cuaba diademas

argi

cuaba diademas

Δημοσίευσηαπό argi » Τρί Νοέμ 08, 2011 1:13 pm

Ρεγουλαρω χρονια καμποσα μερικα τεμαχια, ηρθε η ωρα του πρωτου.Θυμαμαι το <πρωτο> χρωμα , και που φτασαμε.
(μαλλον το καλυτερο , λεω μαλλον γιατι εχω κασομενα κατι μοντε Α και κατι ογιο παρτικιουλαρες.)(και δεν εχω δει που βρισκονται).
Πιστευω να δικαιωθω , γιατι το γκραν ματσουκι θελει τον χρονο του.....
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Τρί Νοέμ 08, 2011 5:18 pm

τώρα πια, πού να τα φουμάρεις αυτά ρε argi
μόνο κλειδαμπαρωμένος, με απορροφητήρες ανοιχτούς
κλεψύδρα με ένα σακκί άμμο να μετράει τις ώρες
(και φρουρούς γύρω-γύρω)

πάνε οι παλιές, ανέμελες, καλές εποχές...

έχω κάτι υπόλοιπα φέρετρα με υποκίτρινα χρυσόχαρτα
από την εποχή των φαραώ

λέω να τα κρατήσω για την Ανάσταση

άμποτες έλθει...
argi

Δημοσίευσηαπό argi » Τρί Νοέμ 08, 2011 6:34 pm

οπως ελεγε ο νιτσε
η πραγματικη ανασταση ερχεται απο τα νεκροταφεια,
οπου ναναι θα αρχισουμε να ζομπιζουμε
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Τρί Νοέμ 08, 2011 7:38 pm

argi

Δημοσίευσηαπό argi » Τετ Νοέμ 09, 2011 7:25 am

κανε υπομονη και ο ουρανος θα γινει πιο γαλανος, (απο τους γαλανους καπνους).Θα ερθουν ξανα glory days που ελεγε ο σπρινγκστιν.
Άβαταρ μέλους
suleygiannis

Re: cuaba diademas

Δημοσίευσηαπό suleygiannis » Τετ Μάιος 03, 2017 11:21 am

Εικόνα

Cuaba Diademas LCD Nickos H

Απίστευτη χορηγία του Νίκου. Ένα πούρο το οποίο δεν το έχω ξανακαπνίσει και γενικά το έψαχνα για να αγοράσω μια κούτα, αλλά για κάποιο λόγο ποτέ δεν το έκανα.
Το πούρο σταμάτησε το 2013. Έβγαινε σε dress box των 5 πούρων. Τα πούρα τυλίγονταν σε αλουμινόχαρτο και στη συνέχεια έμπαιναν σε κοφίνι.
Με διαστάσεις 55 χ 233 πρόκειται σαφώς για ένα από τα μεγαλύτερα πούρα που έβγαλαν ποτέ οι Κουβανοί.
Το πούρο πανέμορφο και εντυπωσιακό τραβάει καταπληκτικά, χωρίς να το κόψω από τη μεριά που το ανάβω, όπως χρειάζονται συνήθως τα Cuaba. Και μετά αρχίζει το παραμιλητό. Καφέδες, κακάο, βούτυρο, γη, δροσερή μέντα σε πλήρη αρμονία και συνεργασία.
Μέχρι τη μέση πήγε έτσι. Μετά γύρισε εντελώς βγάζοντας ξύλο με ευκάλυπτο και απαλά πιπέρια και μετά πάλι κακάο.
Πούρο για τοπ 10 και φυσικά el dorado.
Ότι κι αν πω είναι λίγο για αυτή τη χορηγία. Νίκο ευχαριστώ!
http://cigarsforum.gr
Άβαταρ μέλους
capobomba

Δημοσίευσηαπό capobomba » Κυρ Μάιος 20, 2018 1:00 pm

Ένα όμορφο απόγευμα Παρασκευής με αφορμή τα γενέθλια του γιού μου αποφάσισα να το καπνίσω.
Στο σεντούκι χρόνια περίμενε υπομονετικά την κατάλληλη στιγμή και την κατάλληλη παρέα (τη σύζυγο μου).
...αλλά και τον κατάλληλο καιρό γιατί μας έχουν σαπίσει τα κόκκαλα με τις άστατες διαθέσεις του καιρού... :lol:
Εικόνα

Φωτιά στα σαββατόβραδα και σε όσα πάνε κι έρθουν και η ναυαρχίδα αρχίσει να σουλατσάρει στα σκοτεινά και θολωμένα από σκέψεις και προβληματισμούς νερά, παραμερίζοντας σε βάθος και σε ύψος ότι τολμά να στέκεται εμπόδιο στις διαθέσεις της, καθώς κορωμένη και περήφανη στέκεται να ατενίζει τον ορίζοντα και να σιγοτραγουδά "Singing words, words, between the lines of age..."
Εικόνα

Καπνίζω δίχως να σκέφτομαι τίποτα άλλο. Όλη η Κούβα έχει χωρέσει μέσα σε αυτό το καπνικό ταξίδι. Και ξετυλίγεται σε κάθε πούφ και πάφ, σαν ατσάλινη ατμομηχανή που τινάζει το καπνό της δίνοντας στίγμα και πορεία από χιλιόμετρα μακριά. Περνάει ένα παππούς με δύο σκυλάκια με χαιρετά "χαλαρώνεις ε" μου κάνει - κάνω ένα νεύμα και συνεχίζω τη δέηση στον μανιτού που έστριψε αυτό το θηρίο που μοιάζει γλυκό σαν αρκουδάκι έτσι όπως κυκλοφορεί στα ρουθούνια και τα εγκεφαλικά μου κύτταρα
Εικόνα

Τι άλλο να πει κανείς για να βάλει μια τελεία...ενόψη και του βασιλικού γάμου Χάρη και Μέγκαν...το διάδεμα της Κουάμπα μου υπόσχεται πως θα ξανανταμώσουμε πάλι με χρόνια και καιρούς 8)
Τελευταία επεξεργασία από capobomba σε Δευ Ιουν 04, 2018 6:45 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Κυρ Μάιος 20, 2018 2:26 pm

κουφέτο! άντε, και στα δικά τους οι ανύπαντροι :wink:
Άβαταρ μέλους
Haris_g

Δημοσίευσηαπό Haris_g » Δευ Μάιος 21, 2018 7:50 am

Ωραίος!!!
Μάρκο, ΝΑ σου ζήσει ο πρίγκιπας σου!!! ο άλλος της Αγγλιας .... καλά να είναι !!!
γούστα ωραία το διαδέμας ε?
χρόνος καπνίσματος του θηρίου??? :mrgreen:
Μια Slenderella την ημέρα, τον γιατρό τον κάνει πέρα!!!
Άβαταρ μέλους
capobomba

Δημοσίευσηαπό capobomba » Δευ Μάιος 21, 2018 1:33 pm

γειά σου Χάρη!
δεν κράτησα χρόνο να σου πω την αλήθεια γιατί ήμουν σε χαλαρή φάση και το άφηνα το ξανάπιανα κλπ
μισό μπουκάλι σπίρτο κατανάλωσα άρα σίγουρα ένα δυωράκι το κάπνιζα :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
lefteris c

Δημοσίευσηαπό lefteris c » Δευ Μάιος 21, 2018 3:41 pm

Καλησπέρα παιδιά
κι εσύ Χάρη (και΄γώ) ακόμη δεν βρήκες χρόνο να το καπνίσεις ;
αν υπολογίσω ότι το τελευταίο Salomones μου κράτησε σχεδόν 2 ώρες και 20 λεπτά, έ αυτό δεν θα φάει κανένα εικοσάλεπτο+ επιπλέον ;
βάλε και ένα μισάωρο εγκλιματισμού, δεν είναι πανατέλα να τη πιάσουμε και να την ανάψουμε με τη μία :mrgreen:
Όποτε ένα απογευματάκι χαλαρό θέλουμε σαν το Μάρκο, και μόνοι μας :wink:
γι αυτό ακόμη τα έχω και τα βλέπω 8)
Άβαταρ μέλους
Haris_g

Δημοσίευσηαπό Haris_g » Τρί Μάιος 22, 2018 7:32 am

ακριβώς αυτό Λευτέρη, δεν κατάφερα ακόμη να βρω εκείνο το κενό σπίτι.... γιατί σπίτι θέλω να το καπνίσω με όλα τα κομφόρ!!! :roll: :mrgreen: :)
Μια Slenderella την ημέρα, τον γιατρό τον κάνει πέρα!!!

Επιστροφή σε “Cuaba ...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες