10.000

Θέματα επικαιρότητας που απασχολούν τον καπνιστή
Άβαταρ μέλους
Τάκης

10.000

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Σάβ Οκτ 21, 2017 10:12 am

Εικόνα

όταν κάποτε χτύπησα την ξύλινη πόρτα δεν μου απάντησε κανείς
και σαν μπήκα μέσα βρήκα μια «Έρημη Χώρα»
viewtopic.php?f=1&t=2026

από τότε κύλησε πολύ νερό στ’ αυλάκι, η ζωή γέννησε ρυάκια
που κατεβαίνοντας σιγά-σιγά τις φιδογυριστές στροφές των βουνών γίνανε ποτάμι
κι ένα πρωί βγήκανε στην ανοιχτή θάλασσα

φίλοι μου
μπορεί και να μην υπάρχει όλα αυτά τα χρόνια ούτε μια μέρα
που πέρασε δίχως να διαβώ έστω και στα πεταχτά το κατώφλι της αγαπημένης μου Μονής
και να μυρίσω τον καπνό που βγαίνει από το πάντα αναμμένο τζάκι της

σας ευχαριστώ όλους
γιατί μαζί πήγαμε στ’ άστρα κάτι που μπορεί να έμενε απλά «χόμπι»
και ειδικότερα εκείνους που με την παλαβή σπίθα του κοινού πάθους
μ’ έκαναν να βάλω φωτιά στα φρένα και ν’ ανοίξω την καρδιά μου σε νέους φίλους
τους οποίους διαφορετικά δε θα γνώριζα ποτέ

αγαπημένοι μου παράξενοι συνταξιδιώτες
είμαστε μια χούφτα τρελοί κι ευλογημένοι ονειροναύτες
λοξοί δραπέτες της καθημερινότητας
που κάνουμε για 10.000 μανιακούς!
https://www.youtube.com/watch?v=GJ75F_MdJYc

την ευλογία μου
Άβαταρ μέλους
capobomba

Re: 10.000

Δημοσίευσηαπό capobomba » Σάβ Οκτ 21, 2017 11:47 am

επιβάλλεται λοιπόν να καπνίσουμε και κάτι anniversary edition 8)
Άβαταρ μέλους
Nickos H

Δημοσίευσηαπό Nickos H » Σάβ Οκτ 21, 2017 11:59 am

Καλέ μου φίλε σου εύχομαι ολόψυχα να υψωθούν τα 10000 post σου στο τετράγωνο εδώ μέσα. Τα γραπτά σου, η παρουσία σου και ότι έχεις προσφέρει για το αγαπημένο μας χόμπυ δεν έχουν φτιάξει απλά το φόρουμ σε κάτι καλό, αλλά το έχουν μετατρέψει στην πιο αγαπημένη καθημερινή μας συνήθεια!

Όλοι θυμόμαστε τα χάλια του παρελθόντος και κανένας δεν θέλει να ξαναδεί το φόρουμ τέτοιες μαύρες μέρες. Και γι αυτό υπεύθυνος είσαι κυρίως εσύ! Να χεις υγεία λοιπόν και όρεξη να προσφέρεις την αγάπη και τις γνώσεις σου σε όλους μας..

Όσο για το ανθρώπινο κομμάτι τι να πει κανείς.. Έχουμε κάνει φίλους καρδιακούς εδώ μέσα και τίποτα απ αυτά δεν θα γινόταν αν δεν είχες μπει τότε..στις 22 Αυγούστου του 2011 εδώ. Άλλαξες για πάντα το φόρουμ καλέ μου φίλε!!!
cigarsforum.gr
Άβαταρ μέλους
lefteris c

Δημοσίευσηαπό lefteris c » Σάβ Οκτ 21, 2017 12:07 pm

Εικόνα

Με το καλό και η εκατοστή χιλιάδα !
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Haris_g

Δημοσίευσηαπό Haris_g » Σάβ Οκτ 21, 2017 12:20 pm

Διαβασα το πρώτο σου ποστ, διαβασα τις απαντήσεις απο κατω, διαβασα και ειδα ποιοι σου απαντησαν... Ειδα οτι αρκετοί δεν εχουν καν λογαριασμό εδω περα ενεργό. Ειδα τον Μαρκο που απαντησε-καλοσορισε .. Γεια σου ρε Μαρκο :D

Αν και πιστεύω οτι το φορουμ εχει ακομα πολύ δρομο και δυνατοτητες εξέλιξης, ιδιαίτερα στην αμεσότητα.
Η βασικη του ιδεα, αυτη που αναφέρεις στο πρώτο πρωτο σου ποστ, παραμένει... μουσείο με σπάνια και ομορφα εκθέματα....

Δεν θα πω τα τετριμμένα... Ουτε θα αναλωθώ σε βαρύγδουπες κουβέντες και εκφράσεις.

Απο μενα Τακη εχεις ενα μεγαλο respect για 1 απλο λογο
... απο τα 10000 ποστ, τα 9500 (ισως και περισσοτερα) ειναι απαντησεις, tasting, γνωμες, , αποψεις και εντυπώσεις που ολοι, ΟΛΟΙ μας τα κραταμε για μας και διαβάζουμε σαν οδηγό στις δικες μας γευσηγνωστικες διαδρομες. Και αυτό έκανε ενα ψυχρό και απρόσωπο φορουμ, σε δυνατες φιλιες και στέκι παρέας...

Αναψα ενα dantes... Στην υγεια σου ηγουμενε!!
Μια Slenderella την ημέρα, τον γιατρό τον κάνει πέρα!!!
Tournesol

Δημοσίευσηαπό Tournesol » Σάβ Οκτ 21, 2017 5:03 pm

Ήμουν παλιός και ξαναέγινα νέος. Και το οφείλω στα γραπτά σου κ. Ηγούμενε. Massive thanks!

Υγεία και καλά καπνά :wink:
svensk

Δημοσίευσηαπό svensk » Σάβ Οκτ 21, 2017 8:29 pm

Ο λόγος του Ντον ήταν η κύρια αιτία που άρχισα να μπαίνω στο φόρουμ. Δεν ήταν μονο τα πούρα, -μακραν- ήταν οι πινάκες που ζωγραφιζε ο Ντον.
Φιλέ, οι παροικούντες την Ιερουσαλήμ το ξέρουν, με έχεις επηρεάσει καθοριστικά. Ορισμένε, πανηγυρικκα πολύπλοκα και περίπλοκε,διεφθαρμένε Ντον
Άβαταρ μέλους
Fairlight

Δημοσίευσηαπό Fairlight » Σάβ Οκτ 21, 2017 9:06 pm

To φόρουμ σου χρωστάει πολλά και εμείς ακόμα περισσότερα. Για να το κάνουμε και λίγο πιο γενικό και ουσιαστικό όμως η ποιότητα λόγου είναι κάτι που σπανίζει στις μάλλον άγριες μέρες που ζούμε.

Εύχομαι να έχεις την δύναμη να δεκαπλασιάσεις τις δημοσιεύσεις σου. Τις χρειαζόμαστε όλοι.
Άβαταρ μέλους
tliotis

Δημοσίευσηαπό tliotis » Σάβ Οκτ 21, 2017 9:21 pm

Τάκη φίλε μου, χάρη σε αυτά τα 10000 ποστς, πολλοί μπήκαμε εδώ, πολλοί ερεθιστήκαμε και αναζητήσαμε αυτά που δε θα αναζητούσαμε ποτέ.
Πάνω στα tasting σου πολλοί βασιστήκαμε και κάναμε τα πρώτα μας βήματα, αναζητώντας το κάτι "καλό" αλλά και το κάτι "άγνωστό" ( non :?: !!! )

Εύχομαι άλλα τόσα και άλλα τόσα και πάντα υγεία να έχουμε για να μπορούμε να συμμετέχουμε όλοι σε αυτό το ταξίδι, σε αυτή τη Μονή !
:arrow: «Vive la démocratie-Ζήτω η Δημοκρατία-Long live democracy» :idea:
Άβαταρ μέλους
goutsou

Δημοσίευσηαπό goutsou » Σάβ Οκτ 21, 2017 9:27 pm

Είμαστε δυο, είμαστε τρεις είμαστε... 20; 30; Αλλά είμαστε εδώ ενωμένοι - δυνατοί. Και ποιος είναι ο υπεύθυνος; Ποιος είναι ο συνδετικός κρίκος; Ποιος έφτιαξε αυτή την ομάδα από ετερογενείς ανθρώπους να συνυπάρχουν αρμονικά; Ποίος, με το παράδειγμα του, μας κάνει να ερχόμαστε ξανά και ξανά σ' αυτό το κομμάτι του διαδικτύου; Γιατί καλό το Facebook και το viber αλλά όταν θες να σπειρεις σπόρους υψηλής προστιθέμενης φιλιάς χρησιμοποιείς τρακτέρ και όχι φερραρι. Και ο ντον είναι αυτός που έκανε το φόρουμ να ανθισει ξανά!
Τάκη, περιμένω να διαβάσω και τα επόμενα 10.000 ποστ σου. Πραγματικά σ'ευχαριστώ!
“The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.”
Stephen Hawking
Άβαταρ μέλους
Greekos

Δημοσίευσηαπό Greekos » Σάβ Οκτ 21, 2017 10:35 pm

Μεγάλο milestone Don !! Ευχαριστώ κ εγώ με τη σειρά μου για όσα έχεις κάνει κ όσα κάνεις για την μόνη κ για όλους μας ξεχωριστά!

Πάντα ζωγραφίζεις με τα ριβιου κ τις περιγραφές. Μα πάνω από όλα για την αγάπη που μεταλαμπαδεύεις για τον γαλάζιο καπνό κ την φαντασία που φέρνεις στο φόρουμ με θέματα κ ερωτήματα!

Πολλά ακόμα χρόνια να είμαστε όλοι μας εδώ να μοιραζόμαστε την αγάπη για το γαλάζιο καπνό κ την φιλιά που χτίστηκε κ χτίζεται!

Αν κ δεν έχουμε βρεθεί από κοντά πάντα σε θεωρώ σαν ένας από τους φίλους που ξέρω από χρόνια και την γνώμη σου εμπιστεύομαι απόλυτα!

Ευχαριστώ πολύ που είσαι στη ζωή μας!
Τελευταία επεξεργασία από Greekos σε Κυρ Οκτ 22, 2017 12:04 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
harmonica

Δημοσίευσηαπό harmonica » Σάβ Οκτ 21, 2017 11:57 pm

Sir εύχομαι να τα διπλασιασεις και να τα τριπλασιασεις..
Ήσουν και για μένα ένα απο τους σημαντικότερους λογους που μπήκα και γράφτηκα στο φόρουμ.
Ο γραπτός σου λόγος αλλα κυρίως ο χαρακτήρας και το ήθος σου ειναι πραγματικά αξεπεραστος..
Τι να πω χάρηκα πολύ
Άβαταρ μέλους
trendy

Δημοσίευσηαπό trendy » Κυρ Οκτ 22, 2017 7:50 am

Άντε και στις εκατό χιλιάδες! Πάντα με τον ίδιο οίστρο! Σε ευχαριστούμε για τον παλμό που δίνεις :)
Άβαταρ μέλους
tommi

Δημοσίευσηαπό tommi » Κυρ Οκτ 22, 2017 12:02 pm

Θυμάμαι έναν Κουβανό Νταβατζη με μία πουράκλα στο στόμα (*)
Θυμάμαι κατινιές
Θυμάμαι έναν Κουβανό ειρηνοποιό
Θυμάμαι βρισιές
Θυμάμαι έναν Κουβανό ποιητή να εναποθετει την ψυχή του πάνω σε σταχτόδοχεία(κάτι πέρνει ο ανθρωπος σκέφτηκα)
Θυμάμαι έναν Τάκη να μου λέει βγές έξω... όταν είχα τις πολύ κλειστές μου
Ευχαριστώ Τάκη
Άβαταρ μέλους
konstadinos23

Δημοσίευσηαπό konstadinos23 » Κυρ Οκτ 22, 2017 2:55 pm

Τάκη έχεις ένα μεγάλο ευχαριστώ από μένα για όλα αυτά που έχεις προσφέρει αυτά τα χρόνια με τα ποστ σου, τις ιδέες σου και τις γνώσεις σου.!!
Χαίρομαι που σε έχω γνώρισει..!!
Αν δεν ήσουν εσυ σίγουρα το φόρουμ θα ήταν τελείως διαφορετικό..
Σου εύχομαι να πολλαπλασιάσεις τα ποστ σου να εχεις υγεία, όρεξη και το ίδιο παθος γι' αυτό που όλοι εδώ αγαπάμε!! :D :D

Επιστροφή σε “Θέματα επικαιρότητας”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες