Καλησπέρα στην πουροπαρέα

Είστε καινούριο μέλος ?? Γραφτήκατε μόλις τώρα ?? Πείτε μας κάτι για σάς : Πχ το όνομά σας , τι ηλικία έχετε , με τι ασχολείστε , πόσα πούρα καπνίζετε , ποιο είναι το αγαπημένο σας ..

Άβαταρ μέλους
C&R

Re: Καλησπέρα στην πουροπαρέα

Δημοσίευσηαπό C&R » Τετ Μάιος 24, 2017 4:13 pm

Καλησπερα σε όλους,

Η πλάκα είναι καλοδεχουμενη εννοείται απλά να προσέχετε μην με διαολίζεται και αναγκαστώ να χρησιμοποιήσω τις σατανικές μου δυνάμεις εις βάρος σας :twisted: :D

Αστειεύομαι φυσικά μιας και το μότο μου είναι ... Στην καζούρα δεν υπάρχει μεζούρα !!! :lol:

Στα δικά μας τώρα... Τα πούρα που έχω δοκιμάσει το τελευταίο δίμηνο, τόσο λίγο καιρό έχω κολλήσει το μικρόβιο, είναι τα Hoyo De Monterrey Epicure 2 , Epicure 2 especial & Churchills. Μου άρεσαν αρκετά με το Epicure 2 να είναι ένα κλικ πιο πάνω όσον αφορά τα γούστα μου.

Συνέχισα την γευστική εξερεύνηση δοκιμάζοντας το Bolivar Coronas Gigantes και έπαθα πλάκα πραγματικά. Είναι το αγαπημένο μου για την ώρα.

Δοκίμασα και μου άρεσε επίσης το Ramon Allones Specially Selected το οποίο θα το ξαναπάρω σίγουρα και σε μεγαλύτερη ποσότητα του ενός στίκ.

Όλες τις φούμες μου τις έχουν συνοδέψει εκλεκτά ρουμάκια όπως:
Angostura 1824
Zacapa Reserva Limitada
Matusalem Gran Reserva 15 ετών
Rhum Rhum Liberation 2015 ( ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει ποτέ μου)

Θα ήθελα να μου προτείνεται κάποια στίκς που πιστεύεται ότι κάθε νεοσύλλεκτος θα πρέπει να φουμάρει !
εὐλόγησον
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Τετ Μάιος 24, 2017 5:50 pm

μπορείς αρχικά να κάνεις μια περαντζάδα με 2-3 διαφορετικά στικς, όποια σου γυαλίσουν (φτηνά-ακριβά)
από Partagas, Montecristo, Bolivar, Upmann και Romeo y Julieta
για να αρχίσεις να καταλαβαίνεις την διαφορετικότητα στην παλέτα κάθε brand
επίσης, αβάδιστα δοκίμασε Diplomaticos No.2 (υπάρχει σχεδόν παντού)
άντε, πάρε και ένα Cohiba... 8)

μετά τον κύκλο αυτό, θα αρχίσεις να σχηματίζεις σιγά-σιγά εικόνα και να χτίζεις προτιμήσεις
κι έπειτα, το ένα θα φέρει το άλλο....
πολύ χρήσιμο γι αυτό το σκοπό, θα είναι να κρατάς λίγες σημειώσεις για κάθε πούρο που καπνίζεις
M a l i b u a n a n a
Rigelianos

Δημοσίευσηαπό Rigelianos » Τετ Μάιος 24, 2017 8:38 pm

Καλώς όρισες!

Επιστροφή σε “Γνωριμία μελών”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης