Πουρίων 2016

Θέματα επικαιρότητας που απασχολούν τον καπνιστή
Άβαταρ μέλους
jimbo

Πουρίων 2016

Δημοσίευσηαπό jimbo » Τετ Φεβ 17, 2016 3:04 am

Κυρίες και κύριοι καλημέρα σας,

Σας ομιλώ σήμερα, από το γεμάτο αυτό θέατρο, που έχει φορέσει τα καλύτερά του, και λάμπει μέσα από τα κόκκινα βελούδα.
Όπως σίγουρα γνωρίζετε από την πρόσκλησή σας, ο κώδικας ενδυμασίας εφέτος είναι απλά black tie event αντί για τα προηγούμενα white tie events.
Περίεργες οι εποχές που βιώνουμε, ας μην προκαλέσουμε μέσα από τα λευκά ημίψηλα και παπιγιόν :lol:
Νιώθω τυχερός που φέτος θα είμαι εγώ αυτός που θα συνεχίσει -άλλη- μία παράδοση που έχουμε φτιάξει, και καλά κρατάει από το 2012!
"Θεματοφύλακας" είναι ο Αργύριος "Argi", αλλά τον έχουμε χάσει δυστυχώς.
Ελπίζω να είναι καλά και να χαίρει άκρας υγείας.

Για τα καινούργια μέλη μας, ή και τα παλιά, που θέλουν να πάρουν μία γεύση από τα προηγούμενα, ας τα δουν εδώ. Αδυνατώ να εντοπίσω του 2013. Ίσως και να μην είχαμε κάνει. Πραγματικά δεν ενθυμούμαι.

http://cigars.gr/forum/viewtopic.php?f=8&t=2349
http://cigars.gr/forum/viewtopic.php?f=8&t=2803
http://cigars.gr/forum/viewtopic.php?f=8&t=2973&hilit=%CF%80%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%AF%CF%89%CE%BD

Μετά λοιπόν από τις εισαγωγές, παραδίδω το βήμα ετούτο στο επόμενο μέλος που θέλει να ξεκινήσει το πιο εορταστικό και επίσημο event. :D
Σας θυμίζω, πως κάθε μέλος μπορεί να δώσει αλλά και να παραλάβει πολλά βραβεία!
Βλέπω πως με μεγάλη μου χαρά στις πρώτες θέσεις βρίσκεται ξανά για φέτος ολόκληρο το 12μελές μπαλέτο, καθώς και όλες οι δεσποινίδες της Jimboular Logic, που όπως πάντα έχουν πάρει ολιγοήμερη άδεια, με σκοπό να ετοιμάσουν την γκαρνταρόμπα τους.
Τελευταία εργασία τους, ήτο η καταμέτρηση των... γεύσεων του επίκουρου του σπέσιαλ!
Καλή μας αρχή :D
Εικόνα

Εδώ βλέπετε κάποιες από το μπαλέτο, να κάνουν πηγαδάκι γύρω από την -εννοείται- miss February που έχει την τιμητική της τον μήνα ετούτο :lol:
Εικόνα

Εδώ επίσης μπορείτε να δείτε ΟΛΕΣ τις κυρίες της Jimboular Logic, στα καλύτερα ενδύματα
Εικόνα

Επίσης, όπως και πέρυσι, πριν τις παρουσιάσεις ακούγεται πάλι το συγκεκριμένο τραγούδι, αυτή τη φορά από την ανεπανάληπτη Suzan Erens.
https://www.youtube.com/watch?v=l8yCrpFXr5Q
ο bimbo θυμωμένος ντηλιτάκιας γκρινιάρης γκαντεμόσαυρος ντίρλας τζαζίστας ιεροεξεταστής.
-----------------------
Σήμερα έκλεισε ΑΚΡΙΒΩΣ ένας χρόνος από πέρσι τέτοια μέρα. Θα πιω.
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Re: Πουρίων 2016

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Τετ Φεβ 17, 2016 11:34 am

καλημέρα, ε ρε γλέντι που έχει να γίνει... 8)

Δημήτρη το '13 δεν έγινε απονομή "Πουρίων" (το ξεχάσαμε?) :roll:

α ρε τρελο-argi, πού να γυρνάς ρε ψυχή...
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Τετ Φεβ 17, 2016 2:08 pm

Εικόνα

να αρχίσω εγώ λοιπόν με κάποιες απονομές…

πουρίων εξαφανισμένου φίλου που μας λείπει: Δαρβίνος
πουρίων «απ’ ότι θυμάμαι ήλθον-είδον-απήλθον-ξαναήλθον-ξανααπήλθον»: Ocelot
πουρίων καλύτερο ίσιωμα με πιστολάκι φορώντας trendy colored boxerάκι: Alex47-1
πουρίων αξέχαστου Που-Σου-Κου: 11-13 Δεκεμβρίου 2015
πουρίων «αντι-Svensk» (καθιερώνεται από φέτος): κα Γεωργία
πουρίων «wish you were here»: Author για δεύτερη συνεχή χρονιά
πουρίων thread που άνοιξε τις πύλες σε νέο αίμα: πρόβλημα εγγραφής νέων μελών
πουρίων μυστηριώδους μέλους: GiampaNtampaNtou
πουρίων νέου πιο ένθερμου fan των Diplo II: Jimbo
πουρίων τιμής ένεκεν: argi
πουρίων σιγανοπαπαδιάς (περσινός τίτλος) που έγινε μητροπολίτης: Nikos doc
πουρίων ταχύτερης τσαντίλας με αναψοκοκκίνισμα που ευτυχώς δεν κρατάει πολύ: Nickos H
πουρίων καλλιτεχνικών διασυνδέσεων: Petran
πουρίων ρούκι που έπαιξε από τον πρώτο χρόνο σε all star game: Harmonica
πουρίων μαζί δεν κάνουμε και χώρια δεν μπορούμε: Kostashabanos
πουρίων ήρεμης δύναμης: v_Panos
πουρίων έφυγες νωρίς (απ’ τη γειτονιά): Greg
πουρίων σθεναρότερα αντιστεκόμενου στη διαφθορά (μέχρι στιγμής): Fairlight
πουρίων λες και γνωριζόμαστε χρόνια: Haris_g
πουρίων σιγανό ποταμάκι: tliotis
πουρίων Φίλιππα & Ναθαναήλ: Tommi & Goutsou
πουρίων πουλάκια ξένα ξενιτεμένα: Trendy-Greekos
πουρίων συντροφικότητας και ανιδιοτελούς ακομπλεξάριστης τρελοπαρέας: cigars.gr
Άβαταρ μέλους
goutsou

Δημοσίευσηαπό goutsou » Τετ Φεβ 17, 2016 5:06 pm

Τάκης έγραψε:πουρίων Φίλιππα & Ναθαναήλ: Tommi & Goutsou

Εικόνα

Να σαι καλά ρε Τάκη! :D :lol: :D
“The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.”
Stephen Hawking
Άβαταρ μέλους
Fairlight

Δημοσίευσηαπό Fairlight » Τετ Φεβ 17, 2016 5:14 pm

Ευχαριστώ Τάκη!

Σε μερικά πρέπει να μπαίνει και το κατάλληλο sountrack όμως. Πχ
https://www.youtube.com/watch?v=deXt2lk ... r_embedded
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Τετ Φεβ 17, 2016 5:18 pm

άπαιχτο! :lol: (η μια χορεύτρια από το μπαλέτο είναι κοκκινομάλλα)

ορίστε και η ελληνική βερσιόν του "El Bimbo"
https://www.youtube.com/watch?v=3qCTDTlz490
Άβαταρ μέλους
Nickos H

Δημοσίευσηαπό Nickos H » Τετ Φεβ 17, 2016 6:00 pm

Μου έφτιαξες το κέφι Τάκη.. :lol:

Πουρίων καλύτερης παρέας : Λέσχη Λίμνης Πλαστήρα (δεν αντιγράφεται)
Πουρίων art photography : v-panos (γιατί είναι καλλιτέχνης)
Πουρίων μασαμπουκιστή της χρονιάς : Alex46 (γιατί τρώει το αρνί ολόκληρο και το σκοινί που το είχανε δεμένο)
Πουρίων Hemingway : Svensk (για αυτό που γράφει και περιμένουμε όλοι να διαβάσουμε)
Πουρίων όφωνο της χρονιάς : Petran (γιατί έχει σκαρώσει σπουδαία πράματα)
Πουρίων τα πάντα ρει : Jimbo (ο αγαπημένος μου Μήτσουλας αγάπησε το diplo)
Πουρίων θα μας τρελάνεις με τις τιμές που αγοράζεις : Haris g (θα μας αναγκάσεις για εκδρομή-πλιάτσικο στην Κύπρο)
Πουρίων t(r)endy boy : Trendy (μας λείπεις)
Πουρίων A/A στην πρωινή φρουρά πάρε 10φ : Author
Πουρίων τοκιστή σουλατσαδόρου δοκιμαστή και τορσεδόρου : Nikos Doc (γιατί έχεις κάνει το γύρο του κόσμου μ΄ένα πούρο στο στόμα ψηλέ μου)
Πουρίων άμεσης δράσης & αντίδρασης : Tliotis (γιατί μπήκες σωστά και δυναμικά στο κλίμα daffy)
Πουρίων Μεγάλου Μάγιστρου του Τάγματος των Ιπποτών της Λ.Π. : Τάκης ( Sir σε λένε , Don σε λένε ότι και να σου πουν και πάλι λίγο θα είναι)
Πουρίων μη με ζορίζετε γιατί θα φύγω για Τρίκαλα : Greg (κατέβα μέχρι Κάλαμο)
Πουρίων γυναικείας παρουσίας : εξ αδιαιρέτου σε Κατερίνα,Μαργαρίτα,Γεωργία,Διονυσία και Έλενα (γιατί όχι μόνο δεν γκρινιάζουν αλλά καπνίζουν και τίποτα)
Πουρίων ανερχόμενο αστέρι : Harmonica ( κουμπαριώ ότι βάλεις πάει - όχι vsop όμως)
cigarsforum.gr
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Τετ Φεβ 17, 2016 6:05 pm

:lol: :lol: :lol: :lol:

ωραίος και ορεξάτος ο κρητικός μας! :D
Άβαταρ μέλους
Haris_g

Δημοσίευσηαπό Haris_g » Τετ Φεβ 17, 2016 6:18 pm

Πρεπει να οργανωθω για τα βραβεια, να βαλω τα καλα μου, να κατσω μπαλκονατα και να σκεφτω πιο θα βραβευσω.... Παντως πρωτη φορα λαμβανω μερος πιο... Ενεργα και αγχωθηκα 8) θελω κοκκινομαλλα σγουρομαλλα (αφρο) για απονομη :roll:
Μια Slenderella την ημέρα, τον γιατρό τον κάνει πέρα!!!
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Τετ Φεβ 17, 2016 7:33 pm

Εικόνα

βραβείο πουρίων της πιο αδυσώπητης, αβυσσαλέας, απόλυτης, απροκάλυπτης
ανεξάντλητης, ανήθικης , επικίνδυνης, μαύρης, ολοκληρωτικής, αμετανόητης, βδελυρής
αδίστακτης, αμαρτωλής, αδιόρθωτης, αναίσθητης, ανερυθρίαστης, ανεπαίσχυντης, ανίκητης
άπονης, απτόητης, αργυρώνητης, ασύλληπτης, ατιμώρητης, ασυνείδητης, ατέρμονης
βάρβαρης, βιτσιόζας, αγιάτρευτης, διαγαλαξιακής, διχαλωτής, έκπτωτης, εγωκεντρικής
μισαλλόδοξης, εκδικητικής, εκτρωματικής, εκφυλιστικής, δαιμονικής, εξόφθαλμης, ηδονιστικής κλπ. κλπ.
διεφθαρμένης ΔΙΑΦΘΟΡΑΣ…

απονέμεται κυρίες & κύριοι στον…

Εικόνα

…S v e n s k 8)
Άβαταρ μέλους
jimbo

Δημοσίευσηαπό jimbo » Πέμ Φεβ 18, 2016 7:46 am

Παίρνω το σοβαρό μου ύφος (λέμε τώρα :lol: ) και ανεβαίνω πάνω στη σκηνή!
Βάζω το χέρι μου στο αυτί, για να ακούσω τις groupies να φωνάζουν από κάτω ρυθμικά και δυνατά το El Bimbo :lol:
Ξανακουρδίζω προσεκτικά το μπάσο μου. :shock:

Όχι συγγνώμη, ξεχάστηκα. Συνήθεια βλέπετε. Δεν είναι συναυλία αυτή :lol:
Θα ανεβαίνουν σε πεντάδες τα "Πουρίων" μου :D

Πουρίων "Ζάχος Χατζηφωτίου"
Δε θα μπορούσα να ξεκινήσω από κάπου αλλού!
Argi!

Πουρίων "Duracell"
Ποιος δε σταματάει με τίποτα, ό,τι και να γίνει να γράφει και να προσφέρει στο φόρουμ;
Ναι καλά καταλάβατε. Ο Αδελφός Τάκιος!

Πουρίων "Loyal Customer"
Αυτό πάει στον Άλεξ για την αγάπη του στα Bolivar. Μιλάμε για αιώνιους όρκους αγάπης :D

Πουρίων "Antivirus"
Πάει στον απίστευτο Χάρη, για τον "ιό" που έφερε στο κόσμο!
Να είναι πάντα υγιέστατος φίλε μου! :D

Πουρίων " Καλυτερότερο απόσταγμα"
Ασυζητητί φέτος η βράβευση πάει στο ΝίκοΗ για το μοναδικό, απίστευτα σπάνιο γοητευτικό και καραμελένιο VSOP :lol:

Εννοείται πως έχουμε και συνέχεια τις επόμενες μέρες.
Μη τα πάρω όλα μονοκοπανιά, να κινείται το θέμα λίγο 8)
ο bimbo θυμωμένος ντηλιτάκιας γκρινιάρης γκαντεμόσαυρος ντίρλας τζαζίστας ιεροεξεταστής.
-----------------------
svensk

Δημοσίευσηαπό svensk » Πέμ Φεβ 18, 2016 3:47 pm

Ετοιμαζω τα δικα μου βραβεια... :twisted:
Άβαταρ μέλους
harmonica

Δημοσίευσηαπό harmonica » Παρ Φεβ 19, 2016 12:49 am

Φορώντας το καλύτερο μου χαμόγελο και ρούχα αστραφτερά ανεβαίνω στην σκηνή για τα πρώτα βραβεία της καριέρας μου..
είμαι συγκινημένος και στρεσαρισμένος..

Λοιπόν ξεκινάμε..
Μουσική παρακαλώ,να παίζει χαλαρά..

Πουρίων Στέγασης & Φιλοξενίας.στον author
Eνα ευχαριστώ στο Λεωνίδα για την διαμονή και φιλοξενία ολα αυτά τα χρόνια παρόλο τη έλλειψη καινούργιων ιδεών και μιας μοντέρνας αντίληψης.Θέλουμε μια ανακαίνηση νομίζω :roll:

Πουρίων παρέας.στην Λ.Π
Σε όλους εσάς απο τον πιο παλιό εως νεότερο μέλος,απο τον πιο τακτικό και καθημερινό έως το πιο μυστηριώδη(Τάκη η μαντεψιά σου για τον GiampaNtampaNtou ειναι θεική) μέλος όλα αυτά τα χρόνια γιατί μοιράστηκαν,μοιράζονται τα ίδια πάθη και τις ίδιες λόξες

Πουρίων AFICIONADO. στον Δον ή Ντον ή Sir ή Mesie ή απλά Τάκη
στον άνθρωπο όπου η πείρα,η γνώση,η έμπρακτη αγάπη του για το πούρο εμπνέει και αποπνέει σεβασμό σε όλους τους μοναχούς της μονής.Είναι ο ηγούμενος της Μονής και της Λ.Π.Είναι εκείνος που γουστάρω να διαβάζω γιατι με εμπνέει ο τρόπος που γράφει και που πάντα βρίσκει 5 γεύσεις παραπάνω απο όλους μας.Είναι απο τους λόγους χωρίς να του το έχω πεί ποτε που προσπάθησα πρίν απο σχεδόν ένα χρόνο να γραφτώ.

Πουριών Connoisieur τσίπουρου,μπύρας,ρουμιού,bolivarakia,chef για πάρτι του,αλητήριου μαλλιά.στον Alex46
στον άνθρωπο με τις χίλιες και 1 γνώσεις σχετικά με τα σταφύλια,τα τσίπουρα,τα ρούμια,τους ζύθους,τους μεζέδες,τα οστρακοειδή,τα στρείδια,τα μύδια,τα ψάρια,τα κρέατα,τα ζαμπόν,τους παστουρμάδες,τους καβουρμάδες και γενικά ότι ανήκει στην μαζική εστίαση.Ορκισμένος οπαδός του ρουμοτζόγου και των Bolivar.Tο αγαπημένο παιδί του μπάρ και της ταβέρνας.Ο άνδρας με την χαμηλή ενσταντική φωνή :lol:

Πουριών Γκρινίαρη,αντιδραστικού,ντίρλα,γκαντεμόσαυρου,τζαζίστα,Μεγιστάνα και ιδρυτή της Jimboular Logic
.στον Jimbo ή Bimbo
O άνθρωπος παράδειγμα προς μίμηση για όλους.Δεν του αρέσει τίποτα,τα κράζει όλα,όλα του φταίνε,πίνει,μεθάει,καπνίζει,ρεύεται,είναι γυναικάς,προκαλεί τα βλέματα με μια κόκκινη Ferrari και μια BMW για ξεκάρφωμα,είναι ιδρυτής του ομίλου Jimboular Logic και τα κάνει όλα με το πάτημα ενός κομπιού.Παρόλο αυτά απο κοντά είναι ένας απλός,ευγενικός,καθημερινός άνθρωπος.Είναι εκείνος που αντεί για νερό πίνει bourbon και αντι για bolivar belicosos κάνει marboro.Το τελεύταιο είναι και ο λόγος της έχθρας με τον Αλέξιο :mrgreen: :mrgreen:

Πουριών Διαφθοράς & Θρησκευμάτων.στον Svensk ή Viking ή Σουηδό
Είναι εκείνος που όταν γράφει κάτι 15/10 φορές :!: :!: γελάω και ξανά γελάω και ξανά γελάω.Αν και δεν τον έχω συναντήσει ποτές κάπου στην μονή(καθ'οτι εκτείνεται σε πολλά στρέμματα) θεωρώ ότι είναι ιδιαίτερα έξυπνος,ατακαδόρος και ετοιμόλογος άνδρας πέρα της εξωτερικής του ομορφιάς και της σεξιστικής του αντίληψης. :mrgreen: Είναι ακόμα εκείνος όπου δεν τον εκφράζουν μαρτυρικές αντιλήψεις.Πίσω από κάθε μία δολοπλοκία κρύβεται αυτός ο υπέροχος άνδρας,του αρέσει..και μας αρέσει

Πουρίων στον άλλο connoisieur των malt & λοιπόν νησιωτικών συμπλεγμάτων.τον Nikos doc ή Ψηλό ή Ramonakia
Ότι θες να μάθεις για ότι αφορά το ουίσκι εδώ αυτός είναι ο άνθρωπος σου.Αστείρευτη πηγή γνώσης με χαρισματική μεταδοτικότητα.Τα ξέρει όλα και τα πίνει όλα :P χειμώνα-καλοκαίρι.Γουστάρει δυνατές γεύσεις και απο πούρα συνδυάζει και κουβανέζικα και Νοn αλλά και μόνο Ramon να του δώσεις θα ήταν σε eldorado mood συνεχώς.Σε όλες τις συναντήσεις μας συνεχώς επισκιάζει το team λόγω ύψους.Είναι ακόμα ιδιοκτήτης ενός τετράποδου μαλιαρού τέρατος σε σώμα κουταβιού,το οποίο φυλάει την πύλη της μονής αλλ'α κανείς δεν το έχει αντικρίσει απο κοντά.

Πουρίων Κρητικής λεβεντιάς και παρουσιαστικού .στον Nickos h
Όταν τον βλέπεις παίρνεις μια γεύση,αλλά όταν μιλάει και συζητάει είσαι σίγουρος.Τα λέει χύμα και τσεκουράτα και είναι άνθρωπος όπου όταν είναι κάτι να σου πεί δεν θα κολώσει.Είναι εκείνος που καθιέρωσε το vsop στο τραπέζι μας :lol:

Πουρίων Pop-Corn .στον αηδό Petran ή Πέτρο
Ο καλλιτέχνης όπου είχα την τιμή να καθίσω μαζί του σε μια ταβέρνα και να πιώ ένα τσίπουρο.Ο νεός τροβαδούρος του έρωτα.Ακόμα τον θεωρώ ματά τον Sir τον πιο ταλαντούχο αρθρογράφο και reviewer στην μονή.Τι να πώ άλλο για αυτόν τον εξαιρετικό νέο :mrgreen:

Πουρίων Michelin-Πουροφωτογραφίας.στον V-Panos
Ο φωτογράφος που με ενέπνευσε να ακολουθήσω αυτόν το ιδιαίτερο χόμπυ στη μονή.Η οπτική του με συνεπαίρνει και όλες μα όλες οι φωτογραφίες του μιλάνε.Απο ότι θυμάμαι του είχα πεί ότι δεν ξανά σχολιάζω φωτογραφία του γιατί απλά ήταν τέλεια μέχρι να κάνει την υπέρβαση..Δουλεύει και εμφανίζετε συνήθωςτις πρώτες πρωινές ώρες

Πουρίων Μου αρέσει να μην λέω πολλά ή Pour-Lax.στον Kostashabanos
Είναι εκείνος όπου κυκλοφορεί στην μονή αλλά κανείς δεν τον έχει δεί ποτέ.Ο άνθρωπος αυτός έχει γνώσεις αλλά δεν του αρέσει να λέει πολλά,αλλά πάντα εννοεί πολλά.Είναι μια ιδιαίτερη αλλά απαραίτητη πινελιά στην Λ.Π

Πουρίων Μας άνοιξες τα μάτια.στον κύπριο Harris_g
Ο άνθρωπος μας άνοιξε τα μάτια και συνεχίζει να μας δίνει πληροφορίες για τον πλούτο που τόσο καιρό αγνοούσαμε.Δεν μένει κοντά μας αλλά σε 1 παράρτημα μας σε ένα νησί.Είναι εκείνος που μας τσιγκλάει συνεχώς και εμείς δεν..Είναι ευτυχής χαζομπαμπάς και του πάει πολύ

Πουρίων Rafael Gonzalez .στον Greg
Ο Γρηγόρης είναι απο τους πιο σθεναρά,επίμονους αλλα και αμετανόητους Rafael Gonzalakides και ειδικά στην Panatela extra οπαδούς.Μάθαμε πριν λίγο καιρό ότι η φάμπρικα της R.G στην Κούβα έχει υψώσει δίπλα στην σημαία της,την φωτογραφία του Γρηγόρη με βλέμα αγέρωχο και με ένα πούρο στο στόμα.Κάθε πρωί ο διευθυντής κάνει 3 δεήσεις,γονατίζει και λεέι μια προσευχή για τον ευεργέτη Ελληνα όπου κάθε χρόνο τους αποφέρει χρήματα και αναγνώριση.Ο Έλληνας αυτός aficionado έχει ορκιστεί αιώνια πίστη σε αυτή την μπράντα και ώς ευγνωμοσύνη του στέλνουν κάθε χρόνο μια κούτα με εκλεχτά καπνά καθώς και την ετήσια φωτό όλων των εργαζομένων μαζί με τον διευθυντή στην αυλή του κτιρίου.Φήμες λένε ότι η φωτό τραβιέται με σελφομπάστουνο :lol: :lol:

Πουρίων Τραπεζίτης .στον Rigeliano
Γιατί ήταν ο πρώτος που μου έστειλε μν και με ρώτησε για τα bolivar inmensas.Eίναι ο άνθρωπος που χειρίζεται τις offshore του Jimbo και εκείνος που παίζει τις μετοχες της Λ.Π.Ακόμα μου προκαλεί θαυμασμό που βρίσκει τον χρόνο και την αντοχή για τους μαραθωνιούς :lol:

Πουριων ξενιτιας.στον Trendy
Mου αρέσουν οι αποψείς του και οι ανταποκρίσεις του απο έξω.Να είναι καλά και χαίρετε την οικογένεια του

Πουρίων Nonakia & Αγωνιστή .στον Tommi
O άνθρωπος που θέλησε να κάνει ''μπίζνα'' μαζί μου χωρίς να με ξέρει και χωρίς να έχει βεβιαώσεις.Είναι πρόθυμος για το οτιδήποτε.Οι γνώσεις του με κάνουν να απορώ,ειδικά για τα Νοn και ο αγώνας του όλα αυτά τα χρόνια να μάθει τι αξίζει,τι αυτό,τι εκείνο,είναι πραγματικά αξιόπροσεκτες.Θεωρώ ότι ο Θωμάς είναι ο μέτρ των Non όπως ο Τάκης των κουβανέζικων

Πουρίων Τάξης & Ασφάλειας,κοιμόμαστε με τις πόρτες ανοικτές.στον Tliotis ή Duffy ή Harlea
Απο τα ταλευταία μέλη με φρέσκες ιδέες και πιστεύω.Μου αρέσει η οπτική του,τα πιστεύω του,μπορείς να κοιμηθείς ήσυχος το βράδυ καθως ιππεύει το άλογο.Αν θέλει σε τυλίγει σε μια κόλλα χαρτί βάση των γνωριμιών και των γνωστών που έχει(κονέ..)εεε είναι και ντούκι :mrgreen: :mrgreen:

Πουρίων Καλά κρατεί αλλα δεν θα πάρω ακόμα.στον Fairlight ή Θωμά
Είναι κολλημένος ακόμα στις πεποιθήσεις του παρότι προσπαθεί υπογείως ο Svensk τόσο καιρό να τον αλλάξει.Γουστάρει απο οσο κατάλαβα βαριά πούρα βλέπε bolivar,partagas και απεχθάνετε τα ασώματα.Είναι λάτρης της μουσικής και θα τον παρακαλούσα να τον γνωρίσουμε στην επόμενη συνάντηση

Πουρίων Παλαίουρας.στον Goutsou ή Στέλιο
Respect στο πιο παλιό μέλος της Λ.Π,απο τους πρώτους εν ενεργία μοναχούς.Μπορεί να σου πεί ιστορίες απο παλιά και να πάρεις μια γεύση.Το έταιρο δίδυμο μαζί με τον Tommi 504 χλμ βόρεια της Αθήνας στο παράρτημα της λέσχης.Εδώ θα παρακαλούσα εαν είναι εφικτό καποια στιγμή να βρεθούμε όλοι μαζί.

Πουρίων Μετρ των Malt απο ψηλά.στον Greekos ή Νίκος
Το πιο πρόσφατο μέλος όπου αψηφά το κρύο και καπνίζει μαζί μας σε ένα orgy live tasting.Eίναι ο μόνος που μπορεί να επικοινωνήσει με τον Nikos doc σχετικά με τα malt όταν οι άλλοι κοιτάμε αποχαυνομένοι

Αυτά απο μένα,δεν ξέρω αν σας κούρασα εγω πάντως κουράστηκα να γράφω :mrgreen: :mrgreen:
Συγγνώμη αν πρόσβαλα κάποιον..δεν το εκανα εσκεμμένα..Αντε και του χρόνου
Άβαταρ μέλους
jimbo

Δημοσίευσηαπό jimbo » Παρ Φεβ 19, 2016 1:12 am

Έγραψες Σπύρο, έγραψες! :mrgreen: :mrgreen:
το έχω διαβασει 3 φορές σου λέω! :lol:

Συνεχίζω με άλλη μια πεντάδα.

Πουρίων "Regional Master"
Σε ποιον πάει αυτό; Στον ψηλό φυσικά, που φήμες λένε πως πλέον δε θυμάται πόσα regional έχει φουμάρει :lol:

Πουρίων "Not like a boss, but the boss"
Αυτό απονέμεται στον Πετράν, για την κατάσταση που έχει φτιάξει μέσα στο Alfa Romeo cigar lounge :mrgreen:

Πουρίων "Το πιο περίεργο tasting"
Αυτό είναι το πιο σιγουράκι από όλα, που τα στοιχηματζίδικα έδιναν απόδοση 1.01.
Στον πεθερό του Svensk για tasting σε... κουραδοπούρα! :shock:

Πουρίων "Voom Voom"
Αυτό θα πάει στον Τριαντάφυλλο, ή όπως τον φωνάζει το κοινό του, Daffy για τη μανία που έχει στις Harley :D
εξαιρετικά αφιερωμένο :lol:
https://youtu.be/HnGX5jL-lhg

Πoυρίων "Respect"
Αυτό θα πάει στον άρχοντα Tommi, για την κίνηση που έκανε το βράδυ του πρώτου live orgy tasting, να παρατήσει το κάπνισμα του, να φύγει από το σπίτι του, και να πάει να δώσει ένα diplo2 στον Πάνο! Φίλε ότι και να πω είναι λίγο!
-----------------------
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Παρ Φεβ 19, 2016 7:37 am

Εικόνα

απονέμεται ειδικό έκτακτο βραβείο:

"ΠΟΥΡΙΩΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥ ΒΡΑΒΕΙΟΥ ΑΠΟΝΟΜΗΣ ΠΟΥΡΙΩΝ": 8)

...στον John Spyrous Harmonica Huston

Εικόνα

ΕικόναΕικόνα

Υ.Γ.
Σπύρο φτιάξε γρήγορα φαν κλαμπ (και το άβαταρ σου) :wink:

Επιστροφή σε “Θέματα επικαιρότητας”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες