El Dorado

Άβαταρ μέλους
tommi

Re: El Dorado

Δημοσίευσηαπό tommi » Πέμ Μαρ 22, 2018 12:17 am

Κεδρος βουτηγμενος σε κερήθρα..
Μεστος πυκνος καπνός...με κερηθρα....καφεδες...ξυλα και μαγεια..
το Μεγαλέιο του χρόνου..
κάτσε λίγο ρε σύ !!!
κάτσε και απολαυσέ το και γράψε μετά ότι σου κατέβει..ποιητική αδεία βρέ παιδί μου
Είπα ποίηση ?
Ανοιξη..ω γλυκύ μου έαρ..
και ηδονή
Άβαταρ μέλους
tommi

Δημοσίευσηαπό tommi » Πέμ Μαρ 22, 2018 12:24 am

Ποίηση
Δεν καταλαβαίνω και πολλά , αλλά μερικοί στίχοι με φτιάχνουν
Τὸ Σύνταγμα τῆς Ἡδονῆς

Mη ομιλείτε περί ενοχής, μη ομιλείτε περί ευθύνης. Όταν περνά το Σύνταγμα της Hδονής με μουσικήν και σημαίας· όταν ριγούν και τρέμουν αι αισθήσεις, άφρων και ασεβής είναι όστις μένει μακράν, όστις δεν ορμά εις την καλήν εκστρατείαν, την βαίνουσαν επί την κατάκτησιν των απολαύσεων και των παθών.

Όλοι οι νόμοι της ηθικής – κακώς νοημένοι, κακώς εφαρμοζόμενοι – είναι μηδέν και δεν ημπορούν να σταθούν ουδέ στιγμήν, όταν περνά το Σύνταγμα της Hδονής με μουσικήν και σημαίας.

Mη αφήσης καμίαν σκιεράν αρετήν να σε βαστάξη. Mη πιστεύης ότι καμία υποχρέωσις σε δένει. Tο χρέος σου είναι να ενδίδης, να ενδίδης πάντοτε εις τας Eπιθυμίας, που είναι τα τελειότατα πλάσματα των τελείων θεών. Tο χρέος σου είναι να καταταχθής πιστός στρατιώτης, με απλότητα καρδίας, όταν περνά το Σύνταγμα της Hδονής με μουσικήν και σημαίας.

Mη κλείεσαι εν τω οίκω σου και πλανάσαι με θεωρίας δικαιοσύνης, με τας περί αμοιβής προλήψεις της κακώς καμωμένης κοινωνίας. Mη λέγης, Tόσον αξίζει ο κόπος μου και τόσον οφείλω να απολαύσω. Όπως η ζωή είναι κληρονομία και δεν έκαμες τίποτε δια να την κερδίσης ως αμοιβήν, ούτω κληρονομία πρέπει να είναι και η Hδονή. Mη κλείεσαι εν τω οίκω σου· αλλά κράτει τα παράθυρα ανοικτά, ολοάνοικτα, δια να ακούσης τους πρώτους ήχους της διαβάσεως των στρατιωτών, όταν φθάνη το Σύνταγμα της Hδονής με μουσικήν και σημαίας.
Άβαταρ μέλους
tommi

Δημοσίευσηαπό tommi » Πέμ Μαρ 22, 2018 12:28 am

...το χρέος σου είναι να ενδίδης, να ενδίδης πάντοτε εις τας Eπιθυμίας, που είναι τα τελειότατα πλάσματα των τελείων θεών. Tο χρέος σου είναι να καταταχθής πιστός στρατιώτης, με απλότητα καρδίας, όταν περνά το Σύνταγμα της Hδονής με μουσικήν και σημαίας......
Εικόνα
τί έγραψε ο Ανθρωπός...?
Άβαταρ μέλους
tommi

Δημοσίευσηαπό tommi » Πέμ Μαρ 22, 2018 12:32 am

Άβαταρ μέλους
tommi

Δημοσίευσηαπό tommi » Πέμ Μαρ 22, 2018 12:46 am

https://www.youtube.com/watch?v=W5uKXXVkTGA
Εικόνα

Αν δε χωράς μέσα σε μια άθλια πατρίδα
Αν δε σου φτάνει μια ελπίδα τυφλή
Αν δε χώρας μέσα σε μια ονειροπαγίδα
Αν δε χώρας σε μια αγκαλιά φυλακή

Τότε τι κρίμα, τι κρίμα, τι κρίμα
παντού περισσεύεις και παντού ξεψυχάς

Σε αυτό το σημείο να ευχαριστήσω τον Τάκη για ακόμη ένα Καβαφικό πούρο.
Καλό βράδυ παιδιά
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Πέμ Μαρ 22, 2018 7:32 am

Εικόνα

ΔΕΝ ΧΩΡΑΣ ΠΟΥΘΕΝΑ...
Άβαταρ μέλους
nikos doc

Δημοσίευσηαπό nikos doc » Πέμ Μαρ 22, 2018 1:30 pm

Γεια σου Tom με τις πτήσεις σου!
cigarsforum.gr

Δεν το καταλαβαίνω....γιατί οι γυναίκες με ωραίο κ@λο βάφονται;;; :roll: :roll:
spasias

Δημοσίευσηαπό spasias » Τρί Μάιος 22, 2018 6:45 pm

Στα μέσα της προηγούμενης εβδομάδα με πολύ κούραση και χωρίς πολύ κέφι είπα να καπνίσω ένα πουράκι πρίν πέσω για ύπνο. Το χέρι μου πήγε σε ένα Punch Royal Coronation που μου είχε μείνει από το περσινό mass. Πιο πολύ για να αδειάσω τη θέση στον υγραντήρα μου παρά για να το ευχαριστηθώ. Από όσο θυμάμαι το αδερφάκι που είχα καπνίσει πριν κάνα χρόνο δεν μου είχε αρέσει καθόλου. Πήγα να κόψω και παρατήρησα ότι το ράπερ κοντά στο κεφάλι είχε αποσυντεθεί ήταν μαλακό σουφρωμένο και σαν σάπιο εσωτερικά (φαίνεται λίγο και στη φωτό). Το πούρο είχε αποκτήσει βαθύ σκούρο χρώμα και μύριζε βαρύ σάπιο μήλο σταβλίλα και άχυρα.

Εικόνα

Κόβω, ανάβω χωρίς κάποια ιδιαίτερη ιεροτελεστία και παρά την αρνητική διάθεση που είχα το στόμα μου πλημυρίζει σοκολάτα φουντούκι και μια καταπληκτική βαθιά μεστή και πολυδιάστατη γεύση που δεν μπορώ να εξηγήσω. Ο καπνός κρεμώδης, πλούσιος με έντονες γεύσεις ξηρών καρπών, δερμάτων και πηχτής σοκολάτας / κακάο, κονιάκ και σταφίδες. Κοιτάω … ξανακοιτάω το πούρο και δεν πιστεύω σε αυτό που ζω. Ρετροχάλι απολαυστικό … έβγαζε πλούσια και μεθυστικά αρώματα κονιάκ. Τραβάω … ξανατραβάω και λέω τώρα θα χαλάσει και αυτό συνεχίζει απτόητο να με τρελαίνει. Χαλάρωσα όπως ήμουν κουρασμένος έβαλα ένα ποτηράκι ουίσκι και χάθηκα στα αρώματα του πούρου.
Το πούρο καπνίστηκε μέχρι που έκαψα τα δάχτυλά μου και έμεινα με ένα πλατύ χαμόγελο προσπαθώντας να συνέλθω από αυτό που μου συνέβη.
Άβαταρ μέλους
tommi

Δημοσίευσηαπό tommi » Τρί Μάιος 22, 2018 10:35 pm

""και μια καταπληκτική βαθιά μεστή και πολυδιάστατη γεύση που δεν μπορώ να εξηγήσω""...
Δεν ξερεις ποσο σε νιωθω!!!!
Άβαταρ μέλους
alex46

Δημοσίευσηαπό alex46 » Τετ Μάιος 23, 2018 1:35 pm

κατι τετοια ειχε τυχει και ειχα βρει στο παρελθον και νομιζα οτι ολα ειναι ετσι .
και φαγαμε φολα τελικα στο μαςς ... :lol: :lol:
http://cigarsforum.gr/

οὔτε γὰρ ἄρχειν οὔτε ἄρχεσθαι ἐθέλω

αναρωτιέμαι γιατί βάφονται οι γυναίκες με μεγάλα βυζΓια
spasias

Δημοσίευσηαπό spasias » Τετ Μάιος 23, 2018 2:35 pm

Έπαθα τόσο μεγάλη πλάκα που έψαχνα πουρομάγαζα να δω αν υπάρχει απόθεμα να αγοράσω καμιά κούτα.
Από την άλλη κάθισα και διάβασα πάλι το thread του mass και τελικά κάθισα στα αυγά μου :mrgreen:
svensk

Δημοσίευσηαπό svensk » Πέμ Μάιος 24, 2018 7:23 am

Θωμά μ' έβαλες σε σκεψεις. :D 8) Περιπλοκα πολυπλοκες :!:
Άβαταρ μέλους
Matchoman

Δημοσίευσηαπό Matchoman » Κυρ Ιούλ 08, 2018 7:58 pm

PSDn4 LCD Karachrist

Χορηγία κατά την πρόσφατη επίσκεψη μου, συνοδεία ενός δροσιστικού κοκτέιλ του οποίου τα συστατικά δεν θυμάμαι .
Ξανθό Wrapper με ωραία αρώματα δείχνει λαχταριστό.

Εικόνα

Στο κρύο τράβηγμα δίνει σοκολάτα υγείας με τζίντερ και ξηρούς καρπούς

Άναμμα και το ταξίδι ξεκινάει
1/3 καβουρδισμένα ξηρά καρπά, αμύγδαλα, κάσιους, αποξηραμένα σύκα, κρέμα γάλακτος παχιά με πολλά λιπαρά. ΆΝΤΕ ΓΕΙΑ!!!
Εικόνα

2/3 Σοκολάτα με πολύ κακάο 75%, δέρμα, κανέλα, μπαχάρι, και απροσδιόριστα ματζούνια :shock: :shock:

Εικόνα

3/3 κρέμ μπουρλέ με καψαλισμένη καραμέλα πασπαλισμένη με κανέλα και ζάχαρη άχνη.

Εικόνα

Τι να λέμε τώρα το ρομπούστο έδωσε πόνο και με άφησε σύξυλο. τέλεια καύση πυκνός κρεμώδης καπνός.
λοιπά στοιχεία δεν θυμάμαι, παραλίγο να ξεχάσω και το όνομα μου.
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ. Φιλαράκι μου σε ευχαριστώ πολύ και γι αυτό το ταξίδι.
Aut viam inveniam aut faciam. Αννίβας, 247 - 183 π.Χ
Άβαταρ μέλους
karachrist

Δημοσίευσηαπό karachrist » Δευ Ιούλ 09, 2018 3:21 pm

Χαιρομαι που σ'αρεσε αδερφε...
Κωδικος κουτας TES ABR 17...
To coctail ηταν πολυ απλο... Jameson, GingerBeer & φυλλαρακια δυοσμου 8)
Sláinte

Επιστροφή σε “Εμπειρίες ..καλές και κακές ...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης