στα ισα τους...
ή εστω ερχονται στην κατασταση που θελω εγω να ναι για να τα ευχαριστηθω οταν τα καψω!!!

Φώτη είναι 1000% ιδέα σου αυτά που γράφεις, (στο είπε τις προάλλες και ο Alex)
για να συμβούν αυτά που λες, πρέπει να περάσουν από κάμποσες εβδομάδες μέχρι μήνες...

Σιγουρα κατι θα ξερετε παραπανω φυσικα και δεν επιμενω αλλα αυτην την εντυπωση μου δωσε...ηδη εβαλα κανα δυο για αποθηκευση και παλαιωση κατα καποιο τροπο με ημερομηνια γραμμενη για να θυμαμαι και θα τα καψω λεω μετα κανα χρονο...οπως εχουμε πει tasting and experiments to be continued...!!!
Άβαταρ μέλους
Fotis78

Δημοσίευσηαπό Fotis78 » Δευ Οκτ 03, 2016 5:52 pm

alex46 έγραψε:πριν πολλα πολλα χρονια οταν ειχα αρχισει να πρωτοκαπνιζω ειχα αφησει μια φορα μισο πουρο και πηγα να το καψω την επομενη μερα
μολις το αναψα το πεταξα φυσικα απο την βρωμα
και ετρεξα να πλυνω το στομα μου

εαν θελησεις να ξανακανεις αυτο το πραγμα τουλαχιστον μην το βαλεις μεσα στον υγραντηρα γιατι θα βρωμοκοπησει και αυτος και τα πουρα που εχεις μεσα

βαλτο σε κανα τουμπο ή σε ζιπλοκ σακουλακι

Ναι αυτο θα κανω!σακουλακι και θα μαι πενα!!!αν δεν καπνιζετε πεταμα...!!! :)
Άβαταρ μέλους
trendy

Δημοσίευσηαπό trendy » Τρί Οκτ 04, 2016 3:22 pm

Βασικά μην το κάνεις καθόλου, θα είναι για πέταμα το πούρο.
Αφού είσαι άπειρος σχετικά με τα πούρα, μπορείς να διαβάσεις σε κριτικές πόσο περίπου χρόνο κάνει για να το καπνίσει κάποιος. Ο χρόνος φυσικά είναι σχετικός και διαφέρει από καπνιστή σε καπνιστή. Σημαντικός παράγοντας είναι και αν καπνίζεις μόνος σου ή είσαι με παρέα και το αφήνεις συχνά πυκνά στο τασάκι για να μιλάτε.
Με τον καιρό θα μάθεις περίπου πόσο χρόνο θέλεις για να καπνίσεις ένα συγκεκριμένο τύπο, πχ Μαρέβα 45', και αναλόγως επιλέγεις του πούρο που θα καπνίσεις, αν ο χρόνος σε πιέζει τόσο.

Επιστροφή σε “Jose L. Piedra ...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης