μικρά πουράκια με φιλτράκι

huntingspirits
Επικοινωνία:

μικρά πουράκια με φιλτράκι

Δημοσίευσηαπό huntingspirits » Παρ Ιουν 01, 2012 9:46 am

Γεια χαρά σε όλους!

Ανήκω στην κατηγορία των ανθρώπων που εδώ και μια πενταετία καπνίζω σπάνια και όχι σε καθημερινή βάση (το πολύ 5-6 τσιγάρα εβδομαδιαία). Όμως επειδή δεν μου αρέσουν καθόλου τα "κανονικά" τσιγάρα αγοράζω καπνό για στριφτό τσιγάρο που όμως:

1. με "βαράει"
2. μετά από 4 μέρες φυσικά ξερένεται και είναι ακόμα χειρότερος.

Πρόσφατα δοκίμασα ένα cigarillo ( villeger premium sumatra, με φιλτράκι, το οποίο παρότι μου φάνηκε βαρύ, δεν με ενόχλησε καθόλου (σε λαιμό και κεφάλι).
Οπότε και ήθελα να ρωτήσω, αν μπορείτε να μου προτείνετε cigarrilos με φιλτράκι (μιας και κατεβάζω τον καπνό) ελαφριά και ποιοτικά.

Ευχαριστώ πολύ :D
www.huntingspirits.tv || Browse Spirits That You Drink
Κωστας88

Δημοσίευσηαπό Κωστας88 » Κυρ Ιουν 03, 2012 7:30 pm

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ποιοτικα με φιλτρακι και γενικοτερα ποιοτiκα cigarillos.
Tα "πουρακια" ειναι ενα καταναλωτικο τρικ, μια απατη.

Αφου δεν αντεχεις την νικοτινη καλυτερα σταματα το καπνισμα ή κανε ultra light τσιγαρα.
ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΤΕΧΕΙ ΤΗΝ ΤΕΧΝΗ ΤΗΣ ΓΕΥΣΙΓΝΩΣΙΑΣ, ΚΑΤΕΧΕΙ ΤΗΝ ΤΕΧΝΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ.

-Davidoff
huntingspirits
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό huntingspirits » Κυρ Ιουν 03, 2012 7:54 pm

Χμμ...αυτο καταλαβα τελικα..Ευχαριστω...
www.huntingspirits.tv || Browse Spirits That You Drink
theferentinos
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό theferentinos » Τρί Δεκ 18, 2012 12:29 pm

διαφωνώ πλήρως με τον Κώστα, σε όποιον άνθρωπο του αρέσει να καπνίζει καλό είναι να κόψει το τσιγάρο τελειώς μιας και ακόμη τσιγάρα Ultra Light θα τονώσουν ακόμη περισσότερο τον εθισμό στο τσιγάρο και από 10 τσιγάρα που καπνίζετε θα φτάσετε στα 20 και βάλε.
Προσωπικά έχω μεγαλώσει μέσα σε τέτοια μαγαζία που πουλούν τσιγάρα-πούρα-καπνικά είδη μιας και ο ίδιος έχω καπνοπωλείο. Τα τελευταία 5 χρόνια δεν έχω βάλει το τσιγάρο στο στόμα μου(κάπνιζα σχεδόν 20 χρόνια- τα τελευταία 7-8 κάπνιζα πάνω από 3 πακέτα).
Έτσι αποφάσισα να καπνίζω 1-2 πουράκια την ημέρα, με τον καφε μου το πρωι και το βράδυ αν τύχει μια έξοδος. Σε πληροφορώ ότι απολάμβάνω το κάπνισμα 100% σε σχέση με πριν.
Τέλος θα συμφωνήσω με τον Κώστα στο θέμα πουράκια, αν θες να δοκιμάσεις κάτι δοκίμασε τα Toscanello Caffe, εκπληκτικά.

Με εκτίμηση
Φερεντινος Γιώργος
htsopelas
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό htsopelas » Πέμ Ιαν 10, 2013 5:48 pm

theferentinos έγραψε:διαφωνώ πλήρως με τον Κώστα, σε όποιον άνθρωπο του αρέσει να καπνίζει καλό είναι να κόψει το τσιγάρο τελειώς μιας και ακόμη τσιγάρα Ultra Light θα τονώσουν ακόμη περισσότερο τον εθισμό στο τσιγάρο και από 10 τσιγάρα που καπνίζετε θα φτάσετε στα 20 και βάλε.
Προσωπικά έχω μεγαλώσει μέσα σε τέτοια μαγαζία που πουλούν τσιγάρα-πούρα-καπνικά είδη μιας και ο ίδιος έχω καπνοπωλείο. Τα τελευταία 5 χρόνια δεν έχω βάλει το τσιγάρο στο στόμα μου(κάπνιζα σχεδόν 20 χρόνια- τα τελευταία 7-8 κάπνιζα πάνω από 3 πακέτα).
Έτσι αποφάσισα να καπνίζω 1-2 πουράκια την ημέρα, με τον καφε μου το πρωι και το βράδυ αν τύχει μια έξοδος. Σε πληροφορώ ότι απολάμβάνω το κάπνισμα 100% σε σχέση με πριν.
Τέλος θα συμφωνήσω με τον Κώστα στο θέμα πουράκια, αν θες να δοκιμάσεις κάτι δοκίμασε τα Toscanello Caffe, εκπληκτικά.

Με εκτίμηση
Φερεντινος Γιώργος

έχεις απόλυτο δίκιο σε ότι λες και το λεω αυτό ως πρώιν καπνιστης καταλαβαίνοντας σε απόλυτα! :)

Επιστροφή σε “Διάφορα προβλήματα - ερωτήσεις ...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες