Αρνούμαι...

Θέματα επικαιρότητας που απασχολούν τον καπνιστή
dims

Δημοσίευσηαπό dims » Δευ Ιουν 11, 2012 8:04 pm

Φιλε Λεωνιδα, απλως για την ιστορια, ολα τα πμ που ειχα ανταλλαξει με το περι ου ο λογος, εξαφανιστηκαν αμεσως μολις επενεβης (και απο τα εισερχομενα και απο τα εξερχομενα), πραγμα που τεχνικα δε μπορω να το εξηγησω.

Αλλα αυτα ειναι ιστορια πλεον 8)
Author
Γενικός επόπτης

Δημοσίευσηαπό Author » Δευ Ιουν 11, 2012 8:11 pm

Φίλε maltakias καλησπέρα .

Αν θές την προσωπική μου άποψη , για τις απειλές , έχουν τόσο αξία όσο και ο αέρας κοπανιστός . Εγώ προσωπικά λυπάμαι τον καημένο τον Κώστα 88 .
Άβαταρ μέλους
General LEE

Δημοσίευσηαπό General LEE » Δευ Ιουν 11, 2012 8:31 pm

Πωπω ,φωτια στα keyboards.
Ενα ενα με τη σειρα.

@ Author
Επειδη ειμαι υπερ της προληψης αντι της καταστολης,συμφωνω με την προταση σου για διαβαθμισμενη προσβαση στο φορουμ.
Τασσομαι στο πλευρο σου και περιμενω την προσκληση σου για εκλογικη συζητηση ,εντος εβδομαδας,σε χωρο της επιλογης σου με οιαδηποτε συνθεση επιθυμεις :lol:
Οσο για τον κανονα που εβαλες αλλα δεν πιστεψες ποτε...ειναι ολοφανερο Κε Λεωνιδα μου,γι'αυτο αλλωστε και παραμενουμε αρκετοι οπως ειπες.

@ maltakias
Δικιο εχεις και συγνωμη που δεν πηρα θεση σε οσα -εμετικα - γραφτηκαν ,συντομοτερα.
Οσο για το blog σου δεν μπορω να σχολιασω εκει γιατι το pc μου αρνειται αυτοβουλως να συνδεθει εκει.Πως το λενε...blog-αρει :lol:

@Μαρκο
Μαρκο,αστο ετσι οπως ειναι,τουλαχιστον δεν τσακωνομαστε.
(προσπερνω τα περι ευαισθητου αγοριου κλπ προβοκατορικα πλατσουρισματα)
Να'σαι καλα.

@ tdk
Εχω επανειλλημενα προτεινει αυτες οι συζητησεις που φανταζεσαι να κοπουν σε dvd και να κυκλοφορησουν σε κλειστο κυκλο,χερι με χερι αλλα συναντω αρνησεις και ενστασεις περι πνευματικων δικαιωματων απο τον συνομιλητη :lol: :lol:
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ να φανταστεις τι γινεται καθε φορα,μιλαμε για ονειρικες στιγμες αντιπαραθεσης διανθισμενες με πολιτικα τσιτατα,ευφυολογηματα,χαριτωμενιες και σωτο απο μπολικα μπινελικια.
Στο δε Γραμμο και Βιτσι ( αγαπημενο topic ) ,ευτυχως παρεμβαινουν οι ψυχραιμοτεροι (κοινως,ο "μεσαιος χωρος" :wink: )
Thank God war is such an awful thing or else we could get fond of it !
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Δευ Ιουν 11, 2012 8:39 pm

αν φανταζόμουνα ότι έστω και "κατά διάνοια"
αυτή η "ξινή βόλτα" Unter den Linden
θα άπλωνε στις ταράτσες της μικρής πουροχώρας μας
τέτοια σεντόνια αντιπαράθεσης
με ανεξίτηλα σημάδια πάνω τους
από παλιούς "ανεκπλήρωτους έρωτες" και "άσβεστα πάθη"
θα σώπαινα πάραυτα

αυτοτιμωρούμαι τώρα, καπνίζοντας το τελευταίο (limited)
ντομένικο τσορτς-ill

ας πάρουμε τα θετικά όμως...
επανα-προς-δι-οριστήκαμε
και το σέικερ κούνησε (ξανά) τα γράδα στο βαρέλι
(να 'ναι καλά ο νοικοκύρης)

και για να προβοκάρω το λεχθέν υπ' αυτού (υπό μορφήν ευχής)
περί "ψήφου" κλπ
δηλώνω ευθαρσώς και μετά παρρησίας
πως, ψηφίζω δαγκωτό cigars.gr

και φυσικά, ΔΕΝ ΑΡΝΟΥΜΑΙ, πλέον...
Άβαταρ μέλους
maltakias
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό maltakias » Δευ Ιουν 11, 2012 8:57 pm

Εύχομαι κι άλλοι αρνητές και "αρνητές" να μεταστραφούν στο μέλλον.

Εις το επανιδείν.

υ.γ. Καταπληκτική η φετινή limitada της Ramon Allones κι ακόμα κουβέντα δεν έχετε πει.
De omnibus dubitandum

http://maltakias.blogspot.com/
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Δευ Ιουν 11, 2012 9:02 pm

συγχωρείσαι, ως "απέχων"

http://www.cigars.gr/forum/viewtopic.php?t=2063
Άβαταρ μέλους
capobomba

Δημοσίευσηαπό capobomba » Δευ Ιουν 11, 2012 9:10 pm

General LEE έγραψε:@Μαρκο
Μαρκο,αστο ετσι οπως ειναι,τουλαχιστον δεν τσακωνομαστε.
(προσπερνω τα περι ευαισθητου αγοριου κλπ προβοκατορικα πλατσουρισματα)
Να'σαι καλα.

δεν ψάχνομαι να τσακωθώ με κανέναν

θα έπρεπε κάτι να σου λέει, ότι στις προκλήσεις απαντώ με χιούμορ

έτσι είναι τα φόρουμ, κλαίμε και γελάμε καθημερινά και η ζωή ομορφαίνει

αν υπάρχουν και 5 βασικοί κανόνες και τηρούνται, τότε δεν θα υπάρχουν και παρεξηγήσεις

οι οποίες κατά βάση είναι θέμα υποκειμενικής στάσης απέναντι στα πρόσωπα και τα πράγματα

....and so on 8)
Hank Moody

Δημοσίευσηαπό Hank Moody » Τρί Ιουν 12, 2012 12:47 am

maltakias έγραψε:1) Όποιος θέλει ότι θέλει σχετικά με το blog μου υπάρχει ΤΟ BLOG MOY για να το σχολιάσει

2) Η αναφορά σε -αμφισβητούμενες- ιστορικές στιγμές ή σε μελλοντικές προσδοκίες του καθενός δεν έχουν καμία απολύτως σχέση ΜΕ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΜΟΥ ΠΟΥ ΑΠΕΙΛΗΘΗΚΕ ΕΥΘΕΩΣ,από το ζώον που υπερασπίζεσαι κύριε moody.

Hank Moody έγραψε:Απλά να σημειώσω ότι διατηρώ μια επιφύλαξη για αυτά που γράφω γιατί δεν παρακολούθησα ακριβώς όλο το σκηνικό της διαμάχης ,των ύβρεων και απειλών

Επειδή είμαι και εγώ πατέρας σε καταλαβαίνω (και να μην είχα παιδιά δλδ), από μια άλλη μεριά όμως είναι κάποια πράματα που θα ήθελα να συζητήσω μαζί σου..όταν ηρεμήσουν τα πράματα θα σου στείλω πμ.
Rehab is for quitters.
Άβαταρ μέλους
v_panos

Δημοσίευσηαπό v_panos » Τρί Ιουν 12, 2012 1:18 am

Ένα θέμα που έγινε τελικα η αφορμή να ανανεωθεί Ίσως το φόρουμ και να έρθουν αυτοι που ενδιαφέρονται για το πουρο ποιο κοντα:) καθε εμπόδιο σε καλο που λενε...

Δεν πρόλαβα να διαβάσω Ούτε Εγώ τι έγινε πριν την διαγραφή Αλλα σίγουρα θέματα που δεν ειναι Για το πουρο και οτι το πλαισιώνει ειναι ασχετα και αχρείαστα ειδικα πολιτικά ακόμη χειρότερα.(κρίνοντας απο το θέμα/τίτλο δηλαδή το θεώρησα πολιτικό)
Ενα τόσο "εξειδικευμένο" φόρουμ νομίζω εκτός απο κάποια ειδικα θέματα καλα ειναι να κρατάει την θέμαΤολογια του σχετικά σταθερή.
(σε οποιαδήποτε Αλλα φορούμ είμαι μέλος Έτσι γίνεται) Ίσως εθελοντικά ένας moderator θα ήταν καλο...και ας μην χρειαζόταν ποτε:)

Τώρα σαν νέος εδω διαφωνω με το διαχωρισμό του φόρουμ Κατα την ταπεινή μου άποψη,γιατι υπάρχουν άτομα που πραγματικα θέλουν να μάθουν απο τους παλιότερους και δεν ειναι λες και συναντάς στο καπνοπολειο πολλα άτομα για να ανταλλαξεις απόψεις οπότε αυτη η ανταλλαγή απόψεων έχει μεγάλο όφελος ειδικότερα σε ποιο νέους στο πουρο.

Αφου το φορούμ πρόσφερει μια τυπικη ανωνυμία και άνεση να ρωτήσεις κάτι που Ίσως απο κοντα να δυσταζες ας το χρησιμοποιήσουμε για καλο αυτο κ οχι για απειλές και ψηφιακές μαγκιες...

Αυτά απο μένα...άτιμη αϋπνία.......
Άβαταρ μέλους
capobomba

Δημοσίευσηαπό capobomba » Τρί Ιουν 12, 2012 7:36 am

Author έγραψε: Το ποιό εύκολο πράγμα θα ήταν , να μπαίνω δυο τρείς φορές την μέρα , να βλέπω ποιός άτακτος παραβαίνει τους νόμους , και να αντιδρώ αναλόγως , κάνοντας έντονες παρατηρήσεις και διαγραφές ενίοτε..

ακριβώς αυτό χρειάζεται να κάνεις

τα υπόλοιπα που γράφεις ότι θες να κάνεις (διζωνικό φόρουμ και ελεγχόμενες εγγραφές) είναι αχρείαστα και εκ του περισσού (όχι του Περισσού :lol: )

και μπλέκουν την κατάσταση

το πνεύμα στο οποίο μίλησα αφορούσε τη φροντίδα του φόρουμ και την παρουσία σου σε αυτό. όχι σε περισσότεροες δικλείδες ασφαλείας

η λύση ΠΑΝΤΟΤΕ είναι το "άνοιγμα" και όχι το "κλείσιμο"

άνοιγμα όμως σωστό, με προϋποθέσεις και αυστηρότητα, με όρια και σεβασμό, όχι ανεξέλεγκτες καταστάσεις

:wink: καλημέρα :D
Άβαταρ μέλους
maltakias
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό maltakias » Τρί Ιουν 12, 2012 8:19 am

Hank Moody έγραψε:από μια άλλη μεριά όμως είναι κάποια πράματα που θα ήθελα να συζητήσω μαζί σου

Και ποιος σου είπε ότι θέλω να τα συζητήσω εγώ μαζί σου.
De omnibus dubitandum

http://maltakias.blogspot.com/
Άβαταρ μέλους
ChristosG

Δημοσίευσηαπό ChristosG » Τρί Ιουν 12, 2012 6:46 pm

συμφωνω κι εγω μαζι σου, σπιτονοικοκυρη μας και νομιζω πως καλυτερο θα ηταν να συνδιαστουν οι 2 ιδεες.
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι.

Επιστροφή σε “Θέματα επικαιρότητας”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες