Guantanamera Cristales - Μακριά και έξω απο δώ

Leonidas

Guantanamera Cristales - Μακριά και έξω απο δώ

Δημοσίευσηαπό Leonidas » Τετ Ιούλ 15, 2009 7:09 pm

Απο τον τίτλο και μόνο είναι φανερό ότι δεν χρειάζεται να επεκταθώ. Μόλις το τσαλάκωσα το σιχαμένο. Ωρες ώρες αναρωτιέμαι γιατί καίω μα@ακί#ς.

Το boxάκι των 25 έχει 22 υπόλοιπα-εξαετίας. Συλλεκτικά έχει νόημα. Καπνιστικά κανένα.

Ο λόγος που ανοίγω το thread είναι ότι η ωρίμανση και η παλαίωση δεν έχουν πάντα αποτέλεσμα. Ας είναι και κουβάνικα κι ας είναι machine made. Και χειροποίητα να είναι, δεν σημαίνει ότι όλα βελτιώνονται. Υπάρχει χώρος να γραφτούν απόψεις για τούτο.

Τα συγκεκριμένα μόνο για συλλέκτες κάνουν. Βέβαια εδώ που τα λέμε σιγά την αξία, αλλά τέλος πάντων. Για τα εγγόνια μας.
Άβαταρ μέλους
Domen

Δημοσίευσηαπό Domen » Τετ Ιούλ 15, 2009 7:17 pm

Εχω τρελαθει να βλεπω περιπτερα στην κοζανη να τα εχουν αυτα για μηνες και χρονια στον ηλιο στην γιαλινη βιτρινα τους φυσικα χωρις υγραντηρα μαζι με τα ολλανδικα που οντως δεν θελουν υγρανση και να τα αγοραζουν καποιοι απο εκει για να καπνισουν "κουβανεζικο " πουρο οταν εχουν κεφια.

Ξερω οτι πουλαει σαν τρελλο αλλα για μενα ειναι η μεγαλυτερη δισφημιση για τα πουρα ... δεν μπορω να φανταστω καποιον να καπνισει αυτο και να ξαναγγιξει μετα πουρο .
---------------------
Τα πουρα μου στις 20-09-08

http://img375.imageshack.us/my.php?imag ... 638ov0.jpg

"Try to learn something about everything and everything about something."
- Thomas Henry Huxley (1825-1895)
DimitrisF

Δημοσίευσηαπό DimitrisF » Τετ Ιούλ 15, 2009 8:07 pm

Και όμως.. Σε μια βόλτα στον tobbaconist μου, είχε έρθει η κουβέντα για το τι πουλάει.
Guantanamera και JLP τα πρώτα στη λίστα.
Ειδικά αν ακολουθούν μπουζούκια.

Μάλιστα μου ελάχιστοι των ελάχιστων αγοράζουν πούρα αξίας άνω των 6 ευρώ, και όταν το κάνουν είναιτα πάρα πολύ γνωστά και κυρίως cohiba.
Χρειάζομαι ένα μικρό Joker.
Άβαταρ μέλους
Domen

Δημοσίευσηαπό Domen » Τετ Ιούλ 15, 2009 9:02 pm

Τα JLP με ενα χρονο ωριμανση ειναι αλλη φαση .... και βελτιωνονται συνεχεια οσο καθονται .

Με μια πενταδα Cazadores ξεκινησα και αγαπησα τα πουρα και δεν τα σνομπαρω ουτε τωρα ..... παντα θα εχω στον υγραντηρα μου για μια γρηγορη τζουρα . Ειναι ειλικρινη πουρα που σου δινουν οτι υποσχονται ... μια γερη δοση καπνου με γευση κουβας σε εξευτελιστικη τιμη .

Για καποιον που δεν εχει καπνισει ποτε του ειναι μια χαρα ... οποιοδηποτε ακριβοτερο του δωσεις το ιδιο θα ειναι γι αυτον .

Οχι οτι συγκρινονται με τα ακριβοτερα αλλα ακομα δεν εδωσα σε καποιον και να μην του αρεσε .

Αλλα τα guantanamera ειναι εντελως για τα μπαζα ... ακομα και η μυρωδια τους σε απωθει .
---------------------

Άβαταρ μέλους
Powerslave

Δημοσίευσηαπό Powerslave » Πέμ Ιούλ 16, 2009 1:43 am

Μια φορά προ 3 ετίας οι φίλοι μου, μου προσέφεραν 1 κουτί Guantanamera Cristales ώς δώρο σε κάποια βραδυνή έξοδο! Μακράν οτι πιο άθλιο έχω καπνίσει! Ο τύπος που τους τα πούλησε τους τα πρότεινε και για εξαιρετικά!

Ουρανία το δίκκανο...
Αν ο Σάρουμαν είχε τον Μάκη για βοηθό, θα είχε βρει τον Φρόντο σε μία ώρα...
Άβαταρ μέλους
Domen

Δημοσίευσηαπό Domen » Πέμ Ιούλ 16, 2009 7:17 am

Εδω δειτε να γελασετε σχολια του cigarczhar στην περιγραφη προιοντος .

http://www.cigar-czar.com/store/cart.php?target=product&product_id=3487&category_id=715

:lol: :lol: :lol:
---------------------

dalani

Δημοσίευσηαπό dalani » Πέμ Ιούλ 16, 2009 2:08 pm

ειναι οντως ενα πολυ αθλιο πουρο αλλα αυτο που με την δινει στα νευρα ειναι οτι μερικοι το αγοραζουν και πουλανε μουρι κιολας ειδεικα στα σκυλαδικα χεχεχεεχεχεχεχεχε
Νίκος

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Πέμ Ιούλ 16, 2009 4:28 pm

dalani έγραψε:ειναι οντως ενα πολυ αθλιο πουρο αλλα αυτο που με την δινει στα νευρα ειναι οτι μερικοι το αγοραζουν και πουλανε μουρι κιολας ειδεικα στα σκυλαδικα χεχεχεεχεχεχεχεχε

Ανάλογα με τη μούρη είναι και το πούρο ή δείξε μου το πούρο σου να σου πω ποιός είσαι.
Εγω κοχίμπα.

Επιστροφή σε “Guantanamera”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες