Αρνούμαι...

Θέματα επικαιρότητας που απασχολούν τον καπνιστή
Άβαταρ μέλους
maltakias
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό maltakias » Δευ Ιουν 11, 2012 12:46 pm

capobomba έγραψε:το τσουβάλιασμα ποιόν ωφελεί, τους καλούς ή τους κακούς?

ή τους ανταγωνιστές του κ. Λεωνίδα?

Spot on
De omnibus dubitandum

http://maltakias.blogspot.com/
themoss
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό themoss » Δευ Ιουν 11, 2012 12:57 pm

Καλώς ή κακώς έχουμε δει πολλές τέτοιες περιπτώσεις και δυστυχώς θα συνεχίσουμε να βλέπουμε. Είναι η μοίρα των απανταχού φορουμ να δέχονται επισκέψεις από τρολς. Πολλές φορές είναι οι ίδιοι που επιστρέφουν για μια ακόμα παράσταση, άλλες φορές είναι καινούριοι που δεν έχουν μάθει να συναναστρέφονται με άτομα άλλων αντιλήψεων (γευσιγνωστικών, πολιτικών, αθλητικών, οτιδήποτε). Μπορεί να ακούγεται χαζό και κάποιος να πει "εύκολα το λες αλλά έλα στη θέση μου", η μόνη λύση είναι να τους αγνοούμε και πιστέψτε με έχω βρεθεί μπροστά σε πάρα πολλές παρόμοιες καταστάσεις σε φόρουμ με χιλιάδες άτομα. Εδώ μπαίνει και ο ρόλος του ιδιωκτήτη ή του συντονιστή, σεβαστή η άποψη του οικοδεσπότη μας και στην τελική κανείς δεν μπορεί να του πει υπό ποιους κανόνες θα λειτουργεί το φόρουμ, αλλά η ταπεινλη μου γνώμη είναι πως αν και τα τρολς πρέπει να αυτοαποβάλονται απο την κοινότητα, μια άνωθεν βοήθεια είναι σωτήρεια. Και εξηγούμε, εδώ ξερουν οι διάφοροι (νεοι, παλιοί δε το εξετάζω) οτι για κάποιο (συντομο εστω) χρονικό διάστημα θα μπορέσουν να προκαλέσουν, να βρίσουν να τρολάρουν ασύστολα χωρίς να υποστούν κάποια οριστική κύρωση και στην τελική όταν θελήσουν θα μπορέσουν να επιστρέψουν και να ξανα(δοκιμάσουν να)προκαλέσουν. Αυτή η δυνατότητα δε θα έπρεπε να τους δίνεται.
Anyway, η ουσία του θέματος είναι πως δε θα πρέπει να τους δίνετε (δίνουμε) σημασία, αυτό το φόρουμ ήταν και συνεχίζει να είναι πηγή γνώσης και βοήθειας για πολλούς (γυρω απο το αγαπημένο μας hobby) και δεν του αξίζει να αμαυρώνετε από ορισμένα περαστικά τρολς.
Τέλος μια ακόμα πρόταση που θα ήθελα να κάνω, προερχόμενη από την όποια μου εμπειρία σε φορουμ, είναι να μην εμπλέκουμε άλλα θέματα σε ένα μονοθεματικό φόρουμ, ειδικά θέματα που θα μπορούσαν να δημιουργήσουν συγκρούσεις (πολιτική πχ). Ναι είμαστε όλοι σκεπτόμενοι ενήλλικες αλλά η διαστρεύλωση του λόγου όταν χρησιμοποιούμε ένα πληκτρολόγιο είναι τρομακτική και μπορεί να προκαλέσει εντάσεις απο το πουθενά (από μια ατάκα για χαβαλέ ας πουμε που στην πραγματική μας ζωη οχι μόνο δε θα μας τσίτωνε αλλα ισως να γελούσαμε κιόλας).
Συγγνώμη αν κούρασα, ελπίζω να είμαστε όλοι εδώ και να τα λέμε σε όμορφο ύφος.
hernesto

Δημοσίευσηαπό hernesto » Δευ Ιουν 11, 2012 1:03 pm

Βρε Μάρκο, τον πανικό σκορπάς. Ούτε όπλο σήκωσε κανένας όπως λες, ούτε δασκαλάκος συμπεριφοράς με το forum για σχολείο το παίζει ο Author, ούτε το forum αυτό είναι επ' ουδενί βιτρίνα επιχείρησης. Πας και πιάνεις τις θέσεις μου και τις τραβάς απ' τα μαλλιά...

Επαναλαμβάνω: ο Author εκτός του ότι μας θεωρεί ώριμους αρκετά για να μη χρειάζεται να το παίζει μπάτσος σε κάθε περίπτωση, είμαστε και φίλοι οι περισσότεροι οπότε δε γίνεται να εφαρμόσει οριζόντια πειθαρχία γιατί θα αποστειρωθούμε!.. Εμείς καλούμαστε να δείχνουμε την έξοδο σε ενοχλητικούς χωρίς να τους πολυταΐζουμε με αντιδράσεις μας. Το ότι λόγω εργασίας του μπορεί να μην έχει το χρόνο να ασχοληθεί επισταμένα με το χώρο είναι επιπλέον δική μου ερμηνεία κι όχι τοποθέτηση του Author!

Για τις απειλές, όπως σας είπα έχω δει χειρότερες. Τσαμπουκάδες του πληκτρολογίου είναι αμέτρητοι και με το που σταθούν άτυχοι να πάρουν καμιά κλήτευση λουφάζουν στο λαγούμι τους. Ακόμα και αν ο Author διέγραφε δια παντός και με tracking έναν χρήστη, η ύπαρξη της απειλής κατά ζωή άλλου χρήστη θα έπρεπε να εξεταστεί με αντιμετώπιση νομική. Τι μπορεί να προσφέρει λοιπόν η αρχική κίνηση ενός admin/mod??? Τίποτα... Μόνο μια πρόσκαιρη ικανοποίηση στον θιγόμενο, ο οποίος κατά την άποψή μου καλού-κακού θα έπρεπε να εξετάσει τα ένδικα μέσα που δικαιούται.

Όταν λες εκ συστήματος διάλυση τι εννοεις; Ότι την "έχουν πέσει" στο forum διαφθορείς να το καταστρέψουν; Χαλαρά είχαμε έναν τυπάκο κάθε χρόνο να κάνει την περατζάδα του; Σιγά τα νέα και σιγά το γενικευμένο φαινόμενο. Από την άλλη, η αδιαφορία των παλαιότερων αναγνωστών δεν έχει να κάνει με το χώρο και τους συμμετέχοντες σε αυτόν, αλλά με το ότι μάλλον εξ αρχής δεν τους ταίριαζε ή συμβιβάζονταν με συμπεριφορές και πρακτικές. Από όσους προσωπικά γνωρίζω οι περισσότεροι - αν όχι όλοι - συνεχίζουν να παρακολουθούν, απλά απέχουν από την ενεργή συμμετοχή.

Μάρκο, με πολλή ειλικρίνεια σου λέω ότι για αρκετό καιρό παρακάλαγα τον Author να με φορτώσει με την ευθύνη του moderator. Μου φαινόταν αδιανόητο να παρακολουθώ επιθέσεις και χαζοσυμπεριφορές. Μετά όμως διαπίστωσα ότι μια πειθαρχία σοβαρή θα απαιτούσε να έχουμε συζητήσεις αυστηρά politically correct ώστε να μη δημιουργείται η παραμικρή παραξήγηση ή παρερμηνεία διακριτικής συμπεριφοράς. Το forum αυτό δεν είναι τόσο απρόσωπο όσο χρειάζεται για να υπάρχει διαχειριστής... Δυστυχώς!
Medium-thick gauge, soft to mild strength, sweet scents and taste... Oh yeah, that's me smoking my cigar, baby!
http://cigarlounge.gr
Άβαταρ μέλους
capobomba

Δημοσίευσηαπό capobomba » Δευ Ιουν 11, 2012 1:27 pm

η ένσταση του Τάκη ήταν ότι ο οικοδεσπότης έχει φτιάξει ένα σεντόνι με κανόνες που τελικά ο ίδιος δεν τους τηρεί

τόσο απλό είναι το θέμα

δε γίνεται να έχεις disclaimer και να μετά να είσαι Μαχάτμα Γκάντι

αυτό δεν είναι επαγγελματισμός αλλά παζάρι

επαγγελματισμός=συμμορφώνεσαι ή δεν συμμορφώνεσαι

οι υπόλοιποι δηλαδή τι παριστάνουμε?

τους αυλικούς ή τους χειροκροτητές

όσον αφορά κάτι που είπες, για τους παλιότερους αναγνώστες, ότι δε φταίει ο χώρος και οι συμμετέχοντες

σε μένα προσωπικά δημοσίως και ευθέως έχουν πεί ορισμένα καλόπαιδα, πως δεν μπαίνουν επειδή γράφω εγώ

θες να σου παραθέσω ονόματα? να σου θυμίσω διαλόγους?

είμαι σε θέση να γνωρίζω επίσης κάποια άτομα που δε γράφουν επειδή είναι μπάτε σκύλοι αλέστε με τα τρόλ και τις διαγραφές κουτουρού

όλα αυτά μετράνε στο πως αντιλαμβάνεται ο τρίτος, το χώρο

και πόσο λειτουργικός είναι αυτός ο χώρος τελικά. πόσο σε ανεβάζει. ποιά ΑΞΙΑ δίνει στο χόμπι σου

κρατήστε το αυτό και το επαναλαμβάνω

ποια ΑΞΙΑ προσθέτει στην καθημερινότητα σου, το να μπαίνεις στο φόρουμ

άρα δεν είναι θέμα να "σέβεται όλους και να μη διαγράφει", αλλά είναι θέμα ποιά ΑΞΙΑ θέλει να κρατήσει στο φόρουμ μέσα

θέλει την ΑΞΙΑ ερνέστο, τάκη, θέμο, τζίμπο, άρτζι, ρεντ ρούμ, τδκ63, νίκος κλπ

ή θέλει τον Κώστα88, τον καπομπόμπα, το χρονομέτρη, τον μπήξα και τον δήξα???
hernesto

Δημοσίευσηαπό hernesto » Δευ Ιουν 11, 2012 1:31 pm

Μου αρέσει που σε βάζεις ανάμεσα στους "άλλους"... ΧΑΧΑΧΑ!

Καταλαβαίνω τη στεναχώρια και τον εκνευρισμό σου, όμως πλέον δεν το συμμερίζομαι. Πριν την τελευταία μας συνάντηση με τον Author κι άλλους παλιούς θα ήμουν συμπορευόμενος στην άποψή σου. Απλά συνειδητοποίησα ότι στην τελική δεν έχει τόσο μεγάλη αξία. Άποψή μου βέβαια στην οποία διαφωνούμε. ;)

Καλά puffs όπως και νά'χει!..
Medium-thick gauge, soft to mild strength, sweet scents and taste... Oh yeah, that's me smoking my cigar, baby!

Άβαταρ μέλους
General LEE

Δημοσίευσηαπό General LEE » Δευ Ιουν 11, 2012 3:20 pm

Επειδη η σιωπη μου μπορει να παρεξηγηθει η να εκλειφθει ως οτιδηποτε αλλο εκτος απο αυτο που ειναι ,να δωσω δυο γρηγορες απαντησεις :

@ capobomba
http://cigars.gr/forum/viewtopic.php?t=1870
Σου χρειαζεται κι αλλος λογος;
Αν θυμαμαι καλα τοτε ο οικοδεσποτης δεν σε διεγραψε (καλως κατα τη γνωμη μου) οποτε η επιλογη μου ηταν αυτη που τηρω και τωρα , η αποστασιοποιηση.
Αν δε, ακομα αναρωτιεσαι που πηγαν ολοι οι παλαιοτεροι,να σου πω οτι συνεισεφερες κι εσυ το μεριδιο σου :
http://cigars.gr/forum/viewtopic.php?t= ... c&start=15
Συνεχισε τωρα να κανεις τον αυτοκλητο τιμητη,τον αποτροπιασμενο αναγνωστη και τον οψιμο θιγμενο των λεγομενων του Κωστα88.

@ maltakias
Ξερεις καλα οτι οι παρεμβασεις μου μπορει να ειναι ειτε πυροσβεστικες ειτε εμπρηστικοτατες.
Στην συγκεκριμενη περιπτωση θα μπορουσαν να ειναι πυρηνικες τουλαχιστον και για να μην γινουμε εντελως μπου@%$λο ειπα να μεινω απ'εξω.Συνεχιζω να πιστευω οτι ορθως επραξα.
Thank God war is such an awful thing or else we could get fond of it !
Hank Moody

Δημοσίευσηαπό Hank Moody » Δευ Ιουν 11, 2012 6:31 pm

maltakias έγραψε:Πέραν της φιλοσοφικής υφής που τείνει να λάβει η κουβέντα,αντιλαμβάνεσαι φαντάζομαι ότι η απειλή κατά ζωής αποτελεί ποινικό αδίκημα στη χώρα που διαμένουμε έτσι;

Συγνώμη ρε φίλε , αλλά γράφεις κάτι τέτοια και έχεις για υπογραφή σου το μπλογκ σου το οποίο έχει φώτο τους μελιγαλάδες και τα συναφή..εφόσον έχεις βγει φόρα παρτίδα σε τούτο το φόρουμ ως αντιφασίστας , επαναστάτης κτλ μην έχεις την απαίτηση να σε σέβεται ο οποιοσδήποτε(σε εκείνο το πηγάδι σκοτώθηκε κόσμος) και μη το παίζεις θιγόμενος,απειλούμενος και προσβεβλημένος από το αντίπαλο δέος..εφόσον εκφράζεις μία άποψη και ιδεολογία κατά αυτόν τον τρόπο να αναμένεις και τις ανάλογες αντιδράσεις.

Στη συνέχεια, αν ο Κώστας88 επιτέθηκε χρησιμοποιώντας τον πολιτικό του προσδιορισμό χωρίς λόγο και αιτία σε άτομα τα οποία δεν τον έθιξαν πολιτικά τουλάχιστον ,θεωρώ ότι είναι λάθος.

Απλά να σημειώσω ότι διατηρώ μια επιφύλαξη για αυτά που γράφω γιατί δεν παρακολούθησα ακριβώς όλο το σκηνικό της διαμάχης ,των ύβρεων και απειλών.
Rehab is for quitters.
tdk63

Δημοσίευσηαπό tdk63 » Δευ Ιουν 11, 2012 7:05 pm

Ωπα Hank

Θα κάνω εγώ τώρα τον συνήγορο του .... μαλτάκια
Οσες φορές ποστάρισε (αν δεν με απατά η κατά τα άλλα καλή μνήμη μου) αναφέρθηκε σε πούρα, σε γεύσεις, σε malt και τα συναφή (εντός θέματος δηλαδή).
Σε καμμιά περίπτωση δεν εξέφρασε πολιτική άποψη και ιδεολογία, πλην της μοναδικής (διορθώστε με) που αφορούσε προσωπική του εμπειρία, μετά από συγκεκριμένο ταξίδι του και προσωπική εκτίμηση των εμπειριών του.

Όσον αφορά το blog του, είναι προσωπικό, δεν έχει να κάνει με το φόρουμ. Δεν το επέβαλε εξάλου ποτέ. Όποιος ήθελε το διάβαζε, και εάν δεν γούσταρε δεν ξανάμπαινε. Τουλάχιστον το ενημερωνε τακτικά. Όχι σαν τον Ηλία που έκανε δύο χρόνια να γράψει μερικές αράδες :lol: :lol: :lol:

Προσωπικά απέχω αρκετά από τις αντιλήψεις του, τολμώ όμως να πώ, ότι είχα συμφωνήσει σε μέγιστο βαθμό, με την δική του οπτική των πραγμάτων, για το συγκεκριμένο θέμα.

Και τολμώ να πώ ότι με "χάλασε" η εξαφάνιση του.
Μπορεί να "έβλεπα" μόνον τον "κινέζο" 8) (Λη), αλλά πάντα πίστευα ότι παρακολουθούσε αθόρυβα.
hernesto

Δημοσίευσηαπό hernesto » Δευ Ιουν 11, 2012 7:23 pm

Όντως Hank, σε αυτή την παρατήρηση βγήκες off-side... Όσο για τις Πηγάδες και τις Μακρονήσους και τους Λαμπράκηδες, η σύγχρονη ελληνική ιστορία έχει να φαν κι οι κότες - δυστυχώς! :( Ας μην την ανοίξουμε αυτή τη συζήτηση γιατί φοβάμαι ότι μόνο πόνο, δάκρυα και ντροπή φέρνει όχι τόσο για πολιτικούς όσο για ανθρωπιστικούς και εθνικούς λόγους. Το θέμα μας είναι να μάθουμε ότι όπως έχουν τα πράγματα, άλλο από την αυτορύθμιση και τον αλληλοσεβασμό δεν μπορεί να δουλέψει αποτελεσματικά σε αυτή τη διαδικτυακή παρέα... ;)

Άβαταρ μέλους
General LEE

Δημοσίευσηαπό General LEE » Δευ Ιουν 11, 2012 7:25 pm

@ tdk
Θα σου έλεγα τώρα κάτι στα ...κινέζικα , αλλά. 8)
Θα συμφωνήσω όμως μαζί σου σε ότι αφορά την απόσταση του maltakia από αυτό το φόρουμ και των όσων ευαγγελίζεται στο blog του.
Μπορεί να με χωρίζουν μαζί του ο Γράμμος και το Βίτσι αλλά εδώ μέσα τέτοια δικαιώματα δεν έδωσε.
Thank God war is such an awful thing or else we could get fond of it !
tdk63

Δημοσίευσηαπό tdk63 » Δευ Ιουν 11, 2012 7:37 pm

@General
Ξέρεις από καιρό σε καιρό σκέφτομαι αυτές τις δυό ψυχές (ΜΑLT - LEE) και μάλιστα σκεφτόμουν πως θα ήταν να σας άκουγα :shock: :shock: σε κάποιες από τις συναντήσεις και τις συζητήσεις σας. Ειδικά αυτές τις εποχές. Ειδικά για αυτά τα θέματα.
Τον Γράμμο και το Βίτσι ντέ!!
Άβαταρ μέλους
capobomba

Δημοσίευσηαπό capobomba » Δευ Ιουν 11, 2012 7:44 pm

General LEE έγραψε:Επειδη η σιωπη μου μπορει να παρεξηγηθει η να εκλειφθει ως οτιδηποτε αλλο εκτος απο αυτο που ειναι ,να δωσω δυο γρηγορες απαντησεις...

μην ανησυχείς κανείς δεν σε παρεξηγεί

ξέρουμε όλοι ότι είσαι ένα ευαίσθητο αγοράκι με πληγωμένη καρδιά

εγώ προσωπικά δεσμεύομαι δημοσίως ότι δεν θα σου ξαναμιλήσω απότομα, ούτε και θα σε θίξω επί προσωπικού, γιατί τελικά...αποστασιοποιείσαι και σε χάνουμε, και μερικοί ανησυχούν κιόλας....

:lol: :lol: :lol:

ΥΓ...Τάσο δεν πειράζει, αν θελήσεις κάποτε να γίνουμε φίλοι, ξέρεις που θα με βρεις, έστω και με πμ...εγώ θα απαντήσω, στο λέω :wink:
Author
Γενικός επόπτης

Δημοσίευσηαπό Author » Δευ Ιουν 11, 2012 7:52 pm

Φίλες και φίλοι καλησπέρα ,
Με αφορμή τα τελευταία γεγονότα θεωρώ ότι πρέπει να απαντήσω σε μερικές παρατηρήσεις δικές σας .
Γενικά υπάρχει μια δυσφορία απο πολλούς γιατί δεν διέγραψα αμέσως τον Κώστας88 .
Και το εξηγώ : Το ποιό εύκολο πράγμα θα ήταν , να μπαίνω δυο τρείς φορές την μέρα , να βλέπω ποιός άτακτος παραβαίνει τους νόμους , και να αντιδρώ αναλόγως , κάνοντας έντονες παρατηρήσεις και διαγραφές ενίοτε.
Επιλέγω τον άλλο δρόμο . Στις περιπτώσεις που κάποια δημοσίευση έχει ξεφύγει ή πάει να ξεφύγει , διαγράφω μερικά πόστ , και κάνοντας μια γενική παρατήρηση . Είναι σαν να λέω : παίδες έχουμε ξεφύγει , ας επανέλθουμε πάλι . Τις περισσότερες φορές αυτό κάνει όλους μας να κοιταχτούμε , και η πέτρα του σκανδάλου να επανεξετάσει την συμπεριφορά της και να συνεχίσει η ομαλή λειτουργία του φόρουμ.
Στην αντίθετη περίπτωση θα έπρεπε να κάνω και ένα θέμα με τα πέναλτυ του καθενός .. Κίτρινη κάρτα στον τάδε για το πόστ που έγραφε αυτό ... πρόσεχε κύριε τάδε στις 3 κίτρινες αποβάλλεσαι . Αισθητικά μου φαίνεται πολύ τραχύ και άκομψο . Προτιμώ , το ποιό δύσκολο και ποιό επικίνδυνο δρόμο ... της επαναφοράς του μέλους στην ‘κανονική ΄συμπεριφορά με ήπιο και μαλακό τρόπο . Ναι ο τρόπος αυτός δεν πιάνει πάντα , και έχει σαν αποτέλεσμα να θίγονται πολλοί απο ανάγωγες συμπεριφορές .
Πριν έναν χρόνο περίπου έβαλα κάποιους κανόνες συμπεριφοράς , με αφορμή κάποια άλλα γεγονότα στενάχωρα που είχαν συμβεί εδώ μέσα . Ενας κανόνας καινούριος ητανε ότι στο φόρουμ αυτό απαγορεύεται ρητώς κάθε άλλη συζήτηση εκτός απο το πούρο . Στην πραγματικότητα δεν πιστεύω σε αυτόν τον κανόνα , ο οποίος επεβλήθηκε μόνο και μόνο για την ομαλή λειτουργία . Τι δεν θα έδινα , να γινόταν εδώ μέσα μια συζήτηση με θέμα ( άκρως επίκαιρο , και σημαντικό ) : Τι να ψηφίσω ???

Στην τωρινή περίπτωση του Κώστας88 , πολλοί λέτε ότι έχασα χρόνο , και έπρεπε να αντιδράσω αμέσως με την άμεση διαγραφή . Τελικά έχετε δίκιο αλλά απο μέρους μου προσπάθησα να του βάλω λίγο μυαλό . ‘Ετσι ανταλλάξαμε μερικά e-mail , και πάνω που είχε αρχίσει να συμμετέχει με καλή συμπεριφορά , άλλαξε πάλι και τα υπόλοιπα τα γνωρίζουμε . Διαγράφηκε ( για τεχνικούς λόγους δεν έχει γίνει πλήρη διαγραφή ) , συμφωνώ με καθυστέρηση , αλλά όλοι αξίζουμε μια δεύτερη ευκαιρία . Επίσης θα μπορούσα να στραφώ νομικά κατά του ατόμου του και να βγάλω ένα χαρτζηλίκι . Θα κατέστρεφα όμως έτσι ένα παιδί , λερώνοντας το ποινικό μητρώο του . Αν ο Κώστας συμορφωθεί έχει καλώς , αν όχι ας του το κάνει κάποιος άλλος.

Στο δια ταύτα όμως . Στα πλαίσια αναμόρφωσης του σάιτ έχω μερικές σκέψεις που θέλω να μοιραστώ μαζίσας , καθώς επίσης και την γνώμη σας . Η μία σκέψη είναι να κλειδώσει το φόρουμ . Αρκετοί είμαστε , όποιος καινούριος θα γράφεται με ηλεκτρονική συνέντευξη .
Μια δεύτερη σκέψη είναι : δύο επίπεδα χρηστών. Οι καινούριοι οι οποίοι θα βλέπουν και θα μπορούν να συμετάσχουν σε μια ομάδα δημοσιεύσεων , θα υπάρχει μια ομάδα δημοσιεύσεων που θα βλέπουν αλλά δεν θα μπορούν να συμετάσχουν , και μια ομάδα που δεν θα βλέπουν καθόλου .
Οι παλιοί χρήστες ( και όσοι θα παλιώνουν στην πορεία ) θα βλέπουν τα πάντα και θα μπορούν να συμετάσχουν στα πάντα.
Τι λέτε για τα παραπάνω ??????

Τέλος : Φίλε Dims δεν σου έσβησα εγώ το πόστ που αναφέρεις γιατί απλά δεν υπάρχει τεχνικά τέτοια δυνατότητα . Ούτε να σβήσω τα πόστ , ούτε ακόμη και να δώ τα πόστ κάποιου άλλου μπορώ .

Αυτά , καλό βράδυ .
hernesto

Δημοσίευσηαπό hernesto » Δευ Ιουν 11, 2012 8:00 pm

Συμφωνώ, προσυπογράφω και προθυμοποιούμαι εκ νέου για duties αξιαγάπητε Author!

Καλή δύναμη!

Άβαταρ μέλους
maltakias
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό maltakias » Δευ Ιουν 11, 2012 8:00 pm

1) Όποιος θέλει ότι θέλει σχετικά με το blog μου υπάρχει ΤΟ BLOG MOY για να το σχολιάσει

2) Η αναφορά σε -αμφισβητούμενες- ιστορικές στιγμές ή σε μελλοντικές προσδοκίες του καθενός δεν έχουν καμία απολύτως σχέση ΜΕ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΜΟΥ ΠΟΥ ΑΠΕΙΛΗΘΗΚΕ ΕΥΘΕΩΣ,από το ζώον που υπερασπίζεσαι κύριε moody.

Οποιοσδήποτε επιθυμεί να υπερασπιστεί μια ιδεολογία και η επιχειρηματολογία του είναι "θα σε κάψουμε ζωντανό" νομίζω ότι μάλλον δεν κερδίζει οπαδούς.

Ας έλεγε έστω θα κάψουμε όλους τους αριστερούς,τους μαύρους,την υφήλιο,το σύμπαν κ.ο.κ.

Καίγοντας εμένα δεν νομίζω να λυθεί το πρόβλημα.Ούτε της κοινωνίας, ούτε του εγκεφάλου του.

Το πως συζητάω,σε ποιά μέρη με τι επιχειρηματολογία με τι ήθος και ύφος όποιος επιθυμεί μπορεί να το ανακαλύψει γκουγκλίζοντάς με.

Τις ακραίες θέσεις μου όποιος γουστάρει ας τις σχολιάσει στο blog μου,αλλά οι προσωπικές απειλές αποδεικνύουν άλλου ήθους και κυρίως παιδείας ανθρώπους τους οποίους χάρη τους κάνω και να τους σχολιάζω.

Για δε,τη συμπεριφορά μου σε αυτό το φόρουμ προκαλώ τον οποιονδήποτε να με ψέξει.Είναι με διαφορά το φόρουμ στο οποίο μετράω πάρα πολύ ότι λέω,αφού εξαρχής σεβάστηκα τους άτυπους κανόνες συμμετοχής σε αυτό.
De omnibus dubitandum

http://maltakias.blogspot.com/

Επιστροφή σε “Θέματα επικαιρότητας”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες