Πουρίων 2018

Θέματα επικαιρότητας που απασχολούν τον καπνιστή
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Πουρίων 2018

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Δευ Φεβ 05, 2018 9:11 am

Εικόνα

δε σας μυρίζει τσίκνα..?? έρχεται ο καρνάβαλος!!! Εικόνα

το thread ξεκίνησε πριν έξι χρόνια σαν πλάκα, κι έγινε ένα από τα μεγαλύτερα hit της παρέας
συγκεντρώνοντας χρόνο με το χρόνο την προσοχή και τα φώτα της δημοσιότητας
κάνοντας τους παραγωγούς να σπρώχνουν πολλά φράγκα στην παρουσίαση της βραδιάς της απονομής
που από παράσταση συνοικιακού σινεμά έγινε χολιγουντιανή υπερπαραγωγή

ιδού τι έχει καταγράψει ως τώρα η ιστορία:

2012
viewtopic.php?f=8&t=2349
2014
viewtopic.php?f=8&t=2803
2015
viewtopic.php?f=8&t=2973
2016
viewtopic.php?f=8&t=3467
2017
viewtopic.php?f=8&t=3711

όλα τα βραβεία μας φυσικά έχουν να κάνουν μόνο με το φόρουμ
βραβεύουμε ότι μας κατέβει στο νου, πρόσωπα, πράγματα, καταστάσεις
πράξεις, γεγονότα, γραπτά, προφορικά, αστεία, σοβαρά, παραλειπόμενα
είτε θετικά, είτε αρνητικά

με βάση το πρωτόκολλο, επιτρέπονται από μικρές κακιούλες μέχρι μεγάλες αγκαλίτσες
αλλά και μπερέδες, παράσημα, έπαινοι, πειράγματα, άνθη, τσουκνίδες
στόχος μας είναι να περάσουμε για άλλη μια φορά σούπερ

τα «βραβεία» που θα δώσει ο καθένας μας μπορούν κάλλιστα να παρουσιαστούν και τμηματικά
για να σας δω και φέτος! Εικόνα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikos doc

Re: Πουρίων 2018

Δημοσίευσηαπό nikos doc » Δευ Φεβ 05, 2018 2:13 pm

Βραβειο χαμένης επικοινωνίας

Το πρώτο βραβείο μας, δίνω στον El Gantzo , για την χαμένη επικοινωνία που ζει τον τελευταίο καιρό.
Σε λιγο ο μόνος τρόπος για να του μιλήσουμε θα ειναι σήματα καπνού!
Πάρε ενα smartphone ρεεεεεε!!!
Σ'αγαπαω, μ'ακους;;;;;; Έλα έλα, πάρε το μηδέν....
cigarsforum.gr

Δεν το καταλαβαίνω....γιατί οι γυναίκες με ωραίο κ@λο βάφονται;;; :roll: :roll:
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Δευ Φεβ 05, 2018 4:47 pm

να δώσω κι εγώ τα πρώτα μου βραβεία για φέτος...

πουρίων ΧΛ&ΕΕ (χωρίς λόγο κι εξήγηση εξαφανισμένου): v_Panos
κρίμας βρε Πανούλη, κι ήσουνα της Λέσχης Π.
δεν με έστειλες ποτέ κι εκείνο το προσχέδιο για το επίσημο ράσο της Μονής που μου ‘χες τάξει

πουρίων Rookie of the Year: Spasias
μπήκε στο παιχνίδι μόλις τον περσινό Φλεβάρη και φέτος ξεκινάει βασικός στο all star game

πουρίων Back in the Game: Tournesol
πού ‘σουν βρε Θανααααάση τόσο καιρό…

πουρίων Έφυγες Νωρίς (?): Doukas
και πάνω που είχες αρχίσει να μπαίνεις στο νόημα νεαρέ μου

πουρίων αν δεν έχω βάρδια θα έλθω στη Συνάντηση (αλλά πάντα έχω βάρδια): tliotis
daffy αγόρι μου πάντα θα υπάρχει μια επόμενη συνάντηση για να διορθώσεις τη στατιστική σου

πουρίων ελαιόπαστας, λιτού λόγου & Mr Τουρισμός 2018: Suleygiannis
και καλό καλοκαίρι Γιάνναρε

πουρίων πολυλογίας: Harmonica
είναι και ήθος, είναι και ύφος, dum spiro spero Spyros, Duke of Isle of Porkney

πουρίων Svensk: Svensk
είσαι μια κατηγορία μόνος σου Βικινγκούλη, σε θέλω με πιο large ράσο φέτος

πουρίων λέγε με παλιόπαιδο λέγε με αλήτη: Haris
γιατί άμα λάχει είμαστε ωραίοι, καίμε καρδιές και σπάμε κούπες (για τα λόγια που ‘πες)

συνεχίζεται…
Άβαταρ μέλους
Haris_g

Δημοσίευσηαπό Haris_g » Δευ Φεβ 05, 2018 7:11 pm

Με διαφορα η καλύτερη και πιο ουσιαστικη ψηφοφορια της μονης...

Καλα ε??? Διαβαστε λίγο τα πιο παλιά!!! Τρελλη φάση να ουμε!!! :mrgreen: :mrgreen:

Αρχιζω με το πουριων : Μαζι τα φάγαμε οπως ειπε και o Παγκαλος* :mrgreen: που παει στον... Παιχταρα μας τον Κωνσταντίνο... Για ολα τα πουρα, παλια, φρεσκα, κοντα, μακριά, παχια, λεπτά, φθηνα ακριβα αλλα παντα καλα πουρα που φαγαμε μαζι, τους τελευταίους μηνες!!!! Να σε
Μια Slenderella την ημέρα, τον γιατρό τον κάνει πέρα!!!
Άβαταρ μέλους
Nickos H

Δημοσίευσηαπό Nickos H » Τρί Φεβ 06, 2018 1:17 am

Αχ μα τι όμορφη στιγμή κι' ετούτη κάθε χρόνο,
που σ' άλλους δίνει γέλωτα και σ' άλλους δίνει πόνο,

που σαν αγγούρι σε μεζέ τους φίλους μου δροσίζει,
και όσους πουλήσανε μαγκιά βλέπω να τους ζορίζει,

γι αυτό αρχίζω με χαρά βραβεία να μοιράζω,
και με μπαμπακερή κλωστή θα αρχίσω και να σφάζω :lol:

1. Πουρίων Αρχοντιάς. Το παίρνει ο Ηγούμενος μας γιατί είναι και Άρχοντας σε όλα του και με τα όλα του και ψυχάρα. Έτσι απλά και με πολύ πολύ αγάπη.. Τα υπόλοιπα μεταξύ μας είναι περιττά..

2. Πουρίων Φιλίας. Το παίρνει ο Νικόλας μου ο Doc γιατί πολλές φορές όταν είχα ζόρισμα με πήρε ένα τηλέφωνο να με ρωτήσει ένα πως πας..και να με καλέσει σπίτι για ένα πούρο να ξελαμπικάρω. Σ' ευχαριστώ αδερφέ μου..

3. Πουρίων Φιλοξενίας. Το παίρνει ο Τζουτζούκος γιατί κάθε φορά που μας ανοίγει το σπίτι του, νιώθουμε ότι ήμαστε σαν το δικό μας. Βέβαια το δικό μας δεν θυμάμαι ποτέ να είναι τόσο ακατάστατο και να πρέπει να μπει μέσα η απολυμαντική αλλά το ξεπερνάμε..

4. Πουρίων Ψυχάρα του Βορρά. Το παίρνει ο Tommi, διότι δεν έχει σημασία πόσες φορές έχουμε βρεθεί ή όχι, άλλα πράγματα που δουλεύουν στο παρασκήνιο δείχνουν το ποιόν του καθενός. Να είσαι πάντα γερός φίλε μου, εσύ και οι δικοί σου.

5. Πουρίων "Νύχτα τα πήρα". Το παίρνει ο φίλος μου ο Σουλεημάν. Τι να πω γι' αυτό το παιδί, μια πουλάδα του έδωσα και έναν πράσινο μπερέ και νόμισε ότι του ενεχείρισα καμία στραταρχική ράβδο. Παίρνει πρωτοβουλίες μόνος του, δεν ρωτάει κανένα, εκτελεί κατά το δοκούν και φυσικά όλα περιληπτικά. Σε λίγο θα μας γράφει με στενογραφία..

6. Πουρίων "Σεξουαλικώς αυτοπασχολούμενου Κουβανού" . Το παίρνει ο φίλος μου ο Svensk, διότι έτσι όπως πάει πρώτον σε λίγο θα απευθύνεται στη γυναίκα του και θα την λέει Esmeralda ή Dolores, ο ίδιος θα ζητάει να τον λέμε Javier, νομίζει ότι είναι Κουβανός και έχει μετατρέψει το βιβλίο του σε τσόντα με αποτέλεσμα συχνά πυκνά αντί να γράψει τίποτα εδώ να την παίζει ατελείωτα.

7. Πουρίων "Πρόσεχε που πατάς". Απονέμεται στον φίλο μου Petran διότι μετά από πολλές συμβουλές και συστάσεις κατάλαβε ότι μέσα σε ναρκοπέδιο ούτε τρέχουμε, ούτε χορεύουμε. Να προσέχεις κάθε σου βήμα, να σκέφτεσαι δέκα φορές το λεπτό κάθε σου κίνηση και σιγά σιγά θα βγεις από κει μέσα!

8. Πουρίων "Στο σταθμό του Μονάχου", στον ξενιτεμένο φίλο μου Spasia που φέτος μας τρέλανε πολλαπλώς. Σε περιμένουμε και από κοντά φιλαράκι.

9. Πουρίων "Μικροσκόπιο". Το παίρνει ο φίλος μου ο επιστήμων ο Fairlight διότι σε λίγο θα μας κάνει και εμάς καμία βιοχημική ανάλυση. Του χρόνου σε βλέπω να παίρνεις το βραβείο κομπιουτεράς της χρονιάς. Ξέρεις εσύ..

10. Πουρίων "Μεγαλέμπορας". Το παίρνουν από κοινού οι φίλοι μου Γούτσου και Χάρης για το επιχειρηματικό τους δαιμόνιο, το οποίο εξαπλώνεται σαν κίτρινος πυρετός στα 4 σημεία του ορίζοντα και μας κάνουν τουλάχιστον υπερήφανους ως 'Ελληνες για την διεθνή μας παρουσία!

11. Πουρίων "Ιδανική σύζυγος" στον φίλο μου τον Σπυράκο τον Harmonica. Ναι, ναι διότι θα έδινα πολλά για να είχε και η δική μου γυναίκα το χάρισμα σου να μην μιλάς πολύ ή και καθόλου ή εν πάση περιπτώσει τόσο χαμηλόφωνα που θα μπορούσα κάλλιστα να πω, μίλησε κανείς ; Μίλα ρε....

12. Πουρίων "Μπάλα - τραμπάλα". Δύο οι αποδέκτες με άλλο σκεπτικό ο καθένας. Πρώτος αποδέκτης ο παικταράς μας ο Κωνσταντίνος που ελπίζω να στεριώσει σε καμιά ομάδα και να δούμε και λίγο μπάλα. Δεύτερος ο Greg V μόνο για το τραμπάλα, κούνιες κλπ

13. Πουρίων "Τηλεσκόπιο". Απονέμεται στον φίλο μου Κωνσταντίνο τον Rigeliano, διότι φίλε μου καλοί οι δείκτες και τα χρηματιστήρια αλλά αυτό που πρέπει να κάνεις δεν πρέπει να το βλέπεις μόνο απ' το τηλεσκόπιο. Βάλε μπρος και διεκδίκησέ το, όχι με επιτόκια..

14. Πουρίων "Βαστώ τεφτέρι" στον φίλο μου Λευτέρη. Ναι φίλε μου, βαστώ τεφτέρι και όσες μεθιές δεν έχομε καμωμένες τόσο καιρό που δεν κατεβαίνω Χανιά, αργά ταχιά θα τις κάνωμε μαζωμένες. Γι' αυτό κάνε προπόνηση..

15. Πουρίων "Come back soon" στον αγαπητό μου φίλο Greeko, που τι σκατά κάνεις και εσύ εκεί πάνω, μπες σε ένα αεροπλάνο και έλα για καμιά παρεούλα να σε δούμε. Αρκεί και να μπορούμε.. :roll:

16. Πουρίων "μας τα παν κι' άλλοι" στα αγαπητά παιδιά που την κάνανε και φέτος με ελαφρά πηδηματάκια, Πανούλη και σία..Να μην επεκταθώ περαιτέρω

17. Πουρίων "Λάζαρος" στους αναστημένους αδελφούς που βγήκαν από ναφθαλίνες, μούμιες, στρώματα, παπλώματα και μετά από πολυετή απουσία γράψανε ξανά στο φόρουμ. Κάποιοι μπήκαν γρήγορα στο κλίμα άλλοι όχι.

18. Πουρίων " .Ι. " στα λεβεντόπαιδα που νομίζουν ότι θα μπουν εδώ μέσα για να τα κάνουν μπορντέλο. Κανένα πρόβλημα αλλά να το ξέρουν πως αυτοί θα κάνουν τις π......νες...

19. Πουρίων "Ξύνω τον πάτο του βαρελιού" στον Author. Λεωνίδα, ο χρόνος μετράει αντίστροφα..τικ τακ τικ τακ τικ τακ..
cigarsforum.gr
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Τρί Φεβ 06, 2018 10:00 am

ροδόμελο η πένα σου καλέ μου βάρδε στάζει
τσούζει τσι τρύπες και πονά και χαλαπένιο βάζει
μα λες αλήθειες το γροικώ κι ουδόλως το αρνούμαι
και πρέπει τους γρουσούζηδες στον κώλο να κλωτσούμε

έχει ευγένεια η σιωπή μα σκάει σαν κανόνι
η καρακάξα αν θέλει κρα σεκόντο με τ’ αηδόνι
ξύνω λοιπόν του μολυβιού τη μυτερή τη μύτη
κι απ’ το Τσιρίγο ντουφεκώ να ακουστώ στην Κρήτη
Άβαταρ μέλους
C&R

Δημοσίευσηαπό C&R » Τρί Φεβ 06, 2018 10:57 am

καλημέρα αδέλφια

Πουρίων Guide Michelin :arrow: Στον Ηγούμενο για την αγάπη, το πάθος και το χρόνο που αφιερώνει για να υπάρχει αυτό το φόρουμ...Τα Review του είναι ο απόλυτος οδηγός !!!

Πουρίων Ταινίας μικρού μήκους :arrow: στον αδελφό lefteris c για το καλλιτεχνικό βιντεάκι που μας ανέβασε στο you tube...

Πουρίων μουσικού παραγωγού ''Γιάννης Πετρίδης'' :arrow: στον αδελφό Tommi για τις πρωινές του μουσικές επιλογές...

Πουρίων σεξονοπορνοδιαστροφηκότητας :arrow: στον αδελφό svensk γιατί χωρίς να τον έχω γνωρίσει τον έχω κάνει εικόνα να βρίσκεται στο μπαλκόνι ενός σαλέ, κάνοντας το διάλειμμα του από την σκηνοθεσία ασπρόμαυρης ταινίας πορνό με βαμπίρ, κρατώντας στο ένα χέρι ένα μπουκάλι ουίσκι στο άλλο ένα πούρο και να καπνίζει ατενίζοντας το χιονισμένο τοπίο φορώντας μόνο σώβρακο και τιράντες... 8)

Πουρίων Αγίας Τριάδος :arrow: στον γείτονα Alex46 γιατί χωρίς τσίπουρο και μεζέ δεν του κατεβαίνει ο καπνός του πούρου 8)
εὐλόγησον
svensk

Δημοσίευσηαπό svensk » Τρί Φεβ 06, 2018 5:11 pm

Τάκης έγραψε:ροδόμελο η πένα σου καλέ μου βάρδε στάζει
τσούζει τσι τρύπες και πονά και χαλαπένιο βάζει
μα λες αλήθειες το γροικώ κι ουδόλως το αρνούμαι
και πρέπει τους γρουσούζηδες στον κώλο να κλωτσούμε

έχει ευγένεια η σιωπή μα σκάει σαν κανόνι
η καρακάξα αν θέλει κρα σεκόντο με τ’ αηδόνι
ξύνω λοιπόν του μολυβιού τη μυτερή τη μύτη
κι απ’ το Τσιρίγο ντουφεκώ να ακουστώ στην Κρήτη

:D :D :D :D
Aληθεια τωρα!! Πες μου ποση ωρα σου πηρε για να το εμπνευστεις :?:
Φοβερο :!: :!:
Άβαταρ μέλους
alex46

Δημοσίευσηαπό alex46 » Τρί Φεβ 06, 2018 5:20 pm

αγαπημενο θεμα λοιπον...
ξεκιναω με τις αρνητικες ...

πρωτος πρωτος με τεραστια διαφορα απο τον δευτερο
ο Λεωνιδας ή αλλοιως Author που μας εχει γραψει κανονικοτατα μερικα χρονια τωρα και δεν κανει τον κοπο ουτε ενα χρονια πολλα να μας πει ... ή εστω ενα καλημερα ...

δευτερο βραβειο στα διαφορα τρολς που μπηκαν να μας δοκιμασουν. αργησαμε μερικοι να ξυπνησουμε αλλα στο τελος καταλαβαμε (ελπιζω) οτι αυτο το φορουμ δεν ειναι ενα απλο συνηθες φορουμ αλλα ειναι μια "μονη" που πρεπει να την σεβαστεις ρε κοπανε για να σε σεβαστει . αλλοιως τα κουβαδακια σου και σε αλλη παραλια ...
http://cigarsforum.gr/

οὔτε γὰρ ἄρχειν οὔτε ἄρχεσθαι ἐθέλω

αναρωτιέμαι γιατί βάφονται οι γυναίκες με μεγάλα βυζΓια
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Τρί Φεβ 06, 2018 5:34 pm

αυτά είναι, αρχίσανε τα γλέντια τα ωραία μας!
ελάτε και οι άλλοι orismenoi σιγά-σιγά, βγάλτε τα σώψυχα σας και μοιράστε Πουρίων λέμε...

@ Svensk
ξύπνησα το πρωί και το βρήκα κάτω απ' το μαξιλάρι μου
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Παρ Φεβ 09, 2018 7:18 am

τι έγινε Πουριωνίζοντες Καρναβαλιστές μου...
δεν βρίσκετε φακέλους να βάλετε τα ονόματα των νικητών ή η κριτική σας επιτροπή τραβάει ζόρια...??
για ελάτε, ανεβείτε σιγά-σιγά στο βήμα...

τσ... τσ... γκουχ... χμ... ένα-δύο, ένα-δύο, ευχαριστώ
αγαπητές μου κυρίες και κύριοι συνεχίζω με τη δεύτερη φουρνιά των Πουρίων μου:

πουρίων orismenou μπαλαδόρου: Konstadinos
επιτέλους, γνώρισα κι από κοντά έναν ψαγμένο μπαλαδόρο cigar aficionado!

πουρίων της μιας δραχμής τα γιασεμιά: Lefteris
στον αισθαντικό, ευαίσθητο, (και κομμάτι ντροπαλό) κρητικό τροβαδούρο μας

πουρίων non plus: Goutsou
παντός καιρού Αγιοβασίλης για όλες τις χρήσεις, γελαστός, ροδοκόκκινος, αγαπούλης

πουρίων Sigmund Freud: Fairlight
μιλάμε για τον γκουρού του καπνού, η επιστήμη και το πάθος σε λάγνους εναγκαλισμούς

πουρίων είμαι πάντα εδώ κι ας μη φαίνομαι: Rigelianos
γιατί και οι τραπεζίτες έχουν ψυχή (και βίτσια)

πουρίων έλα να σε γνωρίσουμε: C & R
Στάθη είναι αλλιώς από κοντά, πίστεψε με

πουρίων Άγιος Σάββας: Greekos
γιατί ανήμερα Μεγάλη η Χάρη Του, αξιώθηκα σαν ηγούμενος την πιο κατανυκτική ξενάγηση στα άδυτα της Μονής

συνεχίζεται…
Άβαταρ μέλους
Greekos

Δημοσίευσηαπό Greekos » Παρ Φεβ 09, 2018 6:08 pm

Οι πρώτοι φάκελοι άρχισαν να έρχονται στα γραφεία της επιτροπής όποτε κ αρχίζω τις απονομές

πουρίων καλύτερου πιάτου της χρονιάς: καλαμάρι ψητό στις Μουριές

Πουριων ανοιχτής αγκαλιάς: σε όλη την μόνη που με υποδέχθηκε στην αυθημερόν μου επίσκεψη

Πουριων μετάδοσης γνώσης κ νέων μεθόδων εκτίμησης πούρου: Τάκης για όλα όσα μας μεταλαμπαδεύει από την γνώση εμπειρία κ το μεράκι του ( ειδικά για το nosing αναμμένου πούρου! )

Ακολουθούν διαφημίσεις κ μετά πάλι μαζί σας
Άβαταρ μέλους
Fairlight

Δημοσίευσηαπό Fairlight » Παρ Φεβ 09, 2018 9:33 pm

Να αρχίσω και γω να ρίχνω μερικά πρώτα.

Πουρίων ΑΛΤΙΣ: Sulleygiannis
Για τις μυστήριες και αδιαφανείς σχέσεις που έχει με την βιομηχανία μεταποίησης ελιάς
Προτεινόμενη βιβλιογραφία: The Price of Justice: A True Story of Greed and Corruption, Laurence Leamer, 2014

Πουρίων Captain Hook: Alex
Για τις ευφάνταστες χρήσεις των ιδιαιτεροτήτων του ανθρώπινου σώματος
Προτεινόμενη βιβλιογραφία: Crash, J. G. Ballard, 1973

Πουρίων Paraphilia: Svensk
Για την πλούσια και μερικές φορές αμφιλεγόμενης αισθητικής ερωτική του φαντασία
Προτεινόμενη βιβλιογραφία: Dirty Havana Trilogy, Pedro Juan Gutiérrez, 1998

Πουρίων Μέγα διδασκάλου, τέλειου και εξόχου ηδονιστή: Τάκης
Γιατί είναι παράθυρο σε έναν άλλο κόσμο. Δεν νομίζω να χρειάζεται να πω περισσότερα.
Προτεινόμενη βιβλιογραφία: Ο Μέγας Ανατολικός, Ανδρέας Εμπειρίκος, 1990(έκδοση)
svensk

Δημοσίευσηαπό svensk » Παρ Φεβ 09, 2018 11:09 pm

Πουρίων. Ασχετιλας με τις νέες τεχνολογίες: φωτιά, Ρόδα , κομπιουτερ.
Στον εαυτό μου.

Πουρίων –μακραν- υπερεκτιμημένου, σεξοδιεστραμενου στο φόρουμ (αλήθεια πως άρχισε αυτό το πράγμα; Όταν το επιβεβαιώνω το κάνω απλά για να μην απογοητεύσω orismenous)
Στον εαυτό μου.

Πουρίων φιλων που θα ήθελα να γνωρισω…χτες
Χάρης και Στέλιος

Πουρίων . Είναι θέμα χρόνου να κλωνοποίηση τον εαυτό του.
Fairlight

Πουριων του πιο εύγλωττου παρατσουκλιού Γάντζος
Αλεξ
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Δευ Φεβ 12, 2018 7:10 am

Θωμά, εξαιρετική η προτεινόμενη βιβλιογραφία! :wink:

Επιστροφή σε “Θέματα επικαιρότητας”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες