Πουρίων 2018

Θέματα επικαιρότητας που απασχολούν τον καπνιστή
Άβαταρ μέλους
tommi

Re: Πουρίων 2018

Δημοσίευσηαπό tommi » Δευ Φεβ 12, 2018 11:08 am

Καλημέρα απονομηστές μου

-Πουρίων ''γαμώ την αναδιοργανωσή μου γαμώ'' που μας στέρησε το ψηλό αγόρι από την όμορφη παρουσία του..

-Πουρίων ''me, my self , and I...'' στον ένα, τον μοναδικό , τον ανυπέρβλητο..sven tripple x

-Πουρίων ''το ασχημόπαπο που έγινε κύκνος'' η αλλιώς από γκαντεμόσαυρος απέκτησε το άγγιγμα του Μίδα
Τριαντάφυλλος εκ Θεσσαλονίκης

-Πουρίων ''Βραδυνός επισκέπτης'' για τις μεταμεσονύχτιες απομακρυσμένες και ωραίες συζητήσεις..Γρηγόριος o V

-Πουρίων ''η πολύ δουλειά τρώει τον αφέντη'' στον Νίκο_Η

-Πουρίων ''πού'σε Θανάση''στον αγαπητό Harmonica...xαθήκαμε

-Πουρίων ''όλο έρχεσαι ,αλλά δεν σε βλέπω'' μα πως γινεται δεν ξέρω..στο παιδί της νύχτας petran

-Πουρίων ''Amani'' στον υπέροχο μας Γίγαντα..Χάρη_g..και αν σου κάτσει !!!!

-Πουρίων ''Πόρνη αναβλητικότητα'' μου έχεις μαμήσει την ζωή..αλλά θα σε φτιάξω που θα πάει....στον εαυτό μου

-Πουρίων ''ζυθοποιίας'' στο τρελλό τρελλό τρελλό αγόρι...daffy

-Πουρίων ''Τι; Κι εσύ; Νόμιζα πως ήμουν ο μόνος!'' στο έταιρο γίγαντα και φίλο Στέλιο γούτσου γούτσου

-Πουρίων ΄΄ play it again Sam''....στον Τάκη

..συνεχίζεται
Άβαταρ μέλους
goutsou

Δημοσίευσηαπό goutsou » Δευ Φεβ 12, 2018 2:41 pm

Συμφωνώ πως τα συγκεκριμένα βραβεία είναι τα πιο ζουζουνογαργαλιάρικα από όλα που έχουν περάσει κατά καιρούς στο φόρουμ.
Θέλουν όμως και σκέψη αλλά και την κατάλληλη διάθεση για να γραφτούν, οπότε θεωρώ γι αυτό καθυστερούμε όλοι να τ ανεβάσουμε!
(Υ.Γ. Το προηγούμενο κομμάτι το έγραψα την Παρασκευή…)

Ξεκινάω λοιπόν την απονομή!

Πουρίων Καρντάς τσογλάν τσίου-τσίου (Αδέρφια μου αλήτες πουλιά). Στον Τόμμι και τον Τρι! Χωρίς αυτούς η απόλαυση θα ήταν απολ… Ζήτω στις Τετάρτες μας και σ’ όλες τις άλλες μέρες που βρισκόμαστε!

Πουρίων Είσαι μακριά… Στον αδερφό Χαράλαμπο, σημείο Τζι. Βρεθήκαμε αρκετές φορές φέτος και, υγεία να χουμε, θα βρεθούμε άλλες τόσες, αλλά και πάλι λίγες είναι… GeoTsi, GeoTsi, ενωμένοι δυνατοί!

Πουρίων Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη. Στον Τόμμι. Bro ξέρω πως το γουρουνόσκυλο έκανε την εμφάνιση του πολλές φορές φέτος, αλλά η ψυχική σου δύναμη είναι μεγαλειώδης!

Πουρίων Το γρήγορο πιστόλι. Στον Τρι, που αν περάσει πάνω από 24ωρο από την παραλαβή των πούρων και δεν έχει καπνίσει τουλάχιστον 2, νοιώθει ένα κενό…

Πουρίων Tσαχπινογαργαλιάρη μπάτσου. Στον Ντάφυ-Σέλφι μπόι, που έχει αναγάγει το συγκεκριμένο στυλ φωτό σε επιστήμη!

Πουρίων Ο τροχός της τύχης. Στον παιχταρά μας Κωνσταντίνο, που εκτός από τα καταπληκτικά πούρα που μου έδωσε στην συνάντηση στο νησί της Αφροδίτης μου έδωσε και τον τροχό των γεύσεων, στα Ελληνικά περικαλώ!

Πουρίων Το γελαστό παιδί. Γκρεγκ νομίζω πως όταν βρεθούμε από κοντά θα πονέσει η κοιλιά μας!

Πουρίων Δυσμενούς μετάθεσης. Στον Νίκο τον πσηλέα. Είχαμε συνηθίσει να σε βλέπουμε ρε φίλε. Μας έλειψες και στενοχωριέμαι που δεν μπόρεσα να είμαι εκεί την τελευταία φορά που ήρθες…

Πουρίων Mastermind. Στον μοναδικό Δον Τάκη. Η γνώση, η εμπειρία και η αγάπη του για τον μπλε καπνό, αλλά και για την Μονή είναι απαράμιλλη.

Πουρίων Πολύ καλά περνάμε. Στον Σπύρο. Όσες φορές κι αν έρθει, έναν ψιλοχαμό τον κάνουμε!

Πουρίων Εξυπηρέτησης. Στον trendy που χωρίς δεύτερη σκέψη, προσφέρθηκε να βοηθήσει, ασχέτως αν οι τεχνικές δυσκολίες δεν το κατέστησαν δυνατό. Χίλια ευχαριστώ και πάλι Παναγιώτη.

Πουρίων Aναπάντεχης χορηγίας. Ρε Λευτέρη τι πούρακλος ήταν αυτό το πετιτ πρινσες! Δεν έχω γράψει ακόμα, αλλά μ’ έστειλε σε διαστρικό ταξίδι. Σίγουρα στο τοπ 10 για του χρόνου!

Πουρίων Είναι μικρός ο κόσμος. Στον master yoda. Χρήστο τελικά είδες. Είμαστε λίγοι και καλοί!

Πουρίων Παρασκευή μπορείς; Όχι, όχι… Στον Πετράν! Όσες φορές ήρθε ο καλλιτέχνης μας προς τα εδώ, λείπαμε εμείς…

Πουρίων Σαρδανάπαλου χειροπρακτικού, αλλά σοβαρά, μέγα μυθιστοριογράφου. Σουηδέ ευχαριστώ για το κομμάτι που έγραψες. Καλώς εχόντων των πραγμάτων θα γνωριστούμε προς το Πάσχα, αν είσαι εκεί!

Συνεχίζεται…
“The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.”
Stephen Hawking
Tournesol

Δημοσίευσηαπό Tournesol » Δευ Φεβ 12, 2018 2:59 pm

Πουρίων "El Gancho": Alex46

Πουρίων "Copper Pot Still": nickos doc

Πουρίων "Orion's belt": Rigelianos

Πουρίων "Αηδόνι": petran

Πουρίων "R&D": The Cabinet of Dr Fairlight

And last but not least...

Πουρίων "Community Leader": Τάκης
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Τρί Φεβ 13, 2018 7:52 am

...βρέχει Πουρίων λέμε

πουρίων αδελφής ψυχής «δε χωράς πουθενά & it’s only rock ‘n’ roll but i like it»: Tommi
γιατί ξέρει αυτός, (μα είσαι άνθρωπος εσύ?)

πουρίων στα βράχια της Πειραϊκής: Petran
πούρα, μαλτ, αλμύρα, αγνάντιο, LE κουβέντα, και μετά κεμπάπ, βρέξει-χιονίσει Δάμων & Φιντίας

πουρίων τσούκου-τσούκου ball μαζί τα βάζουμε τα γκολ: Alex
στον αδιόρθωτο μερακλή μαλλιά, τζουτζούκο, και αγαπημένο γάντζο μας
για το χαλαρό του στυλ, την έξω καρδιά, και τα σεξουλιάρικα μποξεράκια του

πουρίων ροδοκόκκινα μάγουλα: Nickos H
από αγάπη πορφυρή, απ’ της ψυχής του ένα «αχ», από λόγια ανείπωτα, από αίμα που νερό δε γίνεται
με ψυχή ατσάλι και καρδιά ζυμάρι, αδέλφι μου σε αγαπάω πολύ

πουρίων νερό της ζωής: Nikos doc
στον ψηλό μου φίλο κι αδελφό, δοσμένο στης νύχτας τα blues και τα ταξιδιάρικα on the road
με αλήτικη επίγευση, εκτόπισμα τανκ, και άνοιγμα αγκαλιάς εφτά μέτρα
Άβαταρ μέλους
tliotis

Δημοσίευσηαπό tliotis » Τρί Φεβ 13, 2018 1:47 pm

Τμηματικά θα προσπαθήσω να γράψω μιας και έχω πολύ περιορισμένο χρόνο με τις δουλειές μου!
Πουρίων 2018 λοιπόν, για ένα έτος ( 2017 ) με πολλές ανατροπές και πολλά.... ξεσκεπάσματα !

Ξεκινάω γλυκά και ότι προκύψει!!! :

α)Πουρίων: "Αν δε πάρω κάτι αυτή την εβδομάδα θα σκάσω" στον αδελφό και συνονόματο Τριαντάφυλλο, από την Θεσσαλονίκη, που μας έχει τρελάνει!

β) Πουρίων: "Τι θες, το βρίσκω σήμερα και σου δίνω πληροφορίες από πού και πόσο!!" στον αδελφό Tommi από τη Θεσσαλονίκη, που σε μερικές δυσεύρετες αναζητήσεις ετικετών σε non αλλά και "νυν" (cc) άμεσα βοήθησε στις καταστάσεις αναζητήσεών μου!

γ) Πουρίων: "Ο υγραντήρας μου είναι και δικός σου"!!! Στον φίλο Στέλιο ( goutsou ) που έχει τόσο μεγάλη καρδιά, όσο και ο ντουλαπο-υγραντήρας του που κάθε φορά που ανεβαίνω Θεσ/νίκη μου λέει "έλα πάρε φύγε όποτε θες ότι θες!!!!"

δ) Πουρίων: "Χαμογελάτε γιατί χανόμαστε, είτε στα δύσκολα είτε στα εύκολα!!" Αδερφέ GregV αυτό είναι για σένα, γιατί ξέρω πως στα δύσκολα γελάς ακόμα περισσότερο και αυτό γουστάρω πολύ επάνω σου!!

ε) Μεγάλο βραβείο Πουρίων στον Τάκη που μέσα από τις γευστικές αναλύσεις που κάνει, μου ανοίγει την όρεξη για καινούριες αναζητήσεις, ειδικά στο τομέα των Non, μιας και υπάρχουν τόσες πολλές ετικέτες που δύσκολα- σπάνια να πέσεις σε καλή , άρα η γευστική δοκιμή που προσφέρει εγγράφως είναι μια γραμμή πορείας και κίνησης

στ) Στον φίλο Χάρη_g από τη πανέμορφη Κύπρο , φέτος του προσφέρω το βραβείο..... "Μπουγάτσας"!!! Μα θα πείτε γιατί? Τι σχέσει έχει η μπουγάτσα με τη Θεσσαλονίκη ? Κι όμως, όταν ήρθε Θεσσαλονίκη , πήγα να τον πάρω από το ξενοδοχείο και τον περίμενα με ζεστή μπουγάτσα κρέμα με κανέλα και άχνη από τον γνωστό .... Ουζούνη ! Αδερφέ και την επόμενη φορά, ίδια μπουγάτσα θα σου φέρω γιατί την απόλαυσες!

ζ) Πουρίων "Δήθεν" σε αυτούς που "Μόνο λόγια ήσουν, μόνο θεωρία", γιατί στη πράξη κάνανε τα αντίθετα!

η) Πουρίων "Αδιαφορίας" στον αγαπητό Author- Λεωνίδα, που αν δε βάλει μπρος το σύστημα να το εξελίξει και να το τρέξει βλέπω να γινόμαστε σκορποχώρι μιας και μόνος σκάβει το λάκκο του!

θ) Πουρίων "Σέντρας" στον αδελφό μπαλαδόρο Κωνσταντίνο που σουτάρει και βάζει γκολ από παντού! Μαζί σου αδερφέ σε όλους τους τομείς!!

Συνεχίζεται!!!...
for those about to rock, we salute you
Άβαταρ μέλους
konstadinos23

Δημοσίευσηαπό konstadinos23 » Τρί Φεβ 13, 2018 4:42 pm

Πουριων "καλύτερης παρέας" στον γίγαντα Χάρη γιατί όταν βρισκόμαστε περνάμε πολύ καλά και καπνίζουμε ακόμα πιο καλά πούρα.!!! :D :D

Πουριων "δεν σταματώ να μιλώ" στον φίλο Λευτέρη που όταν αρχίσει δεν σταματάει!! :lol: :lol: :lol:

Πουριων "εξερευνώντας την Ελλάδα" στον daffy που πρέπει να έχει γυρίσει όλη την Ελλάδα με μια Harley...

Πουριων "δεν αφήνω τίποτα, ότι κινείται εκτελείται" στον Τρι που δεν έχει αφήσει πούρο για πούρο... :lol:

Πουριων "ταξιδιού αστραπή" στον Στέλιο που έχει κάνει το Θεσσαλονίκη-Βηρυττό Τούμπα-Καλαμαριά.!!! :D

Πουριων "πολύ καλά περνούσαμε"
Στη παρέα στο Ηράκλειο (Mic,Karachrist,Matcoman) γιατί πραγματικά περάσαμε πολύ ωραίες βραδιές πέρυσι το χειμώνα.!!

Συνεχίζεται...
svensk

Δημοσίευσηαπό svensk » Τρί Φεβ 13, 2018 8:49 pm

Πουριων ‘’αν ήσουν μουναρα γκόμενα πριν…..20-25 χρόνια θα σε παντρευόμουν για πολλούς και καθόλου πολύπλοκους λόγους. Στον Ντον

Πουριων ‘’χωρις να σε εχω γνωρίσει, στο μυαλό μου σε βλέπω πάντα σαν χαρλεα στο easy rider. Στον Θωμά τον βόρειο.

Πουριων ‘’είσαι του δρόμου’’ στον ΝικοΝτοκ. Φανατικός θιασώτης του πυρ και κίνηση.

Πουριων ‘’μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα…..μπλα μπλα….Τα λόγια είναι τσαμπα….μπλα μπλα μπλα''. Sε αντιπάθησε ακόμα και η γυναίκα μου που είναι αποδεδειγμένα εξαιρετικά φιλόζωη. ( με παντρεύτηκε ).
Στον …μπλα μπλα μπλα που με πέρασε για αμερικανάκι.
Άβαταρ μέλους
Haris_g

Δημοσίευσηαπό Haris_g » Πέμ Φεβ 15, 2018 9:19 am

Πουριων "Μυρίζομαι τα πουρα που περιγράφεις" Στον ενα και μοναδικό ηγούμενο που κάθε φορα που γραφει και περιγράφει απο την αρχη ως το τελος είναι ολα τα λεφτά. Εικόνες, γευσεις και γνώση!!! :)

Πουριων "Ουίσκι Αγάπη μου" στον ψηλό!! Σας έχω πεί οτι τις αποσταξεις δεν τις πολυαγαπουσα έτσι??? Εγω μεμπύρα, ρουμι ή καφε καπνιζα παντα με τα πουρα μου μέχρι που μπήκα στην να ψαξω και να αγοράσω απλα απο περιέργεια.. ε ναι! άλλαξα γνώμη τελικά!!

Πουριων "Το βαζο με τα σοκολατακια" στον Tommi, που μου εβαλε την ιδέα (όχι μόνο εμένα) και...δεν ηταν καθολου κακη. Αντιθετα ανοιξαν νεοι δρομοι και οριζοντες.

Πουριών «Ροζ τηλέφωνο» στον Βάιο, γιατι όταν απάντησα εκέινο το τηλέφωνο και για όλα τα ...30-35 λεπτά που μιλούσαμε, με έφτιαξε. Σουηδέ μου πρέπει να τα …. Πουμε και από κοντα :? :oops:

Πουριων "εισαι τρελλη φαση λεμε" στον daffy. Γιατι οταν ακυρώθηκε η πτήση μου στη Θεσσαλονίκη, οχι απλα ηρθε και μου εφερε μπουγάτσα, αλλα οταν τοη ειπαν οτι έφυγα, εκείνος εκατσε και περίμενε να εμφανιστώ!! !!!

Πουριών «Φιλαράκι από τα παλιά» στον Τρι από Θεσαλονιίκη που αν και τον γνώρισα μια φορά από κοντα έιναι λες και τον ήξερα χρόνια. Από τα καλύτερα παιδία και φανατικός καπνιστής φρεσκαδούρας

Πουριών «Φανατικού θαυμαστή » στον Πετράν … Αηδόνι είσαι φίλε μου… δεν διαλέγει όποιο και όποιο ο αρχοντας Μαργαρίτης!!!! :shock: :D

Πουριων «σταθερή αξιά» στον Αλεξ που στο δικό μου μυαλό, το έχω εκέι, αρακτό, χαλαρό να απολαμβάνει ένα πούρο και να χάνετε στην ουσία της στιγμής… Αντε να σε δώ και με δυο κόρες σε λίγα χρόνια, ετσι για το καλό ρε φίλε :twisted: :twisted: !!!

Πουρίων «Τρελλού αλλα όχι παλαβου επιστήμονα» σε ποιόν άλλο? Στον Θωμα που καταφέρνει με τόσο μεράκι και με όρεξη να ασχολείται με κάτι που, υπό άλλες συνθήκες, θα ήθελα παρα πολύ και εγω !!! :idea:

Πουριών «Χαζομπαμπα» στον Κρητικό που όπως και να το δώ , όπως και να τον… διαβάσω, όπως και να τον φανταστώ, μου έρχετε πίσω από την φάτσα του ότι βγάνει αυτό το χαζό χαμόγελο :D :D που μου βγάνει και εμένα μετα τον ‘’ιό’’

Πουριων "Αντε να γυρισει, να γ... σει" στον Γρήγορη που έχει τα δικά του και τον ψηλοχάσαμε τελευταία από το φόρουμ αλλά τυπάρες σαν εσένα μας αρέσουν φίλε !!!! :wink:

Τελος βάζω στο πρώτο που έγραψα!!!!

Πουριων "φαλαφελ Μ Sayoun" στον Γουτσου... Δεν είναι ανάγκη να πω πολλά... Αλλα μετά από 10-12 χιλιόμετρα ποδαρόδρομο απο 5 σπεσιαλ τα εχουμε!!! :mrgreen:
Μια Slenderella την ημέρα, τον γιατρό τον κάνει πέρα!!!

Επιστροφή σε “Θέματα επικαιρότητας”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες