Πουρίων 2016

Θέματα επικαιρότητας που απασχολούν τον καπνιστή
svensk

Re: Πουρίων 2016

Δημοσίευσηαπό svensk » Τρί Φεβ 23, 2016 7:48 pm

Το Χ.Ο. ειναι κορυφη. 8)
Άβαταρ μέλους
tommi

Δημοσίευσηαπό tommi » Τρί Φεβ 23, 2016 11:22 pm

Βραβείο Πουρίων 2016

ΒΡΑΒΕΙΟ ΠΑΙΔΙΚΗΣ ΧΑΡΑΣ
Σέ όλα τα χαρούμενα παιδιά του cigars.gr.Tη άλλο να πω,μόνο χαρά δίνει αυτή η παρέα

ΒΡΑΒΕΙΟ ΤΑ ΠΑΛΑΙΟΠΑΙΔΑ ΤΑ ΑΤΙΘΑΣΑ
Oύτε ο Τσιφόρος θα μπορούσε να φανταστεί τέτοιο σενάριο

ΒΡΑΒΕΙΟ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΚΡΙΣΗ ΜΠΑΜΠΑ ?
Αντε τώρα να του εξηγήσεις.....
Άβαταρ μέλους
v_panos

Δημοσίευσηαπό v_panos » Τετ Φεβ 24, 2016 3:20 am

Καλησπέρα σας....

επέστρεψα σε μια γνώριμη ώρα για μένα. Ξέρω χάθηκα αλλά τι να κάνω , έχω τρέλλα με την δουλειά και δεν μπορώ να πω όχι...οπότε κατέληξα να έχω αρκετά να κάνω..που στις εποχές μας καλό είναι :P

Δεν έχω προγραμματίσει τίποτα , ανέβηκα στο βήμα και ότι γίνει! Χωρίς χαρτάκια και σημειώσεις θα δώσω βραβεία πάραυτα και χωρίς φόβο.

Βραβείο πρόσφατης ατάκας...: " κηρύσσω τη έναρξη του δεύτερου live orgy" κλπ από Άλεξ. Μου έμεινε ακούστηκε πολύ αστεία και πολύ επίσημη ταυτόχρονα. Μήπως έκοψες καμιά κορδέλα με την καύτρα από το πούρο?!

Βραβείο εδεσμάτων και εκλεκτού μεζέ: ποιος άλλος από τον Νίκο-Χ"α" που στην Λ.Π. μας τρέλανε με αυτά που είχε κάνει...3-4 το πρωί να ψήνουμε κάστανα στη φωτιά (να σημειωθεί με ειδικό τηγάνι με τρύπες)

Βραβείο ανάποδου ελντοράντο: Πάει στον τζίμη , η αλλιώς μπιμπο που μπορεί να βρει διαμάντια εκεί που οι υπόλοιποι κοιμούνται και να κράξει αριστουργήματα που όλοι προσκυνούν με απαξιωτική χάρη.

Βραβείο του απύθμενου ποτηριού Νίκος Ντοκ...τα λόγια είναι περιττά. Πρέπει να τον στείλουμε σε αγώνες.

Βραβείο "τρώω μεζέ με βγάζω μούγκρισμα μαζί" Αλεξ + σαλιγκάρια

Βραβείο ροχαλιτού Πάλι πάει στον Άλεξ που πραγματικά ανασταίνει και νεκρούς με το ήχο του..νόμιζα θα μας την πέσουν από το παράθυρο αρκούδες για ζευγάρωμα το βράδυ, τις καλεί στον ύπνο του! Επίσης το να ροχαλίζει και κάποιος στο δίπλα δωμάτιο...τζίμη εσύ έβγαζε ένα surround άλλο πράγμα! ούτε σινεμά τέτοια πιστότητα ήχου. (Άλεξ λες να πας για χατρικ πουριών? )

Βραβείο μυστήριου και προσωπικότητας : πάει στον Σπύρο που φαίνεται να ήρθε για να μείνει και να έχει κατευθείαν μπει στα βαθιά νερά.

Βραβείο έξαλλης θετική ενέργειας : στον αγαπητό Σουηδό μας που έχει έχει καιρό τώρα που διοχετεύει πραγματικά αυτή την ενέργεια μέσα από το γράψιμο του στο φόρουμ. Επίσης μαζί με αυτά παράλληλα διαφθείρει ασύστολα όποιον πιάσει κουβέντα.

Βραβείο κοινωνικότητας και γρήγορης ένταξης στο φόρουμ : Στον συμπατριώτη Χάρη που είναι πλέον σαν να ήταν χρόνια εδώ...όταν προλάβω ποτέ να κατέβω Κύπρο θα σου πω να κανονίσουμε συνάντηση.

και τελευταίος αλλά και πλέον σημαντικός... (βραβείο με αγγλικό τίτλο)

Pourion Lifetime achievement Πάει στον κύριο Τάκη που είναι πραγματικά η κόλλα που μας έχει δέσει μαζί, ψάχνει ιδέες, μας ταξιδεύει με νέες κυκλοφορίες, ερευνά χαμένους παραδείσους , μας προσφέρει απλόχερα , σπάνια και "στοχευμένα" θυμόντας τι αρέσει στον καθένα. Προσωπικά έχω μάθει , έχω ακούσει και έχω καπνίσει με τον Sir αναπτύσσοντας αυτήν την τρέλλα / χόμπι του γαλάζιου καπνού πολύ καλύτερα.

Ευχαριστώ όλους για τα βραβεία σας :D προσπαθώ και εγώ πάντα να βάζω την δική μου βοήθεια εκεί που μπορώ καλύτερα για να αναπτύξω αυτήν την παρέα. Τις μέρες που χάνομαι είναι που εκτός από αυτή την τρέλα έχω και μερικές άλλες που με απασχολούν.

Πετράν εσύ δεν παίρνεις βραβείο είσαι βραβείο από μόνος σου...όταν βρεθήκαμε Αθήνα πριν κάνα χρόνο έλεγες ότι κυνηγάς την αγάπη για την μουσική σου και κατάφερες να έχεις ένα τραπέζι με τρελούς από κάτω να πίνουν στον όνομά σου ουίσκι (άντε και ο Αλεξ τσίπουρο λογικά )

Άντε και του χρόνου βραβείο σε συνάντηση...Β.Λ.Π.
"it doesn't have to be a special moment to enjoy a cigar, you can make it special by enjoying one!"

τα πούρα μεταξύ των εραστών του γαλάζιου καπνού δωρίζονται , ανταλλάσσονται αλλά δεν πωλούνται.

www.instagram.com/panos_vsl/
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Τετ Φεβ 24, 2016 7:04 am

:!: :!: :!:

γεια σου Πάνο, ευαίσθητε στοχαστικέ καλλιτέχνη των γραμμών, των σκιών & των χρωμάτων
(το ξέρουμε ότι έχεις και "μερικές άλλες τρέλες") 8)
Άβαταρ μέλους
Nickos H

Δημοσίευσηαπό Nickos H » Τετ Φεβ 24, 2016 8:13 am

Χαχαχα Πανούλη τον διέλυσες τον Αλέξανδρο.. :lol:
cigarsforum.gr
Άβαταρ μέλους
Haris_g

Δημοσίευσηαπό Haris_g » Τετ Φεβ 24, 2016 8:22 am

v_panos έγραψε:Βραβείο κοινωνικότητας και γρήγορης ένταξης στο φόρουμ : Στον συμπατριώτη Χάρη που είναι πλέον σαν να ήταν χρόνια εδώ...όταν προλάβω ποτέ να κατέβω Κύπρο θα σου πω να κανονίσουμε συνάντηση.

Πάνο άρχοντα όταν προλάβεις και όταν καταφέρεις να έρθεις στα μέρη μας. Επιβάλετε να κανονίσουμε την συνάντηση... είτε για να πιούμε τον καφέ μας, είτε για τα ποτά μας είτε για να ... τσιμπήσουμε τα χαλλούμια, λουκάνικα, παστρουμάες και σιεφταλιά μας.... βέβαια τώρα που θα τα δεί ο Αλεξ θα θέλει και αυτός να έρθει να φάει :mrgreen:
Μια Slenderella την ημέρα, τον γιατρό τον κάνει πέρα!!!
Άβαταρ μέλους
alex46

Δημοσίευσηαπό alex46 » Τετ Φεβ 24, 2016 9:44 am

κουφαλα χαρη θα σου ανεβασω φωτο απο το μεσημεριανο μου σημερα ...
οχι τπτ αλλο αλλά μου ανοιξες την ορεξη πρωι πρωι

πανοοοοο
αρε μπαγασα ... πρωι πρωι μου θυμησες το γελιο που ριξαμε ολοι μας οταν εβγαλες το κινητο-μαγνητοφωνο
ενα δακρυ εσταξε απο το γελιο και τις αναμνησεις :wink:
http://cigarsforum.gr/

οὔτε γὰρ ἄρχειν οὔτε ἄρχεσθαι ἐθέλω

αναρωτιέμαι γιατί βάφονται οι γυναίκες με μεγάλα βυζΓια
Άβαταρ μέλους
alex46

Δημοσίευσηαπό alex46 » Τετ Φεβ 24, 2016 10:48 am

πουριων comeback στον γουτσου

πουριων εξερευνητη-αγοραστη στον τομμι που δεν πρεπει να υπαρχει e-shop με πουρα που να μην το ξερει ...

πουριων οδηγω για να καπνιζω παει στον ψηλο πρωην μπασκεμπολιστα

πουριων καλλιτεχνικης ματιας παει φυσικα στον πανο
μαζι με ενα ακομα βραβειο αυτο του κοιμαμαι και ας γινεται πολεμος διπλα μου ...

πουριων κονε στον πετραν και το καμαρινι του

πουριων για το πιο πετυχυμενα διεφθαρμενο ανεπαναληπτο μαςς στον καταπληκτικο Τακη
http://cigarsforum.gr/

οὔτε γὰρ ἄρχειν οὔτε ἄρχεσθαι ἐθέλω

αναρωτιέμαι γιατί βάφονται οι γυναίκες με μεγάλα βυζΓια
Άβαταρ μέλους
Nickos H

Δημοσίευσηαπό Nickos H » Παρ Φεβ 26, 2016 10:14 am

Πουρίων αφιέρωματα και περιηγήσεις στον εκλεκτό κόσμο των πούρων στο φίλο μου το Τάκη γιατί καμιά φορά το περνάμε στο ντούκου και πλέον μας έχει γίνει συνήθεια να κάνει ολόκληρα οδοιπορικά αλλά δεν είναι έτσι..Είσαι το καμάρι μας..

υ.γ. θα χρειαστώ την βοήθειά σου για το οδοιπορικό που θέλω να γράψω με τίτλο "Νικηφόρα Πουρεία στο Γράμμο και στο Βίτσι ! "
cigarsforum.gr
Άβαταρ μέλους
Nickos H

Δημοσίευσηαπό Nickos H » Παρ Φεβ 26, 2016 10:38 am

Πουρίων οι εφτά πληγές του Φαραώ.. Το δίνω σε κάτι καλόπαιδα κάτι λεβέντες που συχνά με κάνουν να αναρωτιέμαι για το πόσο κόμπλεξ, ανοησία, αδιαφορία, ζηλοφθονία, διπροσωπία, ασχετοσύνη και έπαρση μπορούν να συγκεντρωθούν σε ένα άτομο.

Για την ώρα το δίνω ανώνυμα, θα πέσουν όμως χοντρά καντήλια αν συνεχιστεί το ίδιο βιολί και πλέον επώνυμα.
cigarsforum.gr
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Παρ Φεβ 26, 2016 10:44 am

Nickos H έγραψε:...υ.γ. θα χρειαστώ την βοήθειά σου για το οδοιπορικό που θέλω να γράψω με τίτλο
"Νικηφόρα Πουρεία στο Γράμμο και στο Βίτσι ! "

...και δεν το λες τόσο καιρό Νίκο :!: :shock:

τι λες για έμμετρο? (να αρχίζω να ψάχνω ομοιοκαταληξίες...)

πίτσι-πίτσι το κορίτσι / το κατάφερα με βίντσι
και κοιτάγαν κάτι Κίτσοι / που το ανέβαζα στο Βίτσι
κι έκανα γιορτή και γάμο / για τα μάτια σου Μαλάμω
μα παλάτια ήταν στην άμμο / όσα μου ‘ταξες στο Γράμμο
Άβαταρ μέλους
Nickos H

Δημοσίευσηαπό Nickos H » Παρ Φεβ 26, 2016 11:13 am

Στο Βίτσι και στο Γράμμο,
καθώς κοίταζα την άμμο,
βλέπω δαχτυλίδι,
σκουριασμένο παλιό.

Δεν ήταν καραβάνα,
μα από παλιά Κουβάνα,
τι κι αν έλιωσε το πούρο,
είχε μείνει αυτό.

Ανάβω μια καντέτα,
και βγάζω τη μπερέτα,
να ρίξω στον αέρα,
στον ήλιο τον καυτό.

Και καθώς φεύγει η σφαίρα,
και σκίζει τον αέρα,
θυμάμαι τον παππού μου,
που πολέμησε εδώ.
cigarsforum.gr
Άβαταρ μέλους
Haris_g

Δημοσίευσηαπό Haris_g » Παρ Φεβ 26, 2016 11:50 am

ωραίος ο Νίκος !!!! 8)
Μια Slenderella την ημέρα, τον γιατρό τον κάνει πέρα!!!
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Παρ Φεβ 26, 2016 6:32 pm

και πολύ ωραίος μάλιστα!
Άβαταρ μέλους
jimbo

Δημοσίευσηαπό jimbo » Παρ Φεβ 26, 2016 9:18 pm

Αγαπητοί κύριοι!!!
Συνεχ-ύ-ζονται :lol: τα μοναδικά, υπερθεάματα, μαγικά φεστιβάλ μέσα σε φεστιβάλ μέσα σε φεστιβάλ! :mrgreen:
Αναμένετε για τη συνέχεια.
Αυτή θα γίνει ή αργά το βράδυ, ή αύριο!
ο bimbo θυμωμένος ντηλιτάκιας γκρινιάρης γκαντεμόσαυρος ντίρλας τζαζίστας ιεροεξεταστής.
-----------------------
Σήμερα έκλεισε ΑΚΡΙΒΩΣ ένας χρόνος από πέρσι τέτοια μέρα. Θα πιω.

Επιστροφή σε “Θέματα επικαιρότητας”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 7 επισκέπτες